Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω κ 2 μερες το fb κρασαρει συνεχως..δεν μπορω να ανοιξω 2η σελιδα η να μπω στα σχολια κ εχει πεσει βγαζοντας μνμ οτι η εφαρμογη δεν ανταποκρινεται...τι διαγραφη cashe exω κανει τι διαγραφη δεδομενων τι Unistall δεν καταφερα τιποτα..

σημερα αναγκαστηκα να κανω κ hard reset χωρις κανενα αποτελεσμα..

Επειδη εχω κ ενα htc στο οποιο το fb παει σφαιρα εχει κανεις καμια ιδεα τι συμβαινει στο fb με το G4 κ αν μπορω να κανω κατι για να διορθωθει?

Link to comment
Share on other sites

Εδω κ 2 μερες το fb κρασαρει συνεχως..δεν μπορω να ανοιξω 2η σελιδα η να μπω στα σχολια κ εχει πεσει βγαζοντας μνμ οτι η εφαρμογη δεν ανταποκρινεται...τι διαγραφη cashe exω κανει τι διαγραφη δεδομενων τι Unistall δεν καταφερα τιποτα..

σημερα αναγκαστηκα να κανω κ hard reset χωρις κανενα αποτελεσμα..

Επειδη εχω κ ενα htc στο οποιο το fb παει σφαιρα εχει κανεις καμια ιδεα τι συμβαινει στο fb με το G4 κ αν μπορω να κανω κατι για να διορθωθει?

Αυτό το κάνει τελευταία στις γυναίκας μου που έχει G3 και εγώ έκανα αυτά που έκανες εσύ αλλά τίποτα από εχθές λειτουργεί καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε παλιότερη έκδοση αδελφέ μου το ίδιο έκανε και σε εμένα με τα σχόλια.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι!

Επανερχομαι λιγο σ' αυτο που ειχα ρωτησει και τις προαλλες με το καλωδιο του μαμα φορτιστη.

Το εβαλα στον ταχυφορτιστη Tronsmart qc 3.0 που εχω και δουλευει κανονικα!

Οταν το βαζω στον φορτιστη τον αυθεντικο τον LG φορτιζει αργα και σε φαση που λιγα αν αρχισω και το δουλευω θ αρχισει να χανει κι ολας ποσοστο η μπαταρια!

Οταν βαζω ομως στον μαμα φορτιστη το καλωδιο απο τον ταχυφορτιστη δουλευει μια χαρα και φορτιζει και σφαιρα!

Λετε ν' αρχιζει να τα φτυνει ο φορτιστης ο LG σιγα σιγα? Το κινητο το εχω 1,5 χρονο...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας το g3 κοστιζει οσο το g4 .για ποιο λογο?

 

Κανένα από τα δύο δεν κυκλοφορεί καινούργιο. Αυτά που βλέπεις να πωλούνται είναι στοκ των καταστημάτων που πιθανόν τα πουλάνε στην τιμή που τα πήραν πριν δύο χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ειχα στον καναπε και επεσε πανω του το τηλεκοντρολ της τβ...μου εβγαλε μυνημα οτι δεν υπαρχει σιμ και εκανε reboot...στο logo ξανα εκανε reboot αλλα τελικα φορτωσε...ειναι προεορτια του bootloop? νομιζω 505 πλακετα ακομα σε εγγυηση:(
Link to comment
Share on other sites

παιδια το ειχα στον καναπε και επεσε πανω του το τηλεκοντρολ της τβ...μου εβγαλε μυνημα οτι δεν υπαρχει σιμ και εκανε reboot...στο logo ξανα εκανε reboot αλλα τελικα φορτωσε...ειναι προεορτια του bootloop? νομιζω 505 πλακετα ακομα σε εγγυηση:(

 

Δυσκολα ,η Sim που το φορας την εκοψες εσυ Η ειναι "μαμα" .Στο λεωαυτο γιατι αν χασει επαφη μεβτη Sim το τηλεφωνο κανει ακριβως αυτο που περιεγραψες.Αμα οντως εχεις 505 παιξε κανα λαχειο!

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ειχα στον καναπε και επεσε πανω του το τηλεκοντρολ της τβ...μου εβγαλε μυνημα οτι δεν υπαρχει σιμ και εκανε reboot...στο logo ξανα εκανε reboot αλλα τελικα φορτωσε...ειναι προεορτια του bootloop? νομιζω 505 πλακετα ακομα σε εγγυηση:(

 

αν είναι 505 δύσκολα να είναι ακόμα στην εγγύηση !!!!2 χρόνια είναι η εγγύηση άρα το τηλ είναι από τον Μάιο εκτός !!αν κάνω κάπου λάθος ας με διορθώσει κάποιος αλλά δεν νομίζω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

αν είναι 505 δύσκολα να είναι ακόμα στην εγγύηση !!!!2 χρόνια είναι η εγγύηση άρα το τηλ είναι από τον Μάιο εκτός !!αν κάνω κάπου λάθος ας με διορθώσει κάποιος αλλά δεν νομίζω!!

