Jump to content

Goodys vs. McDonalds


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;  

1.119 members have voted

  1. 1. Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;

    • Goodys
      933
    • McDonalds
      187


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nhp1023 (30 Νοέ. 2004 , 19:30)alla panw apo ola Wendy's pou ekleisan sthn ellada.

 

Σωστοοος!!! ;) Με διαφορα τα καλυτερα φαστ φουντ που εχω φαει...αναμεσα σε Γκουντις & Μακ,προτιμω τα δευτερα,γιατι,παρολο που εχουν σταθερο μενου εδω & πολλα χρονια,ειναι πιο "τιμια"(junk food σου προσφερουν & σου το λενε)& δεν προσπαθουν να μας παραμυθιασουν με "ελληνικα γευματα" & "υγιεινες σαλατες"(ναι,με σως & αυγα :p )οπως τα Γκουντις.Κι οποιος νομιζει πως εχουν ποιοτητα(με εγγυηση)εχω φιλους μου που δουλευουν στην παρασκευη των φαγητων & μου εχουν πει τρελα πραγματα,που αν τα πω δε θα ξαναπατησετε εκει... :worry: Ασε που αυτη η χαζο-ιστορια με το Αργκουντακι εχει αρχισει να με εκνευριζει,αφου διαφημιζουν συνεχεια τη...μεγαλη τους ανθρωπιστικη προσφορα,οτι δηλαδη καταφεραν να διαθεσουν μερικα ψιχουλα απ'τα εκατομμυρια ευρω που εβγαλαν για να βοηθησουν ιδρυματα κλπ... :whistle:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαλαρά καί γώ ψηφίζω goody's... Πρῶτον διότι ἦταν τά πρώτα fast food ποὐ θυμᾶμαι (στη Σόλωνος όταν ἥμουνα νιάτο), δεύτερον διότι οἱ πατάτες τῶν mac μοῦ φάνηκαν καί μένα ἀπελπιστικά πλαστικές... Βέβαια μή δοκιμάσετε να φᾶτε club χωρίς μαγιονέζα ἤ hamburger χωρίς sauce.... (τό δοκίμασα ἀναγκαστικά λόγω άλλεργίας καί εῖναι αἴσχος!).

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DeathAngel (30 Νοέ. 2004 , 18:37)

 

Goodys για τους εξής λόγους:

 

1. Τα λεφτάκια μου μένουν στην Ελλάδα.

2. Καλύτερη ποιότητα προϊόντων με την εγγύηση της Δελτα.

3. Ποιό κοντά στην ελληνική πραγματικότητα.

4. Μου αρέσει η κίνηση με το Αργκουντάκι.

 

 

Ακριβώς για τους ίδιους λόγους I love Goody's!

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειμαστε :devil:

 

Goody's .

Απο Ελληνες για Ελληνες :)

Πολυ καλη εξυπηρετιση,ποικιλια,ποσοτητα,ποιοτητα,καθαριοτητα,πρωτοτυπια φαγητων. ;)

 

Mc'Donalts .

Απο ηλιθιους Ηνωμενοπολιτες of America για οποιοδηποτε θυμα. :p

Σχεση τιμης-ποσοτητας,ποιοτητας σημειωστε 1. :whistle:

 

 

Βεβαια και τα 2 ειναι φαστφουνταδικα οποτε προτιμηστε σουβλακια η το φαγητο της μαμας (τζαμπα μαγειρευει...?) :o

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά Goody's. Παρ΄όλ΄αυτά ρε παιδιά... ας μην κρυβόμαστε...

 

Η ΜΗΛΟΠΙΤΑ ΤΩΝ McDONALDS ΜΑΜΕΙ ΚΑΙ ΔΕΡΝΕΙ!!!!!!!!!! :D :D

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hellenicsun ( 1 Δεκ. 2004 , 03:00)

 

 

Goody's .

Απο Ελληνες για Ελληνες :)

Πολυ καλη εξυπηρετιση,ποικιλια,ποσοτητα,ποιοτητα,καθαριοτητα,πρωτοτυπια φαγητων. ;)

To κριτηριο "απο Ελληνες για Ελληνες" δε μου λεει τιποτα...οσα για την ποιοτητα & καθαριοτητα,μην εισαι απολυτος,junk food ειναι...

Mc'Donalts .

