Jump to content

[Microsoft Lumia] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αδερφέ έφτασες πολύ μακρυά. χαχαχαχαχα πήγαινε κάπου κοντύτερα. Την καλησπέρα μου. (Την αγόρασα και είναι μιά χαρά).

 

https://www.e-tzampa.gr/cases/965-silicone-clear-microsoft-lumia-950xl.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 494
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο την διαλυμένη terrapin ξήλωσα το σπασμένο πλαστικό και στην θέση του κόλλησα αυτή https://www.e-click.gr/ultra-slim-0-3mm-silicone-case-for-microsoft-lumia-950-xl-clear/ Μια χαρά έκατσε και δίνει μεγαλυτέρη ασφάλεια σε σχέση με την αρχική. :D
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω handsfree για το lumia 650 μου (αφού δεν είχε :( ) και γλυκοκοίταζα αυτά τα sony που έχω διαβάσει καλά λόγια και πιάνουν χαμηλότερες συχνότητες σε εύρος.

https://www.skroutz.gr/s/4702781/Sony-MDR-EX15.html

 

Θα παίζει έτσι; Δεν είναι στάνταρ αυτά;

 

Γιατί έβαλα αυτά που είχα από το παλιότερο galaxy s1 και δεν δουλεύουν (mic νεκρό, ήχος πολύ χαμηλός και μονοφωνικός). Αλλά αφού η samsung έχει την τάση να αντιγράφει την apple θέλω να πιστεύω ότι έχουν κάνει καμιά αναποδιά όπως η apple στα hands free (το ground είναι στο mic και τούμπαλιν στις επαφές).

 

thanks

MS βγάλε νέο lumia!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ψάχνω tempered glass για το 950xl μου. Όσες φόρες "τόλμησα" να πάρω από ebay ήταν όλες για τα σκουπίδια... Οι περισσότερες βέβαια δεν κάλυπταν όλη την μπροστινή πλευρά. Υπάρχει κάποιο που να καλύπτει όλη την οθόνη (αφηνόντας εννοείται τις εγκοπές για που απαιτούνται) ;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ψάχνω tempered glass για το 950xl μου. Όσες φόρες "τόλμησα" να πάρω από ebay ήταν όλες για τα σκουπίδια... Οι περισσότερες βέβαια δεν κάλυπταν όλη την μπροστινή πλευρά. Υπάρχει κάποιο που να καλύπτει όλη την οθόνη (αφηνόντας εννοείται τις εγκοπές για που απαιτούνται) ;

Εγώ έχω πάρει από ebay tempered glass για το 950XL που έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Βέβαια πήρα της Nillkin, όπως και θήκη προστασίας και γενικά προτιμώ τα προϊόντα της Nillkin.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Χαιρετώ.

Ψάχνω κάρτα μνημης για το τηλέφωνο της γυναίκας μου με σκοπό να πάρω εγώ τη δικιά της, Εχει μια με 32 γκιγκα και σκέφτομαι να της πάρω κάποια στα 64.

Επειδή είμαι και άσχετος με το είδος, πόσο γρήγορη κάρτα μπορεί να εκμεταλλευτεί ένα τηλεψωνο (έχει το 630) αλλά γενικά η κάρτα θα μείνει οπότε πόσο γρήγορη πρέπει να είναι;

Τυχόν προτάσεις για αγώνα από Ελλάδα λόγο άμεσης αγοράς υπάρχουν;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει τα Samsung EHS64AVFBE (950xl) απο γνωστό e-μαγαζί στα 7-8ευρώ. Τώρα τα έχει σε προσφορά στα 4.30.Τα κουμπιά δουλεύουν κανονικά ο ήχος στην κλήση είναι εντάξει, απο απόδοση π.χ σε μουσική δεν περίμενα πολλά και δεν δίνουν πολλά :cool: Φθηνή γενικώς κατασκευή και ποιότητα αλλά είναι ok για το vfm.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Από περιέργεια περισσότερο:

 

Υπάρχει αδιάβροχη-στεγανή θήκη για 950?

