Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια,γιατί δε μπαινει σε wifi οταν ειναι σε κατασταση πτησης? Όλα τα κινητά που είχα μπαίνανε!!Βασικά βρίσκει δίκτυα αλλά το δικό μου δε το βρίσκει. Μόλις το βγάλω απο τη κατάσταση πτήσης,μπαίνει κανονικά αυτόματα...!

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,γιατί δε μπαινει σε wifi οταν ειναι σε κατασταση πτησης? Όλα τα κινητά που είχα μπαίνανε!!Βασικά βρίσκει δίκτυα αλλά το δικό μου δε το βρίσκει. Μόλις το βγάλω απο τη κατάσταση πτήσης,μπαίνει κανονικά αυτόματα...!

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όταν το γυρίσεις σε κατάσταση πτήσης, ανοίγεις ξανά το WiFi και δεν βλέπεις δίκτυα?

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ φορας;

Τη τελευταία v20g EUR XX

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν το γυρίσεις σε κατάσταση πτήσης, ανοίγεις ξανά το WiFi και δεν βλέπεις δίκτυα?

Φίλε μου βλέπει δίκτυα όπως γράφω. Αλλά δε μπαίνει αυτόματα στο δικό μου,όπως μπαίνει όταν δεν είναι σε κατάσταση πτήσης!! Ούτε το βλέπει!

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Είχε κανείς με το G4 το εξής πρόβλημα; Πάνω σε κλήση και ενώ όλα είναι καλά, σε ανυποψίαστο χρόνο να μην μπορείτε να ακούσετε τον συνομιλητή σας και να μην μπορεί να σας ακούσει; Και αυτό να γίνεται σε πολλές κλήσεις; Η αιτία του προβλήματος βρέθηκε;
Link to comment
Share on other sites

παιδια η 601 παρτιδα ειναι επιρεππης σε bootloop?

βρηκα ενα κομματι μεταχειρισμενο με εγγυηση μεχρι απριλιο του 18 (παρτιδα 601)

αλλα στα 200 ευρω

εξωτερικα σε αριστη κατασταση,η εγγυηση δεν ειναι μικρη,

το ποσο δεν ειναι μικρο επισης χαχα!!!!!

 

περιμενω απαντηση

να στε καλα

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Τα 200 ευρώ τα θεωρώ πολλά. Είναι αρκετά παλιό. Εγώ μέχρι 150-160 θα έδινα. Τα 200 θα τα έδινα μόνο για 2-3 μηνών συσκευή.

 

from my LG G4

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

παιδια η 601 παρτιδα ειναι επιρεππης σε bootloop?

βρηκα ενα κομματι μεταχειρισμενο με εγγυηση μεχρι απριλιο του 18 (παρτιδα 601)

αλλα στα 200 ευρω

εξωτερικα σε αριστη κατασταση,η εγγυηση δεν ειναι μικρη,

το ποσο δεν ειναι μικρο επισης χαχα!!!!!

 

περιμενω απαντηση

να στε καλα

 

Φιλαρακι,δεν θα σου προτεινα.Η καλυτερη προσφορα που μπορεις να βρεις ειναι αυτηhttp://www.insomnia.gr/classifieds/mobile/lg/915246-lg-g4-red-leather-2-%CF%87%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%B1-%CE%B5%CE%B3%CE%B3%CF%85%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%BD%CE%B5%CE%B1-%CF%80%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CE%B5%CF%84%CE%B1-%CE%B7-%CE%BD%CE%B5%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%83-%CF%83/

 

Οπως και να χει,να κοιτας πλακετες νε σειριακο απο 610 και πανω!! ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ξενερωσει,

πολυ καλη η προσφορα αυτη αλλα εγω ζω πολωνια πλεον,

και εδω στα 150 -160 δινουν κινητα με 2-4 μηνες εγγηηση και με παρτιδα 507(σιγουρο bootloop)

αυτο με 200 ευρω τουλαχιστον εχει 10 μηνες εγγυηση και σειρα 601

 

απο την αλλη εχω ηδη το g5,απλα το γουσταρω πολυ το g4

μηπως να χτηπησω ενα redmi note 4 με 170 180 ευρω και 2 χρονια εγγυση να ηρεμησω?

