Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως είπα και εγώ είχα τέτοιο θέμα με την οθόνη και πολύ μάλιστα.πανω αριστερά και δεξιά. Κατεβάστε μια εφαρμογή για pixel test και δοκιμάστε το γκρι χρώμα.

Εκεί θα φανεί πολύ καλά.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αυτό μόλις τώρα, και εκτός από πάνω έχει και σε όλη την αριστερή πλευρά. Άρα έχει σίγουρα θέμα η οθόνη οπότε δε νομίζω να μη μου το καλύψουν...
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εφαγε το καλο το κολλημα με τις κλησεις. Μια κληση που δεν ειχε τερματιστει, και ηταν καπου στο background και χαμπαρι δεν ειχα. Στο μεταξυ δε κλειδωνε το κινητο και λεω τι γινεται εδω. Μετα στα καλα καθουμενα πεταχτηκε η κληση που ειχε γινει πριν μια ωρα. Και οσο ηταν αυτο ενεργο, δεν λαμβανα τηλεφωνα, χτυπουσε αλλα δεν το εβλεπα να χτυπαει. ΜΟνο με restart εστρωσε. Αλλες 2-3 βλακειες , και θα ψησω το downgrade για τα καλα.

 

Αυτό με το είχε κάνει και εμένα 3 φορές.

Τώρα που με άλλαξαν πλακέτα μπορεί να μην το ξανά κάνει...

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αυτό μόλις τώρα, και εκτός από πάνω έχει και σε όλη την αριστερή πλευρά. Άρα έχει σίγουρα θέμα η οθόνη οπότε δε νομίζω να μη μου το καλύψουν...

 

Θα στο καλύψουν 100% δεν υπάρχει περίπτωση. :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το είχε κάνει και εμένα 3 φορές.

Τώρα που με άλλαξαν πλακέτα μπορεί να μην το ξανά κάνει...

Είναι της marshmallow θέμα. Και εμένα 2 μήνες δε το έκανε και τώρα το θυμήθηκε. Μπορεί και να μη το θυμηθεί ποτέ σε σένα :p

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με έχουν αλλάξει πλακέτα και imei και στο LG PHONE FROM λέει production day : 2016-04-27.

Πλέον το κινητό μου είναι 604;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος χριστιανος γιατι οταν βαζω επιλογη 3g εχω 3 στα 5 κουτακια σημα κ 4g εχω φουλ σημα???το δωματειο μου βλεπει τον οτε κ την κεραια του....δεν θα επρεπε να εχω συνεχεια φουλ σημα σε ολα??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση εχουν οι συχνοτητες κοιταω την κεραια του οτε με 3g ρακαλ να ειχα θα ειχε φουλ σημα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να κάνω περιστροφή μιας φωτογραφίας που έχω στο άλμπουμ των φωτογραφιών?

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Όταν ανοίγεις μια φωτό και πατάς επάνω της, αυτό το εικονίδιο με το μολύβι το έχεις ? (το κινητό μου είναι το V10 , από εκεί είναι η φωτό)

 

http://i298.photobucket.com/albums/mm261/X-HarrisX/DIAFORA/Snap%202016-05-21%20at%2020.37.00_zpschjds3aq.jpg

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς την αλλαγή να πάει στο V10; Αξίζει; Η πιο μεγάλη οθόνη που έχει λογικά δεν θα τελειώνει πιο γρήγορα την μπαταρία; Ακόμα δεν έχω βρει καλύτερο κινητό από το G4 στα λεφτά που είναι αυτό.ακόμα και λίγο πιο ακριβό.
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγεις μια φωτό και πατάς επάνω της, αυτό το εικονίδιο με το μολύβι το έχεις ? (το κινητό μου είναι το V10 , από εκεί είναι η φωτό)

 

http://i298.photobucket.com/albums/mm261/X-HarrisX/DIAFORA/Snap%202016-05-21%20at%2020.37.00_zpschjds3aq.jpg

 

Αν εχει απενεργοποιημενα τα google+ και σια, δεν υπαρχει αυτο το εικονιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει απενεργοποιημενα τα google+ και σια, δεν υπαρχει αυτο το εικονιδιο.

 

Συγνώμη αλλά αυτό μου φαίνεται απίστευτο !! Είναι δυνατόν να μην μπορείς να επεξεργαστείς μια φωτό αν δεν έχεις ενεργοποιημένο το Google+ !?!? θα επιμείνω.. είσαι σίγουρος γι' αυτό ?

Δηλαδή απλά πράγματα που κάναμε όχι μόνο με παλιά android αλλά και παλιότερα με Symbian δεν γίνονται στο G4 ?!?

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά αυτό μου φαίνεται απίστευτο !! Είναι δυνατόν να μην μπορείς να επεξεργαστείς μια φωτό αν δεν έχεις ενεργοποιημένο το Google+ !?!? θα επιμείνω.. είσαι σίγουρος γι' αυτό ?

Δηλαδή απλά πράγματα που κάναμε όχι μόνο με παλιά android αλλά και παλιότερα με Symbian δεν γίνονται στο G4 ?!?

 

ναι αδερφέ. Και γω απενεργοποιημένο το έχω και δεν μου βγάζει το μολύβι. Μια δοκιμή θα σε πείσει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς την αλλαγή να πάει στο V10; Αξίζει; Η πιο μεγάλη οθόνη που έχει λογικά δεν θα τελειώνει πιο γρήγορα την μπαταρία; Ακόμα δεν έχω βρει καλύτερο κινητό από το G4 στα λεφτά που είναι αυτό.ακόμα και λίγο πιο ακριβό.

