Jump to content

2in1 sim


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 779
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν νομίζω πως πλέον υπάρχει Nokia που να μην λειτουργεί το 2in1. Στο Ν82 παίζει σίγουρα, καθότι το χρησιμοποιώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά. Έβαλα και εγώ την 2in1 σήμερα. Πήγα στην cosmote και αγόρασα μία what's up την ενεργοποίησαν και επιτόπου την βάλαμε στην 2in1 μαζί με μία σύνδεση που είχα. Να σημειώσω ότι έχω ένα n73.

 

Τώρα υπάρχει ένα πρόβλημα. Βασικά ενώ μπορώ να καλέσω και να δεχθώ μυνήματα με την σύνδεση και μπορούν να με καλέσουν, όταν μπώ με την what's up(χωρίς προωθήσεις, γιατί με προωθήσεις δεν μπαίνει, το γιατί θα το καταλάβετε παρακάτω) ενώ μπορώ να καλέσω, δεν μπορούν να με καλέσουν και δεν μπορώ να λάβω μυνήματα γιατί λέει ότι έχω φραγή εισερχομένων κλήσεων. Δηλαδή στην 2in1 η σύνδεση δουλεύει κανονικότατα αλλά η what's up δεν μπορεί να δεχθεί κλήσεις και μυνήματα και όπως είναι φυσικό οι προωθήσεις δεν δουλεύουν σωστά.

 

Νόμιζα ότι μετά από κάποια ώρα θα λυνόταν, αλλά δυστηχώς τπτ μέχρι τωρα. Τι να κάνω? Να πάω στο κατάστημα cosmote ή να να πάρω στην εξηπηρέτηση πελατών? Γιατί μου φαίνεται ότι είναι λάθος του συστήματός τους..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έβαλα και εγώ την 2in1 σήμερα. Πήγα στην cosmote και αγόρασα μία what's up την ενεργοποίησαν και επιτόπου την βάλαμε στην 2in1 μαζί με μία σύνδεση που είχα. Να σημειώσω ότι έχω ένα n73.

 

Τώρα υπάρχει ένα πρόβλημα. Βασικά ενώ μπορώ να καλέσω και να δεχθώ μυνήματα με την σύνδεση και μπορούν να με καλέσουν, όταν μπώ με την what's up(χωρίς προωθήσεις, γιατί με προωθήσεις δεν μπαίνει, το γιατί θα το καταλάβετε παρακάτω) ενώ μπορώ να καλέσω, δεν μπορούν να με καλέσουν και δεν μπορώ να λάβω μυνήματα γιατί λέει ότι έχω φραγή εισερχομένων κλήσεων. Δηλαδή στην 2in1 η σύνδεση δουλεύει κανονικότατα αλλά η what's up δεν μπορεί να δεχθεί κλήσεις και μυνήματα και όπως είναι φυσικό οι προωθήσεις δεν δουλεύουν σωστά.

 

Νόμιζα ότι μετά από κάποια ώρα θα λυνόταν, αλλά δυστηχώς τπτ μέχρι τωρα. Τι να κάνω? Να πάω στο κατάστημα cosmote ή να να πάρω στην εξηπηρέτηση πελατών? Γιατί μου φαίνεται ότι είναι λάθος του συστήματός τους..

Μήπως δεν έχει ενεργοποιηθεί το whats up; Σου ήρθε μήνυμα από το whats up για το "καλώς ήρθες" με τον κωδικό χρήστη; Αν όχι κάλεσε κάπου με χρέωση ή πάρε το 1314 ή το 1313. Προφανώς δεν άνοιξε ακόμα η γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

Μύνημα δεν μου ήρθε, αλλά όπως είπα έχω κάνει κλήση φωνής και χρεώθηκα κανονικά. Μάλιστα ο υπάλληλος πρίν μου περάσει την sim στην 2in1 είχε πάρει στο 1314. ΈΒαλα κάρτα εγώ στο νούμερο, μπήκε κανονικά αλλά sms επιβεβαίωσης δεν μου ήρθε ποτέ. Όπως δεν ήρθε και πρίν το περάσουμε στο 2in1 όταν ο υπάληλος είχε πάρει στο 1314. Γι αυτό λέω ότι μάλλον κόλλησε η what's up κάπου στην μέση

 

EDIT: Με ένα τηλεφωνάκι στο 13838 όλα καλά. Είχε κολήσει για κάποιο λόγο η άρση της φραγής, ενώ η ενεργοποίηση είχε γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω κι εγω μπορειτε να μου εξηγησετε τι ακριβως ειναι το 2in1 και πως ακριβως λειτουργει?
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω κι εγω μπορειτε να μου εξηγησετε τι ακριβως ειναι το 2in1 και πως ακριβως λειτουργει?

