Jump to content

Goodys vs. McDonalds


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;  

1.119 members have voted

  1. 1. Ποια από τις δύο αλυσίδες Fast Food προτιμάτε;

    • Goodys
      933
    • McDonalds
      187


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι τα θέλετε και τα McDonalds και τα Goodys και αυτές τις βρωμιές; Φάτε σπιτικό φαγητό, ρεβύθια, φακιές, πατάτες γιαχνί, κεφτεδάκια με πατάτες, κοτόπουλο μπύρας, ωραιότατα! Δηλαδή καλύτερο είναι το πλαστικό φαγητό που προτείνουν οι Αμερικάνοι από το Ελληνικό παραδοσιακό; Κι αν δε προλαβαίνετε να πάτε σπίτι να φάτε, πάρτε το πρωί μαζί σας ένα σπιτικό σάντουιτς ή χαμπουργκερ, θα είναι χίλιες φορές πιο υγιεινό από των Fastfoodάδικων.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπως και να το κάνουμε τα fast food χρειάζονται. Εγώ προσωπικά θεωρώ πιο υγιεινά τα Goodys αντί τα MacDonalds αλλά τα MacDonalds μου αρέσουν περισσότερο. Δεν μπορώ εγώ να τρώω φακές και φασόλια, δεν μου αρέσουν εξάλλου, τα Fast Food είναι και φτηνά. Πας εκεί το παίρνεις το τρως και όλα καλά (παίρνεις και το παγωτό σου). Σπίτι? Τρως τις φακές πίνεις το νερό σου και ύστερα τρως και 10 σοκολάτες να σου φύγει η γεύση :P Σίγουρα το σπιτικό φαγητό είναι 100 φορές καλύτερο, αλλά όταν δεν έχει φαγητό σπίτι ή δεν σου αρέσει απλά παίρνεις πολύ γρήγορα Mac ή Goodys ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπως και να το κάνουμε τα fast food χρειάζονται. Εγώ προσωπικά θεωρώ πιο υγιεινά τα Goodys αντί τα MacDonalds αλλά τα MacDonalds μου αρέσουν περισσότερο. Δεν μπορώ εγώ να τρώω φακές και φασόλια, δεν μου αρέσουν εξάλλου, τα Fast Food είναι και φτηνά. Πας εκεί το παίρνεις το τρως και όλα καλά (παίρνεις και το παγωτό σου). Σπίτι? Τρως τις φακές πίνεις το νερό σου και ύστερα τρως και 10 σοκολάτες να σου φύγει η γεύση :P Σίγουρα το σπιτικό φαγητό είναι 100 φορές καλύτερο, αλλά όταν δεν έχει φαγητό σπίτι ή δεν σου αρέσει απλά παίρνεις πολύ γρήγορα Mac ή Goodys ;)
διαφωνω ως προς το οτι το τζανκ φουντ ειναι πιο νοστιμο απο τις φακες και ως προς το οτι ειναι πιο οικονομικα!
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Goody's! Τα Μακ είναι ΧΑΛΙΑ. Ειδικά τα ψωμάκια και τα burgers... Μόνο οι πατάτες τους μου αρέσουν.

 

Τα junk ΣΙΓΟΥΡΑ ειναι πιο νοστιμα απο τις φακές..

Link to comment
Share on other sites

διαφωνω ως προς το οτι το τζανκ φουντ ειναι πιο νοστιμο απο τις φακες και ως προς το οτι ειναι πιο οικονομικα!

+1!Καλύτερα να τρώω φακές αντί να πηγαίνω στα Goody's.;)

Link to comment
Share on other sites

ελεος με τις φακες!!!!!!!!!!!!!!!αν ειναι να τα συγκρινουμε με σπιτικα τουλαχιστον διαλεξτε κατι που να αξιζει!γουβετσι, μπριαμ, παπουτσάκια κ.α.:food:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ξερετε αν ακομα υπαρχουν McDonalds στην Ελλαδα που να εχουν πρωινο μενου ? Θυμαμαι πως πριν απο κανα δυο , αντε 3 χρονια ηταν ορισμενα στην Αθηνα αλλα στο ουτε στο σαιτ τους ουτε στο ιντερνετ γενικα μπορω να βρω info...

Αν ξερετε, plz κατατοπιστε με!

