Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητο το εχω στο σερβις για αλλαγη οθονης εδω και 20 μερες και θα κανει αλλες 10 απο οτι μου λενε (λογω ελλειψη ανταλλακτικου ) . Διαβασα πιο πανω την αντικατασταση του G4 με G5se .Πως μπορω να κινηθω νομικα ή εστω να τους πιεσω τοσο ωστε να μου γινει και εμενα μια τετοια προταση. το κινητο ειναι απο σκρουτζ και νομιζω ειναι ρουμανικο .
Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν ξερω,απλα γνωριζω οτι το κινητο αγοραστηκε απο δω πολωνια,εχω και το g5 αλλα το g4 ειναι το αγαπημενο μου κινητο και θελω με τις γνωσεις σας να με βοηθησετε ετσι ωστε να το κρατησω καιρο σε λειτουργικοτητα.

1)βγηκε τελικα η 7 η οχι σε ota?

2)εαν εγκαταστησω custom rom kai twrp kai ρουταρω απο την custom θα παιρνω τα οποια νεα update η θα πρεπει να ξαναφλασαρω αλλη ρομ ξανα?

3)τελος εσεις δουλευετε με τον μανατο launcher η με nova?υπαρχει διαφορα?

 

συγνωμη για τις ερωτησεις παιδια,απλα μου αρεσει αυτο το κινητο και θελω οσο το εχω να δουλειει γρηγορα και σωστα

 

να ειστε καλα!

 

 

 

παιδιΑ καποιος?

ευχαριστω

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν ξερω,απλα γνωριζω οτι το κινητο αγοραστηκε απο δω πολωνια,εχω και το g5 αλλα το g4 ειναι το αγαπημενο μου κινητο και θελω με τις γνωσεις σας να με βοηθησετε ετσι ωστε να το κρατησω καιρο σε λειτουργικοτητα.

1)βγηκε τελικα η 7 η οχι σε ota?

2)εαν εγκαταστησω custom rom kai twrp kai ρουταρω απο την custom θα παιρνω τα οποια νεα update η θα πρεπει να ξαναφλασαρω αλλη ρομ ξανα?

3)τελος εσεις δουλευετε με τον μανατο launcher η με nova?υπαρχει διαφορα?

 

συγνωμη για τις ερωτησεις παιδια,απλα μου αρεσει αυτο το κινητο και θελω οσο το εχω να δουλειει γρηγορα και σωστα

 

να ειστε καλα!

 

1)Oχι ακομα μονο δοκιμαστηκα πολωνια απο οσο ξερω

2) δεν θα παιρνεις update παρα μονο αν κλειδωσεις ξανα bootloader και το γυρισεις με .kdz σε official Rom

3) εγω ειμαι με μαμα Launcher . αν και εχω αγορασμενο τον Nova για καθε περιπτωση εχω παντα μια αγαπη προς τους "μαμα" launchers σε καθε συσκευη που εχω. Βtw εγω ειμαι με custom rom G6 Οποτε ο Launcher ειναι του G6 με οτι αυτο συνεπαγεται και φυσικα το κινητο ειναι στην 7.0.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

παιδια εφοσον το κινητο ειναι μεταχειρισμενο βλεπω οτι θα χειαστω νεα μπαταρια,

να παρω την oiginal γιατι υπαρχει και αλλη μια με 3400mah στην ιδια τιμη,

παιζει να αντιμετωπισω καποιο προβλημα?

