Jump to content

myphone POLL: Τι μάρκα είναι η κύρια συσκευή σας;


alkis_7
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα είναι η κύρια συσκευή σας;  

2.100 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα είναι η κύρια συσκευή σας;



Recommended Posts

Έχω αλλάξει αρκετές συσκευές, σαν «γκατζετάκιας» που είμαι και τον τελευταίο καιρό έχω το OnePlus one 16GB λευκό. Έχω περάσει από αρκετά λειτουργικά, με αρκετή παραμονή στο symbian επί καλής εποχής της Nokia και τα τελευταία χρόνια είμαι στο «στρατόπεδο» της Google. Γενικά προτιμώ μία σταθερότητα, γι' αυτό και επιμένω στο stock android, χωρίς να με εμποδίζει αυτό από το να δοκιμάσω και κάποιο άλλο user interface, όπως touchwiz, ή το Sense, αλλά και της LG με το G2. Όμως επειδή με κούρασε, ή μάλλον βαρέθηκα λίγο το android, αποφάσισα να πάω στη microsoft και σε κάποια lumia συσκευή. Έχει ανέβει πολύ σαν λειτουργικό το windows phone και με τη νέα αναμενόμενη αναβάθμιση των 10 τα πράγματα προβλέπονται καλύτερα. Μάλλον θα μείνω στο windows phone, μιας και όπως έγραψα μου αρέσει η σταθερότητα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 538
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλά κανατε και το βγαλατε αυτπ το poll! το είχα πολύ περιέργεια να δω πως ειναι η αγορά στην Ελλάδα σε σχέση με εξωτερικό!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία μου 3 κινητά είναι Samsung. Έχω εμπειρία από HTC και Sony, σε android πάντα! Πολύ δύσκολα θα φύγω από αυτή την εταιρεία στο μέλλον παρά τα λάθη της!
Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα όμως είναι ένα για αυτή τη βδομάδα στο POLL μας. Τι μάρκα είναι η κύρια συσκευή σας; Για ποιο λόγο προτιμήσατε τη συγκεκριμένη εταιρεία; Είστε ικανοποιημένοι από την απόδοση των συσκευών σας ή θα θέλατε κάτι παραπάνω;

Blackberry. Δεν ήξερα κάτι για την εταιρεία, μόνο ότι ήταν ποιότητα. Και το Ζ10 ναυαρχίδα.

 

Το αγόρασα μεταχειρισμένο, 200€, ένα χρόνο μετά την κυκλοφορία του. Για το λειτουργικό του, για την πληρότητα του hw (δεν είχε σημεία υστέρησης) και επειδή χωράει στην τσέπη μου.

 

Η συνολική ποιότητα με εξέπληξε (και κατασκευή και εμπειρία χρήσης) αλλά από την υποστήριξη περίμενα λίγο περισσότερα.

 

 

Η επόμενη συσκευή μου θα έρθει μετά από ένα χρόνο και δεν γνωρίζω ποια θα είναι. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν έχω ίχνος εταιρικής πίστης.

Edited by Stratosnen
Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπορεί και να είμαι ο πιο αναποφάσιστος εδώ μέσα κι' αυτό γιατί χρησιμοποιώ κάθε εβδομάδα περίπου και ένα διαφορετικό κινητό από τα τελευταία που έχω αποκτήσει( Samsung note 3, Sony z3c, και τα δύο Nokia 830 και 730).

Η κάθε μία από αυτές τις μάρκες υπηρετεί σε μεγάλο βαθμό τις παραδοσιακές αξίες που πάντα γνωρίζαμε ότι ακολουθούν και προσφέρουν στον χρήστη, νομίζω όμως ότι αν και με τα γνωστά προβλήματά της η Nokia ( και παρά το ότι το avatar μου δεν το αλλάζω), ξεχωρίζει και ως εκ τούτου κερδίζει την προτίμησή μου.

Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

note 4 για τις επιλογες τις οποιες προσφερει το s pen το μονο μειονεκτημα του ειναι η μπαταρια την οποια θα ηθελα να κραταει λιγο περισσοτερο πρωην κατοχος lg g2!
Link to comment
Share on other sites

εδώ και σχεδόν 2 χρόνια BlackBerry Z10 -είμαστε στο 1%

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

θεωρω οτι η samsung στα καλα της τηλεφωνα,εχει καλα χαρακτηριστικα και προσωπικα εχω παρει ολη την σειρα απο galaxy s-note2.κανω συγκριση με καποια lg(πολυ καλα και αυτα)και απο sony με το παλαι ποτε ark (καλο)
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πολλά χρόνια έχω Sony (όπως φαίνεται κι από την υπογραφή μου). Ο λόγος δεν είναι ότι έχω κανένα κόλλημα με τη Sony, απλά νομίζω ότι ανέκαθεν είχε το καλύτερο value for money, τουλάχιστον όταν περνάν μερικοί μήνες από την κυκλοφορία των μοντέλων της. Βάλτε τα κάτω και θα δείτε. Πέραν αυτού η ποιότητα της είναι κορυφαία. Πάρτε π.χ. την τωρινή μου συσκευή, το Z1 Compact. Αν βρείτε τέτοια συσκευή στα 240€ που παίζει τώρα στα σκρουτζομάγαζα, πείτε μου!

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη παραμένω στο Symbian και στο τελευταίο και συλλεκτικό διαμάντι του, το Nokia 808 Pureview. Η μεγαλύτερη ανάλυση κάμερας σε κινητό, το πιο δυνατό φλας ξένου σε smartphone, λειτουργία Pureview, πλειάδα ρυθμίσεων, η κορυφαία αντίθεση σε οθόνη ακόμη και σήμερα για δυνατό λευκό και πεντακάθαρο μαύρο και πολλά άλλα... Σαφώς και 3 χρόνια μετά, θεωρείται αργή συσκευή για το 2015 (σε σχέση με ναυαρχίδες τουλάχιστον), αλλά τα κάνει σχεδόν όλα, σε καλές διαστάσεις (όχι παντόφλα) και πολύ κομψή εμφάνιση (ακόμη όταν το δείχνω σε φίλους και γνωστούς λένε τι όμορφο είναι!)

 

Για εργαλείο δουλειάς κλπ, σαφώς και χρησιμοποιώ το Lumia 1020 (Office, Skype, OneDrive κλπ), και θα χρησιμοποιούσα και σχεδόν οποιαδήποτε άλλη πιο σύγχρονη συσκευή, αλλά το 808 δεν πρόκειται να το αποχωριστώ με τίποτα από κύρια και αγαπημένη συσκευή! :happy:

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Zte Nubia Z7 Mini, τρομερό VFM!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ZTE nubia z7 mini .. 5ιντσο με καλές διαστάσεις, δίκαρτο με καλά specs και αξιόλογη κάμερα .. Με έχει βολέψει στην καθημερινότητα μου .. δεν πιστεύω να ήθελα κάτι παρά πάνω από ένα κινητό , προς το παρών ..

Αν και δεν θα με χάλαγε να είχε και προστασία στην κάμερα (gorilla glass) , να είναι σκληροπυρηνικό στις πτώσεις , αδιάβροχο , 4,7 ίντσες με μιρκότερες διαστάσεις για να χωράει ακόμα πιο άνετα σε μια τσέπη ...Δεν ζητάω πολλά :rolleyes:

Κι όμως έχει gorilla glass 3 βέβαια εγώ λόγω προηγούμενων δυσάρεστων εμπειριών έχω τοποθετήσει tempered glass.

Link to comment
Share on other sites

LG L90...μια συσκευή που τα κάνει όλα σε ικανοποιητικό βαθμό και συμφέρει! Είμαι πολύ ευχαριστημένος γιατί εκτός των άλλων η εταιρία δε μας ξέχασε κι έδωσε τη Lollipop σε αυτό το οικονομικό μοντέλο.
Link to comment
Share on other sites

Nexus 5.Οι τελείες ίντσες για μένα λίγο καλύτερη μπαταρία και οι παιδικές ασθένειες των αναβαθμίσεων είναι τα προβλήματα του.Κατα τα αλλά θα το αλλάξω μονο όταν χαλάσει με σοβαρό πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi mi4 4g. Απλά πετάει, εβδομαδιαίες αναβαθμίσεις και stable και beta.
nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...