Jump to content

Goodys vs. McDonalds


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;  

1.119 members have voted

  1. 1. Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;

    • Goodys
      933
    • McDonalds
      187


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dimitris79 ( 3 Δεκ. 2004 , 22:47)

 

Σημερα στα Γκουντις δοκιμασα να κοψω ενα μπιφτεκι που ειχα αφησει 10 λεπτα μετα το σερβιρισμα & κοντεψα να σπασω τα χερια μου...μετα λεμε για ποιοτητα & κουραφεξαλα...ολοι τα ιδια σκ@τ@ ειναι... :whistle:

 

:blink: aporia:den exeis parei pote faghto apo ta goodys gia to spiti?giati me ayth th logikh osoi nexoun parei faghto gia to spiti tous apo ta goodys 8a eprepe na eixan akrivos to idio problhma.... :blink:
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FREAK_OF_NATURE ( 4 Δεκ. 2004 , 15:05)

 

:blink: aporia:den exeis parei pote faghto apo ta goodys gia to spiti?giati me ayth th logikh osoi nexoun parei faghto gia to spiti tous apo ta goodys 8a eprepe na eixan akrivos to idio problhma.... :blink:

 

Τι να σου πω εμενα το μπιφτεκι δεν κοβοταν με τιποτα... :worry: δεν μου ειχε ξανατυχει βεβαια...φαγητο για το σπιτι ειχα παρει μια φορα ενα κλαμπ & αυτο ειχε ξεραθει αρκετα μεχρι να το φαω(μετα απο 10-15 λεπτα).
Link to comment
Share on other sites

MC donalds an ke i diafimiseis (marketing) theloun na mas vgaloun k kala ta goodies kalytera k ta 2 ta idia sk@t@ einai.Trww perissoteroa mc donalds dioti m aresoun to royal deluxe me patates k meta ena mc flury.TELEIA. xerate oti oi patates twn mc donalds tiganizonte se lipos falenas ?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Δεν τιθεται πιστευω απο καθε ευσυνειδητο Ελληνα να πει οτι τα McDonalds ειναι καλυτερα (αν κ οι ψηφοι ειναι αρκετοι) απο τα αριστα ελληνικης καταγωγης (ομορφη Θεσσαλονικη) Goodys

 

Σκεφτειτε ποσο αψογες γευσεις προσφερουν τα Goodys σε οποιοδηποτε συνδιασμο.

 

Εγω,φανατικος οπαδος του ενα και μοναδικου burger .... Golden!

Οτι καλυτερο εχει υλοποιηθει,καμια συγκριση με οποιαδηποτε αλλη αποπειρα ;)

 

Και κατι αλλο,εδω στην Αγγλια τα Mcdonalds βρωμανε 10 φορες περισσοτερο και χειροτερα απο οτι στην Ελλαδα (δεν ειναι ιδεα σας,ετσι μυριζει παγκοσμιως :p)

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Μια φορά είχα στομαχικές διαταραχές από τα McDonalds... έκτοτε, αν είναι να επιλέξω ένα από τα δύο (κάθε Πάσχα και Λαμπρή) θα επιλέξω Goody's...
Link to comment
Share on other sites

Emena i mirodia twn mc donalds m aresei. K kati allo paidia polloi apo esas valthikan na mas fiteusoun ston egkefalo to eksis : oti einai elliniko einai kalitero. IMARTON ti allo tha akousoume.Dn amfisvitw tous ellines alloste k oi dikies m rizes einai ellinikes alla einai kala na vlepoume k ta kala mas kai ta kaka mas estw k an einai liga :lol:

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dimitris79 ( 4 Δεκ. 2004 , 19:29)

 

Τι να σου πω εμενα το μπιφτεκι δεν κοβοταν με τιποτα... :worry: δεν μου ειχε ξανατυχει βεβαια...φαγητο για το σπιτι ειχα παρει μια φορα ενα κλαμπ & αυτο ειχε ξεραθει αρκετα μεχρι να το φαω(μετα απο 10-15 λεπτα).

 

Parakseno.Ego exo faei dekades fores sta Goodys.Pote ma pote den mou exei tixei auto...Mia fora monaxa to mpifteki den eixe psithei kala,alla to piga piso kai poli eugenika mou edosan ena kainourgio kalopsimeno mpifteki...

