Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως είπα εγω δουλεύω το Twilight και παει μια χαρά χωρίς να έχω πειράξει και τίποτα απ' τις ρυθμίσεις. Ολα στο αυτόματο.

 

Συγχωρήστε με που θα το "ανοίξω" κάμποσο αυτό το post και θα είναι και λίγο off topic. Όμως μόνο για να περιγράψω πως λειτουργούν οι εφαρμογές τύπου Blue Light σε όσους δεν ξέρουν. Οχι μόνο για την υγεία μας, αλλά γιατί έχουν και κάποιες επιπτώσεις στα χρώματα της οθόνης που πολλούς τους ξενίζει και τις διαγράφουν.

Ολες οι εφαρμογές αυτές, (στην πραγματικότητα πρόκειται για φασματικά φίλτρα) βλέποντας την ώρα και την ημερομηνία απ' το ρολόι της συσκευής, σε σχέση με τη γεωγραφική θέση που βρίσκεσαι και με την εποχή, αλλιώνουν την απόχρωση της οθόνης (και λίγο τη φωτηνότητα της) σε σχέση με τις εξωτερικές πραγματικές συνθήκες κάνοντας προσομοίωση τους. Άρα, με το που αρχίζει η δύση του ήλιου, αρχίζει να αλλάζει και η απόχρωση της οθόνης παίρνοντας μια πιο κιτρινωπή όψη και βαθαίνει οσο περνά η ώρα, όπως ακριβώς συμβαίνει και στον ουρανό μετά τη δύση. Οχι, μη φοβάσαι πως τα μεσάνυχτα θα γίνει μαύρη η οθόνη σου :lol: απλά τότε (και για κάποιες ώρες μετά) θα είναι στα μέγιστα χαμηλά. Θα σου επιτρέπει όμως να διαβάζεις τις πληροφορίες της οθόνης. Και με το που ανατείλει ο ήλιος, όλα θα έρθουν πάλι στα φυσιολογικά μέχρι την επόμενη νύχτα που θα επαναληφθεί ο κύκλος.

Το αποτέλεσμα είναι πολύ πιο ξεκούραστο διάβασμα κειμένου (εξαιρετικό για eBooks), πολύ πιο ξεκούραστα μάτια γενικά και κυρίως περισσότερο και ποιοτικότερο ύπνο.!! Εκεί στοχεύουν αυτές οι εφαρμογές. Στην μικρότερη διέγερση του εγκεφάλου απ' τα χρώματα και το φως όλων των οθονών :wacko: το οποίο έχει σοβαρές επιπτώσεις και στον ύπνο και στην υγεία γενικά. Λειτουργούν πραγματικά και δεν είναι μύθος. Αρκεί να επιτρέψει κανείς στον εγκέφαλό του να προσαρμοστεί δίνοντάς του χρόνο (5-10 ημέρες). Και εννοείται πως η εφαρμογές αυτές πρέπει να τρέχουν σε κάθε οθόνη που κοιτάμε πολλές ώρες (κινητό, τάμπλετ, υπολογιστής). Για την τηλεόραση δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι. Το μόνο τους μειονέκτημα είναι πως αλλιώνουν την πραγματική εμφάνιση των χρωμάτων. Γι' αυτό και δεν ενδείκνυται για επεξεργασία φωτογραφίας. Φυσικά έχουν άπειρες ρυθμίσεις και pause σε περίπτωση που στιγμιαία δεν το θέλουμε. Το ίδιο πολλές είναι πλέον και οι εφαρμογές αυτού του τύπου στα App Stores. Το Twilight, το Lux, το Bluelight Filter κ,α κάνουν ακριβώς αυτό.

Και για PC κορυφαίο και δωρεάν είναι το flux ( ναι τρέχει και σε Win 10).

 

Συγνώμη για το τεράστιο Post. Είναι για καλό :p

φίλε σε ευχαριστώ και δεν μας κουρασες καθόλου αντιθέτως εμένα με διαφωτισες
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να κάνω περιστροφή μιας φωτογραφίας που έχω στο άλμπουμ των φωτογραφιών?

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Πας στη φώτο που θέλεις, μετά στις 3 παύλες πάνω δεξιά, και μετά λίγο πιο κάτω από τη μέση λέει περιστ. Εκεί μέσα λέει, αριστερά ή δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

Πας στη φώτο που θέλεις, μετά στις 3 παύλες πάνω δεξιά, και μετά λίγο πιο κάτω από τη μέση λέει περιστ. Εκεί μέσα λέει, αριστερά ή δεξιά.

