Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το audio zoom λες;

Δοκιμασε αλλο app

 

Έχω δοκιμάσει αρκετά third-party apps, κανένα δεν παρακάμπτει τον περιορισμό αυτό.

Μάλιστα ορισμένα apps δεν κάνουν καν στερεοφωνική βιντεοσκόπηση, ούτε χωρίς ζουμ ούτε με ζουμ.

Άσε γιατί είμαι πολύ αρρωστάκι με τη βιντεοσκόπηση και με είχε πειράξει πολύ όταν το ανακάλυψα. :mad:

Αν το ήξερα πριν το αγοράσω, θα έπαιρνα το V10 εναλλακτικά.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το proshot.

 

Αυτό δε γράφει καν σε στέρεο. Μόλις το δοκίμασα. Μονίμως μονοφωνικός ο ήχος που τραβάει σε βιντεοσκόπηση.

Όπως και οι άλλες εφαρμογές που έχω δοκιμάσει κατά καιρούς δηλαδή.

 

Τίποτα, είναι θέμα hardware.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε γράφει καν σε στέρεο. Μόλις το δοκίμασα. Μονίμως μονοφωνικός ο ήχος που τραβάει σε βιντεοσκόπηση.

Όπως και οι άλλες εφαρμογές που έχω δοκιμάσει κατά καιρούς δηλαδή.

 

Τίποτα, είναι θέμα hardware.

 

Γράφει μόνο στο ένα κανάλι (πχ αριστερό) και το άλλο είναι χωρίς ήχο, ή εννοείς ότι έχει την ίδια ηχητική πληροφορία αριστερά και δεξιά?

Ακόμη και το πρώτο να είναι, μπορείς να αυτοματοποιήσεις αρκετά τη διαδικασία εξαγωγής ήχου, δημιουργίας 2ου ίδιου καναλιού και ξανά εισαγωγής στο βίντεο.

Θέλει λίγη παραπάνω ταλαιπωρία, αλλά τουλάχιστον δεν θα είναι κουφά από το ένα κανάλι τα βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι hardware οπως λες αλλα το firmware. Δεν μπορει να επηρεαζει το ψηφιακο zoom τον ηχο.

Η μαμα lg το εχει ως feature και το ονομαζει audio zoom το οτι δεν δινει επιλογη απενεργοποιησης του ειναι αλλο καπελο. :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γράφει μόνο στο ένα κανάλι (πχ αριστερό) και το άλλο είναι χωρίς ήχο, ή εννοείς ότι έχει την ίδια ηχητική πληροφορία αριστερά και δεξιά?

Ακόμη και το πρώτο να είναι, μπορείς να αυτοματοποιήσεις αρκετά τη διαδικασία εξαγωγής ήχου, δημιουργίας 2ου ίδιου καναλιού και ξανά εισαγωγής στο βίντεο.

Θέλει λίγη παραπάνω ταλαιπωρία, αλλά τουλάχιστον δεν θα είναι κουφά από το ένα κανάλι τα βίντεο.

 

Το δεξι καναλι χαμηλωνει στη μαμα εφαρμογη και βαζει καποιο φιλτρο (?) κατα την διαρκεια του ζουμ

Παντως εγω ακομα και ετσι μια χαρα ειμαι αφου τραβαει συναυλιες και εχει bass filter κλπ. :p

Παιξτε με τα καναλια στο παρακατω βιντεο απο τα windows ( αν το κανω σωστα) ειναι αφου εχει μπει το ζουμ στο σημειο που εχω ανεβασει.

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

Η μαμά εφαρμογή, αν δε ζουμάρεις, καταγράφει κανονικό στέρεο ήχο και πολύ καλής ποιότητας μάλιστα. Αν ζουμάρεις, τον κάνει μονοφωνικό, δηλαδή καταγράφει την ίδια πληροφορία και στα δύο κανάλια. Αυτό εννοώ μονοφωνικό.

Από τις third-party εφαρμογές, δεν έχω βρει κάποια που να γράφει στερεοφωνικό ήχο.

Έχουμε πολύ καλές εναλλακτικές για φωτογραφία, αλλά για βίντεο τζίφος.