 

Το παλικαρι μπορει να αγορασε τη συσκευη του νοεμβρη-δεκεμβρη δεν ειναι απιθανο.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι οι περισσότερες προσφορές ήταν από Γερμανό & Voda για ξεστοκαρισμα των πρώτων παρτίδων 505,506 , μέσα στις γιορτές των Χριστουγέννων του '15 ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

αν είναι 505 δύσκολα να είναι ακόμα στην εγγύηση !!!!2 χρόνια είναι η εγγύηση άρα το τηλ είναι από τον Μάιο εκτός !!αν κάνω κάπου λάθος ας με διορθώσει κάποιος αλλά δεν νομίζω!!

 

Έχεις ξανακάνει το ίδιο λάθος :p Βάσει της λογικής σου η δική μου πρέπει να τελειώσει το Γενάρη (601 σειρά). Το κινητό το αγόρασα τον Μάρτιο του 16 όμως. Θα μπορούσε να έχει συμβεί το ίδιο και στο παλικάρι. Πχ να αγόρασε Χριστούγεννα.

 

Σε κάθε περίπτωση, ένα τζόκερ επιβάλλεται :p :lol:

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ξανακάνει το ίδιο λάθος :p Βάσει της λογικής σου η δική μου πρέπει να τελειώσει το Γενάρη (601 σειρά). Το κινητό το αγόρασα τον Μάρτιο του 16 όμως. Θα μπορούσε να έχει συμβεί το ίδιο και στο παλικάρι. Πχ να αγόρασε Χριστούγεννα.

 

Σε κάθε περίπτωση, ένα τζόκερ επιβάλλεται :p :lol:

 

ναι έχεις δίκαιο δεν το είχα σκεφτεί αυτό....εννοώ για την αγορά του και την απόδειξη....μάλλον με μπερδεύεις με άλλον δεν θυμάμαι να ξανάκανα σχόλιο σε τέτοια περίπτωση πάντως όπως και να έχει πρέπει να μπει στο hall of fame ο φίλος 505 και χωρίς αλλαγή πλακέτας!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ναι έχεις δίκαιο δεν το είχα σκεφτεί αυτό....εννοώ για την αγορά του και την απόδειξη....μάλλον με μπερδεύεις με άλλον δεν θυμάμαι να ξανάκανα σχόλιο σε τέτοια περίπτωση πάντως όπως και να έχει πρέπει να μπει στο hall of fame ο φίλος 505 και χωρίς αλλαγή πλακέτας!!

 

Είμαστε πιο πολλοί απ' όσοι νομίζεις :)

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε πιο πολλοί απ' όσοι νομίζεις :)

 

That makes you two!! :P

 

Ε δε μπορεί, καμιά δεκαριά ακόμα θα υπάρχουν στο myphone :p

Link to comment
Share on other sites

28-12-2017 τελειωνει η εγγυηση, αγορασμενο απο βοντα και εγω και τρεμω μη σκασει μετα...πως να το κανω αμα ειναι να τα φτυσει μεχρι τοτε? :lol::p
Link to comment
Share on other sites

28-12-2017 τελειωνει η εγγυηση, αγορασμενο απο βοντα και εγω και τρεμω μη σκασει μετα...πως να το κανω αμα ειναι να τα φτυσει μεχρι τοτε? :lol::p

 

Τι εννοεις "πως να το κανεις";

Link to comment
Share on other sites

28-12-2017 τελειωνει η εγγυηση, αγορασμενο απο βοντα και εγω και τρεμω μη σκασει μετα...πως να το κανω αμα ειναι να τα φτυσει μεχρι τοτε? :lol::p

 

Βαλτο πανω σε καλοριφερ ενω φορτιζει κανενα 5λεπτο και πες μας τα αποτελεσματα.

Δεν φερω καμια ευθηνη αν κανει κανενα boom :P

Link to comment
Share on other sites

Βαλτο πανω σε καλοριφερ ενω φορτιζει κανενα 5λεπτο και πες μας τα αποτελεσματα.

Δεν φερω καμια ευθηνη αν κανει κανενα boom :P

Πολύ καλή συμβουλή! Ελπίζω να έχει ασφάλεια σπιτιού για εμπρησμό ο χριστιανός τουλάχιστον!! Καλά που δεν του είπες να το βουτήξει στον λέβητα πριν το βάλει να φορτίσει πάνω στο καλοριφέρ! Χαχαχαχα θεός!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Λοιπον καποιες παρατηρησεις που εκανα τις τελευταιες μερες

Εδω και 3-4 μερες εχει αρχισει και δεν δειχνει καλα το ποσοστο της μπαταριας. Τι εννοω.. πχ. εχει 70% μπαταρια και το δουλευω για καποια ωρα και παει στο 63% οταν το αφησω. Αφου εχει ηρεμησει να το πω ετσι για λιγη ωρα, οταν το πιασω παλι θα μου δειξει 65% μπατραρια! Βεβαια αυτο το 2% φευγει παρα πολυ γρηγορα.. Αλλες φορες εχω παρατηρησει και διαφορα τις ταξης των 4-5 μοναδων %

Εχω 2 γνησιες μπαταριες και το κανει και στις 2 που το δοκιμασα...

