Jump to content

2in1 sim


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

k an kano auto to programa 2 in1 exw mia sindesi cosmote k balo stin deuteri grami mia karta wath's up k tin exw mono gia na me pernoun oi filoi mou me wath's up k den balw pote monades gia na parw til apo ekei k xrisimopio mono tin sindesi mou 8a apenergopioi8i o ari8mos autos tis wath's apo meta apo ena xrono opws k me tis aples sim?

 

ε εντάξει μια φορά τον χρόνο βάλε μια κάρτα των 3 ευρώ..πάντως λογικά θα απενεργοποιείται...

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 779
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί αν σου τελειώσουν οι μονάδες στην κάρτα δεν θα μπορείς να αλλάξεις γραμμή. Και θα μείνεις "εγκλωβισμένος" στο καρτοκινητό, μην μπορώντας να κάνεις κλήσεις. Το έπαθα πρόσφατα και δεν μπορούσα να καταλάβω το γιατί. Και μόλις έβαλα κάρτα το προβλημα λύθηκε διά μαγείας!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γνωριζει κανεις αν το NOKIA 8800 υποστηριζει την υπηρεσια της COSMOTE 2in1 ΚΑΡΤΑ????Αν το εχει καποιος χρησιμοποιησει ας μου πει αν λειτουργει σωστα η' αν παρουσιαζει καποια προβληματα

 

Καλημέρα σε όλους. Θέλω να ενημερώσω όλους όσους έχουν 2in1 και η μία γραμμή είναι καρτοκινητό κινδυνεύουν να μην μπορούν να κάνουν αλλαγή γραμμής αν μείνουν χωρίς μονάδες. Μου συνέβη χτες και ουσιαστικά έμεινα χωρίς κινητό. Δεν ξέρω αν παίζει καποιο ρόλο ο τυπος της συσκευής (Motorola E1070), πάντως η διαδικασία σταματούσε.

Α, να μην ξεχάσω, αργότερα από το service μου είπαν ότι δεν ισχύει κατι τέτοιο, ότι δεν πρόβλημα της SIM κοκ. Ε, μα τι είναι τότε; Και πως εξηγείται ότι αφού έβαλα κάρτα ξεμπλόκαρε;

 

Εμενα παντως η COSMOTE μου απαντησε πως αν το εχω γυρισμενο στην καρτα και τελειωσουν οι μοναδες τοτε δεν μπορει να γυρισει στην αλλη γραμμη!!!!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό ισχύει.

Εμένα βέβαια μια χαριέστατη κοπέλα στην εξυπηρέτηση πελατών (αυτό εννοώ και στο προηγούμενο post με το service) μου είπε το αντίθετο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τωρα εχω δυο συμβολαια τα οποια τα εχω στην 2in1

πλεον δεν χρειαζομαι το ενα συμβολαια οποτε θελω να το ακυρωσω και να κρατησω το νουμερο φυσικα σαν καρτα για να εξακολουθω να το εχω στην 2in1

το ερωτημα ειναι θα πρεπει να ξανααγορασω νεα καρτα sim 2in1 οπως εκανα οταν εκανα αρχικα το 2in1;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπορώ να σου πω σίγουρα είναι ότι όταν μετέτρεψα το καρτοκινητό σε συμβόλαιο δεν άλλαξα κάρτα. Δεν είχα τότε 2in1. Φαντάζομαι ότι ούτε με τη dual SIM θα χρειαστεί αλλαγή. Μπορείς για επιβεβαίωση να καλέσεις στο 1212.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλω αλλα μου το κλεινουν επειδη πνιγονται στην δουλεια

ελπιζω να μην με χρεωνουν κιολας :)

βασικα δεν τους εμπιστευομαι ιδιαιτερα

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε παιδες. Εχω ενα 6110 με 2σε1 καρτα. Το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να αλλαξω το pin. το pin2 αλλαζει αλλα οχι το pin. Βγαζει ενα "σφαλμα συστηματος" οποτε προσπαθω. Εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα ?

