Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά πρίν πάω για ύπνο χθές το φόρτησα το κινητό μου στο 100% , ξυπνάω το πρωί και βλέπω το κινητό να έχει χάσει το 40% της αρχικής φόρτισης και να βρίσκεται στο 60% χωρίς να το έχω πειράξει και μόνο το wifi του ήταν ανοικτό . Ούτε είχα κάποιο application ανοιχτό με gps . Τι λέτε να φταίει .

Σας στέλνω 2 φωτό μήπως βοηθήσω λιγάκι :

https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNZnlIS2Q0MkhISm8/view?usp=sharing

 

https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNempwdUlCWG5WZ0U/view?usp=sharing

 

 

Καλή σας μέρα

Μηπως εχεις εγκαταστησεο το greenify?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πρίν πάω για ύπνο χθές το φόρτησα το κινητό μου στο 100% , ξυπνάω το πρωί και βλέπω το κινητό να έχει χάσει το 40% της αρχικής φόρτισης και να βρίσκεται στο 60% χωρίς να το έχω πειράξει και μόνο το wifi του ήταν ανοικτό . Ούτε είχα κάποιο application ανοιχτό με gps . Τι λέτε να φταίει .

Σας στέλνω 2 φωτό μήπως βοηθήσω λιγάκι :

https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNZnlIS2Q0MkhISm8/view?usp=sharing

 

https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNempwdUlCWG5WZ0U/view?usp=sharing

 

 

Καλή σας μέρα

 

Αυτό το έχω πάθει με πιο παλιές συσκευές.....

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις εγκαταστησεο το greenify?

 

ΟΧΙ ΟΧΙ ...Τίποτα δεν έχω εγκαταστήσει τελευταίως . Τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει οτι μου το κάνει πιό συχνά. Δέν μπορώ να βρώ τι φταίει.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΟΧΙ ...Τίποτα δεν έχω εγκαταστήσει τελευταίως . Τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει οτι μου το κάνει πιό συχνά. Δέν μπορώ να βρώ τι φταίει.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Έχεις τραβήξει τίποτε φωτογραφίες ή κάποιο βίντεο και προσπαθεί να το συγχρονίσει με το Dropbox ή με κάποια παρόμοια εφαρμογή?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πίσω το κινητό.

Με άλλαξαν πλακέτα.

Το καλώδιο δεν κατάλαβα αν το άλλαξαν.

Δεν γράφει κάτι στο χαρτί.

Πλέον πιάνει 3G.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Έχεις τραβήξει τίποτε φωτογραφίες ή κάποιο βίντεο και προσπαθεί να το συγχρονίσει με το Dropbox ή με κάποια παρόμοια εφαρμογή?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Οχι, όχι φίλε μου ....τι να πώ ?

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πρίν πάω για ύπνο χθές το φόρτησα το κινητό μου στο 100% , ξυπνάω το πρωί και βλέπω το κινητό να έχει χάσει το 40% της αρχικής φόρτισης και να βρίσκεται στο 60% χωρίς να το έχω πειράξει και μόνο το wifi του ήταν ανοικτό . Ούτε είχα κάποιο application ανοιχτό με gps . Τι λέτε να φταίει .

Σας στέλνω 2 φωτό μήπως βοηθήσω λιγάκι :

https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNZnlIS2Q0MkhISm8/view?usp=sharing

 

https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNempwdUlCWG5WZ0U/view?usp=sharing

 

 

Καλή σας μέρα

 

