Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σου ερθει με την τελευταια αναβαθμιση το κινητο και με δυο χρονια εγγυηση εξτρα δεν εχεις να φοβασαι τιποτα!
Link to comment
Share on other sites

Θα σου ερθει με την τελευταια αναβαθμιση το κινητο και με δυο χρονια εγγυηση εξτρα δεν εχεις να φοβασαι τιποτα!

 

2 χρόνια για την πλακέτα μόνο

Link to comment
Share on other sites

http://www.procordia.gr/

Αυτη ειναι η επισημη αντιπροσωπεια.

 

Αν εισαι στην εγγυηση επικοινωνεις με το Live Chat απο την ιστοσελιδα της LG, και ζητας να ερθει κουριερ να παραλαβει το κινητο για αλλαγη πλακετας.

ευχαριστω φιλε αρχισα αλλα με αναγκασαν να στειλω ιμαιλ διοτι δεν ειχαν διαθεσιμο υπαληλο για τσατ
Link to comment
Share on other sites

το δικό μου ειναι σειρά 602 αγορασμένο από ελληνικό κατάστημα 02/08/2016.

η εγγύηση ειναι 2 χρόνια ή 1 χρόνο??????

φαντάζομαι να με καλύπτει μέχρι 2/8/2018

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου ειναι σειρά 602 αγορασμένο από ελληνικό κατάστημα 02/08/2016.

η εγγύηση ειναι 2 χρόνια ή 1 χρόνο??????

φαντάζομαι να με καλύπτει μέχρι 2/8/2018

 

2 χρόνια είναι η συνολική εγγύηση (εκτός απο ορισμένα parts , όπως η μπαταρία,ο φορτιστής, ακουστικά αν δε κάνω λάθος).

Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια είναι η συνολική εγγύηση (εκτός απο ορισμένα parts , όπως η μπαταρία,ο φορτιστής, ακουστικά αν δε κάνω λάθος).

 

Φορτιστής και καλώδιο φόρτισης καλύπτονται κανονικά από 2ετή εγγύηση. Και στα δύο G4 που έχω παρουσίασαν πρόβλημα τα καλώδια USB. Προφανώς τα κακάρωσαν και το κινητό φόρτιζε σε 6-10 ώρες! Με τον ίδιο φορτιστή και άλλο καλώδιο δούλευαν σωστά. Άρα 100% πρόβλημα καλωδίων. Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να τα στείλω για αντικατάσταση γιατί καλύπτονται από την 2ετή εγγύηση. Απλά, ενώ τους εξήγησα ότι φταίνε τα καλώδια, μου ζήτησαν ΚΑΙ τα μπριζάκια. Τα έστειλα την προηγούμενη εβδομάδα (έστειλαν κούριερ να τα πάρει με δική τους χρέωση) και περιμένω (λογικά) αντικατάσταση.

Θα ενημερώσω μόλις έχω νεότερα.

 

edit.

Μου άλλαξαν και τα δύο καλώδια εντός εγγύησης. Άρα και ο φορτιστής - καλώδιο καλύπτονται κανονικά απο την 2ετή εγγύηση. :)

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Φορτιστής και καλώδιο φόρτισης καλύπτονται κανονικά από 2ετή εγγύηση. Και στα δύο G4 που έχω παρουσίασαν πρόβλημα τα καλώδια USB. Προφανώς τα κακάρωσαν και το κινητό φόρτιζε σε 6-10 ώρες! Με τον ίδιο φορτιστή και άλλο καλώδιο δούλευαν σωστά. Άρα 100% πρόβλημα καλωδίων. Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να τα στείλω για αντικατάσταση γιατί καλύπτονται από την 2ετή εγγύηση. Απλά, ενώ τους εξήγησα ότι φταίνε τα καλώδια, μου ζήτησαν ΚΑΙ τα μπριζάκια. Τα έστειλα την προηγούμενη εβδομάδα (έστειλαν κούριερ να τα πάρει με δική τους χρέωση) και περιμένω (λογικά) αντικατάσταση.

Θα ενημερώσω μόλις έχω νεότερα.

 

edit.

Μου άλλαξαν και τα δύο καλώδια εντός εγγύησης. Άρα και ο φορτιστής - καλώδιο καλύπτονται κανονικά απο την 2ετή εγγύηση. :)

 

Καλό αυτό :) Στο διπλανό θέμα με τη μπαταρία κάποιο παιδί έχει θέματα με μπαταρία που τα κακαρώνει εύκολα!

