Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@vamire666

@tommybertsen

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση παιδιά. Φαντάστηκα άλλα πράγματα με το που είδα το γκρι πλαίσιο.

 

https://imgur.com/LWOqFxM

https://imgur.com/BgH7Tcg

Με καινουρια μπαταρια απο Απριλιο και πολυ ζορισμα το καλοκαιρι,εχω αυτα τα στατιστικα..πως τα βλεπεται;

Εμένα λογικότατα μου φαίνονται. Και μάλιστα προς το πολύ...:rolleyes:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορουμε μεσω του imei να καταλαβουμε αν ειναι αυθεντικη η συσκευη?

 

imei

 

************

 

IMEI: ************

Brand: LG

Phone model: G4 H815

Serial number: 505KPWQ018521

Product model: LGH815

Manufacture date: May 09, 2015

Shipped from factory: May 11, 2015

Estimated phone age: 2 year(s) 5 month(s) 1 week(s) 6 day(s)

Buyer code: EUA

Buyer name: EUROPE COMMON

CSN number: LG0000727693114

Blacklist status*: CLEAN

Edited by Antretng

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την πρωτοβουλά και έσβησα τα imei για την δική σας ασφάλεια.

 

Δεν είναι καλή ιδέα να τα βάζετε δημόσια :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

ειμαι το παιδι που ζει πολωνια και ειχα παρει απο τυπου ebay τοπικο το lg g4 με 110 ευρω.

η συσκευη ξερω οτι δεν ειναι fake....λογω οτι βγαζει τις μοναδες στα benchmark και επισης ειναι γρηγορη.

απο την αλλη εχω ενδιασμους για την καμερα και την οθονη,υπαρχει τροπος να καταλαβω αν ειναι original?

επισης παρηγγειλα τον αυθεντικο φορτιστη(5 ευρω) και μπαταρια (7 ευρω) και λογω τιμων ειχα την υποψια μου για παπατζιλικα.....

ο φορτιτης δεν υποστηριζει το fast charge εν τελει.... και η μπαταρια φορτιζει πολυ γρηγορα,τελειωνει γρηγορα και δεν ξεπερρνα τους 18 βαθμους!!!!που κανονικα θα βαρουσε 35αρια,

δεν εχω ορεξη για καμια εκρηξη στα καλα καθουμενα.

καθε βοηθεια ευπροσδεκτη,προσπαθω να δω αν με πιασαν κοτσο

 

ευχαριστω,

φιλικα παυλος

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

ειμαι το παιδι που ζει πολωνια και ειχα παρει απο τυπου ebay τοπικο το lg g4 με 110 ευρω.

η συσκευη ξερω οτι δεν ειναι fake....λογω οτι βγαζει τις μοναδες στα benchmark και επισης ειναι γρηγορη.

απο την αλλη εχω ενδιασμους για την καμερα και την οθονη,υπαρχει τροπος να καταλαβω αν ειναι original?

επισης παρηγγειλα τον αυθεντικο φορτιστη(5 ευρω) και μπαταρια (7 ευρω) και λογω τιμων ειχα την υποψια μου για παπατζιλικα.....

ο φορτιτης δεν υποστηριζει το fast charge εν τελει.... και η μπαταρια φορτιζει πολυ γρηγορα,τελειωνει γρηγορα και δεν ξεπερρνα τους 18 βαθμους!!!!που κανονικα θα βαρουσε 35αρια,

δεν εχω ορεξη για καμια εκρηξη στα καλα καθουμενα.

καθε βοηθεια ευπροσδεκτη,προσπαθω να δω αν με πιασαν κοτσο

ευχαριστω,

φιλικα παυλος

η μπαταρια σου ειναι ημιτασιον γι αυτο σου βγαζει 18αρια,βαλε μια αυθεντικη και τοτε θα δεις πραγματικες μετρησεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Λοιπον θελω να κανω μια μαλλον χαζη ερωτηση αλλα ειναι κατι που παρατηρησα..

Πριν περιπου ενα χρονο αλλαξα το καλωδιο του μαμα φορτιστη γιατι στα καλα καθουμενα αρχισε να φορτιζει πολυ αργα,και πηρα απο ebay παλι lg καλωδιο. Ολα καλα μεχρι πριν 2 μερες και παλι στα καλα καθουμενα αρχισε κι αυτο να φορτιζει αργα!

Εβαλα αλλο καλωδιο στον μαμα φορτιστη, απο φορτιστη quick charge Tronsmart που ειχα αγορασει και νομιζω οτι τωρα φορτιζει ακομα πιο γρηγορα και απο τον μαμα φορτιστη πριν χαλασει το καλωδιο!!