Δεν λέει...... https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160516/ed353a5f346523f316eeb8d117952ffd.jpg

 

 

Επίσης έχω και μια άλλη απορία άσχετη. Δεν λειτουργεί η επιλογή κλείδωμα περιεχομένου που έχει η συσκευή για να βάζεις κωδικό σε εφαρμογες. Ρυθμίσεις > ασφάλεια > κλείδωμα περιεχομένου. Έχετε κ εσείς πρόβλημα? Πάω εκεί και μου λέει να εισάγω νέο κωδικό για να δημιουργηθεί κλειδωμα (μιας και πρώτη φορά πήγα να το ενεργοποιησω) πάω ρύθμιση κλειδώματος και βάζω μοτίβο η κωδικό και μετά με πετάει ξανά να βάλω κωδικό. Δεν κάνει κάτι

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Τελικά έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πάλι τα ίδια!Δε βγάζει πόσες ενημερώσεις εχω στο φεης στο gmail κλπ.Πως γίνεται σε κάποιους να βγάζει και σε κάποιους όχι?Με την 6!!

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει...... https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160516/ed353a5f346523f316eeb8d117952ffd.jpg

 

 

Επίσης έχω και μια άλλη απορία άσχετη. Δεν λειτουργεί η επιλογή κλείδωμα περιεχομένου που έχει η συσκευή για να βάζεις κωδικό σε εφαρμογες. Ρυθμίσεις > ασφάλεια > κλείδωμα περιεχομένου. Έχετε κ εσείς πρόβλημα? Πάω εκεί και μου λέει να εισάγω νέο κωδικό για να δημιουργηθεί κλειδωμα (μιας και πρώτη φορά πήγα να το ενεργοποιησω) πάω ρύθμιση κλειδώματος και βάζω μοτίβο η κωδικό και μετά με πετάει ξανά να βάλω κωδικό. Δεν κάνει κάτι

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Χμμμ δεν ξέρω τι παίζει. Απ' ότι θυμάμαι έχεις άλλο launcher.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει...... https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160516/ed353a5f346523f316eeb8d117952ffd.jpg

 

 

Επίσης έχω και μια άλλη απορία άσχετη. Δεν λειτουργεί η επιλογή κλείδωμα περιεχομένου που έχει η συσκευή για να βάζεις κωδικό σε εφαρμογες. Ρυθμίσεις > ασφάλεια > κλείδωμα περιεχομένου. Έχετε κ εσείς πρόβλημα? Πάω εκεί και μου λέει να εισάγω νέο κωδικό για να δημιουργηθεί κλειδωμα (μιας και πρώτη φορά πήγα να το ενεργοποιησω) πάω ρύθμιση κλειδώματος και βάζω μοτίβο η κωδικό και μετά με πετάει ξανά να βάλω κωδικό. Δεν κάνει κάτι

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Χμμμ δεν ξέρω τι παίζει. Απ' ότι θυμάμαι έχεις άλλο launcher.

 

Εχεις απενεργοποιημενο το G+ απο το κινητο σου; (για το μοτιβο δεν εχω ιδεα γιατι δε βαζω ποτε μοτιβο , ομως μια-δυο φορες που δοκιμασα το πηρε κανονικα. )

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ δεν ξέρω τι παίζει. Απ' ότι θυμάμαι έχεις άλλο launcher.

Εχω nova αλλά δεν έχει σχέση...

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Εχω nova αλλά δεν έχει σχέση...

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Δεν απάντησες. Έχεις μήπως απενεργοποιημένο το google+ ; Αν ναι Ίσως αυτό να φταίει

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ισχύει με απενεργοποιημένο το google + δεν δουλεύει η επεξεργασία.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ισχύει με απενεργοποιημένο το google + δεν δουλεύει η επεξεργασία.

 

Αυτο ακριβως. Το ειχα ανακαλυψει με τον swimmer ο οποιος δεν ειχε επεξεργασια, αλλα εγω ειχα. Ειχε απενεργοποιησει το G+ , πανε πακετο αυτα (επεξεργασια-περιστροφη).