Thanx!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εδω και 2-3 μερες κρασαρει το φεης και το μεσεντζερ!!Αναγκαστηκα να τα διαγραψω και να βαλω τα lite.Αλλα σε συσκευες φιλων με αλλες μαρκες βεβαια,δουλευουν μια χαρα!!Γιατι να γινεται αυτο ξαφνικα?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εδω και 2-3 μερες κρασαρει το φεης και το μεσεντζερ!!Αναγκαστηκα να τα διαγραψω και να βαλω τα lite.Αλλα σε συσκευες φιλων με αλλες μαρκες βεβαια,δουλευουν μια χαρα!!Γιατι να γινεται αυτο ξαφνικα?

 

Και εδω το παρατηρω καπου καπου. Για το FB κυριως. Σε φιλο με Note 4 κρασαρει μονιμως το messenger, ενω σε εμενα οχι.

Εχει να κανει με τις εφαρμογες και οχι με το κινητο πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Και εδω το παρατηρω καπου καπου. Για το FB κυριως. Σε φιλο με Note 4 κρασαρει μονιμως το messenger, ενω σε εμενα οχι.

Εχει να κανει με τις εφαρμογες και οχι με το κινητο πιστευω.

 

Απλα κατεβαστε εκδοση του messenger πριν την προσθηκη των stories

 

Τελικα εβαλα λιγο πιο παλιες εκδοσεις (φεης και μεσετζερ) και δειχνει να εφτιαξε...!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εβαλα λιγο πιο παλιες εκδοσεις (φεης και μεσετζερ) και δειχνει να εφτιαξε...!!

 

πως βαζεις πιο παλιες εκδοσεις (φεης και μεσετζερ)?

Link to comment
Share on other sites

https://facebook.en.uptodown.com/android/old εδω τα εχει ολα η 113 που εχω εγω ειναο η τελευταια πριν βγαλουν την μπαρα με την συνομιλία και ειναι πολυ σταθερη για φβ μιλαω ρχει τα παντα αυτο το site Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

https://facebook.en.uptodown.com/android/old εδω τα εχει ολα η 113 που εχω εγω ειναο η τελευταια πριν βγαλουν την μπαρα με την συνομιλία και ειναι πολυ σταθερη για φβ μιλαω ρχει τα παντα αυτο το site

 

θα ηθελα παλιοτερη εκδοση μεσετζερ χωρις ογαριασμο φεισ

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα παλιοτερη εκδοση μεσετζερ χωρις ογαριασμο φεισ

 

Δεν ξερω ποια ειναι καο αν εχει ριξε μια ματι στο site στην εφαρμογη του μσν

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

https://facebook.en.uptodown.com/android/old εδω τα εχει ολα η 113 που εχω εγω ειναο η τελευταια πριν βγαλουν την μπαρα με την συνομιλία και ειναι πολυ σταθερη για φβ μιλαω ρχει τα παντα αυτο το site

 

Εγω εβαλα την 114 και τα εχει ολα κι αυτη!!Νομιζω αυτη ειναι η τελευταια!!;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε οθονη με full image retention το σερβις δε θα κανει τιποτα ετσι? με πλακετα 505 και χωρις bootloop ακομα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο επεστρεψε την Πεμπτη(μια εβδομαδα δλδ ακριβως)απο την procordia με καινουρια πλακετα και ολα κομπλε..Φαινεται να δουλευει πιο smooth μην το ματιασω..Να ρωτησω πως μπορω να δω ποια εκδοση πλακετας φοραει?
Link to comment
Share on other sites

Εχει λιγο καιρο που μου κανει κατι χαζα η οθονη ενω δεν εχω αυτοματη φωτεινότητα το ανεβαζω ας πουμε στο 83% και σιγα σιγα χωρις ομως το ματι να το καταλαβαινει αρχιζσι και πεφτει λιγο και εκει που σερφαρεις ξαφνικα τσαπ εντονο ανεβασμα της φωτεινότητας τι φαση?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

την πεμτη ηλθαν και το πηραν επειδη εκανε επανεκκινησεις και σημερα μου στελνουν μηνυμα οτι θα καθυστερηση λογο έλλειψης ανταλλακτικού ,,ποσο κανουν περιπου η πρεπει να κανω κατι
Link to comment
Share on other sites

την πεμτη ηλθαν και το πηραν επειδη εκανε επανεκκινησεις και σημερα μου στελνουν μηνυμα οτι θα καθυστερηση λογο έλλειψης ανταλλακτικού ,,ποσο κανουν περιπου η πρεπει να κανω κατι

 

Μαλλον εβαλαν εμενα την τελευταια πλακετα! :)..εμενα μια εβδομαδα εκαναν με τα πηγαινελα Κρητη-Αθηνα..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...