 

Προφανώς και είναι θέμα επιλογής της LG να είναι έτσι. Λάθος μου, όχι θέμα hardware, αλλά firmware. Αυτό εννοούσα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Με την ported εφαρμογή της κάμερας, έχει διορθωθεί το "τσικ τσικ" που ηχογραφείται όταν είναι συνδεδεμένο με WiFi το κινητό;
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Με την ported εφαρμογή της κάμερας, έχει διορθωθεί το "τσικ τσικ" που ηχογραφείται όταν είναι συνδεδεμένο με WiFi το κινητό;

 

Αυτο ειναι hardware προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω πρόβλημα με το knock on και Όταν πάω να ανοίξω το κινητό με double tap δεν ανταποκρίνεται τις περισσότερες φορές, αναγκάζοντας με να το ανοίγω με το κουμπί... Γνωρίζει μήπως κάποιος τι φταίει??
Link to comment
Share on other sites

https://www.digitallife.gr/lg-g4-erchetai-to-android-nougat-update-46153

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έρχεται.....!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά, τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω πρόβλημα με το knock on και Όταν πάω να ανοίξω το κινητό με double tap δεν ανταποκρίνεται τις περισσότερες φορές, αναγκάζοντας με να το ανοίγω με το κουμπί... Γνωρίζει μήπως κάποιος τι φταίει??

αν έχεις βάλει τζαμακι Ίσως φταίει αυτό.εγώ έτσι τη πάτησα.βάλε κάποιο άλλο πιο λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει τζαμάκι, να φανταστείς από τότε που αγόρασα το τηλέφωνο το οποίο ήταν μια χαρά δεν μου είχε δημιουργήσει θέματα και λειτουργούσε μια χαρά με αυτό, απλώς επειδή είχε κτ ρωγμές τώρα τελευταία το τζαμάκι το έβγαλα χθες για να δω μήπως έφταιγε αυτό...το πρόβλημα όμως παραμένει! Η οθόνη δεν φαίνεται να έχει κάτι. Μου είχε πέσει κάτω πρίν καμιά εβδομάδα αλλά είχα το τζαμάκι και όπως είπα και πριν η οθόνη δεν φαίνεται να έχει το παραμικρό
Link to comment
Share on other sites

Απορω γιατι εχετε φαει τοσο σκαλωμα για την νουγκατ περα του οτι αυτοι ειναι τοσο τρ@@ες που προβλεπω καινουρια προβλήματα στην συσκευη λιγο που την ειδα δεν εχει καμια διαφορα στο σχεδιαστικό κομμάτι με την 6.0 μονο η μπαρα εχει αλλαγη αλλα και το ποιο σημαντικο δεν εχει την επιλογη οπως τα σαμσπυνγκ να ριχνεις την αναλυση οθονης ωστε να εχεις καλυτερη αυτονομια...ολοι λενε μενε το οτι το doze εχει καλυτερη διαχειριση και η μπαταρια κραταει λιγο παραπάνω αλλα στην πράξη αν δεν το δουμε ειναι να ειχαμε λεγαμε....εγω παντως θα την βαλω τουλαχιστον κανενα 6μηνο μετα αφου δω τα σχολια Edited by DINFUN

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω πρόβλημα με το knock on και Όταν πάω να ανοίξω το κινητό με double tap δεν ανταποκρίνεται τις περισσότερες φορές, αναγκάζοντας με να το ανοίγω με το κουμπί... Γνωρίζει μήπως κάποιος τι φταίει??

Κατά 99% είναι το τζαμάκι ή η ζελατίνα που έχεις πάνω στην οθόνη. Δοκίμασε λίγο πιο δυνατό χτύπημα απ' ό,τι συνήθως.

Το ίδιο συμβαίνει και με το κολπάκι που έχει για να βλέπεις τη ώρα και τις ειδοποιήσεις, με το σύρσιμο του δακτύλου με κλειστή οθόνη, από την κορυφή της οθόνης προς τα κάτω. Θέλει λίγο πιο καλή επαφή για να δουλέψει.