 

Για να μπαίνω στο νερό και άντε 1-2μ βάθος, όχι για καταδύσεις προφανώς.

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια περισσότερο:

 

Υπάρχει αδιάβροχη-στεγανή θήκη για 950?

 

Για να μπαίνω στο νερό και άντε 1-2μ βάθος, όχι για καταδύσεις προφανώς.

Αυτή σε κάνει;... ;) :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=454848&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+myphone+%28myphone.gr%29

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

 

Χα, καλό!

Έχω όμως την εντύπωση πως φωτό με αυτό δεν πρόκειται να βγάλω.

Ευχαριστώ, πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Χα, καλό!

Έχω όμως την εντύπωση πως φωτό με αυτό δεν πρόκειται να βγάλω.

Ευχαριστώ, πάντως.

Ναι σωστά. Αν δεν εχει πίσω κάποιο άνοιγμα για την κάμερα. Είναι και universal....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Για όποιον ενδιαφέρεται το handsfree της Huawei AM116 έχει πλήρη λειτουργικότητα με το Lumia 950 στα κουμπιά από όσο μπόρεσα να δω.

Δουλεύουν τα κουμπιά έντασης, το play/pause και με 3πλό πάτημα το επόμενο τραγούδι, για τη μουσική.

Επίσης η απάντηση και η απόρριψη κλήσης.

O ήχος για κλήσεις είναι μια χαρά ενώ για τη μουσική 4 στα 5.

Το καλώδιο δεν προκαλεί θορύβους στο μικρόφωνο ενώ και το χειριστήριο είναι πολύ καλοφτιαγμένο ώστε κάθε τρίψιμο με γιακά ρούχο να μην περνάει απευθείας στον ήχο.

Για κάποιους το μπάσο θα είναι λίγο. Είναι earbuds και όχι inEar.

Θέλουν μερικές μέρες παίξιμο για να στρώσει ο ήχος τους.

Προτιμήστε την έκδοση με την άσπρη συσκευασία, γιατί περιλαμβάνουν και καλύμματα σιλικόνης που βοηθούν πολύ στην καλύτερη εφαρμογή στο αυτί.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Έχω πάρει τα Samsung EHS64AVFBE (950xl) απο γνωστό e-μαγαζί στα 7-8ευρώ. Τώρα τα έχει σε προσφορά στα 4.30.Τα κουμπιά δουλεύουν κανονικά ο ήχος στην κλήση είναι εντάξει, απο απόδοση π.χ σε μουσική δεν περίμενα πολλά και δεν δίνουν πολλά :cool: Φθηνή γενικώς κατασκευή και ποιότητα αλλά είναι ok για το vfm.

 

Τελικά δεν έβγαλε χρόνο η αγορά χαχαχα. Με σκληρή χρήση όμως στο full. Παίζει να τα ξαναπάρω άν τα βρώ σε ίδια τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει τα Samsung EHS64AVFBE (950xl) απο γνωστό e-μαγαζί στα 7-8ευρώ. Τώρα τα έχει σε προσφορά στα 4.30.Τα κουμπιά δουλεύουν κανονικά ο ήχος στην κλήση είναι εντάξει, απο απόδοση π.χ σε μουσική δεν περίμενα πολλά και δεν δίνουν πολλά :cool: Φθηνή γενικώς κατασκευή και ποιότητα αλλά είναι ok για το vfm.

 

Τελικά δεν έβγαλε χρόνο η αγορά χαχαχα. Με σκληρή χρήση όμως στο full. Παίζει να τα ξαναπάρω άν τα βρώ σε ίδια τιμή.

 

Από 2,92 € στο Skroutz. :p

https://www.skroutz.gr/s/4444584/Samsung-EHS64.html

Edited by Katsaras_John

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ας ρωτήσω εδώ.