Απο ηλιθιους Ηνωμενοπολιτες of America για οποιοδηποτε θυμα. :p

Σχεση τιμης-ποσοτητας,ποιοτητας σημειωστε 1. :whistle:

Φιλε μου γιατι φανατιζεσαι ετσι? :whistle: Μηπως πιστευεις πως τα υλικα των Μακ τα φερνουν κατευθειαν απ'το Αμερικα?Ελληνες δουλευουν κι εκει...δηλαδη ο,τι προιον εχει αμερικανικη "καταγωγη" να το απορριπτουμε κατευθειαν? :whistle:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mplip^ (30 Νοέ. 2004 , 19:24)

 

mac

 

 

... οι deluxe με τη sour είναι αξεπέραστα...

 

 

:D :D :D ΝΑΙ!!!! Mac for ever...

 

αν και τρώω χρόνια στα Goddy's από τον καιρό που είχε σερβιτόρους που πέρναν παραγγελίες από τα τραπέζια... τα 2 τελευταία χρόνια τους παράτησα!!! Φταίει το βρωμερό pitapita που έφαγα μια μέρα :mad:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DrGus ( 1 Δεκ. 2004 , 00:10)

 

Goody's και απο μενα... "Ελληνικο" καθ'οτι κ ξεκινησε κ απο την πατριδα μου την Θεσσαλονικη! :)

 

 

 

enoeite! otan to 1979 i 8essaloniki eixe goody's.... :whistle:

 

stin a8ina pige to 1985!

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

greek_aera:

Se fantazwme ti basilias pou eisai sta goodys na trws ta burgers, to pita pita, to chickies (to mono pou maresei sta goodys), klp....me maxairopirouna!!! Fast Food einai....an 8es kanoniko fai de pas oute sta mac oute sta goodys....pas se ali8ino estiatorio.

Link to comment
Share on other sites

Goodys γιατί:

 

1. Είναι ελληνικό προϊόν και εγώ στηρίζω ό,τιδήποτε ελληνικό ;)

2. Στα εστιατόρια έχει καρτέλες με συστατικά και διατροφικές πληροφορίες [σίδηρο, κτλπ]

3. Πιο ποιοτικό και γευσάτο φαγητό

4. Πιο περιποιημένα [πιάτα με μαχαιροπίρουνα]

 

Οχι Μακς γιατί:

 

1. Είναι αμερικάνικο :down:

2. Πολλά και διάφορα ακούγονται.. :whistle: μια φίλη μου βρήκε στα νάγκετς ενα σκληρό άσπρο κομματάκι που δεν έμοιαζε με κόκκαλο.

3. Βρωμάει όταν περνάς απ'έξω.

4. Απεριποιήτα

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nhp1023 ( 1 Δεκ. 2004 , 17:25)

 

greek_aera:

Se fantazwme ti basilias pou eisai sta goodys na trws ta burgers, to pita pita, to chickies (to mono pou maresei sta goodys), klp....me maxairopirouna!!! Fast Food einai....an 8es kanoniko fai de pas oute sta mac oute sta goodys....pas se ali8ino estiatorio.

 

Plaka mas kaneis?Oi perissoteroi theloun na trone me maxairopirouna to fagito tous,o,ti kai na nai auto.Diladi Fast Food simainei na tros me ta xeria :alien: :blink: ?
Link to comment
Share on other sites

GOODYS και ξερό...club sandwich!!!

Sta Mcdonalds από μικρή δεν είχα εμπιστοσύνη. Ακόμα και όταν περνάω μπροστά απο την εξώπορτα η μυρωδιά που έρχεται με ενοχλεί..!

Επίσης, όπως τονίσατε, είναι πιο κοντά στα ελληνικά μου γούστα

θα συμφωνήσω κι εγώ με τους λόγους που εχει αναφέρει ο Death angel

Φυσική σε μικρές καθημερινές δόσεις! fysikhblog.wordpress.com

spread it out!

Link to comment
Share on other sites

H poikilia ton piaton pou exoun ta Goodys diskola tin sinantas se opoiadipote europaiki alisida katastimaton FAST FOOD.Prosferoun o,ti thes ta Goodys.Club,burgers,makaronia,souvlaki,kotopoulo,salad bars,thalasina...O,ti travei h oreksi sou :) .Mono pitsa den exoun akoma :wacko:

Antithetos sta MAC to mono pou mporeis na fas einai hamburgers,kapoies salates kai fisika epidorpio...Mou fenetai oti exoun megaliteri poikilia sta epidorpia apo oti sta fagita... :D

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτιμω το πατσατζιδικο του Λευτερη αλλα εκλεισε !!!(Bayern7) :D :D

 

Τωρα περα απο την πλακα, προτιμω πολυ περισσοτερο τα Goodies.