 

Δεν είχα ποτέ το G4 (αυτό σκόπευα να πάρω, αλλά με αυτά που διάβαζα εδώ μέσα... ) και δεν θέλω να ευλογήσω τα γένια μου... Αλλά φίλε το V10 είναι άλλος κόσμος. Απλά πάρτο στα χέρια σου και κάνε μια δοκιμή...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μια ερωτηση....

πως θα μεταφερω της φωτο και τα βιντεο από το g2 στο g4...?

με bluetooth kanei 2 μερες την φωτο.....

με το nfc δεν βγαζω ακρη και δεν ξερω αν μεταφερη φωτο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μια ερωτηση....

πως θα μεταφερω της φωτο και τα βιντεο από το g2 στο g4...?

με bluetooth kanei 2 μερες την φωτο.....

με το nfc δεν βγαζω ακρη και δεν ξερω αν μεταφερη φωτο.

 

Σύνδεσε τα σε υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μια ερωτηση....

πως θα μεταφερω της φωτο και τα βιντεο από το g2 στο g4...?

με bluetooth kanei 2 μερες την φωτο.....

με το nfc δεν βγαζω ακρη και δεν ξερω αν μεταφερη φωτο.

 

Η με σύνδεση με pc (όπως λέει ο φίλος πριν) ή στείλτα με μέιλ στον εαυτό σου και άνοιξε το μέιλ απο το G4 ;)

 

Ώπα.. Λάθος. Νόμιζα ότι έλεγες για 2 μόνο φωτό, όχι όλες... Άκυρη φυσικά η πρόταση μέσω μέιλ.

Edited by harmon17

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Η με σύνδεση με pc (όπως λέει ο φίλος πριν) ή στείλτα με μέιλ στον εαυτό σου και άνοιξε το μέιλ απο το G4 ;)

 

ευχαριστω .

είναι πολλεσ 1500+ μαλον με το pc θα το κανω.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω .

είναι πολλεσ 1500+ μαλον με το pc θα το κανω.

Μπορείς επίσης να τις ανεβάσεις στο Google Photo και να τις έχεις παντού.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ το G4 (αυτό σκόπευα να πάρω, αλλά με αυτά που διάβαζα εδώ μέσα... ) και δεν θέλω να ευλογήσω τα γένια μου... Αλλά φίλε το V10 είναι άλλος κόσμος. Απλά πάρτο στα χέρια σου και κάνε μια δοκιμή...

 

To ειδα και το V10 απο κοντα. Ειναι ιδιο στα περισσοτερα σε θεματα smoothness , απλα δεν εχει τα πολλα θεματα του G4 και ειναι βελτιωμενο σε καποιους τομεις , καθως εχει και καποια στοιχεια που το κανουν σουπερ phab (δυστυχως δεν εχει πιο μεγαλη μπαταρια και απ'οσο ξερω κανει τα ιδια με το G4).

Παντως αυτο δεν ειναι του G4 που λεμε, ειναι της LG σε συνδιασμο με Google. Το εικονιδιο σε βαζει σε ενα προγραμμα επεξεργασιας που ειναι του "φωτογραφιες" , του G+. Αν σβησεις το G+ , παει περιπατο. Δεν εχει δικο του προγραμμα επεξεργασιας κοινως. Εκτος και αν βαλανε στο V10 γιατι καταλαβαν την πατατα τους (στο μεταξυ ποσο δυσκολο ειναι να δωσεις ενα update και να το βαλεις; Ακομη και μεσα απο το κεντρο ενημερωσεων... Τελος παντων ).

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό: http://forum.xda-developers.com/g4/help/lg-g4-screen-timeout-lock-t3145641

Αυτό ακριβώς είχα εγώ και μου έτρωγε πολύ μπαταρία, μόλις απενεργοποίησα το auto hibernate στο grennify σταμάτησε και όλα καλά.

Για να το δεις πρέπει να παρατηρήσεις το τηλέφωνο για 1-2 λεπτά στο σκοτάδι. Το δικό μου άναβε ο φωτισμός της οθόνης κάθε 30" περίπου όπως όταν βλέπουμε την ώρα (γκρι φόντο) αλά όλη η οθόνη και μετά στιγμιαία όπως με το διπλό χτύπημα.

Έχω κι ένα βιντεάκι, αν καταφέρω θα το ανεβάσω για να το δεις.

Εγώ που δεν έχω grennify τη να κάνω για να διορθώσω το ίδιο πρόβλημα?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ από αυτούς που άλλαξαν πλακέτα πριν 3 μήνες περίπου λόγω bootloop...

Και ενώ όλα καλά, πριν 1 εβδομάδα μου έφαγε σκάλωμα, κολλησε η οθόνη και ανέβασε θερμοκρασία στα ύψη! Αναγκάστηκα μετά από 5 λεπτά να βγάλω μπαταρία και restart. Φόρτωνε κανονικά και μετά από 1-2 λεπτά πάλι τα ίδια!

Αυτό έγινε καμιά 10ρια φορές μέχρι που φόρτωσε κανονικά και όλα μέλι γάλα.

 

Χθες το ξαναέκανε ακριβώς το ίδιο για 6 φορές και μετά δουλεύει κανονικά!!!!

 

Τελικά το κινητό βγήκε μη επισκευασιμο και έγινε πιστωτικό όλο το πόσο αγοράς του. Από χθες έχω το LG G5 μετα απο πολλή σκέψη και προς το παρόν μονο θετικά σχόλια εχω. Με την ελπίδα να μην εχω αντίστοιχα προβλήματα όπως πριν.

 

Να τονίσω ότι όταν έκανα την έρευνα νέου κινητού, εκτός απο τα χαρακτηριστικά την εμφάνιση κλπ που είδα σε άπειρα site και videos στην εξίσωση έβαλα και την ΑΨΟΓΗ αντιμετώπιση απο την LG και το επίσημο σερβις.

Edited by dr_themis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...