Jump to content

Goodys vs. McDonalds


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;  

1.119 members have voted

  1. 1. Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;

    • Goodys
      933
    • McDonalds
      187


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Βασίλης ( 1 Δεκ. 2004 , 22:50)

Υ.Γ. Ποιος μπορει να μου πει γιατι ακομα δεν εχουν εφαρμοσει συστημα delivery αυτα τα μαγαζια; :confused:

 

Γιατί υπάρχουν παντού!!! :lol: :lol: :lol:

 

Εγώ προτιμώ Goody's από MAC εδώ και αρκετά χρόνια! Από τότε που μαζί με τον κολλητό μου τα είχαμε κάνει στέκι. :lol: Cheeseburger,golden burger,club sandwich,η σως και άλλα πολλά προσφέρονται για πολλά και δυναμικά μασαμπούκια!!! :lol:

 

Και τα KFC μου αρέσουν αρκετά! Ειδικά αυτές οι καυτερές σάλτσες είναι όλα τα λεφτά! :D ;)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

auth thn aporia me ta delivery thn exw egw kai olos o kosmos pou xerw edw kai xrooonia...den exw idea giati alla profanws de tous sumferei..isws epeidh an trws ekei mporeis na xanaparaggeileis.xerw gw?

protimw ta goody's pantws,ta mac einai apaisia mono to drive in kai to milkshake tous metraei.

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iRi ( 1 Δεκ. 2004 , 18:16)

 

GOODYS και ξερό...club sandwich!!!

Είναι το αγαπημένο μου πιάτο στα Goody's αλλά τελευταία έχω την εντύπωση ότι το μικρύνανε κάπως. Γι' αυτό πλέον προτιμώ το club των Everest για take away.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lefkal (30 Νοέ. 2004 , 23:01)

 

Χαλαρά Goodys ΣΟΒΑΡΑ πάντως το μπιφτέκι από τα mac μου φένεται πλαστικό :p

 

 

Συμφωνώ και εγώ. Για αυτό όποτε μπορώ πηγαίνω στα goody's. Οποιοδήποτε προϊόν τους έχει μπιφτέκι έχει τρομερή γεύση. Κανονικό μπιφτέκι. Και το salad bar είναι τέλειο. Το μπιφτέκι των Mac είνα όπως τα λες (πλαστικούρα. για δοκιμή θα δώσω ένα κομματάκι σε μια από τις γάτες μου να δω αν θα το φάει να βγάλω συμπεράσματα :p ) αλλά όταν είμαι π.χ. στο Σύνταγμα που το κοντινότερο Goody's είναι στην Ομόνοια θα πάω στο Mac. Και ειδικά αν πεινάω πολύ. Αν όμως είμαι στην Γλυφάδα ή στον Πειραιά που το ένα είναι σχεδόν δίπλα στο άλλο θα πάω στα Goody'sΜου άρεσε πολύ το καινούργιο Pita-pita των goody's με το μπιφτέκι. Μόνο εκείνη την μέρα που έφαγα για πρώτη φορά μου έπεσε βαρύ και κόντεψα να κάνω εμετό. Δεν έφταιγαν τα goody's, έχω γενικότερα πρόβλημα με το στομάχι μου. Σχεδόν πάντα κουβαλάω μαζί μου 4-5 χαπάκια Pepsamar ή Maalox Plus. Τα βράδια αποφεύγω να τρώω βαριά φαγητά.

 

EDIT

 

Κάτι για τα mac donalds: πριν από 3-4 χρόνια τα φαγητά τους δεν μπορούσα να τα φάω με τίποτα. Το ίδιο και οι γονείς μου και ο αδερφός μου. Ειδικά οι πατάτες δεν τρωγόντουσαν με τίποτα. Τώρα όμως έχουν βελτιωθεί αισθητά και για αυτό τρώω εκεί όποτε είμαι έξω, πεινάω και δεν είμαι κοντά σε goody's. Κάτι που ξέχασα πριν: πάντα, ειδικά Σάββατο βράδυ, τα goody's της Γλυφάδας είναι γεμάτα κόσμο σε σημείο να μην χωράς να περάσεις με τον δίσκο για να πας σε τραπέζι. Το ίδιο έχω συναντήσει και στ goody's στο Πασαλιμάνι κάποια Σάββατα που ήμουν εκεί. Και στις δύο περιοχές όμως τα mc donalds (που είναι δίπλα στα goody's στην περίπτωση του Πειραιά και λίγα μέτρα ποιο πριν από τα goody's στην περίπτωση της Γλυφάδας) είχαν πολύ λιγότερο κόσμο... Μια και ανέφερε κάποιος τα KFC να πω και εγώ ότι είναι πολύ ωραία.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν γουσταρω τον Ronald McDonald γιατι εχει περιεργο "υφακι" τρωω μονο απο GOODIES... :shifty:
Link to comment
Share on other sites

pantos mou leipoun ta wendys me ta orea burger me alithino mpifteki apo kima!!! (dax ton goodies mono psomi einai)...

