Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρεται!Τα ποσοστα της μπαταριας μου πως τα βλεπετε;

Καλά ε....μιλάμε...δεν υπάρχουν!!! :p

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα συμφωνήσω και εγώ με τα παραπάνω . πολύ όμορφη συσκευή η μόνη που την έχω χωρίς θήκη και την απολαμβάνω χωρίς να φοβάμαι . Προσωπικά το έχω me custom Rom στην 7.0 με γνήσια ρομ του G6 και το κινητό "δειχνει" 2017 και πάει πολύ καλά. Δεν ζεσταίνεται τόσο και η μπαταρία βελτιώθηκε.

Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ κάποιες πληροφορίες για αυτή την ROM που φοράς?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλά ε....μιλάμε...δεν υπάρχουν!!! :p

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει και πιο πριν αλλά πλέον έχει περάσει αρκετός καιρός.

 

Μετά από 1,5 χρόνο που το έχω, πρέπει να πω ότι είμαι πάρα πολυ ευχαριστημένη με το κινητό αυτό.

Αυτό δε, που συνεχίζει να με εντυπωσιάζει είναι η φωτογραφική του. Τα βίντεο θα μπορούσαν να είναι και καλύτερα αλλά η φωτογραφική του δεν παίζεται. Αν δεν έβγαζα η ίδια τις φωτογραφίες που έβγαλα και να ξέρω ότι δεν υπάρχει φίλτρο, θα έλεγα πως με κοροιδεύουν. Όταν το αγόρασα είχε 300 ευρώ. Για τα δικά μου πλέον δεδομένα ακριβο. Χαλάλι όμως τα λεφτά.

Δεν ξέρω πως είναι τα νέα μοντέλα της LG αλλά νομίζω οτι και το επόμενο μου θα είναι απο αυτή την εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει και πιο πριν αλλά πλέον έχει περάσει αρκετός καιρός.

 

Μετά από 1,5 χρόνο που το έχω, πρέπει να πω ότι είμαι πάρα πολυ ευχαριστημένη με το κινητό αυτό.

Αυτό δε, που συνεχίζει να με εντυπωσιάζει είναι η φωτογραφική του. Τα βίντεο θα μπορούσαν να είναι και καλύτερα αλλά η φωτογραφική του δεν παίζεται. Αν δεν έβγαζα η ίδια τις φωτογραφίες που έβγαλα και να ξέρω ότι δεν υπάρχει φίλτρο, θα έλεγα πως με κοροιδεύουν. Όταν το αγόρασα είχε 300 ευρώ. Για τα δικά μου πλέον δεδομένα ακριβο. Χαλάλι όμως τα λεφτά.

Δεν ξέρω πως είναι τα νέα μοντέλα της LG αλλά νομίζω οτι και το επόμενο μου θα είναι απο αυτή την εταιρεία.

 

Αν δεν ειχε την καταρα των Bootloops, θα ειχε αφησει ιστορια σαν κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά ολοκληρωμένη συσκευή( πλην ότι δεν είναι αδιάβροχη) σίγουρα αν είχαν βάλει καλύτερα υλικά στην εσωτερική συναρμολόγηση το κινητό αυτό μόνο με μια μπαταρία κάθε δυο χρόνια χονδρικά θα ήταν ότι καλύτερο είχε παρουσιαστεί.Το σκότωσα κι εγώ νωρίς νωρίς μετά από ένα επτάμηνο αγοράς στα 2 κατοστάρικα...κρίμα και ήταν καλό και ξεχωριστό σε σχεδίαση.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ κάποιες πληροφορίες για αυτή την ROM που φοράς?

Ευχαριστώ

 

Καλησπερα φίλε μου.

Είναι αυτή εδώ.

 

https://forum.xda-developers.com/g4/development/rom-h-rom-g6-port-t3660459

 

Ήδη ετοιμάζει νέα έκδοση για G4 απο την ρομ του V30 :D:p:cool:

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Ερώτηση, έχει αλλάξει κάνεις το γυαλί της κάμερας στην προκορντια; Κι αν ναι, πόσο κοστίζει;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Ερώτηση, έχει αλλάξει κάνεις το γυαλί της κάμερας στην προκορντια; Κι αν ναι, πόσο κοστίζει;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

επειδη μου ειχε σπασει και εμενα .Παραγγειλα ενα απο το σκρουτζ (fixmobile) αλλα δεν ειναι τοσο ανθεκτικο σε γρατζουνιες οπως το μαμισιο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Ερώτηση, έχει αλλάξει κάνεις το γυαλί της κάμερας στην προκορντια; Κι αν ναι, πόσο κοστίζει;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να παρεις αυθεντικο οσο ακριβο και αν ειναι διοτι περα απ το οτι χαλαει πιο γρηγορα το ημιτασιον ,το αυθεντικο εχει ειδικη επιστρωση για την αντανακλαση για καλυτερη ληψη.Βρες μεταχειρισμενη πλατη απο G4 απο καποιον που το πουλαει τα ανταλλακτικα.Ειχα βρει μ ενα 10αρικο.Ψαξε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απο μένα.....