 

-- Ακυρο.. σημερα το πρωι μολις το δοκιμασα και χωρις να εχω αλλαξει τπτ αλλαξε το πιν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θα ήθελα να διατυπώσω την κακή εμπειρία με το 2in1 της cosmote.

 

Πήγα να αγοράσω από το πλαίσιο ενα νέο κινητό (νέο αριθμό) και να μετατρέψω το ατομικό επαγγελματικό 120 σε μηδενικό πάγιο συνδυάζοντάς τα σε μία 2σε1 κάρτα. Αφού η κοπέλα στο πλαίσιο προσπάθησε να κάνει την αλλαγή παγίου αυτή δεν γινόταν (δεν ευφανιζόταν στο epos συστημα) ενώ στην εξυπηρέτηση πελατών της cosmote μου λέγανε ότι γίνεται. Αφού αιδεύτηκα 3 μέρες πηγαίνοντας ακόμα και στο γερμανό (όπως μου είπε η cosmote) για να κάνω την αλλαγή προέκυψε ότι η αλλαγή δέν γίνεται άμεσα και πρέπει να πάω πρώτα σε βασικό πάγιο και μετά σε μηδενικό γιατί "αλλάζουν κάποιοι όροι" όπως έιπαν.

 

Μετά από αυτά αποφάσισα να κάνω την παλαιά σύνδεση cosmokarta όπως και έγινε.

 

ΟΜΩΣ.........

 

ενεργοποιόντας την υπηρεσία της kosmokartas 1 λεπτό το λεπτό προς 2 αριθμούς μου φαγώθηκε το υπόλοιπο της cosmokartas ενώ χρησημοπιούσα την σύνδεση και το ανακάληψα στη μέση της εθνικής οδού όταν δεν μπορούσαν να επικοινωνήσουν οι δικοί μου μαζί μου. Τελικά μετά από φωνές στην cosmote μου είπαν ότι όταν ενεργοποιω την υπηρεσία λεπτό το λεπτό ακυρώνεται η υπηρεσία 2σε1 και οι προωθήσεις από το ένα κινητό στο άλλο χρεώνονται (ενώ δεν θα έπρεπε. Γι' αυτό και εξαντλήθηκε η κάρτα και δεν μπορούσα να λάβω τηλέφωνα στο καρτοκινητό.

 

Οπότε παιδιά μακριά από cosmote.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

μηπως ξερει κανεις αν η 2in1 δουλευει με το SE M600i ?

εγω ηξερα πως δουλευει, αλλα στον Γερμανο μου ειπαν πως δεν δουλευει η sim με αυτο το μοντελο, ενω στην εξυπηρετηση της κοτε δεν ξερουν να μου απαντησουν.

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θα ήθελα να διατυπώσω την κακή εμπειρία με το 2in1 της cosmote.

 

Πήγα να αγοράσω από το πλαίσιο ενα νέο κινητό (νέο αριθμό) και να μετατρέψω το ατομικό επαγγελματικό 120 σε μηδενικό πάγιο συνδυάζοντάς τα σε μία 2σε1 κάρτα. Αφού η κοπέλα στο πλαίσιο προσπάθησε να κάνει την αλλαγή παγίου αυτή δεν γινόταν (δεν ευφανιζόταν στο epos συστημα) ενώ στην εξυπηρέτηση πελατών της cosmote μου λέγανε ότι γίνεται. Αφού αιδεύτηκα 3 μέρες πηγαίνοντας ακόμα και στο γερμανό (όπως μου είπε η cosmote) για να κάνω την αλλαγή προέκυψε ότι η αλλαγή δέν γίνεται άμεσα και πρέπει να πάω πρώτα σε βασικό πάγιο και μετά σε μηδενικό γιατί "αλλάζουν κάποιοι όροι" όπως έιπαν.

