Jump to content

myphone POLL: Τι μάρκα είναι η κύρια συσκευή σας;


alkis_7
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα είναι η κύρια συσκευή σας;  

2.100 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα είναι η κύρια συσκευή σας;



Recommended Posts

τα τελευταια χρονια εχω βολευτει με τη sony, ειτε λογω σχεδιου (πχ arc S) ειτε λογω vfm μικρης συσκευης (πχ Z1c/Z3c τωρα). γιαυτο εξακολουθω να την προτιμω, αν και εχει κανει fouls στις συσκευες που θα επρεπε να προσεχει πολυ, οπως τα Ζ και Ζ1, αλλα δειχνει μια σταθερη βελτιωση εστω και οχι τοση οση θα θελαμε. \

Για καποιον που θελει μια γρηγορη συσκευη, με ευκολο και απλο μενου, και κορυφαια αυτονομια, νομιζω οτι δεν εχει αλλη επιλογη απο το Ζ3 και Ζ3c. Τωρα το γεγονος οτι κανεις αλλος δεν ασχολειται σοβαρα με την κατηγορια των <5" νομιζω οτι δεν αφηνει περιθωρια για συγκρισεις με τα μινι τους, εκτος απο το iphone φυσικα.. που εχει πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα.

Κατα τα αλλα νομιζω οτι ολα εχουν σχεση με το πως προσδιοριζει κανεις τις αναγκες του..ή τα κομπλεξ του...και αναλογως ψωνιζει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 538
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αγόρασα πέρσι το LG Optimus G (λόγω της τρομερής προσφοράς της Vodafone) και έπαθα πλάκα, οπότε φέτος αγόρασα το G2 και είμαι και πάλι ικανοποιημένος.
Link to comment
Share on other sites

Η κυρια συσκευη μου το Elephone P6000 ! Ειναι παρα πολυ καλο δεν μου εχει δημιουργησει καποιο προβλημα! Θα ηθελα λιγο καλυτερη μπαταρια αλλα η αληθεια ειναι το ξεζουμιζω καθε μερα! Τοσο τελειο που δεν ανοιγω καν το laptop μου

elephone P6000 Android 4.4.4

:w00t:

Link to comment
Share on other sites

2 εδώ και αρκετά χρόνια.

 

1. BlackBerry Q10, για το απόλυτο mail. Ακόμα, χάρις το BB Hub, είναι όλα οργανωμένα και δεν ψάχνεται κάποιος σε ~10 εφαρμογές. Επίσης, η ποιότητα κατασκευής είναι σε άλλο επίπεδο, όπως και η ποιότητα κλήσης. Τέλος, λόγω QNX, δε σταματάει ποτέ και για κανένα λόγο. Μόνο όταν σβήσει από μπαταρία. :p

 

2. LG L40. Για χρήση με 2 κάρτες και πιο φθηνή κατασκευή, έτσι ώστε σε περίπτωση πτώσης, να μην το "κλαίω". Για λίγες μέρες ακόμα, αφού ήδη έχει "προγραμματιστεί" επιστροφή σε Microsoft και WP. :D

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

LG Nexus 5 για τις καλες επιδοσεις του, το καλαισθητο ελαφρυ στοκ android, τις επισημες αναβαθμισεις και την τεραστια ανεπισημη υποστηριξη. Μετα απο αυτο δε νομιζω να ξαναπαρω κατι που δεν ειναι Nexus, ακομα και αν υπολειπεται σε κατι σε σχεση με τον ανταγωνισμο.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και έξι χρόνια περίπου.... Samsung.... Galaxy S, S2, Galaxy Nexus, S3, Note 2 και εδώ και ενάμιση χρόνο και παραπάνω Note 3. Απλά ασύγκριτο σε όλα του....

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Κατόπιν πλήρους απογοήτευσης από κλώνο γνωστής φίρμας, αγορασμένο από τα γνωστά κινέζικα e-shops, αποφάσισα την αγορά του One της OnePlus.

Δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο εκτός του μεγέθους της μπαταρίας. Κι όμως, μπορεί να κρατάει 2 πλήρεις μέρες με κανονικότατη χρήση και 6 μήνες χρήσης, αλλά το θεωρώ και πάλι λίγο.