3 ερωτήσεις

Μετά απο επισκευή λόγο bootloop ανανεώνεται η εγγύηση και για Ποσο;

Έχει κάποιος θέμα με το ακουστικό του; εγώ πλέον μόνο με ανοιχτή ακρόαση και με ακουστικά μπορώ να ακούσω τον συνομιλητή μου καλά.

Επειδή άρχισε να κολλάει αρκετά..... υπάρχει κάποιο βιντεάκι που να δείχνει βήμα βήμα πως να κάνω backup και hard reset;

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά λόγο δουλειάς δεν έχω τον χρόνο να μπαίνω συχνά και να μαθαίνω.....

αυτά απο έναν σχετικά άσχετο..... :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απο μένα.....

3 ερωτήσεις

Μετά απο επισκευή λόγο bootloop ανανεώνεται η εγγύηση και για Ποσο;

Έχει κάποιος θέμα με το ακουστικό του; εγώ πλέον μόνο με ανοιχτή ακρόαση και με ακουστικά μπορώ να ακούσω τον συνομιλητή μου καλά.

Επειδή άρχισε να κολλάει αρκετά..... υπάρχει κάποιο βιντεάκι που να δείχνει βήμα βήμα πως να κάνω backup και hard reset;

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά λόγο δουλειάς δεν έχω τον χρόνο να μπαίνω συχνά και να μαθαίνω.....

αυτά απο έναν σχετικά άσχετο..... :p

Αν θυμάμαι καλά , από φίλο που είχε αλλάξει πλακετα μετά από bootloop , του είχαν πει ότι έχει δύο χρόνια εγγύηση για την πλακέτα .

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

@Fotis55

 

1) Με αλλαγή πλακέτας η αντιπροσωπία σου δίνει 2 χρόνια εγγύηση... για την πλακέτα όμως ε ;-)

2) Εάν δεν ακούς από το ακουστικό το πιθανότερο είναι να χρειάζεσαι service.

3) Επειδή έχεις σοβαρά θέματα θα σου πρότεινα hard reset και στήσιμο από την αρχή. Όχι επαναφορά από backup.

 

from my LG G4

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όποιος δεν έχει θέμα να ξεκλειδώσει bootloader και να ασχοληθεί λίγο με το κινητό ειλικρινά το G4 χάρις στο XDA και κάποια τσακάλια ανάμεσα τους και ένας Έλληνας έχουν τη ρομ από V30 να τρέχει σχεδόν bugless.

Την έχω στο δικό μου. 7.1.2. Έκδοση Android. Έχει shortcuts.

 

https://imgur.com/gallery/Kh656

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η μαγεία του ξεκλειδωματος και του ρουτ. :)

 

The power of 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όποιος δεν έχει θέμα να ξεκλειδώσει bootloader και να ασχοληθεί λίγο με το κινητό ειλικρινά το G4 χάρις στο XDA και κάποια τσακάλια ανάμεσα τους και ένας Έλληνας έχουν τη ρομ από V30 να τρέχει σχεδόν bugless.

Την έχω στο δικό μου. 7.1.2. Έκδοση Android. Έχει shortcuts.

 

https://imgur.com/gallery/Kh656

Βρε "σατανά"!!! Μήν μας πριζώνεις!!! :p

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Βρε "σατανά"!!! Μήν μας πριζώνεις!!! :p

 

Αχαχα σορρυ ένα preview μόνο.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνεις και ενημερώνεις. Θα φάει σίγουρα custom (μόλις βγει εκτός εγγύησης) εαν δεν δώσει η μαμά την 7αρα.

:-)

 

from my LG G4

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Custom rom σε αυτο το κινητό δεν θα έβαζα για 2 λογους. Αφενός δεν είναι να αφήνεις τέτοια συσκευή χωρίς εγγύηση (φαντάζομαι φαίνεται το ξεκλείδωμα) και αφετέρου το πιο δυνατό σημείο του κινητού είναι η κάμερα (aosp/los roms = κατώτερη κάμερα)
Link to comment
Share on other sites

Custom rom σε αυτο το κινητό δεν θα έβαζα για 2 λογους. Αφενός δεν είναι να αφήνεις τέτοια συσκευή χωρίς εγγύηση (φαντάζομαι φαίνεται το ξεκλείδωμα) και αφετέρου το πιο δυνατό σημείο του κινητού είναι η κάμερα (aosp/los roms = κατώτερη κάμερα)

 

Πρώτον μπορείς να κλειδώσεις bootloader ξανά και σε πρώτη επαφή δεν φαίνεται τίποτα. Επίσης δεν μιλάμε για aosp lineage roms. Ούτε εμένα με καλύπτουν αυτές. Μιλάμε για official Lg rom το V30. Με manual video 60fps πχ. Αυτά σταματάω το "πριζωμα" :)

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον μπορείς να κλειδώσεις bootloader ξανά και σε πρώτη επαφή δεν φαίνεται τίποτα. Επίσης δεν μιλάμε για aosp lineage roms. Ούτε εμένα με καλύπτουν αυτές. Μιλάμε για official Lg rom το V30. Με manual video 60fps πχ. Αυτά σταματάω το "πριζωμα" :)

Αφού ξεκίνησες συνέχισε μέχρι τέλους εγώ ενδιαφέρομαι δώσε περισσότερες πληροφορίες

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...