:)

In varietate concordia

~Ενότητα στην πολυµορφία~United in diversity

~Unis dans la diversité~In Vielfalt geeint

~Uniti nella diversità~Förenade i mångfalden

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο εχω δει και εγω τερμα τα πρωινα , δεν τραβηξανε καθολου εδω , το πρωινο στην Ελλαδα ειναι φραπες και ενα πακετο τσιγαρα :lol:

 

Σοβαρα τωρα , ισως καποια να το εχουν κρατησει , αλλα αυτα θα ειναι μονο τα καταστηματα του κεντρου.(για Αθηνα μιλαω παντα )

Link to comment
Share on other sites

goodys...σε σχεση ποιοτητας ειναι πολυ πιο μπροστα απο τα Μac κατα τιν γνωμη μου και επισεις επειδη τα goodys ειναι "ελληνικη" αλισιδα....:P
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελευταία φορά που πήγα στα goodys και πήρα κλαμπ.. οι πατάτες μύριζαν ψαρίλα :X

Η ντομάτα ξερή, τα ψωμάκια ψιλομπαγιάτικα..

Και παλιότερα μου είχε τύχει τα ψωμάκια να είναι πέτρα!! Με πονούσε μετά ο ουρανίσκος μου.

 

Είναι όπως σου κάτσει..

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχει κίνηση συνήθως είναι καλύτερα απ' όταν είναι «νέκρα».

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τα Goodys ειναι πια η τελευταία μου επιλογη. Ειναι αδιανοητο να ζητουν τουλαχιστον 7 με 8 ευρω το ατομο για να χορτασεις!!!!Καλυτερα να παρω μια πιτσα :-)

Απο την αλλη με τα ιδια λεφτα παιρνεις 8 burger στα Mac....και ομολογω οτι τα chicken burger ειναι αρκετα νοστιμα :-)

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο εχω δει και εγω τερμα τα πρωινα , δεν τραβηξανε καθολου εδω , το πρωινο στην Ελλαδα ειναι φραπες και ενα πακετο τσιγαρα :lol:

 

Σοβαρα τωρα , ισως καποια να το εχουν κρατησει , αλλα αυτα θα ειναι μονο τα καταστηματα του κεντρου.(για Αθηνα μιλαω παντα )

Thanks...

Γνωριζει κανεις αλλοτ τιποτα σχετικο ?

In varietate concordia

~Ενότητα στην πολυµορφία~United in diversity

~Unis dans la diversité~In Vielfalt geeint

~Uniti nella diversità~Förenade i mångfalden

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Εμπνευσμένο από βίντεο που κυκλοφορεί εδώ και χρόνια στο internet.

Θα προσπαθήσει φίλος μας να κάνει το ίδιο πείραμα με Hamburgers Goody's & ΜcDonalds όπως και πατάτες.

Σήμερα λοιπόν η πρώτη εικόνα από Hamburgers Goody's & ΜcDonalds

19 Ιουνίου 2012

http://oneclickperday.blogspot.gr/2012/06/hamburgers-goodys-cdonalds.html

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι κσι να πεις από ΜcDonalds σκοτώνει το McChiken και από Goodys τα Cheeseburger, Salad Bar και Club

 

Προτιμώ τις πατάτες Goodies από τις McDonalds

 

PS: Μας άνοιξες την όρεξη! Η γαστρίτιδα δεν θα γιάνει ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

ειδικα οταν ειχε το 1 με 1€, πειναγαμε-δε πειναγαμε 2 chicken burger+1 cheese ηταν must... τωρα αντιστρεψαμε απλα τη ποσοτητα :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιοτικά,δεν υπάρχει ουτε ένα προϊόν των McDonald's που να είναι αποδεκτό ποιοτικά,ενώ στο άλλο άκρο των goodys είναι συνήθως άρτια,αλλα...τα goodys είναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ.
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

και οι 2 ειναι κλεψιμο και κοροιδια. αν ηταν να διαλεξω θα διαλεγα goodys εχω να φαω χρονια και δεν προκειτε να ξαναφαω απο καμια. εχετε ακουσει για το μπιφτεκι των mc Donalds που δεν χαλαει ποτε.
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

και οι 2 ειναι κλεψιμο και κοροιδια. αν ηταν να διαλεξω θα διαλεγα goodys εχω να φαω χρονια και δεν προκειτε να ξαναφαω απο καμια. εχετε ακουσει για το μπιφτεκι των mc Donalds που δεν χαλαει ποτε.

 

Δεν πα να μην χαλάει.. BIG TASTY και ξερό ψωμί!:lol: τα goody's ας κατεβάσουν λίγο τις τιμές τους που το έχουν δει gourmet εστιατόρια έλεος fastfoodάδικα είναι..

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ξέρω ότι είναι λίγο εκτός θέματος μιας και πρέπει να απαντήσουμε ένα από τα δύο. Εγώ προσωπικά προτιμώ να πάρω σουβλάκι ή πίτες από το σουβλατζίδικο της γειτονιάς, κόστος περίπου το ίδιο ή και λιγότερα, αλλά χορταίνεις περισσότερο. 2 πίτες γύρο και ένα αναψυκτικό, 4 ευρώ.
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...