Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλος σατανάς από δω! Στο μυαλό μου είσαι...και εγώ έχω φαγούρααααααααα....μέγιστη!!! Και κάπως έτσι σκέφτομαι.

Έχω και τον @jimpsar να είναι με rom V30 και να λέει ότι πάει μπόμπα το εργαλείο! Πώς να μην ξύνεσαι μετά;;;;;:devil:

 

Δέν θέλω να το αλλάξω το G4 μόνο και μόνο για μία αναβάθμιση. Το εργαλείο ΤΑ ΣΠΑΕΙ ΠΑΝΤΟΥ.:baby:

Μόνο το G5 χαλβαδιάζω (γιατί έχει καλή τιμή πλέον και κάμερα G4 και βάλε) αλλά είναι κακάσχημο το ρημάδι. Το V30 απλησίαστο (ΟΚ...αγαπάω μήλα και εάν έφτανα σε ποσά V30 θα τσάκωνα 100% iPhone...μην βαράτε...έρωτες είναι αυτοί...).

 

Άρα; Τί; Τίποτα. G4 και ξερό ψωμί! Όσες φορές είπα να το σπρώξω λόγω παλαιότητας λειτουργικού, τόσες το μετάνιωσα!!! Αλλά αυτό το 7άρι μας έχει βγάλει την Παναγία. Μας κ@VΛws@ν me τα Κορεάτικα μοντέλα και μας παράτησαν με την ΤΣ-ΤΣ-ΟΥ σηκωμένη! Καλύτερα να μας έλεγαν ότι δεν θα το πάρετε...να καθόμασταν στ'αυγά μας.:ρ

 

ΧΑΧΑ καλημερα συγνωμη για το "πριζωμα" :D :D

Αλλα αν περιμενουμε την official..θα βγαλουμε και το 2017 οπως το βλεπω..

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Εγω τελος του μηνα αναβαθμιζω παντως. Κανονικα θα το εκανα και τωρα... αλλα υπαρχει μια ελπιδα οτι η απαντηση δωθηκε απο ελληνα. :p
Link to comment
Share on other sites

 

Η έκδοση 7.0 Nougat του λειτουργικού Android δεν αναμένεται να κυκλοφορήσει από την LG Electronics Ελλάς για την συσκευή LG G4 (H815).

Σε περίπτωση που η συσκευής σας δεν αποτελεί προϊον εισαγωγής της LG Electronics Ελλάς παρακαλούμε να απευθύνετε σχετικό ερώτημα στο συγκεκριμένο παράρτημα, για πληροφορίες σχετικά με το χρονοδιάγραμμα κυκλοφορίας της αναβάθμισης λογισμικού.

 

:worry:

Αυτο ειναι απαραδεκτο ,δεν ειναι δυνατον.Τι παει να πει οτι δεν θα το φερει στα ελληνικα G4 ; Εγω που ειχα Τσεχικη,στη συνεχεια γερμανικη και κατεληξα με Ελληνικη πλακετα λογω bootloop,θα χασω την αναβαθμιση H θα κανω εγκατασταση το kzd με κινδυνο να χασω την εγγυηση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως ,τωρα που πηρα τηλεφωνο στην Lg μου απαντησα οτι δεν ξερουν τιποτα για την 7αρα...τι να πω

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν βγει μεσα σε αυτο το μηνα το 7 δεν θα βγει ποτε.

Υποτιθεται πως οι πολωνοι το εχουν παρει ως beta τοσο καιρο..

 

Το οτι η εταιρια δεν κραταει ασφαλες το κινητο με αποτελεσμα να αναγκαζει τον κατοχο του να κανει τροποποιησεις, δεν αποτελει λογο για ακυρωση της εγγυησης και πιστευω πως με το ΙΝΚΑ να βγαλεις ακρη αν δεν το δεχτουν σε περιπτωση του γνωστου προβληματος.