Καλώς τα δεχτήκατε και εσείς, αν μπείτε σε όλα τα θέματα της samsung θα δείτε οτι υπάρχει πρόβλημα με το android system. Στην αρχή νομίζαμε ότι φταίει κάποιο update αλλά όπως φαίνεται γιατί συμβαίνει και σε άλλες εταιρίες είναι θέμα google services. Η προσωρινή λύση που είχαμε βρει είναι μετά από κάθε φόρτιση κάνουμε επανεκκίνηση το κινητό και ήμασταν οκ, εγώ εδώ και 4-5 μέρες δεν το έχω το πρόβλημα και έφτιαξε μόνο του χωρίς να κάνω τίποτα τώρα αν ξανά χαλάσει αυτό θα φανεί στο μέλλον.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΟΧΙ ...Τίποτα δεν έχω εγκαταστήσει τελευταίως . Τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει οτι μου το κάνει πιό συχνά. Δέν μπορώ να βρώ τι φταίει.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Δες αυτό: http://forum.xda-developers.com/g4/help/lg-g4-screen-timeout-lock-t3145641

Αυτό ακριβώς είχα εγώ και μου έτρωγε πολύ μπαταρία, μόλις απενεργοποίησα το auto hibernate στο grennify σταμάτησε και όλα καλά.

Για να το δεις πρέπει να παρατηρήσεις το τηλέφωνο για 1-2 λεπτά στο σκοτάδι. Το δικό μου άναβε ο φωτισμός της οθόνης κάθε 30" περίπου όπως όταν βλέπουμε την ώρα (γκρι φόντο) αλά όλη η οθόνη και μετά στιγμιαία όπως με το διπλό χτύπημα.

Έχω κι ένα βιντεάκι, αν καταφέρω θα το ανεβάσω για να το δεις.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι κανει κ εμενα που το εχω double tap να κανω αδρανοποιηση και κλειδωμα με τον nova launcher αλλα δεν εχω κανενα θεμα..

Η χρηση μπαταριας στο συστημα android ειναι μολις 4%..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμαζα το φλας σήμερα και παρατήρησα ότι αν κάνεις πολλές λήψεις συνεχόμενες με φλας 10-15 κάπου κολλάει το φλας ανοιχτό και πρέπει να κλήσεις την εφαρμογή και να την ξανά ανοίξεις. Το έχει προσέξει κάνεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δεχτήκατε και εσείς, αν μπείτε σε όλα τα θέματα της samsung θα δείτε οτι υπάρχει πρόβλημα με το android system. Στην αρχή νομίζαμε ότι φταίει κάποιο update αλλά όπως φαίνεται γιατί συμβαίνει και σε άλλες εταιρίες είναι θέμα google services. Η προσωρινή λύση που είχαμε βρει είναι μετά από κάθε φόρτιση κάνουμε επανεκκίνηση το κινητό και ήμασταν οκ, εγώ εδώ και 4-5 μέρες δεν το έχω το πρόβλημα και έφτιαξε μόνο του χωρίς να κάνω τίποτα τώρα αν ξανά χαλάσει αυτό θα φανεί στο μέλλον.

 

Για να είμαι ειλικρινής πρίν ακόμη δω το μύνημα σου σήμερα το πρωί, είπα να κάνω ένα soft-reset χθές το βράδυ πρίν πάω για ύπνο και βλέπω τώρα το πρωί οτι το πρόβλημα φτιάχτηκε. Αρα κάθε φορά που θα το φορτίζω θα του κάνω και ένα soft-reset.

 

Σε ευχαριστώ πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες αυτό: http://forum.xda-developers.com/g4/help/lg-g4-screen-timeout-lock-t3145641

Αυτό ακριβώς είχα εγώ και μου έτρωγε πολύ μπαταρία, μόλις απενεργοποίησα το auto hibernate στο grennify σταμάτησε και όλα καλά.

Για να το δεις πρέπει να παρατηρήσεις το τηλέφωνο για 1-2 λεπτά στο σκοτάδι. Το δικό μου άναβε ο φωτισμός της οθόνης κάθε 30" περίπου όπως όταν βλέπουμε την ώρα (γκρι φόντο) αλά όλη η οθόνη και μετά στιγμιαία όπως με το διπλό χτύπημα.

Έχω κι ένα βιντεάκι, αν καταφέρω θα το ανεβάσω για να το δεις.