Το είχα δοκιμάσει όταν άλλαξα tempered glass πριν καιρό, και χωρίς τζαμάκι/ζελατίνα δουλεύει πολύ καλύτερα

 

Απορω γιατι εχετε φαει τοσο σκαλωμα για την νουγκατ περα του οτι αυτοι ειναι τοσο τρομπες που προβλεπω καινουρια προβλήματα στην συσκευη λιγο που την ειδα δεν εχει καμια διαφορα στο σχεδιαστικό κομμάτι με την 6.0 μονο η μπαρα εχει αλλαγη αλλα και το ποιο σημαντικο δεν εχει την επιλογη οπως τα σαμσπυνγκ να ριχνεις την αναλυση οθονης ωστε να εχεις καλυτερη αυτονομια...ολοι λενε μενε το οτι το doze εχει καλυτερη διαχειριση και η μπαταρια κραταει λιγο παραπάνω αλλα στην πράξη αν δεν το δουμε ειναι να ειχαμε λεγαμε....εγω παντως θα την βαλω τουλαχιστον κανενα 6μηνο μετα αφου δω τα σχολια γιατι θα επαναλάβω οι τυποι ειναι ψιλικατζιδες....

Εννοείται ότι περιμένουμε ένα εύλογο διάστημα πριν την περάσουμε, αν και προσωπικά μπορεί και να μην την περάσω, αφού με την 6.0 μια χαρά πάει το εργαλείο.

 

Πολύ φοβάμαι όμως τι θα γίνει αν τυχόν έρθει η νουγκατ και χτύπα ξύλο μου έρθει κανένα bootloop. Στο σέρβις στάνταρ θα περάσουν την καινούρια, κι αν είναι προβληματική, ζήτω που καήκαμε...

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση δεν δίνει μόνο features. Δίνει νέο κέρνελ, ενημερώσεις ασφαλείας κλπ. στα οποία το G4 έχει μείνει πίσω. Μπορεί να είναι κινητό, αλλά παραμένει και υπολογιστής και με αυτή του την ιδιότητα είναι καλό να το κρατάμε επίκαιρο.
Link to comment
Share on other sites

Ενώ μέχρι τώρα είναι τρομερά επίκαιρο, που το τελευταίο update είναι τον Αύγουστο του 16 :p

Θα κάνει ένα update για να βγει από την "υποχρέωση" η LG, και μετά από πόσο κράξιμο, και μετά say goodbye στα updates.

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση δεν δίνει μόνο features. Δίνει νέο κέρνελ, ενημερώσεις ασφαλείας κλπ. στα οποία το G4 έχει μείνει πίσω. Μπορεί να είναι κινητό, αλλά παραμένει και υπολογιστής και με αυτή του την ιδιότητα είναι καλό να το κρατάμε επίκαιρο.

Ε ναι ντέ....:cool:

Καλή η "ηρεμία" του σωστά στημένου κινητού, αλλά τις ενημερώσεις ασφαλείας (με όποιον τρόπο και άν μπαίνουν) τις θεωρώ απαραίτητες.

Το G4 έχει όντως μείνει πίσω σε αυτόν τον τομέα.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ντέ....:cool:

Καλή η "ηρεμία" του σωστά στημένου κινητού, αλλά τις ενημερώσεις ασφαλείας (με όποιον τρόπο και άν μπαίνουν) τις θεωρώ απαραίτητες.

Το G4 έχει όντως μείνει πίσω σε αυτόν τον τομέα.

 

Μετά το update (όταν αυτό έρθει), πόσα updates πιστεύεις ότι θα πάρει το κινητό; Εγώ λέω κάνα δύο, αν φιλοτιμηθεί η LG να διορθώσει τα όποια bugs, που φυσικά αμφιβάλλω πάααρα πολύ :worry:

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update (όταν αυτό έρθει), πόσα updates πιστεύεις ότι θα πάρει το κινητό; Εγώ λέω κάνα δύο, αν φιλοτιμηθεί η LG να διορθώσει τα όποια bugs, που φυσικά αμφιβάλλω πάααρα πολύ :worry:

Δεν έχει άδικο. Δεν νομίζω να υπάρξουν πολλά update μετά το 7άρι. Ίσως και κανένα. Άντε ένα...

Δεν θέλω όμως να τα βάφω μαύρα πριν τα δω. Ας έρθει με το καλό και βλέπουμε. ΕΝΝΟΕΊΤΑΙ οτι δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ περίπτωση να περάσω την 7άρα κατευθείαν. Πρώτα θα δώ τί και πώς...και αφού ζυγίσω τα πράγματα με τα συν και τα πλην (η ζυγαριά γέρνει για τον καθένα μας σε διαφορετική μεριά ανάλογα με την χρήση και τις ανάγκες του) τότε θα αποφασίσω τί είναι το καλύτερο για μένα.

