Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια τον σεπτεμβριο παντρευομαι και θα κατεβω αθηνα μεσα ιουλιου για το κουστουμι, μιας και μενω επαρχια.

1ον) ειναι καλη εποχη για εκπτωσεις?

2ον) σε ποια μαγαζια μου προτινεται να παω που να εχει καλα και επωνυμα

κουστουμια? μπατζετ στα 1500 ευρω

3ον)ποια ειναι η ταση της μοδας για γαμπριατικο κουστουμι φετος? σκεφτομαι

γελεκο απο μεσα,ειναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε γνωμη μου παντα, αν ειναι να εχεις τετοιο κεφαλαιο για κοστουμι καλυτερο μακραν θα ηταν να εραβες μονος σου!

Φυσικα παιζουν πολλα ρολο σε υφασματα κτλ αλλα αν πηγαινεις για εμπορικο κοστουμι τοτε με τα υφασματα δεν θα ζητας λογικο το απιθανο. Δεν υπαρχει καλυτερη αισθηση να εχεις το κουμπι στο μανικι απο το σακακι ξεκουμπωτο...

Σκεψου το και ψαξτο!

Link to comment
Share on other sites

εμπορικο κοστουμι τοτε με τα υφασματα δεν θα ζητας λογικο το απιθανο. Δεν υπαρχει καλυτερη αισθηση να εχεις το κουμπι στο μανικι απο το σακακι ξεκουμπωτο...

 

den katalava tipota......

Link to comment
Share on other sites

παιδια τον σεπτεμβριο παντρευομαι και θα κατεβω αθηνα μεσα ιουλιου για το κουστουμι, μιας και μενω επαρχια.

1ον) ειναι καλη εποχη για εκπτωσεις?

2ον) σε ποια μαγαζια μου προτινεται να παω που να εχει καλα και επωνυμα

κουστουμια? μπατζετ στα 1500 ευρω

3ον)ποια ειναι η ταση της μοδας για γαμπριατικο κουστουμι φετος? σκεφτομαι

γελεκο απο μεσα,ειναι οκ?

 

Για εκπτώσεις δεν γνωρίζω αλλά τα χρήματα που είσαι διατεθειμένος να δώσεις επαρκούν. Για το γιλέκο εξαρτάται, δεν είναι κακή ιδέα αλλά έχει να κάνει με το πως θα συνδυαστεί (χρώματα, γραβάτα κ.τ.λ), απλώς μου φαίνεται λίγο υπερβολή για Σεπτέμβριο που ακόμα θα κάνει ζέστη.

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο το κείμενο. Τετάρτη το στέλνω στον admin , θα κάνω 1-2 ελέγχους και μικροπροσθήκες ακόμη πριν την αποστολή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις εντυπωσεις απο το bags9.com? Ειναι εμπιστο?

 

fake , τέτοιες τιμές μόνο στο yoox σε αυθεντικά και αν....

Link to comment
Share on other sites

παιδια τον σεπτεμβριο παντρευομαι και θα κατεβω αθηνα μεσα ιουλιου για το κουστουμι, μιας και μενω επαρχια.

1ον) ειναι καλη εποχη για εκπτωσεις?

2ον) σε ποια μαγαζια μου προτινεται να παω που να εχει καλα και επωνυμα

κουστουμια? μπατζετ στα 1500 ευρω

3ον)ποια ειναι η ταση της μοδας για γαμπριατικο κουστουμι φετος? σκεφτομαι

γελεκο απο μεσα,ειναι οκ?

 

Με το μπάτζετ που έχεις, να πας σε έναν καλό ράφτη, να σου ράψει ένα three piece suit (παντελόνι, σακάκι, γιλέκο). Θα είναι εξαιρετική επένδυση και θα δείχνεις άψογος στο γάμο σου. Προτίμησε φυσικά να ράψεις κάτι σε κλασσικό στυλ (μάλλον δίκουμπο).