 

Μετά από αυτά αποφάσισα να κάνω την παλαιά σύνδεση cosmokarta όπως και έγινε.

 

ΟΜΩΣ.........

 

ενεργοποιόντας την υπηρεσία της kosmokartas 1 λεπτό το λεπτό προς 2 αριθμούς μου φαγώθηκε το υπόλοιπο της cosmokartas ενώ χρησημοπιούσα την σύνδεση και το ανακάληψα στη μέση της εθνικής οδού όταν δεν μπορούσαν να επικοινωνήσουν οι δικοί μου μαζί μου. Τελικά μετά από φωνές στην cosmote μου είπαν ότι όταν ενεργοποιω την υπηρεσία λεπτό το λεπτό ακυρώνεται η υπηρεσία 2σε1 και οι προωθήσεις από το ένα κινητό στο άλλο χρεώνονται (ενώ δεν θα έπρεπε. Γι' αυτό και εξαντλήθηκε η κάρτα και δεν μπορούσα να λάβω τηλέφωνα στο καρτοκινητό.

 

Οπότε παιδιά μακριά από cosmote.

 

Φίλε μου καλημέρα. Η cosmote όπως και όλες οι εταιρείες φροντίζουν κάποια πράγματα να τα λένε για να μην εκτίθονται. Παρακάτω σου αναφέρω πως παρέχει την υπηρεσία η cosmote. Το λάθος στην περίπτωσή σου δεν το έχει κάνει η cosmote αλλά ο υπάλληλος που σε εξυπηρέτησε διότι δεν ήταν ενημερωμένος σωστά. Διάβασε λίγο παρακάτω.

 

0,01€/λεπτό προς 2 αριθμούς COSMOTE

 

 

Όλοι μας έχουμε 2 αγαπημένα πρόσωπα γι’ αυτό η COSMOKAPTA σας δίνει τη δυνατότητα να μιλάτε με δύο αριθμούςCOSMOTEτης επιλογής σας μόνο με 0,01€/λεπτό ! Επειδή όμως, καθημερινά, μιλάμε με παραπάνω άτομα, η COSMOTE σας προσφέρει κάτι παραπάνω: χρεώσεις Συμβολαίου προς όλους , με την κάρτα ανανέωσης COSMOKAPTA ΠΡΟΝΟΜΙΑΚΗ αξίας 20€!

 

Τώρα με την COSMOKAPTA ΠΡΟΝΟΜΙΑΚΗ απολαμβάνετε χρεώσεις Συμβολαίου και σταSMS , μόνο 0,085 €/SMS.

 

Για χρέωση μόνο με 0,01€/ λεπτό, στείλτε μία φορά δωρεάν το μήνυμα 01 (κενό) αριθμός1 (κενό) αριθμός2 στο 1313 , όπου αριθμός1 και αριθμός2 είναι οι αριθμοί που έχετε επιλέξει, π.χ.: 01 6977210044 6971234567

 

Η χρέωση ισχύει για όλους τους συνδρομητές COSMOKAPTA, παλιούς και νέους, για όλες τις ημέρες και ώρες της εβδομάδας, χωρίς δεσμεύσεις πακέτων και μηνιαίου κόστους ενεργοποίησης

 

Αν θέλετε να αλλάξετε τους αριθμούς που έχετε δηλώσει, απλά στείλτε δωρεάν μήνυμα στο 1313 με τους νέους αριθμούς που έχετε επιλέξει

 

(η αλλαγή μπορεί να γίνει μία φορά κάθε ημερολογιακό μήνα).

 

Προσοχή: Αν επιθυμείτε να αλλάξετε μόνο τον ένα από τους δύο αριθμούς, μην ξεχάσετε στο μήνυμα να δηλώσετε και τον αριθμό που παραμένει σταθερός!

