Jump to content

[Microsoft Lumia] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)[imgalign]http://www.myphone.gr/gallery/data/3288/WP_Accessories.png[/imgalign]

Το παρόν θέμα φιλοξενεί συζητήσεις για αξεσουάρ τα οποία είναι συμβατά με συσκευές της Microsoft που βασίζονται στην πλατφόρμα Windows Phone.

 

 

Συνήθη αξεσουάρ αποτελούν:

  • Θήκες
  • Καλύμματα & προσόψεις
  • Κάρτες μνήμης
  • Ακουστικά (ενσύρματα/ασύρματα)
  • Καλώδια
  • Μπαταρίες & φορτιστές

 

Για γνήσια αξεσουάρ των συσκευών της Microsoft μπορείτε να επισκεφτείτε την επίσημη σελίδα της, εδώ.

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 494
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή αρχή...

Έχει δοκιμάσει κανείς θήκη για το 535 πέραν της Microsoft; Κάποια πρόταση;

 

Την αυθεντική την πήρε το μάτι μου κοντά στα 20ε κάπου.

Αξίζει τα 20; Δίνει καθόλου κάλυψη στην πίσω κάμερα που προεξέχει ή στο πίσω μέρος είναι ίδια με το κανονικό κάλυμμα;

 

(Θα εκτιμούσα το κινητό να έρχονταν με μια ζελατίνα για την οθόνη, υποτυπώδη ακουστικά και φορτιστή με αξιοπρεπούς μήκους καλώδιο.)

Link to comment
Share on other sites

Για περισσότερη ποικιλία αλλά και χαμηλότερη τιμή εγώ προτείνω ξεκάθαρα να κοιτάξεις στο ebay... Εκεί θα βρεις πολλών ειδών θήκες όπως wallet case, pouch case, flip case κτλ κτλ...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω μέσα στη βδομάδα θήκη για το 535 από το Amazon. Θα γράψω εντυπώσεις με το που την έχω στα χέρια μου. Μένει να βρούμε handsfree της προκοπής τώρα. Edited by moutzaxedin
Link to comment
Share on other sites

και εγω απο ebay πηρα μια wallet case για 640

http://www.ebay.com/itm/PU-Leather-Stand-Wallet-Flip-Case-Cover-Card-Slot-For-Microsoft-Lumia-640-640-XL-/400902692764?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item5d57a99f9c

αλλα θελω να ρωτησω απο handsfree τι παιζει?μπορουμε πχ να βαλουμε απο το 1020?υπαρχουν καποια ποιοτικα?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

και εγω απο ebay πηρα μια wallet case για 640

http://www.ebay.com/itm/PU-Leather-Stand-Wallet-Flip-Case-Cover-Card-Slot-For-Microsoft-Lumia-640-640-XL-/400902692764?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item5d57a99f9c

αλλα θελω να ρωτησω απο handsfree τι παιζει?μπορουμε πχ να βαλουμε απο το 1020?υπαρχουν καποια ποιοτικα?

 

Λογικά τα handsfree από το 1020 θα λειτουργούν μια χαρά.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή...

Έχει δοκιμάσει κανείς θήκη για το 535 πέραν της Microsoft; Κάποια πρόταση;

 

Την αυθεντική την πήρε το μάτι μου κοντά στα 20ε κάπου.

Αξίζει τα 20; Δίνει καθόλου κάλυψη στην πίσω κάμερα που προεξέχει ή στο πίσω μέρος είναι ίδια με το κανονικό κάλυμμα;

 

(Θα εκτιμούσα το κινητό να έρχονταν με μια ζελατίνα για την οθόνη, υποτυπώδη ακουστικά και φορτιστή με αξιοπρεπούς μήκους καλώδιο.)

 

Την έχω παρει εγώ ...ειναι απιστευτη κατασκευη και έχει κάλυψη μιας και κανει ενα βουναλακι στην καμερα..Επισης ειναι πισω καπακι και εχει το μπροστα καπακι και ετσι ειναι πολυ μικρη η διαφορα στο παχος του κινητου...οτι πληρωνεις παιρνεις να ξερεις...και στα 20 ευρω ειναι πολυ καλη τιμη...

KTLK
Link to comment
Share on other sites

και εγω απο ebay πηρα μια wallet case για 640

http://www.ebay.com/itm/PU-Leather-Stand-Wallet-Flip-Case-Cover-Card-Slot-For-Microsoft-Lumia-640-640-XL-/400902692764?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item5d57a99f9c

αλλα θελω να ρωτησω απο handsfree τι παιζει?μπορουμε πχ να βαλουμε απο το 1020?υπαρχουν καποια ποιοτικα?