Α κι εκανα προχθες κι επαναφορα ...

Εχει αρχισει λετε να μου δειχνει σημαδια οτι θα με αφησει σιγα σιγα?

Πλακετα 605, αλλαγμενη λογω bootloop (η αρχικη του ηταν 602)

Υ.Γ. Το φορτιζω με τον μαμα φορτιστη αλλα με καλωδιο απο εναν ταχυφορτιστη tronsmart λογο του οτι το καλωδιο του μαμα φορτιστη μου φορτιζει πλεον πολυ αργα στα καλα καθουμενα.

Edited by apollodelphi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Λοιπον καποιες παρατηρησεις που εκανα τις τελευταιες μερες

Εδω και 3-4 μερες εχει αρχισει και δεν δειχνει καλα το ποσοστο της μπαταριας. Τι εννοω.. πχ. εχει 70% μπαταρια και το δουλευω για καποια ωρα και παει στο 63% οταν το αφησω. Αφου εχει ηρεμησει να το πω ετσι για λιγη ωρα, οταν το πιασω παλι θα μου δειξει 65% μπατραρια! Βεβαια αυτο το 2% φευγει παρα πολυ γρηγορα.. Αλλες φορες εχω παρατηρησει και διαφορα τις ταξης των 4-5 μοναδων %

Εχω 2 γνησιες μπαταριες και το κανει και στις 2 που το δοκιμασα...

Α κι εκανα προχθες κι επαναφορα ...

Εχει αρχισει λετε να μου δειχνει σημαδια οτι θα με αφησει σιγα σιγα?

Πλακετα 605, αλλαγμενη λογω bootloop (η αρχικη του ηταν 602)

Υ.Γ. Το φορτιζω με τον μαμα φορτιστη αλλα με καλωδιο απο εναν ταχυφορτιστη tronsmart λογο του οτι το καλωδιο του μαμα φορτιστη μου φορτιζει πλεον πολυ αργα στα καλα καθουμενα.

 

Αυτό είναι κλασικό "χαρακτηριστικό" των LG τηλεφώνων. Το ίδιο ακριβώς γινόταν και στο LG Optimus G, LG G2.

Αν ήταν έτσι εμένα έπρεπε να με αφήσει από τις πρώτες μέρες :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Λοιπον καποιες παρατηρησεις που εκανα τις τελευταιες μερες

Εδω και 3-4 μερες εχει αρχισει και δεν δειχνει καλα το ποσοστο της μπαταριας. Τι εννοω.. πχ. εχει 70% μπαταρια και το δουλευω για καποια ωρα και παει στο 63% οταν το αφησω. Αφου εχει ηρεμησει να το πω ετσι για λιγη ωρα, οταν το πιασω παλι θα μου δειξει 65% μπατραρια! Βεβαια αυτο το 2% φευγει παρα πολυ γρηγορα.. Αλλες φορες εχω παρατηρησει και διαφορα τις ταξης των 4-5 μοναδων %

Εχω 2 γνησιες μπαταριες και το κανει και στις 2 που το δοκιμασα...

Α κι εκανα προχθες κι επαναφορα ...

Εχει αρχισει λετε να μου δειχνει σημαδια οτι θα με αφησει σιγα σιγα?

Πλακετα 605, αλλαγμενη λογω bootloop (η αρχικη του ηταν 602)

Υ.Γ. Το φορτιζω με τον μαμα φορτιστη αλλα με καλωδιο απο εναν ταχυφορτιστη tronsmart λογο του οτι το καλωδιο του μαμα φορτιστη μου φορτιζει πλεον πολυ αργα στα καλα καθουμενα.

 

Battery calibration λεγεται το προβλημα σου.

Στην εναλλαγη μπαταριων το μπερδευεις το συστημα.

Επισης καλο ειναι μια φορα το μηνα να ξεφορτιζεις τη μπαταρια και να την αφησεις να φορτισει στο 100% της και καλο ειναι να μη το κανεις με quick charger αυτο. Ετσι επιτυγχανεις ταυτοχρονα και το calibraρισμα.

Αν ειχες μονο μια και δεν ηταν προβλημα calibration τοτε 99.9% θα ηταν σημαδια κοπωσεως της μπαταριας. Δηλαδη δεν τα εχει φτυσει τελειως αλλα πεφτουν πιο γρηγορα κατι mv και μετα επανερχεται.... οταν θα τα φτυσει παραπανω τοτε θα πεφτει volt και θα σβηνει ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...