Jump to content

myphone POLL: Τι μάρκα είναι η κύρια συσκευή σας;


alkis_7
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα είναι η κύρια συσκευή σας;  

2.100 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα είναι η κύρια συσκευή σας;



Recommended Posts

OnePlus One 64GB. Αυτό που έψαχνα ήταν τον διάδοχο του Nexus 5. Και τον βρήκα. Το μέγεθος είναι ένα θέμα αλλά όταν είναι να σερφάρεις ή να παίξεις ενα παιχνίδι ή να δεις ενα βίντεο το ξεχνάς. Για τα λεφτά που έδωσα, πολύ ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 538
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

OnePlus One 64GB

 

Ίσως το καλύτερο value for money κινητό πέρσι. Μόνο η κάμερα του δεν με ικανοποιεί αλλά η αυτονομία του είναι απίστευτη.

 

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/themes-apps/port-coloros-camera-cm11s-t3030369/

Link to comment
Share on other sites

έχω το zte geek v975. Δεν είμαι ευχαριστημένος από το συγκεκριμένο κινητό καθώς μπορεί να είναι εξοπλισμένο με ενα γερό soc της intel το οποίο αν και διπύρηνο εχει για πλάκα κάποια τετραπύρηνα μτκ αλλά το αδύναμο wifi του ειναι σαν "πετάει στα σκουπίδια" ο,τιδήποτε καλό έχει αυτό το κινητό. Γι αυτο επιτέλους αυτοί οι προγραμματιστες θα είναι πολυ πιο ωφέλιμο και κερδοφόρο να επεξεργάζονται το λειτουργικό τοσο ωστε να εμεταλλεύεται στο έπακρο τα σπεκσ του κινητού. Προσωπικά ποτέ ξανά zte.
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi Note 4g. Το πήρα σε προσφορά και με την τότε ισοτιμία μου κόστισε 148 ευρώ. Πραγματικά υπερευχαριστημένος, καθώς έχω πει στον εαυτό μου ότι δεν θα δώσω πάνω από 150 ευρώ για κινητό. Η miui είναι σταθερότατη.
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

με το ταπεινο μου iphone4…..ουτε καν S.

Παλαιουρας πλεον…. αλλα ευχαριστημενος.

Του χρονου με το καλο….παμε για αλλα κολπα….S :cool::cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

Galaxy S6 πλεον. Ικανοποιημενος.

Η συσκευη ειναι πανεμορφη, τουμπανο στα χαρτια με οτι πιο προηγμενο αυτη τη στιγμη.

 

ΟΜΩΣ, χωρις ιχνος υπερβολης και με καθε ειλικρινεια(αλλωστε τοσα λεφτα εσκασα), το μεχρι προτινος "ποταπο" Νεξουσακι μου(Nexus 5) το παταει κατω. Δε μιλαω για τεστ τυπου "1,2,3 ανοιγμα εφαρμογης" εκει το s6 υπερεχει. Μιλω για smoothness, για εμπειρια χρησης android. Πιο ομαλη δεν εχω ξαναδει. Πιο "γρηγορο" android δεν εχω πιασει. Οσοι εχουν/ειχαν Nexus αυτοι καταλαβαινουν.

 

Οταν λεμε ΜΗΔΕΝ lag, ΜΗΔΕΝ stutter, ΜΗΔΕΝ crashes και σφαιρατη εμπειρια το εννοουμε :)