ευχαριστω

 

επισης πρεπει να αγορασω και φορτιστη,αλλα μαλλον θα παρω μονο καλωδια micro usb και θα φορτιζω με αυτον του g5,

Edited by loumos123
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Επειδη βρηκα λίγο χρονο σημερα ειπα να κανω ενα φορματ και στήσιμο το τηλ καλύτερα να το κανω απο recovery η απο το μενου?εχει διαφορες βασικα η ειναι το ιδιο πράγμα??απο τον υπολογιστη και την εφαρμογη επειδη δεν θυμαμαι μπορει να γίνει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βρηκα λίγο χρονο σημερα ειπα να κανω ενα φορματ και στήσιμο το τηλ καλύτερα να το κανω απο recovery η απο το μενου?εχει διαφορες βασικα η ειναι το ιδιο πράγμα??απο τον υπολογιστη και την εφαρμογη επειδη δεν θυμαμαι μπορει να γίνει?
Το ίδιο είναι είτε το κάνεις από τα κουμπιά είτε από τις ρυθμίσεις. Όπως σε βολεύει.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εχω στο σερβις για αλλαγη οθονης εδω και 20 μερες και θα κανει αλλες 10 απο οτι μου λενε (λογω ελλειψη ανταλλακτικου ) . Διαβασα πιο πανω την αντικατασταση του G4 με G5se .Πως μπορω να κινηθω νομικα ή εστω να τους πιεσω τοσο ωστε να μου γινει και εμενα μια τετοια προταση. το κινητο ειναι απο σκρουτζ και νομιζω ειναι ρουμανικο .

φιλε μου αν επιτρεπεται τι θεμα σου εβγαλε η οθονη? εχει κοκκινισει?

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είναι είτε το κάνεις από τα κουμπιά είτε από τις ρυθμίσεις. Όπως σε βολεύει.

 

Οκ το εκανα με recovery ειχα πολυυυυυυ καιρο να το κανω ελπιζω να δω καμια διαφορα αν και μου εφαγε ενα 3ωρο ελπιζω να αξιζει!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Οκ το εκανα με recovery ειχα πολυυυυυυ καιρο να το κανω ελπιζω να δω καμια διαφορα αν και μου εφαγε ενα 3ωρο ελπιζω να αξιζει!!
γιατι δεν εκανες ενα αρχειο back up τουλαχιστον για καποιες ρυθμισεις;
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν εκανες ενα αρχειο back up τουλαχιστον για καποιες ρυθμισεις;

δεν βρισκω τον λογο αν κανεις φορματ το κανεις για να στρώσει μια και καλη αφου θα το φας τον χρονο σου τρως λιγο παραπανω και εισαι ήσυχος τα μονα που εκανα ειναι φυσικα ολα τα αρχεια στην καρτα περασμένα τις επαφες με το mc back up και το κατεβασα απο το μαιλ και ολα τα αλλα απο την αρχη!δεν ειχε τιποτα το τηλ δουλευε μια χαρα αν εξαιρέσεις το ξεκλείδωμα με το διπλο χτυπημα που τρωει καμια φορα κολλημα αλλα απο τι διαβαζω το εχουν και αλλοι και εχει να κανει με την οθονη αν δω οτι χειροτερεύει θα το στειλω στους ψιλικατζήδες να αλλαξουν τη οθονη!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκω τον λογο αν κανεις φορματ το κανεις για να στρώσει μια και καλη αφου θα το φας τον χρονο σου τρως λιγο παραπανω και εισαι ήσυχος τα μονα που εκανα ειναι φυσικα ολα τα αρχεια στην καρτα περασμένα τις επαφες με το mc back up και το κατεβασα απο το μαιλ και ολα τα αλλα απο την αρχη!δεν ειχε τιποτα το τηλ δουλευε μια χαρα αν εξαιρέσεις το ξεκλείδωμα με το διπλο χτυπημα που τρωει καμια φορα κολλημα αλλα απο τι διαβαζω το εχουν και αλλοι και εχει να κανει με την οθονη αν δω οτι χειροτερεύει θα το στειλω στους ψιλικατζήδες να αλλαξουν τη οθονη!!!