Emena genika ta fagita ton Goodys mou fenontai poli pio poiotika kai ligotero plastika apo auta ton MacDonalds...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος chryant ( 4 Δεκ. 2004 , 19:48)

 

MC donalds an ke i diafimiseis (marketing) theloun na mas vgaloun k kala ta goodies kalytera k ta 2 ta idia sk@t@ einai.Trww perissoteroa mc donalds dioti m aresoun to royal deluxe me patates k meta ena mc flury.TELEIA. xerate oti oi patates twn mc donalds tiganizonte se lipos falenas ?

 

 

Το αναφέρω πιο πάνω (ζωικό λίπος). Δεν ήξερα ότι ήταν, συγκεκριμένα, σε λίπος φάλαινας. :eek: :up:

Γι αυτό είναι κορυφαίες. :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 ( 5 Δεκ. 2004 , 19:26)

 

Το αναφέρω πιο πάνω (ζωικό λίπος). Δεν ήξερα ότι ήταν, συγκεκριμένα, σε λίπος φάλαινας. :eek: :up:

Γι αυτό είναι κορυφαίες. :D

 

 

Σιγά μην τηγανίζονται και σε ανθρώπινο λίπος :D :p

 

Τραγανές πατάτες τηγανισμένες σε 100% φυτικό λάδι. :rolleyes:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν και ήδη έχω εκφράσει την προτίμησή μου στα Goody's θα σας αφηγηθώ ένα περιστατικό... :rolleyes:

 

Ήμουν στη δουλειά και ένας φίλος θα πεταγόταν στα Goody's για να τσιμπήσουμε τίποτα. Εγώ του λέω "Φέρε μου μια σαλάτα του σέφ".

Πάει ο φίλος που λέτε στα Goody's και γυρνάει μετά από κάνα μισάωρο με τα φαγητά! "Ωραία" λέω! Εκεί που τρώω σε μια φάση βλέπω ένα πολύ μικρό μαύρο πράγμα! :confused: Το πιάνω και τι ήταν; Ένα μυρμήγκι! :eek: :wacko:

Τώρα πως βρέθηκε εκεί; Δεν ξέρω! Μπορεί να πείναγε κι αυτό... :lol:

 

Συμπέρασμα; Αγνά προϊόντα από τη μάνα γη κατευθείαν στο πιάτο σας... :lol: :lol: :lol:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Ε στην σαλατα του σεφ δεν εχει κρεας? εξ'ου και ο μυρμηξ :p

 

Σοβαρα τωρα,ενταξει σιγουρα δεν ειναι και ο,τι καλυτερο αλλα πιστευω τυχαινει στις σαλατες να βρισκουμε ζωυφια, γι'αυτο και πρεπει να πλενονται καλα.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

axm..ki emena enas as8enhs moy moy efere ena kouti sokolatakia pano sto opoio perpatousan murmhgakia...poios ftaiei?h nestle h o %#$^# pou ta eixe afhsei opou nanai?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

periergo p dn analithike i xolisteroli twn patatwn twn mc donalds oso gia to lipos falenas alitheuei exo dio filous p douleuoun sta mc donalds k xeroun

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος chryant ( 5 Δεκ. 2004 , 23:44)

 

periergo p dn analithike i xolisteroli twn patatwn twn mc donalds oso gia to lipos falenas alitheuei exo dio filous p douleuoun sta mc donalds k xeroun

 

 

Sorry κιολας αλλα ειναι παρανομο να αναγραφονται συστατικα που δεν αληθευουν.Εξαλλου η φαλαινοθηρια ειναι στις περισσοτερες χωρες απαγορευμενη.Εντελως φιλικα ολα,απλα αυτα τα hoaxes γενικα για τα mc donalds καταντουν λιγο ενοχλητικα. . . :)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πιθανοτατα φοινικελαιο οπως και στα Goody's

 

Οι πατάτες προέρχονται από την Ολλανδία. Τηγανίζονται σε 100% φυτικό πολυακόρεστο λάδι και σερβίρονται σε λιγότερο από 7 λεπτά ώστε να διατηρούν την φρεσκάδα και τη νοστιμιά τους.

 

 

Στην Γερμανια παντως (οπου φερνουν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ κατα καιρους επιδορπια, γευματα και αλλα πολλα αλλα και απιστευτα γκατζετοπαιχνιδια που εδω... :cry: τεσπα)

 

στην Γερμανια λοιπον... οι πατατες τηγανιζονται σε ... Ραπανέλαιο :eek: :blink: :wacko:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 ( 6 Δεκ. 2004 , 00:39)

 

Xourxoulitso φάλαινα λέμε. Άντε το λιγότερο να είναι φώκιας :p

Μη μας αμφισβητείς.