 

Βάζεις 2 αριθμούς Cosmote σε 1 κάρτα sim.Για περισσότερες πληροφορίες κάνε κλίκ ΕΔΩ.:)

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις 2 αριθμούς Cosmote σε 1 κάρτα sim.Για περισσότερες πληροφορίες κάνε κλίκ ΕΔΩ.:)

 

Το ειδα το site που αναφερεις αλλα δεν καταλαβα καποια πραγματα....Αυτη τη στιγμη σκεφτομαι να εχω ενα whats up να μιλαω με τους φιλους μου και μια συνδεση για να μιλαω με ολους τους αλλους...Αν σε αυτην την περιπτωση εχω ως προεπιλεγμενο αριθμο αυτο της συνδεσης,οσοι με παιρνουν απο whats up θα με παιρνουν δωρεαν λογω call600 η θα χρεωνονται λογω συνδεσης??Επισης αν εγω θελω να παρω καποιον που εχει whats up θα πρεπει να αλλαζω τον προεπιλεγμενο αριθμο συνεχεια η υπαρχει η δυνατοτητα να αναγνωριζει μονο του με ποιον αριθμο επιθυμω να κανω την κληση?

Α,στο ιδιο site αναφερεται οτι υπαρχουν πανω απο 25 συσκευες που υποστηριζουν αυτη την υπηρεσια...υπαρχει πουθενα καποιος καταλογος να δω αυτες τις συσκευες?Η μηπως μπορειτε να μου αναφερετε μερικες ενδεικτικα?Το nokia 6300 υποστηριζει το 2in1??

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να περάσεις απο κάποιο κατάστημα Cosmote ή Germanos ή OTEShop και να σου εξηγήσουν καλύτερα όλες σου τις απορίες.:)
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να περάσεις απο κάποιο κατάστημα Cosmote ή Germanos ή OTEShop και να σου εξηγήσουν καλύτερα όλες σου τις απορίες.:)

 

Εχεις δικιο φιλε μου...Απλα ελεγα να προτιμησω την ανεση του δωματιου μου απο το να τρεχω σε γερμανους....:lol:Αλλα ουτως αλλως καποια στιγμη θα το εκανα...:happy:

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις τι γινεται εαν θελησω να το διακοψω;

δηλαδη να "σπασω" τα δυο νουμερα παλι οπως ηταν σε δυο ξεχωριστα νουμερα

οι αρχικες sim δεν υπαρχουν πλεον

μου αναφεραν για 14ευρω η καθε καρτα, συνολο 28ευρω, μου φαινονται πολλα

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις τι γινεται εαν θελησω να το διακοψω;

δηλαδη να "σπασω" τα δυο νουμερα παλι οπως ηταν σε δυο ξεχωριστα νουμερα

οι αρχικες sim δεν υπαρχουν πλεον

μου αναφεραν για 14ευρω η καθε καρτα, συνολο 28ευρω, μου φαινονται πολλα

 

Δυστυχως ετσι ειναι, θα πληρωσεις 2Χ14 ΕΥΡΩ. :cry:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι, ίσως πιό τεχνικό.... τι εντολές (π.χ για ακύρωση προωθήσεων ##002#) δίνει η κάρτα για να μεταφερθεί από τη μια γραμμή στην άλλη?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Δυστυχως ετσι ειναι, θα πληρωσεις 2Χ14 ΕΥΡΩ. :cry:

 

να ρωτήσω κ εγώ αν το χει κάνει κανένας ειναι διαδικασία που στην κάνουν επιτόπου ή χρειάζεται να σου δεσμεύσουν την κάρτα;