Ποιό το νόημα της αγοράς ενός τηλεφώνου με μικρότερη ή ίση διάρκεια χρήσης; Η καταπληκτική απόδοση στο Χ πράγμα; Θα αγοράζατε Φερράρι με 3 λίτρα ντεπόζιτο; Θα αγοράζατε τηλεόραση με κατανάλωση μισό ΜW; Ή φωτογραφική μηχανή με διάρκεια μπαταρίας ικανή για λήψη μέχρι 10 φωτογραφιών; Ποιός θέλει το τέλειο σώμα αν απαιτείται να τρώει 24 γεύματα, με γνώση ότι και αυτό θα φθίνει στο χρόνο παρά την προσοχή του; Δεν ξέρω.

Αυτό, και το γεγονός ότι οι απαιτήσεις των εφαρμογών σε χώρο έχουν fτάσει στο 10^10%, μου την βαράει λίγο πλέον. Κάποτε παίζαμε παιχνιδάρες με 150 πίστες, από floppy 8 ιντσών God damn it!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρόνια κάτοχος παρα πολλών android συσκευών και φανατικός του λειτουργικού μέσα σε μια μερα μου ήρθε η σκέψη να πάρω windows phone σαν αλλαγή και σαν δοκιμή.Εχω 3 βδομάδες το Lumia 640 και δεν μετανιώνω καθόλου για την επιλογή μου..Ίσα ίσα δεν με βλέπω να ξαναφευγω από τα windows..Λίγες ελλείψεις αλλα η απλότητα που σου δίνει το λειτουργικό έρχεται σαν αντιστάθμιση.Lumia 640 λοιπόν και όλα κυλάνε όμορφα!!
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Hongmi

Εδώ & 16 μήνες. Άψογο, με τις εβδομαδιαίες ενημερώσεις του. Κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής. Πραγματικά αντικαθιστά το πισι για ίντερνετ και e-mail. Ποιότητα κατασκευής καταπληκτική. Βέβαια ψάχνω για νέο αλλά μόνο λόγω μεγαλύτερης οθόνης που θέλω & πάλι για Xiaomi κοιτάζω.

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Grand Duos (i9082) με 2 κάρτες SIM ικανοποιημένος για την χρήση που το χρειάζομαι (εφαρμογές γραφείου, σημειώσεις, φωτογραφίες, email, browsing). Το μόνο πρόβλημα είναι οι αναβαθμίσεις, που έχουν "κολλήσει" στην έκδοση" 4.2.2. Ααα και επίσης έχει προ-εγκατεστημένες πολλές άχρηστες εφαρμογές (βέβαια λύνεται με root :lol: )

Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική

ΠΑΟΚΑΡΑ μου δεν το ξέρουν οι γιατροί

και θα 'ρθουμε ξανά γιατί από παιδιά

μας παλάβωσε η ασπρόμαυρη στολή

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες lg g flex 2 . Μετά από lg g2 και g3 δε θα μπορούσα να πάω σε άλλη μάρκα (α και note 3 αλλά είναι εταιρικό οπότε μόνο για τηλέφωνο και mail το έχω).Ευχαριστημένος όσο δεν πάει με τα lg
Link to comment
Share on other sites

Galaxy S Duos 2 αν και θα ηθελα το επομενο τηλ να μην κολλαει,η μπαταρια να κραταει πολυ και να ειναι 4,5-5,5 το μεγεθος.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Apple (iphone 6 plus)

 

Από τότε που βγήκε το πρώτο samsung galaxy s μέχρι τον Ιανουάριο είχαν andooid συσκευές κινητής ( tablets είχα ipad από το 4 και μετά).

Τότε πήρα το iphone και μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Μου αρέσουν πολύ και οι android συσκευές απλά άρχισα να δίνω παραπάνω έμφαση σε κάποια άλλα πράγματα.Είναι λίγο πιο κλειστό το ios αλλά σου δίνει μια συνέπεια λειτουργίας και ένα απλό ux το οποίο δεν το βρίσκεις εύκολα σε andorid συσκευές.

Ήθελα :

Πολύ καλή οθόνη, πολύ καλή μπαταρία, πολύ καλή κάμερα.,γρήγορες και μακροχρόνιες αναβαθμίσεις λογισμικού, μεγάλη οθόνη,smooth experience, καλή κατασκευή, πολύ μνήμη χωρίς κάρτα sd

 

Θα ήθελα παραπάνω ram στο επόμενο iphone, περισσότερη ελευθερία στο λογισμικό και καλύτερο optimization στο ios γιατί από τον 7 και μετά έχει πέσει η ποιότητα.

Edited by marmaga
Link to comment
Share on other sites

Samsung Note 4 GOLD.Απιστευτο ,ειδικα μετα απο χρονια στη sony και με παλιοτερης τεχνολογιας συσκευες.Απλα πρεπει να συνηθησεις το μεγεθος:lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...