ΟΜΩΣ, δεν θέλω να μιζεριάσω πρίν δώ. Γιατί όπως και να έχει, και μόνο η μετάβαση από 6 σε 7 κρύβει πολλά από θέμα ασφάλειας (αυτό μόνο με ενδιαφέρει).

 

Γενικά : το οτι το G4 θα πάρει επίσημα nougat είναι ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ γεγονός. Ας ελπίσουμε να είναι και σωστά στημένο. :rolleyes:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει τζαμάκι, να φανταστείς από τότε που αγόρασα το τηλέφωνο το οποίο ήταν μια χαρά δεν μου είχε δημιουργήσει θέματα και λειτουργούσε μια χαρά με αυτό, απλώς επειδή είχε κτ ρωγμές τώρα τελευταία το τζαμάκι το έβγαλα χθες για να δω μήπως έφταιγε αυτό...το πρόβλημα όμως παραμένει! Η οθόνη δεν φαίνεται να έχει κάτι. Μου είχε πέσει κάτω πρίν καμιά εβδομάδα αλλά είχα το τζαμάκι και όπως είπα και πριν η οθόνη δεν φαίνεται να έχει το παραμικρό
Ακριβως το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω και εγω.

 

Δεν ειναι το τζαμακι το προβλημα.

 

Το εχω περασμενο απο την πρωτη μερα στο κινητο και ακομα το ιδιο φοραω.

 

Μετα τον πρωτο χρονο ξεκινησε σταδιακα να μην ακουει με διπλο χτυπημα και αναγκαζομαι να "ξυπναω" την οθονη απο πισω.

 

Στις αρχες θυμαμαι ποτε επιανε ποτε οχι.

 

Επισης κατι αλλο που εχει ξεκινησει τον τελευταιο καιρο να συμβαινει ειναι στις κλησεις.

Ειτε εισερχομενες ειτε εξερχομενες κατευθειαν οταν απαντησεις ειναι στην ανοικτη ακροαση. Πρεπει να ενεργοποιησεις και να απενεργοποιησεις το μεγαφωνο κατευθειαν ωστε να μιλησεις απο το ακουστικο.

Το σπαστικο ομως ειναι οταν εισαι με τα ακουστικα ή με το bt στο αμαξι οπου πρεπει να κανεις παλι την ιδια διαδικασια για να στρωσει.

 

Καμια ιδεα?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει άδικο. Δεν νομίζω να υπάρξουν πολλά update μετά το 7άρι. Ίσως και κανένα. Άντε ένα...

Δεν θέλω όμως να τα βάφω μαύρα πριν τα δω. Ας έρθει με το καλό και βλέπουμε. ΕΝΝΟΕΊΤΑΙ οτι δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ περίπτωση να περάσω την 7άρα κατευθείαν. Πρώτα θα δώ τί και πώς...και αφού ζυγίσω τα πράγματα με τα συν και τα πλην (η ζυγαριά γέρνει για τον καθένα μας σε διαφορετική μεριά ανάλογα με την χρήση και τις ανάγκες του) τότε θα αποφασίσω τί είναι το καλύτερο για μένα.

ΟΜΩΣ, δεν θέλω να μιζεριάσω πρίν δώ. Γιατί όπως και να έχει, και μόνο η μετάβαση από 6 σε 7 κρύβει πολλά από θέμα ασφάλειας (αυτό μόνο με ενδιαφέρει).

 

Γενικά : το οτι το G4 θα πάρει επίσημα nougat είναι ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ γεγονός. Ας ελπίσουμε να είναι και σωστά στημένο. :rolleyes:

 

Μας κακομαθαίνει η LG :P :lol:

Δε μιζεριάζω, απλά είμαι ρεαλιστής :p Και εγώ θα περιμένω λίγο μέχρι να την περάσω ;)

Link to comment
Share on other sites

Μας κακομαθαίνει η LG :P :lol:

Δε μιζεριάζω, απλά είμαι ρεαλιστής :p Και εγώ θα περιμένω λίγο μέχρι να την περάσω ;)

 

Εγω θα περιμενω να την βαλετε ολοι και θα το σκεφτω. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! :)

 

5-10 ημέρες μετά την έκδοση της 7άρας θα γίνει χαμός στα ξένα site με τα συν και τα πλην. Άσε τους ξένους να βγάλουν το φίδι από την τρύπα. Δεν είμαστε εμείς για πειράματα...:p

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...