 

Το γιλέκο τώρα, θα αποφασίσεις ανάλογα με τον καιρό αν θα το φορέσεις. Πάντως καλό θα ήταν να το έχεις για το χειμώνα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ψαξιμο που εκανα μπας και βρω καποιο κουπονι εκπτωτικο για το thecorner.com ,βρηκα τουλ εκπτωτικο για το yoox.com ..Στο check out εκει που ζηταει yoox code βαζετε green@yoox και εχετε -5% εκπτωση..Κατι ειναι και αυτο
Link to comment
Share on other sites

Το green@yoox υπάρχει εδώ και κανά 20ήμερο,αλλά το καλύτερο έρχεται τη Δευτέρα 8/6 με το 9th Anniversary...Όπου εκτός του -40% που (λογικά θα κάνει) ,με κωδικό θα δίνει κανά 15αρι% ακόμη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ηθελα να ρωτησω α ξερει κανεις αν αυτο το σαιτ εχει αυθεντικα ρουχα... http://www.trikot-home.com

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ηθελα να ρωτησω α ξερει κανεις αν αυτο το σαιτ εχει αυθεντικα ρουχα... http://www.trikot-home.com

 

Ευχαριστω πολυ

 

Εχει καλες τιμες αλλα ειναι αυθεντικα???

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου, το Vogg.com φέρνει αυθεντικά, ή μπα (όπως και νομίζω);

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... Ειμαι καινουργιος στο φορουμ και ειμαι 15 χρονων. Σε 10 μέρες είναι ο χορός των τελειοφοίτων του σχολείου μου και αποφάσισα να φορέσω ένα jean g-star και ένα πουκάμισο αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω τι πουκάμισο θα ήταν καλά να φορέσω σε αυτή την περίπτωση για την ηλικία μου. Σημειώνω οτι μένω Λεμεσό και αν καποιος γνωριζει καποιο καλο καταστημα να μου το πει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι, Manetti έχει στη Λεμεσό; Είναι μία καλή επιλογή. Επίσης στο Debenhams, Cortefiel, St. George by Duffer. Υπάρχουν φυσικά και το Timinis ή τα Calvin Klein, αλλά ξεφεύγουμε...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ενα λευκο πουκαμισο (σταθερη αξια) θα ειναι οτι πρεπει. Αλλα μη παρεις γραβατοπουκαμισο. Ενα με κουμπακια στο γιακα και τσεπη νομίζω ειναι ενταξει. Θα σου ελεγα να κοιταξεις κατι σε Oxford Company και κατα προτιμηση λινο.
Hello !
Link to comment
Share on other sites

Ενα λευκο πουκαμισο (σταθερη αξια) θα ειναι οτι πρεπει. Αλλα μη παρεις γραβατοπουκαμισο. Ενα με κουμπακια στο γιακα και τσεπη νομίζω ειναι ενταξει. Θα σου ελεγα να κοιταξεις κατι σε Oxford Company και κατα προτιμηση λινο.

 

βεβαια γουστα ειναι αυτα , αλλα μακρια απο κουμπακια στο γιακα , ειναι off τωρα πια .Ειδικα σε λινο

Link to comment
Share on other sites

Ενα λευκο πουκαμισο (σταθερη αξια) θα ειναι οτι πρεπει. Αλλα μη παρεις γραβατοπουκαμισο. Ενα με κουμπακια στο γιακα και τσεπη νομίζω ειναι ενταξει. Θα σου ελεγα να κοιταξεις κατι σε Oxford Company και κατα προτιμηση λινο.

 

βεβαια γουστα ειναι αυτα , αλλα μακρια απο κουμπακια στο γιακα , ειναι off τωρα πια .Ειδικα σε λινο

 

Γενικά το λινό είναι λίγο δευτεράντζα.:p

 

(α) Λευκό είναι σταθερή αξία, αν φοράς κοστούμι. Με jean, ένα λευκό υποκάμισο δεν κάνει καμία απολύτως εντύπωση. Οπότε καλύτερα να αποφύγουμε το λευκό.