Θεωρητικα παντα πρακτικα ισως να πρεπει να χτυπησεις και λιγο το χερι στο τραπεζι. :p

 

 

Για να μη το παμε στη τρελιτσα... του τυπου.. Παρτε το πισω και καντε μου αντικατασταση με καινουργιο που παρεχει ασφαλεια.

Η νομοθεσια σε αυτα υπαρχει νομιζω.. Δεν ειναι αναγκη δηλαδη να κανει κατι μπουμ μονο για να μας το αντικαταστησουν... αν το λογισμικο ειναι τρυπιο μεσα στη 2ετια της εγγυησεως οφειλουν να στο επισκευασουν. Ειναι σαν να αγοραζεις αμαξι και μετα απο λιγους μηνες να μη κλειδωνουν οι πορτες ή να μη λειτουργουν τα φρενα. Και τα δυο εχουν να κανουν με την ασφαλεια του χρηστη/οδηγου.

Οποτε ποιος θα πληρωσει αν εσυ ή εγω πχ χασουμε τιποτα λεφτα απο καμια εφαρμογη τραπεζας;

Καποιος που πουλαει τρελιτσα ισως μπορεσει να βγαλει ακρη και με αυτο.

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα γελαω για ενα και μονο λογο τοσο καιρό σε αυτο το νημα εχει κανείς την εντύπωση οως ξερουν τι τους γίνεται στνν lg hellas η στα εκαστοτε σερβις??εδω ο αλλος ελεγε το εχεις κανει ρουτ με κλειδωμένο bootloader πραγμα αδυνατο....σιγα μην κατσει ο σχιστοματης να πει στην Ελλαδίτσα ξεχωριστα αν θα πάρει η οχι το update....εφοσον ειπε επισημα η εταιρια στο 4 τριμηνο τελος....οχι οτι δεν μπορει να κανει τα δικα της μετα αολα μην δινεται σημασια Edited by Running_Rabbit

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα συμφωνώ απόλυτα με αυτή την απαράδεκτη στάση της εταιρείας όσο αφορά τα update. Πάντως θα ήταν πολύ καλό και χρήσιμο ένα how to root unlock bootloader install rom ειδικά την v30.

Τι λέτε και εσείς?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα ήταν πολύ καλό και χρήσιμο ένα how to root unlock bootloader install rom ειδικά την v30.

Τι λέτε και εσείς?

Μου φαίνεται ότι σε λίγο... θα επιβάλλεται :-)

 

 

from my LG G4

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα συμφωνώ απόλυτα με αυτή την απαράδεκτη στάση της εταιρείας όσο αφορά τα update. Πάντως θα ήταν πολύ καλό και χρήσιμο ένα how to root unlock bootloader install rom ειδικά την v30.

Τι λέτε και εσείς?

 

Eκτος αυτου λεω να τους προετοιμασει καποιος το εδαφος εκει στην lg προειδοποιοντας τους πως θα unlockαρουμε το κινητο λογο ελλειψης ενημερωσεων ασφαλειας & ουδεμια ευθυνη δεν φερουμε σε περιπτωση bootloop.

Ας κανουμε και ενα αναλογο τοπικ να μαζεψουμε "υπογραφες" :D

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν με ευχαριστεί καθόλου η κωλυσιεργία για τη Nougat, αλλά η απάντηση της LG δεν ήταν αναπάντεχη. Εάν την δώσουν, τόσο το καλύτερο - εάν δεν την δώσουν, δεν μπορεί κανείς να του πει ότι είπε ψέματα...

Δεν με απασχολεί τόσο η Nougat, αλλά οι ενημερώσεις ασφαλείας είναι ντροπή να έχουν μείνει τόσο πίσω, ειδικά εάν λάβουμε υπόψη τις συγκεκριμένες ευπάθειες που έχουν αποκαλυφθεί σε αυτό το χρονικό διάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με απασχολεί τόσο η Nougat, αλλά οι ενημερώσεις ασφαλείας είναι ντροπή να έχουν μείνει τόσο πίσω, ειδικά εάν λάβουμε υπόψη τις συγκεκριμένες ευπάθειες που έχουν αποκαλυφθεί σε αυτό το χρονικό διάστημα.