σιγουρα χανω σε καμερα αλλα εχω την ιδια στο g5

 

εχω μπρερδευτει πολυ και ψαχνω 2 βδομαδες τωρα

 

καθε βοηθεια πολυτιμη

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα μην το παρεις! Παρε ενα redmi note 4X και θα εισαι απολυτα ευχαριστημενος πλην της καμερα που μπορεις να βγαλεις καλουτσικες φωτο αλλα μονο τη μερα.Θερμοκρασιες,κατασκευη,οθονη,ταχυτητα και μπαταρια ,αψογα.
Link to comment
Share on other sites

Είχε κανείς με το G4 το εξής πρόβλημα; Πάνω σε κλήση και ενώ όλα είναι καλά, σε ανυποψίαστο χρόνο να μην μπορείτε να ακούσετε τον συνομιλητή σας και να μην μπορεί να σας ακούσει; Και αυτό να γίνεται σε πολλές κλήσεις; Η αιτία του προβλήματος βρέθηκε;

 

Συνήθως είναι θέμα δικτύου και όχι συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Είχε κανείς με το G4 το εξής πρόβλημα; Πάνω σε κλήση και ενώ όλα είναι καλά, σε ανυποψίαστο χρόνο να μην μπορείτε να ακούσετε τον συνομιλητή σας και να μην μπορεί να σας ακούσει; Και αυτό να γίνεται σε πολλές κλήσεις; Η αιτία του προβλήματος βρέθηκε;

Εναλλαγή μπάντας μου μυρίζει...

Το παθαίνω και εγώ όταν περνάω με το αυτοκίνητο απο ένα συγκεκριμένο σημείο και μιλάω. Γίνεται εναλλαγή απο 3G σε H+ και είτε δεν ακούω για λίγο είτε κάποιες φορές πέφτει η κλήση τελείως. Αυτό όμως συνέβαινε ΜΕ ΟΛΑ τα κινητά που είχα. Όχι μόνο με το G4.

Όταν το πεθαίνεις είναι σε γρήγορη κίνηση (με αυτοκίνητο ας πούμε);

Είμαι με Cosmote business.

 

Παιδια,γιατί δε μπαινει σε wifi οταν ειναι σε κατασταση πτησης? Όλα τα κινητά που είχα μπαίνανε!!Βασικά βρίσκει δίκτυα αλλά το δικό μου δε το βρίσκει. Μόλις το βγάλω απο τη κατάσταση πτήσης,μπαίνει κανονικά αυτόματα...!

 

Πέτρο έβγαλες άκρη με αυτό;

Μόλις το δοκίμασα στο δικό μου και δουλεύει κανονικά.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πέτρο έβγαλες άκρη με αυτό;

Μόλις το δοκίμασα στο δικό μου και δουλεύει κανονικά.

Χρηστο,δε ξερω τι γινετε...Αλλα δικτυα βρισκει εκτος απο το δικο μου!!Παρατηρησα οτι σε λειτουργια πτησης,με το που πατησω wifi,μου βγαζει ενα γρηγορο μηνυμα οτι δε μπορει να γινει αναζητηση δικτυων και αυτο μπορει να οφειλεται στη καρτα σιμ!!Μετα μου βγαζει ενα "παραθυρο"με τα δίκτυα που βρισκει,αλλα το δικο μου δε το βρισκει!!Μολις απενεργοποιησω τη κατασταση πτησης,μου βγαζει παλι το παραθυρο,αλλα μπαινει αυτοματα σχεδον αμεσως!!Σε σενα σου βγαζει παραθυρο με τα δικτυα πριν συνδεθει αυτοματα?Το απογευμα θα δοκιμασω και με αλλη σιμ,αλλα δε νομιζω να φταιει αυτο.Μηπως θελει καποια ρυθμιση και δε τη ξερω?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

...μου βγαζει ενα γρηγορο μηνυμα οτι δε μπορει να γινει αναζητηση δικτυων...