Παιζει να γινεται αυτο? Η κανω καμια ******* που βαζω αυτο το καλωδιο? Δεν θελω να χαλασω και τον μαμα φορτιστη

Link to comment
Share on other sites

@apollodelphi

Μια χαρά είσαι.

Ο quick charge Tronsmart έχει καλώδιο 2Α (λογικά). Άρα δουλεύει σπέσιαλ με τον φορτιστή της LG.

Φορτίζει πιό γρήγορα γιατί το παλιό σου καλώδιο τα είχε παίξει και δέν άφηνε τα 1,8Α να περάσουν...αλλά άφηνε όσα ήθελε.

Πάντως ΔΕΝ θα έχεις πρόβλημα.

 

Η πλήρη φόρτιση (0-100%) με μαμά καλώδιο και μαμά φορτιστή (όταν δουλεύουν όλα σωστά) κάνει 1h15min-1h20min.

 

Επίσης : ξέρεις φαντάζομαι ότι το G4 υποστηρίζει και QC2 ε; Δεν θα δείς όμως τρελές διαφορές στον χρόνο φόρτισης. Κάνα 10λεπτό θα κερδίσεις. ;)

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω για την απαντηση!

Ναι το ξερω οτι εχει QC 2.0 γιαυτο το πηρα κιολας, αλλα εχεις δικιο οτι δεν εχω δει μεγαλη διαφορα στον χρονο φορτισης..

Απλα μ εχει βολεψει καποιες φορες που εστω και τα 10 λεπτα μου ειναι πολυτιμα να παρω εστω λιγα % παραπανω!:lol:

Κι ο φορτιστης ο quick charge ειναι φρεσκος να το πω ετσι και υποστηριζει QC 3.0 οποτε το καλωδιο παιζει να ειναι και 3A λογικα.. αν και δεν το εχω ψαξει τοσο να σου πω την αληθεια!

Απλα το ρωτησα γιατι οσο μπορω θελω να φορτιζω με τον μαμα φορτιστη του κινητου..

Link to comment
Share on other sites

Απλα μ εχει βολεψει καποιες φορες που εστω και τα 10 λεπτα μου ειναι πολυτιμα να παρω εστω λιγα % παραπανω!:lol:

Λογικά θα δείς διαφορά από 10% έως 50%-60%. Εκεί ο QC2 πρέπει να πάει με χίλια. Μετά λογικά θα πιάνει την ταχύτητα (θα ρίχνει δηλαδή...) του μαμά LG.

 

Ειδα στο ονειρο μου πως εκανα αναβαθμιση σε nougat. Λετε να μας ερθει τελικα; :p

Έσω χάσει τις ελπίδες μου.

Άσε που διάβασα και κάτι παράνοιες...ότι χάνει σε απόδοση φωτό...λέει...με την Nougat...λέει...και το λέει και κάποιοι από το G5 στρατόπεδο...λέει! :cry:

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

ειμαι το παιδι που ζει πολωνια και ειχα παρει απο τυπου ebay τοπικο το lg g4 με 110 ευρω.

η συσκευη ξερω οτι δεν ειναι fake....λογω οτι βγαζει τις μοναδες στα benchmark και επισης ειναι γρηγορη.

απο την αλλη εχω ενδιασμους για την καμερα και την οθονη,υπαρχει τροπος να καταλαβω αν ειναι original?

επισης παρηγγειλα τον αυθεντικο φορτιστη(5 ευρω) και μπαταρια (7 ευρω) και λογω τιμων ειχα την υποψια μου για παπατζιλικα.....

ο φορτιτης δεν υποστηριζει το fast charge εν τελει.... και η μπαταρια φορτιζει πολυ γρηγορα,τελειωνει γρηγορα και δεν ξεπερρνα τους 18 βαθμους!!!!που κανονικα θα βαρουσε 35αρια,

δεν εχω ορεξη για καμια εκρηξη στα καλα καθουμενα.

