Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160522/b294834b4d7215c05822b60e162b35f6.jpg κατι τέτοιο;

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

Όχι. Αφού κλικάρεις το μολύβι (με το κίτρινο βελάκι) μετά κλικάρεις αυτό με το πορτοκαλί βελάκι. Και εκεί κάνεις την περιστροφή που θες...

 

http://i298.photobucket.com/albums/mm261/X-HarrisX/DIAFORA/bbae42c6-c469-4e54-a8fb-5e6af821952c_zpspeg7tn3p.png

 

EDIT : Γίνεται και από εκεί που δείχνεις αλλά μόνο απλή περιστροφή ΔΞ ή ΑΡ.

Edited by harmon17

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Και γω είχα προτείνει το κινητό σε κολλητό γκρινιάρη και ευτυχώς ως τώρα όλα καλά και στο δικό μου και στο δικό του.

Του ανέφερα μετά ότι μπορεί να βγάλει πρόβλημα αλλά το πήρε ψύχραιμα

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την άποψη σας για το θέμα που έχω με το G4 της συζύγου: έχει μη γνήσια (χωρίς ασύρματη φόρτιση) θήκη με το κλασσικό Quick Circle. Κλείνουμε το καπάκι, εμφανίζεται μια χαρά. Με το που το γυρνάμε 360 μοίρες (στη πίσω πλευρά δηλ.) εμφανίζεται ΚΑΙ πάλι το Quick Circle ! Κατά τη διάρκεια που είναι απλά ανοικτό σε οποιαδήποτε άλλη γωνία, δεν υπάρχει θέμα.

Απενεργοποιώντας τη λειτουργία του Quick Circle, σαφώς και δε δουλεύει ούτε με κλειστό, ούτε με πλήρως ανοικτό το καπάκι. Να τονίσω πως είναι σε 6.0 MM.

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που να βοηθήσει στην όλη κατάσταση ή είναι απλά θέμα θήκης; Σε G2 και G3 με μη γνήσια θήκη, δουλεύει κανονικότατα...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη δικαιωματων που και πως; Στις φωτο που τραβηξες; Ποιο το νοημα;

Το προγραμμα ειναι της Google και ειναι αμεσα συνηφασμενο με το "φωτογραφιες". Ειναι part of it. Βγαζεις g+ , βγαινει και το φωτογραφιες. Ειπαμε οτι αμα το απενεργοποιησεις μπορεις να βαλεις και μια αλλη εφαρμογη (πχ το pixlr) και να ειναι αυτη η προεπιλεγμενη (οποτε ισως να επανεμφανιζονται ολα , μολυβακι και περιστροφη).

Αν εχεις κανει καποιο κολπο και υπαρχει η ιδια επεξεργασια χωρις το g+ , i don't know what kind of sorcery is this :p

 

ναι καταλαβα τι εννοεις αδερφε απλα θυμαμαι που το ειχαμε κανει παλι κουβεντα και ενα παιδι μας ειχε πει να αλλαξουμε κατι στα δικαιωματα αλλα δεν θυμαμαι καλα τι καναμε...εγω το εχω εντελως βγαλμενο και εχω 2 αλλα προγραμματα....ισως να κανω και λαθπς τωρα που το σκεφτομαι!

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!μάλλον θα κρατήσω το g3 λίγο ακόμα από ότι φαινεται!

 

και γω απο 3αρι πηγα σε 4αρι.....κατσε εκει που εισαι...εμενα μου το εκλεψαν το 3αρι και τι δεν θα εδινα να ειχα ακομα εκεινο!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αφού κλικάρεις το μολύβι (με το κίτρινο βελάκι) μετά κλικάρεις αυτό με το πορτοκαλί βελάκι. Και εκεί κάνεις την περιστροφή που θες...

 

http://i298.photobucket.com/albums/mm261/X-HarrisX/DIAFORA/bbae42c6-c469-4e54-a8fb-5e6af821952c_zpspeg7tn3p.png

 

EDIT : Γίνεται και από εκεί που δείχνεις αλλά μόνο απλή περιστροφή ΔΞ ή ΑΡ.

 

Ναι κανονικα τα παντα ολα εχει.

Εχεις απενεργοποιησει μηπως το photos? Aν ναι ειναι απο αυτο το προγραμμα. Κατεβασε το snapseed που ειναι της google ή καποιο αλλο προγραμμα επεξεργασιας των φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικα τα παντα ολα εχει.