Και εμένα μου βγάζει ένα παράθυρο κάτω χαμηλά με 2-3 γραμμές που μάλλον λέει αυτό αλλά εξαφανίζεται πολύ γρήγορα και δεν προλαβαίνω να δώ τί γράφει.

Εμένα παράθυρο με διαθέσιμα δίκτυα δεν μου βγάζει γιατί προφανώς συνδέεται κατευθείαν στο προεπιλεγμένο όποτε δεν έχει νόημα η επιλογή δικτύου.

Δοκίμασες να ανοιγοκλείσεις το modem φαντάζομαι ε;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου βγάζει ένα παράθυρο κάτω χαμηλά με 2-3 γραμμές που μάλλον λέει αυτό αλλά εξαφανίζεται πολύ γρήγορα και δεν προλαβαίνω να δώ τί γράφει.

Εμένα παράθυρο με διαθέσιμα δίκτυα δεν μου βγάζει γιατί προφανώς συνδέεται κατευθείαν στο προεπιλεγμένο όποτε δεν έχει νόημα η επιλογή δικτύου.

Δοκίμασες να ανοιγοκλείσεις το modem φαντάζομαι ε;

 

Δε το δοκιμασα γιατι φοβαμαι μηπως μου ριξει τη ταχυτητα λιγο!Μου το εχει ξανακανει!!Αλλα δε βαριεσαι,θα το δοκιμασω.:)

EDIT:Το δοκιμασα και τιποτα!Το ωραιο ειναι και η αδελφη με Lg Magna δε μπορει να συνδεθει (σε κατασταση πτησης)!Περιεργο,γιατι με οτι κινητο ειχα μεχρι τωρα,συνδεοταν!

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο ανοιξα το Bluetooth να στειλω κατι σε εναν φιλο, τι το ηθελα νέκρωσε το κινητο εντελως ουτε με το power εκανε τίποτα εντελως νεκρό περίμενα λιγο μπας και ξεκολλήσει μετα απο ενα λεπτο εκλεισε και ανοιξε μονο του,σειρα 701. το καλο ειναι πως ήθελα να το δωσω το κινητο και σχεδον το είχα κλεισει αλλα μετα απο αυτο που επαθα δεν μπορω να το δωσω διοτι ο ανθρωπος ηταν μπροστα και το ειδε, + οτι τωρα αρχίζει και μου κολλαει οταν γράφω γενικα το κινητο παει αργα και ζεσταίνετε απίστευτα δυστυχως θα το κρατησω και θα το βαλω στο συρτάρι.ουτε 50 ευρω δεν αξίζει να το πουλήσεις.τα συμπεράσματα δικα σας.
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο ανοιξα το Bluetooth να στειλω κατι σε εναν φιλο, τι το ηθελα νέκρωσε το κινητο εντελως ουτε με το power εκανε τίποτα εντελως νεκρό περίμενα λιγο μπας και ξεκολλήσει μετα απο ενα λεπτο εκλεισε και ανοιξε μονο του,σειρα 701. το καλο ειναι πως ήθελα να το δωσω το κινητο και σχεδον το είχα κλεισει αλλα μετα απο αυτο που επαθα δεν μπορω να το δωσω διοτι ο ανθρωπος ηταν μπροστα και το ειδε, + οτι τωρα αρχίζει και μου κολλαει οταν γράφω γενικα το κινητο παει αργα και ζεσταίνετε απίστευτα δυστυχως θα το κρατησω και θα το βαλω στο συρτάρι.ουτε 50 ευρω δεν αξίζει να το πουλήσεις.τα συμπεράσματα δικα σας.