Link to comment
Share on other sites

για οσους δουλευουν το soundhound εχουμε ενα καλο νεο πριν λιγο εδωσε update και πλεον επιτελους με hands free απο το ραδιο βρισκει τα τραγουδια!!!!εγω το ειχα γραψει και σχολιο παλιοτερα και στην εφαρμογη και εδω με εκαιγε ειναι η αληθεια!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

για οσους δουλευουν το soundhound εχουμε ενα καλο νεο πριν λιγο εδωσε update και πλεον επιτελους με hands free απο το ραδιο βρισκει τα τραγουδια!!!!εγω το ειχα γραψει και σχολιο παλιοτερα και στην εφαρμογη και εδω με εκαιγε ειναι η αληθεια!!!

Το trackid το έκανε πάντα αυτό!!!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Το trackid το έκανε πάντα αυτό!!!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

ναι το ξερω το ειχα αναφερει παλιοτερα γιατι ειχα σονυ αλλα σε μας δεν το υποστήριζε!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω το ειχα αναφερει παλιοτερα γιατι ειχα σονυ αλλα σε μας δεν το υποστήριζε!!!

Εγώ αυτό έχω και λειτουργεί

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως. Το ειχα ανακαλυψει με τον swimmer ο οποιος δεν ειχε επεξεργασια, αλλα εγω ειχα. Ειχε απενεργοποιησει το G+ , πανε πακετο αυτα (επεξεργασια-περιστροφη).

 

Ναι.. Ολοκληρη LG δεν εχει δικο της προγραμμα επεξεργασιας αλλα εχει βαλει της Google μεσω του Google Photos / G+ ..

 

Εγω το εβγαλα και πλεον δεν μου εμφανιζε το μολυβακι (εικονιδιο επεξεργασιας) πανω δεξια στο γκαλερι οταν εβλεπα μια φωτο..

 

Ομως κατεβασα το pixlr μετα, και το εικονιδιο εμφανιστηκε (ευτυχως) και εγινε το προεπιλεγμενο προγραμμα επεξεργασιας φωτογραφιων, με βολεψε.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. Ολοκληρη LG δεν εχει δικο της προγραμμα επεξεργασιας αλλα εχει βαλει της Google μεσω του Google Photos / G+ ..

 

Εγω το εβγαλα και πλεον δεν μου εμφανιζε το μολυβακι (εικονιδιο επεξεργασιας) πανω δεξια στο γκαλερι οταν εβλεπα μια φωτο..

 

Ομως κατεβασα το pixlr μετα, και το εικονιδιο εμφανιστηκε (ευτυχως) και εγινε το προεπιλεγμενο προγραμμα επεξεργασιας φωτογραφιων, με βολεψε.. :)

 

Ωπ , αυτο δε το ηξερα οτι μπορει να γινει. Καιρος να ξεφορτωνομαι Το G+ :p

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα φεύγει το κινητό από το service και αύριο θα το έχω..

Για να δω τώρα θα είναι 100% λειτουργικό;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλό. Σε άλλαξαν πλακέτα?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλό. Σε άλλαξαν πλακέτα?

 

Δεν ξέρω. Λογικά αύριο θα έχει και ένα χαρτί που θα λέει τι άλλαξαν. Λογικά ναι.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Λογικά αύριο θα έχει και ένα χαρτί που θα λέει τι άλλαξαν. Λογικά ναι.

 

Κανε επαναφορα απο google μολις το παραλαβεις να αγανακτησεις κ εσυ οπως και οι αλλοι :p

Link to comment
Share on other sites

Όχι.... Ξανά από την αρχή... Μόνο το back up που έκανα στην κάρτα μνήμης θα κάνω της LG για τα μηνύματα το ημερολόγιο και της φωτογραφίες.
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως άμα βγάλει το καλοκαίρι χωρίς bootloop το έχω rootarei με τη μια. Αγορασμένο τέλη Φεβρουαρίου, παρτίδα 602. So far so good...

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

H810 USA AT T,H815 EUROPE

Σκέφτομαι να αγοράσω το lg g4 πείτε μου το H811 η το H810 δουλεύει στα ελληνικά δίκτυα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πρίν πάω για ύπνο χθές το φόρτησα το κινητό μου στο 100% , ξυπνάω το πρωί και βλέπω το κινητό να έχει χάσει το 40% της αρχικής φόρτισης και να βρίσκεται στο 60% χωρίς να το έχω πειράξει και μόνο το wifi του ήταν ανοικτό . Ούτε είχα κάποιο application ανοιχτό με gps . Τι λέτε να φταίει .

Σας στέλνω 2 φωτό μήπως βοηθήσω λιγάκι :

https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNZnlIS2Q0MkhISm8/view?usp=sharing

 

https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNempwdUlCWG5WZ0U/view?usp=sharing

 

 

Καλή σας μέρα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...