Εχεις απενεργοποιησει μηπως το photos? Aν ναι ειναι απο αυτο το προγραμμα. Κατεβασε το snapseed που ειναι της google ή καποιο αλλο προγραμμα επεξεργασιας των φωτο.

 

Δεν έχω στο V10 εφαρμογή photos, ούτε έχω απενεργοποιήσει ή ενεργοποιήσει κάτι σχετικό με φωτό... Η σχετική με φωτό εφαρμογή στο V10 λέγεται "Άλμπουμ" όπου ανοίγοντας την βλέπεις (και επεξεργάζεσαι) όλους τους σχετικούς φακέλους με τις φωτό σου. Και μέχρι στιγμής δεν μου έχει χρειαστεί κάποια άλλη εφαρμογή επεξεργασίας. Αν θέλω να επεξεργαστώ σοβαρά μια φωτό θα το κάνω στο pc... ;)

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω στο V10 εφαρμογή photos, ούτε έχω απενεργοποιήσει ή ενεργοποιήσει κάτι σχετικό με φωτό... Η σχετική με φωτό εφαρμογή στο V10 λέγεται "Άλμπουμ" όπου ανοίγοντας την βλέπεις (και επεξεργάζεσαι) όλους τους σχετικούς φακέλους με τις φωτό σου. Και μέχρι στιγμής δεν μου έχει χρειαστεί κάποια άλλη εφαρμογή επεξεργασίας. Αν θέλω να επεξεργαστώ σοβαρά μια φωτό θα το κάνω στο pc... ;)

 

To photos το εχει στο lg g4 μεσα στο φακελο google αν θυμαμαι καλα.

Γιατι δεν γραφεις το προβλημα σου στο v10 topic;

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό νομίζω ήταν. Όχι δεν πλήρωσα διαφορά αλλά έχω και υπόλοιπο...

Αν έχεις διάθεση γράψε λεπτομέρειες για το τι παίχτηκε.

 

Sent from my Passport using Tapatalk

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Το story με το bootloop και μετα με το πάγωμα της οθόνης τα εχω γράψει λίγο πιο πίσω.

Απο εκεί και πέρα η procordia μετα τη 2η επίσκεψη μου έδωσε ένα σημείωμα ότι το τηλέφωνο δεν επισκευάζεται και μου πιστώνεται το ποσό αγοράς.

Έγιναν οι επικοινωνίες με το κατάστημα απο όπου το αγόρασα και με το ποσό που πιστωθηκε προχώρησα στην αγορά του G5 το οποίο έχει τιμή αγοράς χαμηλότερη απο την τιμή που είχε το G4 όταν το αγορασα πέρσυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Να ρωτησω, τ ακουστικα εχουν εγγυηση κι αν ναι ποσο;

Αν οχι, υπαρχουν αντιστοιχα του lg οπως τα ειχαν στο κουτι να τ αγορασω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Να ρωτησω, τ ακουστικα εχουν εγγυηση κι αν ναι ποσο;

Αν οχι, υπαρχουν αντιστοιχα του lg οπως τα ειχαν στο κουτι να τ αγορασω;

 

Τα παρελκομενα (μαζι και η μπαταρια νομιζω) , εχουν 6 μηνες εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Το story με το bootloop και μετα με το πάγωμα της οθόνης τα εχω γράψει λίγο πιο πίσω.

Απο εκεί και πέρα η procordia μετα τη 2η επίσκεψη μου έδωσε ένα σημείωμα ότι το τηλέφωνο δεν επισκευάζεται και μου πιστώνεται το ποσό αγοράς.

Έγιναν οι επικοινωνίες με το κατάστημα απο όπου το αγόρασα και με το ποσό που πιστωθηκε προχώρησα στην αγορά του G5 το οποίο έχει τιμή αγοράς χαμηλότερη απο την τιμή που είχε το G4 όταν το αγορασα πέρσυ.

 

Πολυ καλα σου ήρθε εσενα τελικά.

Νομιζω οτι και στην περιπτωση της κοπελας μου θα γινει πίστωση ποσου αλλα θα της πιστωσουν το ποσό αγοράς (το είχε παρει με την προσφορά των Χριστουγέννων) ή κάποιο αλλο ποσό;

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα σου ήρθε εσενα τελικά.