 

Καλα οτι νομιζεις οτι ειναι καλυτερο. Οσον αφορα την οθονη, καλα θα κανεις να το στειλεις μπας και παρεις κανενα G5 . Ολο ελλειψεις ακουω οτι εχουν και περιμενω πως και πως να χαλασει το δικο μου μπας και μου δωσουν αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλα οτι νομιζεις οτι ειναι καλυτερο. Οσον αφορα την οθονη, καλα θα κανεις να το στειλεις μπας και παρεις κανενα G5 . Ολο ελλειψεις ακουω οτι εχουν και περιμενω πως και πως να χαλασει το δικο μου μπας και μου δωσουν αλλο.

 

καλα δεν νομιζω να ειναι ετισ ευκολο το θεμα λογικα περιπτωση ειναι του φιλου

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενω το g5 πηρε την 7 στην αρχη του 2017 τωρα οδευουμε στο τελος και το g4 ακομα να την παρει......

εχω διαβασει πως υπαρχει καποιος νομιμως τροπος να φλασαρουμε την αυθεντικη nougat μετονομαζοντας κατι αρχεια kdz,

εαν παιδια γνωριζετε κατι.......γιατι παντως δεν μας εχουν δωσει επιση ανακοινωση για την ημερομηνια του update,

αρα ισως παρει και 6μηνο

 

τελος οσοι την περασατε με twrp,ειδατε διαφορα στο κινητο η εγινε πιο βαρυ?

 

να στε καλα!

 

αααα παιδια σχετικα με το used g4 που εχω παρει το βαζω διπλα στο g5 σχετικα με την οθονη,

και στα λευκα χρωματα το G4 κιτρινιζει.....μηπως εχω μουφα οθονη?πως μπορω να το καταλαβω?

Edited by loumos123
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μαγκιες μου βγαζει αυτο το μηνυμα τωρα που το ξανα έστησα και παω να κανω επεξεργασία μιας screen shoot φωτογραφιας με το picsay

"Εντοπίστηκε επικάλυψη οθόνης"

Και μετά μου λέει πως θα πρέπει πρώτα να απενεργοποιήσω την επικάλυψη οθόνης απο τις Ρυθμίσεις --> Εφαρμογές. Πατάω "Άνοιγμα Ρυθμίσεων", με πάει στο "Σχεδίαση πάνω απο άλλες εφαρμογές" αλλα δεν την βρισκω καν σαν εφαρμογη εψαξα λιγο αλλα δεν βρηκα κατι που να το λυνει καμια ιδεα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μαγκιες μου βγαζει αυτο το μηνυμα τωρα που το ξανα έστησα και παω να κανω επεξεργασία μιας screen shoot φωτογραφιας με το picsay

"Εντοπίστηκε επικάλυψη οθόνης"

Και μετά μου λέει πως θα πρέπει πρώτα να απενεργοποιήσω την επικάλυψη οθόνης απο τις Ρυθμίσεις --> Εφαρμογές. Πατάω "Άνοιγμα Ρυθμίσεων", με πάει στο "Σχεδίαση πάνω απο άλλες εφαρμογές" αλλα δεν την βρισκω καν σαν εφαρμογη εψαξα λιγο αλλα δεν βρηκα κατι που να το λυνει καμια ιδεα?

Μήπως έχεις το blue screen filter ή κάτι παρόμοιο εγκατεστημένο (ξέρεις για την αποφυγή ir) ?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις το blue screen filter ή κάτι παρόμοιο εγκατεστημένο (ξέρεις για την αποφυγή ir) ?

 

δεν σε επιασα σε τιποτα απο αυτα!!!αν εινα καποια εφαρμογη απο το μαρκετ για τα ματια οπως στο λαπτοπ που εχω οχι δεν εχω κατεβασει καποια τετοια

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

δεν σε επιασα σε τιποτα απο αυτα!!!αν εινα καποια εφαρμογη απο το μαρκετ για τα ματια οπως στο λαπτοπ που εχω οχι δεν εχω κατεβασει καποια τετοια

 