 

Μάλιστα , οκ θα το δοκιμάσω και αυτό .

 

Σε ευχαιστώ πολύ να είσαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενώ έχει ξεχωριστό θέμα μπαταρίας γράφετε σε αυτό. Για ποιο λόγο;

 

 

 

Δοκίμαζα το φλας σήμερα και παρατήρησα ότι αν κάνεις πολλές λήψεις συνεχόμενες με φλας 10-15 κάπου κολλάει το φλας ανοιχτό και πρέπει να κλήσεις την εφαρμογή και να την ξανά ανοίξεις. Το έχει προσέξει κάνεις?

 

Υπάρχει κανείς που θα βγάλει σερί Φωτογραφίες με αναμμένο φλας;; :p

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενώ έχει ξεχωριστό θέμα μπαταρίας γράφετε σε αυτό. Για ποιο λόγο;

 

 

 

 

 

Υπάρχει κανείς που θα βγάλει σερί Φωτογραφίες με αναμμένο φλας;; :p

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οντως το σκέφτηκα και αυτο πριν το γράψω χαχαχα αλλα ισως κολλήσει και στην 3-4 προσπάθεια και δεν ξερω το λόγο που το κάνει,παει να βγάλει δηλαδή και μενει το φλας απλα ανοιχτό σαν φακός.

Επίσης την πρασινοκιτρινη χροιά την έχετε ολοι σας οταν βγαζετε φωτο με φλας? ή ειναι θεμα του δικου μου?

Φτιάχνεται βεβαια σε μεγαλο βαθμο με το τρικ με το σελοτέιπ.

Link to comment
Share on other sites

Την εζουμε Όλοι μάλλον την χροιά αυτή . Το βρίσκω λογικό σε burst shot να μη μπορεί νΑ ανάβει αντιστοίχως γρήγορα το φλας ;) και να κολλάει κάποια στιγμή.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το lg g4 απο το σκρουτζ. Έχω δει πολλα reviews και βιντεο και έχω εντυπωσιαστεί, όμως απο ότι κατάλαβα υπάρχει το θέμα του bootloop. Ποια είναι η αποψη σας εσεις που το έχετε? Αξίζει η αγορά? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Κάτοχος του κινητού από χθες και είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά παρατήρησα σήμερα ακριβώς αυτό που φαίνεται στη φωτογραφία εδώ:ghost-jpg.140782

 

Να στείλω το κινητό στην LG για αντικατάσταση οθόνης/συσκευής ή έτσι είναι από το εργοστάσιο και θα ζήσω μόνιμα με αυτό;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Κάτοχος του κινητού από χθες και είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά παρατήρησα σήμερα ακριβώς αυτό που φαίνεται στη φωτογραφία εδώ:ghost-jpg.140782

 

Να στείλω το κινητό στην LG για αντικατάσταση οθόνης/συσκευής ή έτσι είναι από το εργοστάσιο και θα ζήσω μόνιμα με αυτό;;

 

και έμενα τα ιδια θα το πάω στο service:(

Link to comment
Share on other sites

Είχα ακριβώς το ίδιο πράγμα πριν ένα μήνα. Είναι πρόβλημα της οθόνης. Το στέλνεις και σου αλλάζουν οθόνη.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Πάλι καλά που είναι πρόβλημα της οθόνης, γιατί φοβήθηκα προς στιγμήν ότι το έχουν όλα τα G4 αυτό λόγω τεχνολογίας της οθόνης. (κάτι τέτοιο είχα διαβάσει αλλά δε το πίστευα γιατί σε LCD είναι σπάνιο φαινόμενο σε αντίθεση με τις AMOLED)

 

Το θέμα όμως είναι, ότι μετά από λίγα λεπτά μπορεί να εξαφανιστεί. Θα μπορέσουν να το διαπιστώσουν στο service ή θα το παίξω κορόνα - γράμματα για το αν θα τύχει εκείνη τη στιγμή που θα το εξετάζουν.