 

Μετά την 55η πτώση, η πάνω γωνία του καπακιού/πίσω καλύμματος του 950 (εκεί που είναι η θύρα ακουστικών), χαιρέτησε.

 

Ακούω προτάσεις και γνώμες!

 

https://www.ebay.com/itm/Cover-batteria-posteriore-Scocca-Back-RETRO-Case-per-Microsoft-Nokia-Lumia-950/132198330607?var=431531215142&hash=item1ec7a270ef%3Am%3Am94O-qvp74Liq-VDiNquh2g&_sacat=0&_nkw=lumia+950+back+black&_from=R40&rt=nc&_trksid=m570.l1313

 

https://www.ebay.com/itm/For-Microsoft-Nokia-Lumia-950-950XL-Top-Battery-Back-Door-Cover-Case-Replacement/131767348799?var=431140355381&hash=item1eadf22e3f%3Ag%3AEhsAAOSwzvlW%7EJHq&_sacat=0&_nkw=lumia+950+back+black&_from=R40&rt=nc&_trksid=m570.l1313

 

https://www.ebay.com/itm/Replacement-Battery-Back-Cover-Case-Door-For-Microsoft-Nokia-Lumia-435-532-950XL/273237472989?var=572535854229&hash=item3f9e38f6dd%3Ag%3AuyEAAOSwiHZbCNNz&_sacat=0&_nkw=lumia+950+back+black&_from=R40&rt=nc&_trksid=m570.l1313

 

https://www.ebay.com/itm/For-Microsoft-Lumia-950-Slim-Armour-Hard-Case-Clip-On-Back-Cover-Screen-Film/401175613075?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D2%26asc%3D52885%26meid%3Dc13b0efec0d849e79b877ab87ff174c3%26pid%3D100005%26rk%3D5%26rkt%3D12%26mehot%3Dpp%26sd%3D351790298352%26itm%3D401175613075&_trksid=p2047675.c100005.m1851

 

Δεν καίγομαι για original...προφανώς...αλλά αν είναι με λογική τιμή να το έχω, εννοείται (αν ξέρετε κάπου σίγουρα).

 

Επίσης, τί παίζει με ασύρματη φόρτιση (που γράφουν κάποιες πανάκριβες) και με το NFC?

 

Να πω, πως ούτε το 1ο με πολυνοιάζει, ούτε το 2ο (έως και καθόλου...δεν ελπίζω σε NFC pay με τη συσκευή αυτή, και η ασύρματη φόρτιση μόνο θέματα μου έχει προκαλέσει-ίσως να φταίει ο συγκεκριμένος φορτιστής).

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα να πας σε original. Εγώ την πάτησα στο 950xl. Παρήγγειλα κάτι παρόμοιο και δεν ταίριαζε με τα πλαϊνά πλήκτρα.
Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα να πας σε original. Εγώ την πάτησα στο 950xl. Παρήγγειλα κάτι παρόμοιο και δεν ταίριαζε με τα πλαϊνά πλήκτρα.

 

Οκ, αλλά πού να βρω?

 

MS store στα γρήγορα που κοίταξα, δεν...

 

Skroutz, δεν βλέπω κάτι (στα πεταχτά, από κινητό).

 

edit: Τώρα αξιώθηκα να ψάξω σωστά, και μάλλον έβγαλα άκρη.

Edited by Dekaohtoura
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Eδώ και κάποιο καιρό χρησιμοποιώ το Plantronics E50. Όλα πολύ καλά όσο αφορά τον ήχο συνομιλίας (ποιότητα,ένταση) και την κατασκευή. Τελευταίες μέρες ξεκίνησαν κάποιες αποσυνδέσεις στο άσχετο. Βέβαια μπορεί να φταίει και η ms αλλά οk.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο Otg που να έχει παράλληλη σύνδεση για USB stick και παροχή ρεύματος (για φόρτιση) και να ΔΟΥΛΕΥΕΙ;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Microsoft Lumia] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...