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Το κύριο κινητό μου δεν είναι κάποιου γνωστού κατασκευαστή (βλέπε Samsung, Sony, LG, Apple, Huawei κλπ.), αλλά προέρχεται από την σχετικά άγνωστη στην Ελλάδα (μόνο οι ψαγμένοι σχετικά με τα smarthpones την γνωρίζουν) κινέζικη Jiayu (προφέρεται τζιαγιού) και συγκεκριμλενα πρόκειται για το Jiayu S3 με 2 Gb Ram (υπάρχει και μοντελο με 3 Gb και nfc με πανομοιότυπα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά). Είναι ένα εξαιρετικό τηλέφωνο για τα χρήματα που κοστίζει (με την τρέχουσα ισοτιμία €/$ μου κόστισε γύρω στα 180 € με ακουστικά ψείρες + 10€ για μία θήκη από το to2c.com), με δυνατά χαρακτηριστικά (MTK6752 8πύρηνος στα 1,7 Ghz, 2 Gb Ram, 16 Gb αποθηκευτικό χώρο, 5,5" οθόνη FHD, 13 mp κύρια κάμερα, μπαταρία 3.000 mah και φυσικά Dual Sim). Φυσικά να σημειώσω ότι η κάμερα αποδίδει πολύ καλά λόγω του SONY IMX214 αισθητήρα (εξαιρετικά για κινέζικο τηλέφωνο) και η αυτονομία του είναι πολύ καλή, αφού μου βγάζει 2 πλήρεις ημέρες λειτουργίας με κανονική χρήση, 2 κάρτες micro sim σε λειτουργία και 3G/LTE on! Το μόνο που θα ήθελα να βελτιωθεί σε αυτή τη συσκευή είναι ο ήχος της ο οποίος είναι μετριότατος, καθώς και να δίνονται συχνότερες αναβαθμίσεις απο τη Jiayu (στην παρούσα φάση φοράει Android 4.4.4 kit kat, ενώ δεν φαίνεται κάτι στον ορίζοντα γι' αναβάθμιση σε lolipop στο προσεχές διάστημα). :):):) Edited by Makaros06
διόρθωση λάθών στο κείμενο.
Seize The Day Now! Tomorrow Would Be Too Late!
Link to comment
Share on other sites

Η κύρια μου συσκευή είναι το Alcatel OT pop c9. Δυνατό μοντέλο με τέρας μπαταρία που βγάζει σχεδόν 2 μέρες χρήσης, δικαρτο, μεγαλη και φωτεινή οθόνη, καθόλου κολλήματα μετά από έξι μήνες χρήση. Μονα μείον η παλιά έκδοση Android (4.2.2) και η μη υποστήριξη 4G.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή είμαι με το Note 4 και ο λόγος είναι ένας: το Spen, τι άλλο θα μπορούσε να ήταν? :p

Ζω για την στιγμή που θα δώ HTC One Note with spen . :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Jiayu s3 advanced edition Δεν έχω παράπονο σφαίρα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν τοσοι πολλοι με LG?? δε το περιμενα..

και παραπανω απο nokia μαλιστα..

Link to comment
Share on other sites

Meizu m1 note 32g.απο τα καλυτερα που εχουν περασει απο τα χερια μου σε σχεαη αποδοσης τιμης και το flyme αν και το φοβόμουν στην αρχη με εχει βγαλει ασπροπροσωπο. Edited by helloween83
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολυετή περιπλάνηση να ανακαλύψω τις φραγές και τα απαγορευτικά της apple λυτρώθηκα με το Note4 και φυσικά δεν ξαναγυρίζω πίσω ποτέ!!!!
Link to comment
Share on other sites

LG G2! Η καλύτερη συσκευή των τελευταίων ετών, από τις πολλές που άλλαξα.
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

ZTE nubia z7 mini .. 5ιντσο με καλές διαστάσεις, δίκαρτο με καλά specs και αξιόλογη κάμερα .. Με έχει βολέψει στην καθημερινότητα μου .. δεν πιστεύω να ήθελα κάτι παρά πάνω από ένα κινητό , προς το παρών ..

Αν και δεν θα με χάλαγε να είχε και προστασία στην κάμερα (gorilla glass) , να είναι σκληροπυρηνικό στις πτώσεις , αδιάβροχο , 4,7 ίντσες με μιρκότερες διαστάσεις για να χωράει ακόμα πιο άνετα σε μια τσέπη ...Δεν ζητάω πολλά :rolleyes:

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μία εβδομάδα κάτοχος του HTC m8.

Ευχαριστώ πολλά παιδιά από εδώ που με τα γραφόμενα τους με οδήγησαν στην αγορά αυτής τής πανέμορφης ποιοτικής και απροβληματιστης συσκευής.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...