 

Καλα,δεν εχει εγγυηση?Αν εχει να το πας οπωσδηποτε!Κανε και μια επαναφορα καλου κακου μπας και...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγγύηση εχει αλλα δυο χρονια το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να το πουλήσω αν βλεπει ο αλλος τέτοια συμπεριφορά απο κινητό θα μου το φερει στο κεφαλι αν κολλαει και αν κλεινει απο μονο του.procordia δεν νομιζω να μου αλλαξει παλι πλακετα εφοσον δεν εχει κολλήσει το κινητο η που καμια φορα κολλαει δεν θα ασχοληθεί καν το θεμα εμενα ειναι να το δωσω γιατι μου εχει σπασει τα νευρα φοβάμαι να ανοιξω κατι να μην κολλήσει ειμαι δηλαδή με τον φόβο.και ο αλλος αν βλεπει κατι τετοιο φυσικό ειναι να μξμ το παρει.
Link to comment
Share on other sites

Όταν μια συσκευή έχει πρόβλημα την στέλνεις στο service. Αυτός είναι ο λόγος που υπάρχει η εγγύηση.

Εφόσον υπάρχει όντως βλάβη, τότε θα επισκευαστεί. Πρέπει πρώτα να γίνει ο έλεγχος όμως.

Σου στέλνουν και κούριερ να παραλάβει από το σπίτι.

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τρώγεσαι με τα ρούχα σου και δεν το στέλνεις για έλεγχο. :confused:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο ανοιξα το Bluetooth να στειλω κατι σε εναν φιλο, τι το ηθελα νέκρωσε το κινητο εντελως ουτε με το power εκανε τίποτα εντελως νεκρό περίμενα λιγο μπας και ξεκολλήσει μετα απο ενα λεπτο εκλεισε και ανοιξε μονο του,σειρα 701. το καλο ειναι πως ήθελα να το δωσω το κινητο και σχεδον το είχα κλεισει αλλα μετα απο αυτο που επαθα δεν μπορω να το δωσω διοτι ο ανθρωπος ηταν μπροστα και το ειδε, + οτι τωρα αρχίζει και μου κολλαει οταν γράφω γενικα το κινητο παει αργα και ζεσταίνετε απίστευτα δυστυχως θα το κρατησω και θα το βαλω στο συρτάρι.ουτε 50 ευρω δεν αξίζει να το πουλήσεις.τα συμπεράσματα δικα σας.

Ειχες μέρες να το κανεις επανεκκίνηση??η συσκευη οταν εχει παραπολλες μερες να κανει επανεκκίνηση κανει μονη της για να γινει επανεναρξη ολων των λειτουργιών

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ειχες μέρες να το κανεις επανεκκίνηση??η συσκευη οταν εχει παραπολλες μερες να κανει επανεκκίνηση κανει μονη της για να γινει επανεναρξη ολων των λειτουργιών

 

Εγώ έχω ξεπεράσει τους 2 μήνες χωρίς να κάνει επανεκκίνηση, δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ειχες μέρες να το κανεις επανεκκίνηση??η συσκευη οταν εχει παραπολλες μερες να κανει επανεκκίνηση κανει μονη της για να γινει επανεναρξη ολων των λειτουργιών

 

Δεν υπαρχει συσκευη που να το κανει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει συσκευη που να το κανει αυτο.

 

Δεν το κανει επειδη υπάρχει σαν επιλογη φραζει και το κανει.....αν ριξεις μια ματια καμια 500αρια σελιδες πριν στο g3 το νημα εχει γραφτει και μενα αλλος νου το ειχε γραψει επειδη το ειχα παθει...ειχα να κλεισω το τηλ κανενα μηνα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Μα εγω το τηλέφωνο το κλείνω καθε 2 - 3 μερες δεν νομιζω να οφείλεται σε αυτο.ειδικα οταν ανοιγω το Bluetooth ψιλοκολαει λιγο το τηλ.τεσπα θα δω μηπως το δωσω στον φιλο μπας και γλιτώσω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...