Στην εφαρμογη την ιδια μηπως εχει ρυθμισεις για τ δικαιωματα που την δινειε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδη αμα πας στις εφαρμογες και μπεις σ αυτη,τι αδειες σου εμφανιζει οτι χρειαζεται;(Αν δεν βγαλεις ακρη κατεβασε παλιοτερο apk)

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογη την ιδια μηπως εχει ρυθμισεις για τ δικαιωματα που την δινειε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδη αμα πας στις εφαρμογες και μπεις σ αυτη,τι αδειες σου εμφανιζει οτι χρειαζεται;(Αν δεν βγαλεις ακρη κατεβασε παλιοτερο apk)

 

ουτε στα δικαιωματα με αφηνε να κανω τιποτα της συγκεκριμενης εφαρμογης βρηκα λυση τελικα για οποιον του τυχει

πας ρυθμίσεις->γενικές->εφαρμογές->3 τελείες επανω δεξια->μηδενισμος προτιμήσεων εφαρμογης->επαναφορα!!λογικα καποια εφαρμογη το εκανε απο ολες και λογικα δεν επηρεάζεται κατι!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη δε διαβασα ολες τις σελιδες...κανενα νεο για nougat εχουμε ?? υπαρχει αλλος τροπος να την περασουμε χωρις να ρουταρουμε ??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη δε διαβασα ολες τις σελιδες...κανενα νεο για nougat εχουμε ?? υπαρχει αλλος τροπος να την περασουμε χωρις να ρουταρουμε ??

 

Νέο για Nougat δεν υπάρχει. Το έχουν πάρει δοκιμαστικά οι Κορεάτες και κάποιοι Πολωνοί. Το επίσημο χρονοδιάγραμμα λέει μέχρι τέλος του χρόνου, αλλά προσωπικά δεν κρατάω και την ανάσα μου :).

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια καλημέρα.

Ερώτηξη:

Στην οθόνη κλειδώματος, έρχεται μία ειδοποίηση (π.χ email) και την βγάζει με μία γραμμή στην μέση της οθόνης.

Εάν πατήσεις επάνω στην γραμμή αυτήν (με κλειδωμένη οθόνη χωρίς κωδικούς κλπ...απλό duble tap και ανοίγει) βγαίνει απο κάτω ένα γκρί "παράθυρο" το οποιο...είναι γκρι και άδειο.

Μήπως εκεί είναι να εμφανίσει το περιεχόμενο της ειδοποίησης, αλλά κάτι δεν το αφήνει;:confused:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Οχι εκει ειναι για να σκρολαρεις το δαχτυλο σου ωστε να βγει απο το lock screen αν εννοεις αυτο.

Δηλαδη την ωρα που στο εμφανιζει σκρολαρεις το δαχτυλο σου πανω του και ανοιγει μετα η εφαρμογη.. πχ email στο παραδειγμα σου.

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια καλημέρα.

Ερώτηξη:

Στην οθόνη κλειδώματος, έρχεται μία ειδοποίηση (π.χ email) και την βγάζει με μία γραμμή στην μέση της οθόνης.

Εάν πατήσεις επάνω στην γραμμή αυτήν (με κλειδωμένη οθόνη χωρίς κωδικούς κλπ...απλό duble tap και ανοίγει) βγαίνει απο κάτω ένα γκρί "παράθυρο" το οποιο...είναι γκρι και άδειο.

Μήπως εκεί είναι να εμφανίσει το περιεχόμενο της ειδοποίησης, αλλά κάτι δεν το αφήνει;:confused:

 

Πατάς την ειδοποίηση, βγαίνει αυτό το παράθυρο, και ξεκλειδώνεις για να σε πάει απευθείας στην ειδοποίηση. Καλά θα ήταν να γίνεται αυτό που λες :p

Link to comment
Share on other sites

https://imgur.com/LWOqFxM

https://imgur.com/BgH7Tcg

Με καινουρια μπαταρια απο Απριλιο και πολυ ζορισμα το καλοκαιρι,εχω αυτα τα στατιστικα..πως τα βλεπεται;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...