Αυτό ΑΚΡΙΒΩΣ! Το κινητά πλέον φιλοξενούν πολύ ευαίσθητες πληροφορίες (π.χ τραπεζικές εφαρμογές) και οι αναβαθμίσεις ασφαλείας είναι απαραίτητες!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο XDA που χάζευα ένα νήμα σχετικό με την αναβάθμιση σε Ν για το G4, όσοι ρωτήσανε την LG (τα τοπικά τους μάλλον παραρτήματα να το πω έτσι) πήραν απαντήσεις για Οκτώβρη ή για Νοέμβρη-Δεκέμβρη, ανάλογα τη χώρα. Μαντάρα τα έχει η G ακόμα και στο να ενημερώσει τα κατά χώρες ''αρχηγεία'' τους. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ας έρθει... και ας έρθει και του χρόνου! Θα δώσει αλλά 2 χρόνια ζωή στο εκπληκτικό αυτό σύνολο που λέγεται G4. :-)

 

 

from my LG G4

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ του δίνω μέχρι τα Χριστούγεννα. Μετά ή θα πέσει πείραγμα ή θα πάω σε κάποια Android One συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Ας έρθει... και ας έρθει και του χρόνου! Θα δώσει αλλά 2 χρόνια ζωή στο εκπληκτικό αυτό σύνολο που λέγεται G4. :-)

 

 

from my LG G4

 

Τετοια λεγε εσυ και θα μας το στειλουν το 2020 :p

 

Αντε εχουμε μερικες ελπιδες αλλα η αναμουνη :p ποναει..

Link to comment
Share on other sites

Ελάτε.. Το αργούν να μας δώσουν Oreo με τη μία.. :)

Γιατί όχι! Η Xiaomi το Mi4c το πήγε από 5 σε 7 με την μία. :p

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω ότι έχω πάθει έρωτα με την πάρτι του το εννοώ! :love:

3ο G4 στην οικογένεια :baby:

 

37518127521_b191792bc9_z.jpg20171005_220411_HDR

 

Και το 3ο όπως ξέρετε είναι πάντα το πιο καυτό! :cool:

 

37487014532_918e2c27f1_z.jpg20171005_215346

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου να φάνε και τα 3 bootloop... :X

Εγώ ένα G4 έχω και έχω άγχος, φαντάζομαι 3... :cry:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου να φάνε και τα 3 bootloop... :X

ΦΤΟΥ βρέ κακέ άντρα!! :X:D

Το ένα (το τελευταίο που πήρα) έχει 708 πλακέτα και 2ετή εγγύηση απο Σεπτέμβριο 2017 (η Procordia του άλλαξε και οθόνη και κάμερα μπρός πίσω...το είχα αναφέρει σε προηγούμενο post). Πιστεύω ότι έχει ξεφύγει τον κίνδυνο.

Τα άλλα δύο είναι με 603 (το δικό μου) και 601. Αυτά φάγανε κάψιμο το καλοκαίρι μπόλικο...με μηδενικές εντάσεις σήματος data (ζεστή πλάτη πολλές φορές) και φούλ της ζέστης... και δεν γκρίνιαξαν...έχουν άλλους 6μήνες εγγύηση...ε οκ...άν γίνει κάτι θα γίνει...:cool:

 

Τον φόβο για τα χάσιμο των δεδομένων (σοβαρότατος) τον έλυσα με SD και cloud. Στον αποθηκευτικό χώρο της συσκευής δεν βάζω τίποτα. Παίρνω και αυτόματο backup κάθε μήνα. Και τέλος. :cool:

 

Σε βλεπω και για τατουαζ G4 :P

Αυτό μου διέφυγε!!! :p

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...