 

 

:lol: :lol: άει καλά

αν και πιθανοτερο να ειναι ανθρωπινο

 

Επισης δεν ξερω αν το ξερετε...αλλα και την θεικη μηλοπιτα στην φρυτεζα την ετοιμαζουν...μμμ

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ τα Mc Donalds γιατί σε αυτά πάω πιο σπάνια και ως γνωστόν το καλό είναι αυτό που νοσταλγείς! :p

 

Αφήστε που όσο πάνε και λιγοστεύουν τα Μέκ (όπως τα λένε στην Γερμανία). Εγώ μόνο του Συντάγματος και του Χίλτον ξέρω (για Αθήνα).

 

Πάει και στου Ζωγράφου, πάει και στην Αλεξάνδρας... :mad:

 

 

Goodys για τους εξής λόγους:

1. Τα λεφτάκια μου μένουν στην Ελλάδα.

 

 

Όσο για το πού πάνε τα χρήματα, ε δε νομίζω να πηγαίνουν Αμερική φίλε τα χρήματα από τα έσοδα των Mac Donalds! Φραντσάιζινγκ είναι αυτά τα καταστήματα, απλά το όνομα παίρνουν και δίνουν ένα ποσοστό στην εταιρεία. Τα υπόλοιπα τα παίρνουν εγώ και εσύ που επενδύουμε στο μαγαζί. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να μας λένε για την παγκοσμιότητα, η αλήθεια είναι ότι οι έλληνες έχουμε συνηθίσει στη γεύση των Goodies και τα Μακ είναι το λιγότερο άγευστα.

Το μόνο πράγμα που έχω αντέξει να φάω από McDonalds, ήταν κάτι σε κοτόπουλο κι αυτό στη Γερμανία, όχι εδώ.

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος minovg ( 6 Δεκ. 2004 , 03:02)

 

Όσο για το πού πάνε τα χρήματα, ε δε νομίζω να πηγαίνουν Αμερική φίλε τα χρήματα από τα έσοδα των Mac Donalds! Φραντσάιζινγκ είναι αυτά τα καταστήματα, απλά το όνομα παίρνουν και δίνουν ένα ποσοστό στην εταιρεία. Τα υπόλοιπα τα παίρνουν εγώ και εσύ που επενδύουμε στο μαγαζί. ;)

 

 

Έστω και αυτό το ποσοστό που λες καλύτερα είναι να μένει στην χώρα.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DENIOR ( 5 Δεκ. 2004 , 15:52)

 

Parakseno.Ego exo faei dekades fores sta Goodys.Pote ma pote den mou exei tixei auto...Mia fora monaxa to mpifteki den eixe psithei kala,alla to piga piso kai poli eugenika mou edosan ena kainourgio kalopsimeno mpifteki...

Emena genika ta fagita ton Goodys mou fenontai poli pio poiotika kai ligotero plastika apo auta ton MacDonalds...

 

 

Συμφωνώ σε αυτό απόλυτα. Για αυτό, όπως έχω πει, όταν υπάρχουν κοντά μου και τα δύο μαγαζιά επιλέγω τα goodys. Έφαγα την περασμένη βδομάδα την μερίδα με τα μπιφτέκια στα goodys. Τρομερή γεύση. Στα mc donalds είναι εντελώς άγευστο το μπιφτέκι και επιπλέον όταν το τρως, ακόμα και όταν το έχουν ετοιμάσει εκείνη την ώρα, είναι σαν πλαστικό... Ενώ στα goodys είναι κανονικότατο μπιφτέκι με φοβερή γεύση. Επιπλέον άλλο που με τρελαίνει στα goodys είναι το salad bar... Τα καλύτερα πάντως ήταν τα Hambo που δυστυχώς έκλεισαν. Εκεί πήγαινα συνέχεια. Και εκεί το salad bar ήταν φοβερό και από ότι θυμάμαι είχε λίγο περισσότερα πράγματα από το salad bar των goodys.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Τα Goodys έχουν πολύ πιο γευστικά φαγητά και είναι και "Πατρίδα". Από την άλλη τα ΜακΝτόναλντς έχουν καλύτερη εξυπηρέτηση, πατάτες και έχουν Milk Shake. Πιστεύω πως δεν αρκουν αυτά όμως για να ψηφίσω τα Μακ οπότε ψηφίζω Goodys.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...