1. Πολυ ποιο καθαρα σε σχεση με τα Mac Donalds

2. Δεν τον παω τον Donald ποσο μαλλον και τον συγγενη του τον Σκωτσεζο!!!! :D :p

3. Θυμαμαι μια φορα πριν απο 3-4 χρονια ειχα φαει στα Mac και ειχα βαριστομαχιασει και να πεις οτι εφαγα και πολυ, λιγο ειχα φαει. Απο τοτε δεν εχω ξαναπαει.

 

Στον Βολο τα Mac Donalds ειναι ενα τεραστιο κτιριο και πολυ ομοεφο αισθητικα, ειναι ομως σχεδον συνεχεια αδειο!!!

 

Ασε που τα εχουν καινει σχεδον απεναντι απο τα Goodies!!!

 

Θα αναφερω και κατι αλλο θυμαται κανεις τα Bergy's ??

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MiKe-Dee ( 1 Δεκ. 2004 , 12:00)

 

 

 

Η ΜΗΛΟΠΙΤΑ ΤΩΝ McDONALDS ΜΑΜΕΙ ΚΑΙ ΔΕΡΝΕΙ!!!!!!!!!! :D :D

 

 

nai kai i milopita mazi me cafe kanei 1.15 an thimamai kala kai kseroxista vgainoun poli parapano!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DENIOR ( 1 Δεκ. 2004 , 18:09)

 

Plaka mas kaneis?Oi perissoteroi theloun na trone me maxairopirouna to fagito tous,o,ti kai na nai auto.Diladi Fast Food simainei na tros me ta xeria :alien: :blink: ?

 

 

Kai egw me maxairopirouna trww genika...alla sugnwmh, to hamburer diladi to kobeis komatakia?

Genika, eite mac eite goodys....ta idia xalia einai se poiothtes! Epidi einai ellhniko, merikoi to kanoun amesws kalhtero, akoma kai se poiothta...kai akribws to anti8eto me ta mcdonalds epidi einai amerikanika. Ta idia xalia einai ola ta fast food, kai giauto den exw faei gia polu kairo!

Diladi epidi leei ta 8reptima sistatika (mono 8reptika den einai) simainei oti einai kalo? Kai sta mac an 8es ta leei an pas online. Alla ti na ta kaneis ta sustatika? Apo th stigmh pou mpaneis se fast food, 8es de 8es mpourdes trws, kai paxaineis, se gemizoun, kai epidi einai xalia meta apo ligw ksanapeinas.

An 8elw maxairopirouna, kai oxi kati proxeiro opos mac...de 8a paw goodies, alla se kanoniko estiatorio! Sto goodies otan paw de paw epidi exoun piata, alla epidi einai fast food, kai 8a paw an einai otan biazome!

Link to comment
Share on other sites

Mac για

1τη μηλοπιτα

2 το παγωτο ,

3το milkshake

4bigmac

5deluxe french fries

6σαλατες....

 

Goody's - επειδη πανε οι φιλοι και μονο

 

αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nos 55 ( 1 Δεκ. 2004 , 20:25)

Θα αναφερω και κατι αλλο θυμαται κανεις τα Bergy's ??

Μεγάλη αλυσίδα ήταν αυτά? Εγώ πάντως θυμάμαι τα σάμις στη Θεσσαλονίκη (Αγ.Σοφίας/Εγνατία εκεί που τώρα είναι τα μακντίς) κι αναπολώ... λολ

Σχετικά με το θέμα, γκούντις και πάλι γκούντις... μόνο τα μακ της Ελλάδας είναι ψιλοκαλά κι αυτό επειδή τρώνε τρελή χασούρα απ'τα γκούντις... στο εξωτερικό και πολύ πιο βρώμικα είναι και δεν έχουν καλά σμόκινγκ σποτς και μάλλον δεν έχουν τα ελληνικά προϊόντα που σώζουν κάπως την παρτίδα... άσε που δε μ'αρέσει η μηλόπιτα :p

 

υγ. τα μπέργκερ κινγκ βέβαια τους έχουν όλους τους παραπάνω για πρωινό :o

Link to comment
Share on other sites

Goodys για ολους τους λογους που προαναφερθηκαν! ;)

Αποφευγω τα Mc γιατι εχουν μια χαρακτηριστικη απαισια μυρωδια,γιατι το burger τους ειναι για κλαματα,και γιατι πετανε τις πατατες πανω στη χαρτοπετσετα και σου δινουν να τις φας ετσι :mad: Ο μοναδικος λογος που πηγαινω εκει ειναι εξαιτιας του mc drive.

 

Υ.Γ. Ποιος μπορει να μου πει γιατι ακομα δεν εχουν εφαρμοσει συστημα delivery αυτα τα μαγαζια; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...