 

Οποιαδήποτε στιγμή, μπορείτε να ενημερωθείτε μέσω SMS για τους αριθμούς που έχετε δηλώσει, απλά στέλνοντας δωρεάν το μήνυμα 01 ΑΡΙΘΜΟΙ στο 1313 .

 

 

 

Σημειώσεις:

 

Οι αριθμοί COSMOTE που μπορεί να δηλώσει ο κάτοχος COSMOΚΑΡΤΑ, αφορούν συνδέσεις COSMOTE συνδρομητών συμβολαίου (ατομικές και εταιρικές συνδέσεις) ή καρτοκινητής COSMOKAPTA και WHAT’SUP.

Η ενεργοποίηση της υπηρεσίας COSMOTE 2in1 διακόπτει αυτόματα τη χρέωση 0,01€ /λεπτό προς τους δύο επιλεγμένους αριθμούς, καθώς δεν είναι δυνατή η παράλληλη χρήση των δύο υπηρεσιών.

Η χρέωση προς τους δύο επιλεγμένους αριθμούς γίνεται ανά 1’’ (0,00016€/ 1’’), με ελάχιστη χρέωση τα 30’’ (0,0048€/1’). Η παραπάνω μειωμένη χρέωση ισχύει και για τους χρήστες που βρίσκονται σε Προνομιακή περίοδο χρέωσης (χρήστες COSMOKAPTA που έχουν ανανεώσει το χρόνο ομιλίας τους με κάρτα ανανέωσης COSMOKAPTA προνομιακή)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορείς να έχεις την υπηρεσία 1 λεπτό το λεπτό προς 2 αριθμούς σε 2σε1 sim. Την ίδια ακριβώς τακτική έχει και η Vodafone... Προφανώς τα λαμπρά μυαλά που το σκέφτηκαν, φοβήθηκαν μήπως βάλεις 2 νούμερα μαζί με την υπηρεσία αυτή και καλείς τελικά 4 αριθμούς αντί για 2, οπότε θα έπεφταν πολύ έξω...

Καταλήγεις λοιπόν να έχεις ένα καρτοκινητό σε 2η συσκευή για να χρησιμοποιείς την υπηρεσία μαζί με το συμβόλαιό σου... Θα ήθελα να αποφύγω τη 2η συσκευή αλλά αν είναι να πληρώνω χρυσάφι, καλύτερα οι 2 συσκευές !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δυστυχώς δεν μπορείς να έχεις την υπηρεσία 1 λεπτό το λεπτό προς 2 αριθμούς σε 2σε1 sim. Την ίδια ακριβώς τακτική έχει και η Vodafone... Προφανώς τα λαμπρά μυαλά που το σκέφτηκαν, φοβήθηκαν μήπως βάλεις 2 νούμερα μαζί με την υπηρεσία αυτή και καλείς τελικά 4 αριθμούς αντί για 2, οπότε θα έπεφταν πολύ έξω...

Καταλήγεις λοιπόν να έχεις ένα καρτοκινητό σε 2η συσκευή για να χρησιμοποιείς την υπηρεσία μαζί με το συμβόλαιό σου... Θα ήθελα να αποφύγω τη 2η συσκευή αλλά αν είναι να πληρώνω χρυσάφι, καλύτερα οι 2 συσκευές !

απεναντίας με τις άλλες 2 η Wind σε αφήνει ελεύθερο να κάνεις ότι θες...

Link to comment
Share on other sites

Και σε Ν81? :-)

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως επαθα και εγω εχω την 2 σε 1 και εκανα ενεργοποιηση για το 1 λεπτο το λεπτο, μετα απο δυο τρεις ημερες με ενημερωσαν οτι το τηλεφωνο μου δεν λειτουργει (αυτο που ειναι cosmokarta και το εχω να γινεται προωθηση) ο λογος ηταν οτι δεν ειχε χρηματα μεσα

πηρα τηλ την cosmote και μου πιστωσαν το ποσο που ειχα χρεωθει

απο οτι μου ειπαν ηταν δικο τους τεχνικο προβλημα

φανταζομαι ουτε οι ιδιοι δεν πηραν ειδηση οτι ειχα το 2in1 με 1 λεπτο το λεπτο

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ!!! ΜΕ ΠΕΙΣΑΤΕ!!!! :)

 

Μια τελευταία απορία... Ολα καλά με τις χρεώσεις με τις προωθήσεις κλπ....

