Jump to content

Goodys vs. McDonalds


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;  

1.119 members have voted

  1. 1. Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;

    • Goodys
      933
    • McDonalds
      187


Recommended Posts

Πάντως καλό είναι να τα αποφεύγουμε όσο γίνεται μια καλή απάντηση στην ερώτηση «γιατί να τα αποφεύγουμε?» είναι το ντοκιμαντέρ Super Size me του Μόργκαν Σπέρλοκ στους κινηματογράφους.
fake! :X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

h alh8eia einai pos sa to spitiko faghto den exei...ostoso ki ekei yparxoun apagoreyseis..opos exo pei se paliotero thread sto telos mono makaronia 8a kanei na fame...

oson afora goodys vs mcdonalds pshfizo goodys...:)etsi giati to allo mou kanei poly plastikoura

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τοσες μερες σημερα ειδα το θεμα! Ε ενταξει, δεν χρειαζοταν να ανοιξουν 6 σελιδες για να καταλαβουμε οτι:

 

Δημοσκόπηση: Poia apo tis dio autes alisides FAST FOOD estiatorion protimate?

Έχετε ήδη ψηφίσει σε αυτήν τη δημοσκόπηση!

Goodys 105 80.15%

MacDonalds 26 19.85%

Σύνολο: 131 ψήφοι 100%

Link to comment
Share on other sites

goodies: ποιό νόστιμα, ποιότητα σίγουρη , αλλά ΑΚΡΙΒΑ

 

ΜΑΚ: όχι τοσο νόστιμα , κρέας άγνωστο...... και ΦΤHΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

άρα ανάλογα με τα αποθέματα €€€€€€ τρώμε ανάλογα :lol:

Albert Einstein : "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." :!: :)

 

<-><-><-><-><->

This signature is protected by Norton AntiVirus 2005 :cool:

Link to comment
Share on other sites

βόδι = μεγάλο μοσχάρι....

βόδι != μοσχάρι...

Είναι σαν να μου λες ότι το κατσικίσιο κρέας είναι ίδιο με της γίδας (της στέρφας κιόλας) ή ίδιο με το μουνούχι.

Απλά καμία σχέση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά θεωρείται καλύτερο το κρέας του νεαρού ζώου, όχι του ενήλικου. Εσύ έτσι όπως το αναφέρεις φαίνεται σαν να πρόκειται για διαφορετικό ζώο.
Link to comment
Share on other sites

Goody's και παλι Goody's...Απορω ποιος προτιμαει να φαει στα Mac...Οποτε περναω απ'εξω(ειδικα στο Village) παντα μα παντα υπαρχει στον αερα μια απαισια μυρωδια...Το ιδιο και στην αγγλια που σπουδαζα...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προτιμώ Mc Donalds!Από μικρός στην Γερμανία που έμενα συνήθησα στα Mc Donalds και τώρα και εδώ Κατερίνη που είμαι όταν βαριέμαι τους γύρους πηγαίνω για Mc Donalds!Goodies 2,3 φορές έχω φάει αλλά δεν μου πολυ άρεσαν
Link to comment
Share on other sites

Με έσυραν στα McDonalds χτες.

Δυστυχώς όμως, έκανα το λάθος να παραγγείλω και μια ceasar's. Πόσο πρόχειρο μπορεί να είναι το πρόχειρο τελικά? Παρά τη διαφήμιση για ολόφρεσκιες σαλάτες που ετοιμάζονται μόλις τις παραγγείλεις[0], δοκίμασα μια αηδία. Το φαντάστηκα ότι κάποιο λάκο έχει η φάβα, όταν παρέδωσαν την σαλάτα έτοιμη πριν τα macs.

Αλλά δεν έχω ξαναδεί πουθενά αλλού να σου δίνουν κρουτόν (κατάξερα σαν περσινές φρυγανιές) μέσα σε σακουλάκι για να τα ρίξεις στη σαλάτα σου.

Επίσης δεν έχω δει πουθενά αλλού να σου δίνουν τη σως, για να τη ρίξεις στη σαλάτα σου.

Επίσης δεν έχω ξαναδοκιμάσει ποτέ τόσο χάρτινα και άγευστα μαρουλόφυλα/τριμένα καρότα κτλ κτλ.

