Jump to content

2in1 sim


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τουλάχιστον αν έχω κάποιο μήνυμα στο 8 ενώ χρησιμοποιώ το 7 θα ενημερωθώ κάπως ή θα πρέπει να αλλάζω συνέχεια τις γραμμές για να δω αν ήρθε μήνυμα;:worry:

 

Δεν υπάρχει καμία ειδοποίηση στη μια γραμμή για μηνύματα της άλλης. Θα πρέπει να τις αλλάζεις ανά τακτά διαστήματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 779
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω εταιρικό πρόγραμμα και θέλω να κάνω χρίση τις υπηρεσίας...θέλω να το συνδυάσω με whats up.... χρειαζετε να προσκομίσω τίποτα δικαιολογητικα έγγραφα,η απλώς πάω,πληρώνω την κάρτα και το whats up και αυτό ήταν?

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Link to comment
Share on other sites

ναι πρεπει γιατι θα χρεωνεσαι και τη μηνιαια συνδρομη που ειναι 1,5€ περιπου στο λογαριασμο του εταιρικου.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ναι πρεπει γιατι θα χρεωνεσαι και τη μηνιαια συνδρομη που ειναι 1,5€ περιπου στο λογαριασμο του εταιρικου.

 

Και αυτό που λέει ότι για τα εταιρικά η παροχή της dual sim ( σαν πάγιο ) είναι δωρεάν;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τη θα μου ζητήσουν να τους πάω? γιατί δεν είναι στο όνομα μου η σύνδεση...για να ξέρω...

 

 

P.S Απ ότι διάβασα για εταιρικά προγράμματα το μηνιαίο πάγιο είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

α δικο μου λαθος τοτε. απ'οτι θυμαμαι μια αιτηση κανεις και φωτοτυπια ταυτοτητας. βεβαια αφου ειναι εταιρια το πιθανοτερο να σου ζητηση σφραγιδα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΙΔΕΣ!!!

Οι κλήσεις-βίντεο προωθούνται αλλά όχι δωρεάν.

 

ωχ ηρθε πολυ το μαλλι?

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Οχι βέβαια...

δεν παίζουν με αυτά...

το τέσταρα πρώτα και είδα ότι χρεώθηκε το whats up που είχα δεύτερη γραμμή...

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανείς αν υπάρχει καμια συντομευση για να αλλαζουμε κατευθειαν γραμμη?

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανείς αν υπάρχει καμια συντομευση για να αλλαζουμε κατευθειαν γραμμη?

Δοκίμασε να πατήσεις παρατεταμένα το "*" για να αλλάζεις κατ'ευθείαν γραμμές.:)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πατήσεις παρατεταμένα το "*" για να αλλάζεις κατ'ευθείαν γραμμές.:)

 

σε εμενα δεν λειτουργει...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν παίζει to Cosmote 2 in 1 με το Iphone?

 

Παίζει κανονικά αλλά έχει δύο προβλήματα (έχω cosmote και δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και στα άλλα δίκτυα).

1. Δεν εμφανίζει το όνομα της ενεργού γραμμής όπως όλα τα άλλα τηλέφωνα.

2. Το menu της κάρτας για την αλλαγή γραμμής πότε εμφανίζεται και πότε όχι. Έτσι όταν θέλω να αλλάξω (σπάνια) την ενεργή γραμμή βγάζω την sim και την βάζω σε άλλο τηλέφωνο , κάνω την αλλαγή και μετά την βάζω στο iphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δουλεύει κανονικά στο iphone φίλε μου και αν έχεις και το 3g ενεργοποιιμένο δεν χρειάζεται να κάνεις reboot αλλάζει η γραμμή κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν λίγο που δοκίμασα να αλλάξω γραμμή.. είμαι ήδη 5 λεπτά χωρίς να χει βρει σήμα... Σημείωση: με το NOKIA που είχα δεν είχα πρόβλημα... μήπως θέλει και επανεκκίνηση?
Link to comment
Share on other sites

μετα απο λαθος επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων σε ενα nokia 6500 slide χαθηκε το εικονιδιο cosmote 2 σε 1 απο το menu.Πως μπορω να το επαναφερω γιατι δεν μπορω να αλλαξω τις γραμμες.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

σε nokia 5800 το έχει δοκιμάσει κανείς? δεν είναι στη λίστα της cosmote :( από ότι μου είπαν)!! τώρα ίσως να μη το έχουν δοκιμάσει..τι να πώ
Link to comment
Share on other sites

δεν γνωρίζω αλλά επειδή έχω την 2in1 και το ίδιο τηλέφωνο αν βρεις λύση γράψε την σε παρακαλώ να την ξέρουμε και αχρείαστη να 'ναι.
Link to comment
Share on other sites

σε nokia 5800 το έχει δοκιμάσει κανείς? δεν είναι στη λίστα της cosmote :( από ότι μου είπαν)!! τώρα ίσως να μη το έχουν δοκιμάσει..τι να πώ

 

στην αδερφή μου δεν δούλεψε

Proud Owner: Playstation 1,2,3 ,nes,snes,megadrive,psp Slim&lite,xbox360 ,I-mate ultimate 9502 !:ninja:
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι. αν εχω ενα εταιρικό νουμερο και στην δευτερη γραμμη εχω whats up και με πάρει whats up Νουμερο στο δευτερο ειναι φυσιολογικό να αδειάζει η κάρτα μου?

 

δηλαδη η πρωωθηση που κάνει η dual sim Χρεώνεται?

 

για βιντεοκλήσεις ξέρω οτι χρεώνεται αλλα για κανονικές κλησεις?

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

To μόνο που περνά απο το μυαλό μου είναι μήπως σε καλούν στο vpn ( αν έχεις φυσικά ). Χωρίς να ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο, υποθέσεις κάνω. Δεν ρωτάς στο 1200?

 

Χμ, τώρα παρατήρησα πιο προσεκτικά τι είπες, άρα δεν έχει να κάνει με vpn. Καρτοκινητό σε καλεί στο καρτοκινητό. Χμμμ, για χτυπα στο 1313 να στο κοιτάξουν λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...