 

Επίσης, περιμετρικά ή συσκευή έχει κάνα δυο σημαδάκια (όχι στην οθόνη εννοείται) και ελπίζω να μη μου το πετάξουν εκτός εγγύησης από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Η κουρτίνα που κατεβαίνει είναι ημιδιαφανης ελπίζω να το ξέρετε αυτό..

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

Kατεβασε την κουρτινα και υστερα ανεβασε τη. Θα δεις πως οταν ανεβει τοτε εμφανιζονται τα εικονιδια. Οσο ειναι κατεβασμενη ειναι σβηστα.

 

Παρεπιπτωντος, πριν λιγο κοιταξα κι εγω και ειχα ελαχιστο. Δεν το ειχα παρατηρησει οταν κατεβαζα κουρτινα με φουλ φωτεινοτητα. (μονο σε φουλ φωτεινοτητα μπορεσα να δω ενα αμυδρο αποτυπωμα)

Κατεβασα ενα app που αναβοσβηνει ολη την οθονη σε W/R/G/B και το αφησα για ενα εικοσαλεπτο σε φουλ φωτεινοτητα να αναβοσβηνει.

Παρατηρω τωρα πως σε φουλ φωτεινοτητα δεν εμφανιζεται το αποτυπωμα, εφυγε.

 

Ισως κανει ενα ελαφρυ image retention η οθονη οταν δουλευει σε πολυ υψηλη φωτεινοτητα για καποια ωρα.

Παντως εμενα εξαφανιστηκε μετα το τρεξιμο μιας κοινης εφαρμογης για burn in. :)

 

Edit: μετα απο 5 λεπτα σερφαρισμα με φωτεινοτητα στο auto (κατω απο 40%) το image retention επεστρεψε. :mad:

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Πάλι καλά που είναι πρόβλημα της οθόνης, γιατί φοβήθηκα προς στιγμήν ότι το έχουν όλα τα G4 αυτό λόγω τεχνολογίας της οθόνης. (κάτι τέτοιο είχα διαβάσει αλλά δε το πίστευα γιατί σε LCD είναι σπάνιο φαινόμενο σε αντίθεση με τις AMOLED)

 

Το θέμα όμως είναι, ότι μετά από λίγα λεπτά μπορεί να εξαφανιστεί. Θα μπορέσουν να το διαπιστώσουν στο service ή θα το παίξω κορόνα - γράμματα για το αν θα τύχει εκείνη τη στιγμή που θα το εξετάζουν.

 

Επίσης, περιμετρικά ή συσκευή έχει κάνα δυο σημαδάκια (όχι στην οθόνη εννοείται) και ελπίζω να μη μου το πετάξουν εκτός εγγύησης από αυτό.

Απλά αν σε ρωτήσουν αν έχει πέσει κάτω να πεις όχι! Μαζί με την οθόνη αλλάζει και το πλαίσιο!!

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εφαγε το καλο το κολλημα με τις κλησεις. Μια κληση που δεν ειχε τερματιστει, και ηταν καπου στο background και χαμπαρι δεν ειχα. Στο μεταξυ δε κλειδωνε το κινητο και λεω τι γινεται εδω. Μετα στα καλα καθουμενα πεταχτηκε η κληση που ειχε γινει πριν μια ωρα. Και οσο ηταν αυτο ενεργο, δεν λαμβανα τηλεφωνα, χτυπουσε αλλα δεν το εβλεπα να χτυπαει. ΜΟνο με restart εστρωσε. Αλλες 2-3 βλακειες , και θα ψησω το downgrade για τα καλα.
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα του image retention υπαρχει και στην κουρτινα και στην εφαρμογη των εικονων τουλαχιστον σε εμενα .Θα το αφησω εγω το προβλημα και σε 5-6 μηνες θα το παω για service

κατα τα αλλα ολα τελεια παρτιδα 507

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...