Νομιζω οτι και στην περιπτωση της κοπελας μου θα γινει πίστωση ποσου αλλα θα της πιστωσουν το ποσό αγοράς (το είχε παρει με την προσφορά των Χριστουγέννων) ή κάποιο αλλο ποσό;

 

Το ποσό της αγοράς.

 

dr_themis από ποιο κατάστημα είχες πάρει το g4 και πόσο; γιατί από όσο θυμάμαι ελληνικό το g4 δεν είχε ποτέ πάνω από 689 ευρώ, τιμή που είναι περίπου η ίδια με του g5.

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

To photos το εχει στο lg g4 μεσα στο φακελο google αν θυμαμαι καλα.

Γιατι δεν γραφεις το προβλημα σου στο v10 topic;

 

Πρόβλημα μου ?!? Παρεξήγησες φίλε μου, δεν έχω κανένα πρόβλημα με το V10 μου ! Απλά προσπαθούσα να καταλάβω (και να βοηθούσα αν μπορούσα) το "πρόβλημα" του G4 με την επεξεργασία φωτογραφιών... :)

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τις φωτογραφίες μέσα στο φάκελο Google το g4. Επίσης το g4 και το v10 έχουν το ίδιο ui σχεδόν οπότε αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει και ας έχει άλλο κινητό δεν νομίζω να είναι κακό.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Σήμερα εντελώς ξαφνικά την στιγμή που δέχτηκα μια κλήση, το κινητό κόλλησε, μετά από λίγα δευτερόλεπτα έβγαλα την μπαταρία, την ξανατοποθέτησα μετα από 10 λεπτά και οταν το ανάβω, αυτο κανει συνεχώς επανεκκινηση στο λογοτυπο της lg?

 

KAΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΜΕΣΑ??

LG G4
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Σήμερα εντελώς ξαφνικά την στιγμή που δέχτηκα μια κλήση, το κινητό κόλλησε, μετά από λίγα δευτερόλεπτα έβγαλα την μπαταρία, την ξανατοποθέτησα μετα από 10 λεπτά και οταν το ανάβω, αυτο κανει συνεχώς επανεκκινηση στο λογοτυπο της lg?

 

KAΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΜΕΣΑ??

 

 

Καλώς τον. Τι παρτίδας είναι; Μπορείς να κάνεις hard reset?

Link to comment
Share on other sites

Όταν ακούω ραδιόφωνο με τα ακουστικά και πατάω την επιλογή για να έχω τον ήχο από το ηχείο της συσκευής δε γίνεται τίποτα. Εξακολουθώ να ακούω τον ήχο από τα ακουστικά. Bug της εφαρμογής ή πρόβλημα δικό μου , οπότε να κάνω ξανά εγκατάσταση του app?
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον. Τι παρτίδας είναι; Μπορείς να κάνεις hard reset?

 

το μοντελο ειναι lg-h815 CZE

Την παρτιδα πως την βλεπω στο κουτι?

και πως να κανω hard reset?

LG G4
Link to comment
Share on other sites

το μοντελο ειναι lg-h815 CZE

Την παρτιδα πως την βλεπω στο κουτι?

και πως να κανω hard reset?

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Σήμερα εντελώς ξαφνικά την στιγμή που δέχτηκα μια κλήση, το κινητό κόλλησε, μετά από λίγα δευτερόλεπτα έβγαλα την μπαταρία, την ξανατοποθέτησα μετα από 10 λεπτά και οταν το ανάβω, αυτο κανει συνεχώς επανεκκινηση στο λογοτυπο της lg?

 

KAΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΜΕΣΑ??

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430256

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

kαλησπερα .

πως βλεπω την παρτιδα του κινητου και τον ετος-μηνα παραγωγης ?

http://i65.tinypic.com/raxac6.jpg

http://i65.tinypic.com/16hoz76.jpg

Edited by skyros7
Link to comment
Share on other sites

dr_themis από ποιο κατάστημα είχες πάρει το g4 και πόσο; γιατί από όσο θυμάμαι ελληνικό το g4 δεν είχε ποτέ πάνω από 689 ευρώ, τιμή που είναι περίπου η ίδια με του g5.

 

769 το είχα πάρει από Πλαίσιο και το G5 το πηρα 699. Είναι με εταιρική σύνδεση οπότε εγώ πλήρωσα ελάχιστα από την τσέπη μου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...