 

(β) Ο button down γιακάς δεν ταιριάζει για την περίσταση, καθώς είναι πιο casual από τον κανονικό.

 

(γ) Λινό σε καμία περίπτωση. Μα καμία. Το λινό είναι για casual καταστάσεις, και πολύ σπάνια το προτιμούμε για βράδυ. Επίσης από τη φύση του τσαλακώνεται εύκολα, οπότε αν φορέσουμε λινό, δεκαπέντε λεπτά μετά θα μοιάζουμε λες και το φοράμε 20 χρόνια. Οπότε πάει και το λινό.

 

Καλύτερες επιλογές; Ριγέ, κανονικός γιακάς, οποσδήποτε με μακρύ μανίκι, σε χρώμα που να ταιριάζει με το jean και τα παπούτσια.

 

Υ.Γ.

Όχι ακριβώς δευτεράντζα το λινό, αλλά δεν είναι και τόσο στη μόδα πλέον.

 

Υ.Γ.2

Για να είμαστε ειλικρινείς, ένα εκτυφλωτικά λευκό υποκάμισο ταιριάζει με jean μοντέρνου ύφους. Οπότε σε αυτή την περίπτωση το συζητάμε.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Άρα αν φορέσω ένα jean σκούρου χρώματος που γράφει g-star με άσπρα γράμματα, τι χρώμα θα ήταν καλά να είναι το πουκάμισο; Παπούτσια επίσης τι προτίνετε;
Link to comment
Share on other sites

Με σκούρο jean ταιριάζουν πολλά υποκάμισα. Για να μην σε πρήζουμε με τα χρώματα, η λύση είναι απλή. Πας σε ένα κατάστημα με ποικιλία υποκαμίσων (Oxford Company,. Manetti, Nara Camicie), διαλέγεις ποιά σου αρέσουν και δοκιμάζοντας βρίσκεις τη βέλτιστη επιλογή.

 

Για παπούτσια κάτι σε loafer, καφέ χρώματος πρωτίστως, δευτερευόντως μαύρο.

 

Υ.Γ.

Έχω deja-vu, σίγουρα την έχουμε ξανακάνει αυτή τη συζήτηση με κάποιον άλλον...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το καλοκαιράκι, τα jean με ποιες μπλούζες κ παπούτσια πάνε?
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Άρα αν φορέσω ένα jean σκούρου χρώματος που γράφει g-star με άσπρα γράμματα, τι χρώμα θα ήταν καλά να είναι το πουκάμισο; Παπούτσια επίσης τι προτίνετε;

 

Αν είναι να βάλεις jean με άσπρα γράμματα βάλε και αμάνικο πουκάμισο εμπριμέ.

Αυτά που σου λέει ο Veco θέλουν μονόχρωμο παντελόνι, όχι καγκούρικου τύπου.:p

Καλά τα λέω VeCo;:shifty:

Link to comment
Share on other sites

(α) Λευκό είναι σταθερή αξία, αν φοράς κοστούμι. Με jean, ένα λευκό υποκάμισο δεν κάνει καμία απολύτως εντύπωση. Οπότε καλύτερα να αποφύγουμε το λευκό.

 

Υ.Γ.2

Για να είμαστε ειλικρινείς, ένα εκτυφλωτικά λευκό υποκάμισο ταιριάζει με jean μοντέρνου ύφους. Οπότε σε αυτή την περίπτωση το συζητάμε.

 

...το σωσες στο τέλος...:O

ένα λευκό πουκάμισο με ένα καλό τζηνάκι είναι all times classic σύνολο με το οποίο πας παντού...από καφέ μέχρι γάμο...;)

(εννοείται με ''σωστά'' παπούτσια,ζώνη κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...