καθε βοηθεια ευπροσδεκτη,προσπαθω να δω αν με πιασαν κοτσο

 

ευχαριστω,

φιλικα παυλος

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την ομαδα...την βοηθεια σας παλικαρια ...αυθεντικη μπαταρια για g4, g5 μονο procordia ?? η ξερουμε καποιο αξιοπιστο μαγαζι εντος ελλαδας, η εκτος (πωλητη ebay)...ευχαριστωωωω....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την ομαδα...την βοηθεια σας παλικαρια ...αυθεντικη μπαταρια για g4, g5 μονο procordia ?? η ξερουμε καποιο αξιοπιστο μαγαζι εντος ελλαδας, η εκτος (πωλητη ebay)...ευχαριστωωωω....
Φίλε και εγώ έψαχνα, το ζυγισα από εδώ το ζυγισα και από κει και τελικά είπα να μην το ρισκάρω από εβαυ και πηρα από την Προκορντια για να είμαι σίγουρος.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη πολλοι δεν διαβαζετε τις αγγελιες , το γραφω κι εδω , πουλαω το LG G4. Οποις ενδιαφερεται ας στειλει pm.

Ευχαριστω πολυ....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Άν και περιμένω την Nougat της LG πώς και πώς (και μάλλον θα μείνω με την όρεξη...), και μία Android One για το G4 δεν θα με χάλαγε καθόλου...αρκεί να μην "πειράζει" την κάμερα...:rolleyes:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την ομαδα...την βοηθεια σας παλικαρια ...αυθεντικη μπαταρια για g4, g5 μονο procordia ?? η ξερουμε καποιο αξιοπιστο μαγαζι εντος ελλαδας, η εκτος (πωλητη ebay)...ευχαριστωωωω....

 

https://m.ebay.com/itm/New-Original-BL-51YF-battery-For-LG-G4-H815-H812-H811-H810-VS986-VS999-US991-/222669668294?txnId=1977564162012

 

Παρέλαβα σήμερα την συγκεκριμένη μπαταρία.

 

Θα την δοκιμάσω και θα ενημερώσω αν έχει διάρκεια.

Link to comment
Share on other sites

https://m.ebay.com/itm/New-Original-BL-51YF-battery-For-LG-G4-H815-H812-H811-H810-VS986-VS999-US991-/222669668294?txnId=1977564162012

 

Παρέλαβα σήμερα την συγκεκριμένη μπαταρία.

 

Θα την δοκιμάσω και θα ενημερώσω αν έχει διάρκεια.

 

Μπορείς να ελέγξεις αν έχει διαφορές στα γράμματα ή στα σύμβολα σε σχέση με την μπαταρία του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόσεξα καμία διαφορά. Αυτά θα ήταν τα πρώτα που θα έφτιαχναν οι κινέζοι.

 

Βασιστηκα πιο πολύ στην συσκευασία και στα σχόλια των αγοραστών.

 

Τώρα φορτίζει. Σε 2-3 ημέρες νομίζω θα έχω πλήρη εικόνα

 

Πόση ώρα έκανε να φορτίσει το κινητό όταν ήταν καινούργιο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόσεξα καμία διαφορά. Αυτά θα ήταν τα πρώτα που θα έφτιαχναν οι κινέζοι.

 

Βασιστηκα πιο πολύ στην συσκευασία και στα σχόλια των αγοραστών.

 

Τώρα φορτίζει. Σε 2-3 ημέρες νομίζω θα έχω πλήρη εικόνα

 

Πόση ώρα έκανε να φορτίσει το κινητό όταν ήταν καινούργιο?

 

Δες αν εχει αυτοκολλητο για υγρασθα.Επισης,τσεκαρε τι σου δειχνει στη θερμοκρασια μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπουμε την θερμοκρασία της μπαταρίας ωρε παλικάρια;;;;;;

Και ποιο είναι το αυτοκόλλητο υγρασίας οεο;;;;;

 

from my LG G4

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπουμε την θερμοκρασία της μπαταρίας ωρε παλικάρια;;;;;;

Και ποιο είναι το αυτοκόλλητο υγρασίας οεο;;;;;

 

from my LG G4

 

Για την θερμοκρασία, CPU-Z για παράδειγμα, ή οποιοδήποτε πρόγραμμα σχετικό με μπαταρία και ενδείξεις αυτής :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτοκόλλητο υγρασίας είναι μια άσπρη βούλα δίπλα στις επαφές της μπαταρίας?

 

Ότι έχει η γνήσια βλέπω και στην καινούργια.

 

Θερμοκρασία 23.2 με 94% υπόλοιπο μπαταρίας( cpu-z)

Edited by nexus82
Link to comment
Share on other sites

Για την θερμοκρασία, CPU-Z για παράδειγμα, ή οποιοδήποτε πρόγραμμα σχετικό με μπαταρία και ενδείξεις αυτής :)
Α. Οκ. Έτσι όπως το διάβασα νόμισα ότι υπάρχει ένδειξη μέσα στο μαμά software.

 

from my LG G4

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...