kai ta apistefta mushroom melt burger... oi patates fournou me to liomeno tiri kai to beikon klp klp...

aaaaaaaaaaax

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Βασίλης ( 1 Δεκ. 2004 , 22:50)

 

Υ.Γ. Ποιος μπορει να μου πει γιατι ακομα δεν εχουν εφαρμοσει συστημα delivery αυτα τα μαγαζια; :confused:

 

 

Γιατί άμα κρυώσει το πλαστικό δεν τρώγεται. :p :p

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

McDonalds ψηφιζω εγω.Ξερω οτι ειναι σαν πλαστικα (λολ),οτι μυριζουν κτλ αλλα δεν μπορω να αντισταθω στη γευση ενος McChicken και ενος 6αριου..Και οι deluxe πατατες με τρελλαινουν!

Αν χρεαστει παντως και παω goodys καμια φορα παιρνω pita pita (αλλη βρωμια αλλα ρε παιδια την γουσταρω ασχημα...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nhp1023 ( 1 Δεκ. 2004 , 17:25)

 

greek_aera:

Se fantazwme ti basilias pou eisai sta goodys na trws ta burgers, to pita pita, to chickies (to mono pou maresei sta goodys), klp....me maxairopirouna!!! Fast Food einai....an 8es kanoniko fai de pas oute sta mac oute sta goodys....pas se ali8ino estiatorio.

 

 

Sou apanthse plhrws o DENIOR.

De nomizw na theleis tipota allo. :whistle: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος greek_aeras ( 2 Δεκ. 2004 , 13:43)

 

Sou apanthse plhrws o DENIOR.

De nomizw na theleis tipota allo. :whistle: :mad:

 

 

De mou apantise ka8olou! To xambourger eseis to trwte me maxairopirouna? Na peis tis salates, ta chicken nuggets, patates, klp nai me maxairopirouno....alla ta burgers? Akoma kai to idio to goodys to katalabe....sthn arxh ola htan se piata me maxairopirouna...twra ta burgers ta ekopsan kai einai se xartoni!

Link to comment
Share on other sites

Den anaferthika sto hamburger,o opoio den trogetai me maxairopirouna,alla sta ipoloiopa fagita...Xairomai pou katalaves oti patates kai salates den trogontai me plastika maxairopirouna h me ta xeria...Giaauto kai protimo ta goodys.Aithanomai mia alli poiotita sto fagito mou...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Βασίλης ( 1 Δεκ. 2004 , 22:50)

 

 

Υ.Γ. Ποιος μπορει να μου πει γιατι ακομα δεν εχουν εφαρμοσει συστημα delivery αυτα τα μαγαζια; :confused:

 

 

Τα Mc Donalds στην Ολγας (Θεσσαλονικη) εχουν delivery :blink: Φαινεται καταλαβαν οτι αλλιως θα τους φαει η μαρμαγκα. Μια δυο φορες εχω παραγγειλει μονο και μονο για το Big Mac και τις πραγματικα τελειες πατατες των Mc Donalds. Επισης εχουν και τελειο παγωτο Mc flurry me m&m's :up:

 

Παρολο αυτα δεν νομιζω οτι υπαρχει συγκριση μεταξυ γκουντις και mc , στα γκουντις ολα ειναι πολυ νοστιμα στα mc ελαχιστα πραγματα και αυτα βρομανε!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg ( 2 Δεκ. 2004 , 18:21)

 

Τα Mc Donalds στην Ολγας (Θεσσαλονικη) εχουν delivery :blink: Φαινεται καταλαβαν οτι αλλιως θα τους φαει η μαρμαγκα. Μια δυο φορες εχω παραγγειλει μονο και μονο για το Big Mac και τις πραγματικα τελειες πατατες των Mc Donalds. Επισης εχουν και τελειο παγωτο Mc flurry me m&m's :up:

 

Παρολο αυτα δεν νομιζω οτι υπαρχει συγκριση μεταξυ γκουντις και mc , στα γκουντις ολα ειναι πολυ νοστιμα στα mc ελαχιστα πραγματα και αυτα βρομανε!