 

Α υποθέσουμε λοιπόν οτι έχουμε έναν εκπληκτικό πελάτη (εμένα:lol: ) ο οποίος έχει μια 2 in1 sim με έναν αριθμό συμβολαίου και 1 what's up.. Η κάρτα θα είναι μονίμως στο συμβόλαιο με ενεργό το what's up. Tα ενδεχόμενα είναι δύο λοιπόν (σε όλες τις άλλες περιπτώσεις εννοώ δεν αλλάζει τπτ)..

 

1) Θέλα να ΚΑΛΕΣΩ από το what's up έναν άλλον what's up αριθμό για να εκμεταλευτώ το call 600. Αλλάζω γραμμή και παίρνω σωστά?

 

2) Με ΚΑΛΟΥΝ από what's up και θέλω να το απαντήσω από το what's up , για να τους χρεώσω με την προνομιακή δωρεάν χρέωση του call 600 και όχι με κανονική...πως γίνεται αυτό??? :worry:

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς αν η cosmote 2in1 δουλεύει σε iphone?

 

Δουλεύει κανονικά απλά κάποιοι χαρακτήρες στο cosmote menu δεν εμφανίζονται...Αλλά η αλαγή των γραμμών γίνετε κανονικότατα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

γνωριζει κανεις αν το 2in1 λειτουργει σε nokia E51?

η κοσμοτε μου λεει οτι δεν υποστηριζεται αλλα ετσι ειπαν και για το Κ550 αλλα δουλεψε κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ!!! ΜΕ ΠΕΙΣΑΤΕ!!!! :)

 

Μια τελευταία απορία... Ολα καλά με τις χρεώσεις με τις προωθήσεις κλπ....

 

Α υποθέσουμε λοιπόν οτι έχουμε έναν εκπληκτικό πελάτη (εμένα:lol: ) ο οποίος έχει μια 2 in1 sim με έναν αριθμό συμβολαίου και 1 what's up.. Η κάρτα θα είναι μονίμως στο συμβόλαιο με ενεργό το what's up. Tα ενδεχόμενα είναι δύο λοιπόν (σε όλες τις άλλες περιπτώσεις εννοώ δεν αλλάζει τπτ)..

 

1) Θέλα να ΚΑΛΕΣΩ από το what's up έναν άλλον what's up αριθμό για να εκμεταλευτώ το call 600. Αλλάζω γραμμή και παίρνω σωστά?

 

2) Με ΚΑΛΟΥΝ από what's up και θέλω να το απαντήσω από το what's up , για να τους χρεώσω με την προνομιακή δωρεάν χρέωση του call 600 και όχι με κανονική...πως γίνεται αυτό??? :worry:

 

Απορρώ διότι τόσες μέρες δεν σου απάντησε κανένας!

Εγώ έχω ακριβώς τον συνδυασμό που προανέφερες.

1) Σωστά!

2) Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα, απαντάς κατευθείαν την εισερχόμενη κλήση από ποώθηση και ο άλλος χρεώνεται για την κλήση προς What's Up! ;)

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Απλά κολάει πολλές φορές η γραμμή , όταν αλλάζεις 2 σε 1 και πολλές φορές καλείς αλλά δε μπορούν να σε καλέσουν (βουίζει). Η εμπειρία μου είναι λιγο πικρή απο τη 2 σε 1. Αλλά πολλές φορές είναι αναγκαίο κακό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...