 

[0]Το σωστό θα ήταν να έγραφε: "Ολόφρεσκια σαλάτα από χάρτινα λαχανικά που την ετοιμάζετε μόνος αφού την παραγγείλετε"

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Goody's ..το συζητάς?! :p

 

οι σαλάτες είναι πάντοτε φρέσκιες κτλ...το κλαμπ αξεπέραστο κτλ

 

μακ δεν θα έτρωγα ποτέ διότι δεν έχω ακούσει καλά σχόλια από ΚΑΝΕΝΑΝ :D

Link to comment
Share on other sites

Goody's For EVER!!!!! Εδώ στο ηράκλειο τουλάχιστον τα Goody's είναι κατα πολύ καλύυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυτεεεεεεεερααααααααα από τα MAC!!!!!!!!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eLeKtriK EyE (30 Νοέ. 2004 , 21:53)

 

Βασικά προτιμώ το σουβλατζήδικο του Χρήστου αλλά αφού δεν υπάρχει στη δημοσκόπηση, τότε Goody's :)

 

 

Ο πατέρας μιας συμμαθήτριας μου το έχει. ;) Εγώ προτιμώ το ανατολίτικο, από την άλλη πλευρά της Υμηττού που έχει και κεμπάπ. :p

 

Goodys και μικρότερη περιεκτικότητα σε πλαστικό και ελληνικά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος VaradeRo (12 Δεκ. 2004 , 13:12)

 

Με έσυραν στα McDonalds χτες.

Δυστυχώς όμως, έκανα το λάθος να παραγγείλω και μια ceasar's. Πόσο πρόχειρο μπορεί να είναι το πρόχειρο τελικά? Παρά τη διαφήμιση για ολόφρεσκιες σαλάτες που ετοιμάζονται μόλις τις παραγγείλεις[0], δοκίμασα μια αηδία. Το φαντάστηκα ότι κάποιο λάκο έχει η φάβα, όταν παρέδωσαν την σαλάτα έτοιμη πριν τα macs.

Αλλά δεν έχω ξαναδεί πουθενά αλλού να σου δίνουν κρουτόν (κατάξερα σαν περσινές φρυγανιές) μέσα σε σακουλάκι για να τα ρίξεις στη σαλάτα σου.

Επίσης δεν έχω δει πουθενά αλλού να σου δίνουν τη σως, για να τη ρίξεις στη σαλάτα σου.

Επίσης δεν έχω ξαναδοκιμάσει ποτέ τόσο χάρτινα και άγευστα μαρουλόφυλα/τριμένα καρότα κτλ κτλ.

 

[0]Το σωστό θα ήταν να έγραφε: "Ολόφρεσκια σαλάτα από χάρτινα λαχανικά που την ετοιμάζετε μόνος αφού την παραγγείλετε"

 

 

Τις περισσότερες φορές τα έχουν όλα έτοιμα εκεί (και τα big mac και τα cheeseburger κ.λ.π.) εκτός αν τους έχουν τελιώσει. Στα Goodys τα φτιάχνουν όλα μόλις τα παραγγείλεις και για αυτό αργούν λίγο (ειδικά αν έχει κόσμο) . Όμως αξίζει η (μικρή) αναμονή. Ήθελα να πάρω μια από τις σαλάτες τους να δοκιμάσω αλλά τώρα που διάβασα την γνώμη σου δεν θα το κάνω... Στα Goodys, όπως λέει και η jane_butterfly οι σαλάτες είναι πάντα ολόφρεσκιες. Αν δεν θέλω να πάρω cheeseburger, club κ.λ.π. παίρνω salad bar και είμαι μια χαρά. Για τις σαλάτες των Goodys την ίδια γνώμη με εμένα έχει και η μάνα μου που στο θέμα του φαγητού είναι ΠΟΛΥ ποιο "ψείρα" από εμένα. Στα mc donalds η πλαστικούρα φαίνεται στα μπιφτέκια. Το mc chicken είναι τρομερό. Επίσης αν θέλετε καλό cheeseburger πηγαίντε στο Queen στην πλατεία Εσπερίδων (οδός Γιαννιτσοπούλου) στην Γλυφάδα. Καμιά σχέση με Goodys...

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

kai ta 2 junk food alla an einai na katastrepsw ton organismo mou epitides h den yparxei kanena allo fagosimo panw stin gh tote epilegw ta goodys :p
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σίγουρα τα Goodys αλλά εγω προτιμώ τα Burger King (που δεν υπάρχουν στην ελλάδα νομίζω).

 

Μακράν καλύετρο burger και πατάτες φοβερές (με 13 συντηρητικά!!!! όμως).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...