 

 

Aν λέμε τα ίδια (εκείνα που είναι στο ύψος του radiocity, απέναντι από το Μαρινόπουλο) έχουν κλείσει εδώ και κάποιο καιρό. Εκεί πήγαινα εγώ. Τα στήριξα όσο μπορούσα αλλά δεν... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nhp1023 ( 2 Δεκ. 2004 , 16:50)

 

De mou apantise ka8olou! To xambourger eseis to trwte me maxairopirouna? Na peis tis salates, ta chicken nuggets, patates, klp nai me maxairopirouno....alla ta burgers? Akoma kai to idio to goodys to katalabe....sthn arxh ola htan se piata me maxairopirouna...twra ta burgers ta ekopsan kai einai se xartoni!

 

 

DEN eipame gia ta hambourger h gia oti alla prepei na fagwthei me ta xeria. Gia auta pou oi KANONIKOI ANTHRWPOI ta trwne me ta maxairopirouna. Apo ekei kai pera esy trwge opws theleis. Prwsopikh sou epilogh ;) .

(Egw an trws kai me ta podia den exw kanena provlima :cool: )

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 ( 2 Δεκ. 2004 , 20:50)

 

Aν λέμε τα ίδια (εκείνα που είναι στο ύψος του radiocity, απέναντι από το Μαρινόπουλο) έχουν κλείσει εδώ και κάποιο καιρό. Εκεί πήγαινα εγώ. Τα στήριξα όσο μπορούσα αλλά δεν... :cry:

 

 

 

Ιδεα δεν εχω που ειναι, μου ειχαν στειλει διαφημιστικο και ετσι παρειγγειλα. Καλα εσυ εχεις καταστραφει μιλαμε, μια ο Λευτερης μια το Mc Donalds :p

Link to comment
Share on other sites

Κατι που λιγοι εχουν επισημανει εδω μεσα

 

¨Στα καταστηματα αυτα δεν πας ουτε για το υπεροχο θρεπτικο φαγητο που προσφερουν,ουτε μετα τα ξιδια για να μη σε βαρεσουν ασχημα στην κεφαλα(ουτως η αλλως ειναι κλειστα εκεινη την ωρα)Πας για την ατμοσφαιρα τον νεαροκοσμο που θα βρεις εκει μεσα,τη μουσικη και γενικοτερα για το hype του κοσμοπολιτικου τροπου ζωης.Κανεις δεν παει για να πεσει με τα μουτρα στο φαγητο.Πχ το elevated τραπεζι στα MC Αγιας Σοφιας στη Σαλονικα στον πανω οροφο δεν ειναι για να φας ενα βρωμικο στα γρηγορα.Εκει θα πας νωρις με την παρεα σου για να το κλεισεις κιολας θα παραγγειλετε αρκετες προμηθειες,θα κατσετε 2-3 ωρες κτλ κτλ.Γενικα οι 2 αυτες αλυσιδες μαζι και με τα νεοτερα AB's και Ruby tuesday's επιτελουν εναν γενικοτερο κοινωνικο ρολο.Αν πατε σε μικροτερες πολεις θα δειτε πως (ειδικα το σαββατο απογευμα) αυτα τα καταστηματα γινονται σημειο αναφορας.

Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνησω για το νεαροκοσμο που λες οτι παει απλα για να παει. Τα παιδια πανε εκει για να πανε και οχι να φανε( ηλικιες 12-15). Τουλαχιστον αυτη την αισθηση εχω με τις παρεες που κινουμαι, οτι δηλαδη παμε για να χτυπησουμε 1 κλαμπ ενα τσιζ και κανενα γκολτεν :confused: Επισης σωστα λες για τις μικρες πολεις οτι ειναι σημειο αναφορας,αλλα παλι για μικρα παιδια :)
Link to comment
Share on other sites

Ego pantos trelenomai gia to fagito ton Goodys kai ton MacDonalds.Auto thelo,na fao kala se ena katharo kai filokseno perivallon...Den me endiaferei tipota apolitos allo
Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω υπερ των Goody's διότι:

 

1) έχω παιδικό φίλο που εργάζεται σε ένα κατάστημα Goody's και με διαβεβαιώνει για την καθαριότητα και την υγιεινή στα καταστήματα,

2) η εξυπηρέτηση είναι καλύτερη,

3) οι γεύσεις είναι πιο "κοντά" στην ελληνική κουζίνα,

4) προτιμώ να πληρώνω για καλά ελληνικά προϊόντα

 

μου αρέσουν και τα Mc Donald's αλλά όταν έχω τη δυνατότητα επιλογής προτιμώ τα Goody's!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα στα Γκουντις δοκιμασα να κοψω ενα μπιφτεκι που ειχα αφησει 10 λεπτα μετα το σερβιρισμα & κοντεψα να σπασω τα χερια μου...μετα λεμε για ποιοτητα & κουραφεξαλα...ολοι τα ιδια σκ@τ@ ειναι... :whistle:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...