αναφέρομαι στη μετατροπή cosmote 2in1 sim σε 2 απλές

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κ εγώ αν το χει κάνει κανένας ειναι διαδικασία που στην κάνουν επιτόπου ή χρειάζεται να σου δεσμεύσουν την κάρτα;

αναφέρομαι στη μετατροπή cosmote 2in1 sim σε 2 απλές

 

επιτοπου :cool:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα.Εχω ενα sonyericsson κ550i.Υπαρχει καποιος που χρησιμοποιει την υπηρεσια 2in1 της cosmote στο συγκεκριμενο τηλεφωνο????Διιοτι απο cosmote και vodafone αναφερεται οτι η συγκεκριμενη συσκευη δεν ειναι συμβατη......Απο την αλλη το τμημα εξυπηρετησης της sonyericsson υποστηριζει οτι δεχεται....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σκέφτομαι να κάνω χρήση αυτής της υπηρεσίας...αλλά έχω κάποιες ερωτήσεις.

 

1.Γίνεται η μια γραμμή να είναι συμβόλαιο και η άλλη καρτοκινητο?

2.Εύκολη η χρήση ως προς την εναλλαγή αριθμού κτλπ?

3.Σε πόσο χρόνο είναι έτοιμη η νέα κάρτα;

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω της χρήσης της υπηρεσίας με 2 αριθμούς What's Up? και οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:

 

  1. Έχει μηνιαία χρέωση για τα καρτοκινητά;
  2. Η κάρτα 2in1 είναι συμβατή με όλες τις συσκευές;
  3. Σε πόσο χρόνο είναι έτοιμη η νέα κάρτα;
  4. Στοιχίζει κάτι;

Όποιος ξέρει παρακαλώ ας βοηθήσει.Επίσης αν στο ερώτημα 2 είναι κάποιες ξεχωριστές οι συσκευές και τις ξέρετε παρακαλώ να μου τις γράψετε.Ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

1.Σε καρτοκινητα απ'οτι διάβασα δεν έχει κάποια χρέωση(σε συμβόλαιο ειναι 1,4ευρω το μηνά)

2.Όχι δεν είναι με όλες τις συσκευές συμβατή (Αν υπήρχε κάποιος να μας δώσει μια λίστα θα το εκτιμούσα)

3. Δεν το γνωρίζω( Ας μας δώσει κάποιος τα φώτα του)

4. Στοιχίζει 14ευρω εφαπαξ για την ενεργοποιήσει της υπηρεσίας.

Link to comment
Share on other sites

@Panos277

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε για τις απαντήσεις σου.Επίσης ξέρει κάποιος αν λάβω ένα μήνυμα στον αριθμό που δεν έχω ως προεπιλεγμένο αν θα το λάβω την ίδια στιγμή;:worry:

Δηλαδή αν έχω ως προεπιλεγμένο το 6971234567 και μου έρθει μήνυμα στο 6971234568.Θα το λάβω κατ'ευθείαν ή θα πρέπει να αλλάξω τις γραμμές;:worry:

Link to comment
Share on other sites

@Panos277

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε για τις απαντήσεις σου.Επίσης ξέρει κάποιος αν λάβω ένα μήνυμα στον αριθμό που δεν έχω ως προεπιλεγμένο αν θα το λάβω την ίδια στιγμή;:worry:

Δηλαδή αν έχω ως προεπιλεγμένο το 6971234567 και μου έρθει μήνυμα στο 6971234568.Θα το λάβω κατ'ευθείαν ή θα πρέπει να αλλάξω τις γραμμές;:worry:

 

Γιά μηνύματα αλλάζεις γραμμή

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Γιά μηνύματα αλλάζεις γραμμή

Τουλάχιστον αν έχω κάποιο μήνυμα στο 8 ενώ χρησιμοποιώ το 7 θα ενημερωθώ κάπως ή θα πρέπει να αλλάζω συνέχεια τις γραμμές για να δω αν ήρθε μήνυμα;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον αν έχω κάποιο μήνυμα στο 8 ενώ χρησιμοποιώ το 7 θα ενημερωθώ κάπως ή θα πρέπει να αλλάζω συνέχεια τις γραμμές για να δω αν ήρθε μήνυμα;:worry:

 

Αυτό θα ήθελα να το μάθω και εγώ......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...