 

Εγώ για το 920 είχα αγοράσει τα Coloud wh-510 που βγαίνουν και σε διάφορα χρώματα, αρκετά ευχαριστημένος αλλά το κακό είναι οτι

δεν έχουν αυξομείωση έντασης. Στο άλλο θέμα για τα αξεσουαρ σε Nokia Lumia είχα διαβάσει ένα παιδί που πήρε τα Sony STH-30 και οτι λειτουργούν κανονικά συν οτι έχουν και κουμπιά για την ένταση, δυστυχώς όμως δεν τα έχω δοκιμάσει.

Επίσης η microsoft παρουσιάσε και τα wh - 308 και wh - 610 (coloud) αλλά δε ξέρω αν κυκλοφορούν κανονικά και στη χώρα μας, ίσως αν τα φέρνει κανα Nokia Care.

Edited by atlantian
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε από το Amazon αυτή η θήκη μαζί με stylus για το 535.

Το κινητό εφαρμόζει μια χαρά, 4θήκες για κάρτες. Εντάξει από ποιότητα καλά είναι αν και ψιλοφοβάμαι οτι θα ξεκολλήσει εύκολα το πλαστικό που εφαρμόζει στο "δερμα".

Link to comment
Share on other sites

Στο 435 χρησιμοποιώ τα xiaomi piston paperback για handsfree και δουλεύουν κανονικά και τα πλήκτρα έντασης.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hands-on video της flip-case CC-3089 της MS για το 640.

https://www.youtube.com/watch?v=0wu9AolxB4Q

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
και εγω απο ebay πηρα μια wallet case για 640

http://www.ebay.com/itm/PU-Leather-Stand-Wallet-Flip-Case-Cover-Card-Slot-For-Microsoft-Lumia-640-640-XL-/400902692764?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item5d57a99f9c

αλλα θελω να ρωτησω απο handsfree τι παιζει?μπορουμε πχ να βαλουμε απο το 1020?υπαρχουν καποια ποιοτικα?

 

Παντως η θηκη αυτη που πηρα μεσα σε εναν περιπου μηνα τα εφτυσε τελειως!!εφυγε το μαγνητακι και αρχησε να λυγιζει και να σπαει απο μονη της στις γωνιες!!παρηγγειλα μια nilkkin της οποια τν ποιοτητα την ξερω και δεν με εχει απογοητευση ποτε σε αλλα κινητα..

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αξίζει με χίλια το τζάμι. Προτίμησε κάποια επώνυμη μάρκα πχ nillkin που πήρα εγώ και περιμένω για γνωστό με 535.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παντως η θηκη αυτη που πηρα μεσα σε εναν περιπου μηνα τα εφτυσε τελειως!!εφυγε το μαγνητακι και αρχησε να λυγιζει και να σπαει απο μονη της στις γωνιες!!παρηγγειλα μια nilkkin της οποια τν ποιοτητα την ξερω και δεν με εχει απογοητευση ποτε σε αλλα κινητα..

 

Αυτη ειναι η θηκη nillkin που πηρα απο aliexpress στα 7,19€ απο πολυ καλο πωλητη και γρηγορο παραθετω και εικονες.Πολυ καλη ποιοτητα και κλεινει χωρις μαγνητη και δεν επιρεαζει την πυξιδα του κινητου και αντεχει.

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Nillkin sparkle μαύρη για μαύρο 535.

Βασικά δεν είναι εντελώς μαύρη, σαν ανθρακι μοιάζει λόγο sparkle . Είναι λίγο διαφορετική από τις κλασσικές της nillkin στο χρώμα.

 

[ATTACH]62280[/ATTACH]

 

[ATTACH]62281[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Ότι συμβατά ακουστικά έχω δοκιμάσει με το Lumia 630 DS δεν ακούγεται ο ήχος κλήσης από το τηλέφωνο όταν είναι συνδεδεμένα τα ακουστικά και ακούγεται μέσα από τα ακουστικά. Δεν έχει νόημα έτσι γιατί πρέπει να τα έχεις διαρκώς στο αυτί για να μην χάνεις κλήσεις. Πήγα στον Γερμανό και στην Wind και δοκίμασα 5-6 ζευγάρια και σε όλα έκανε αυτό που περιγράφω παραπάνω... Εσείς έχετε υπόψη σας κάποιο που να δουλεύει φυσιολογικά;
Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα παρελαβα τα coloud 510 pop παραθετω και φωτο!απιστευτα σαν ακουστικα και για κλησεις αλλα και για μουσικη!!τρομερος ηχος και πολυ βολικα!στα 18€ χωρις μεταφορικα απο το

site της coloud.τα στελενει με ups και για επαρχεια συνεργαζεται με γενικη ταχυδρομικη(τουλαχιστον για κορινθο)

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα παρελαβα τα coloud 510 pop παραθετω και φωτο!απιστευτα σαν ακουστικα και για κλησεις αλλα και για μουσικη!!τρομερος ηχος και πολυ βολικα!στα 18€ χωρις μεταφορικα απο το

site της coloud.τα στελενει με ups και για επαρχεια συνεργαζεται με γενικη ταχυδρομικη(τουλαχιστον για κορινθο)

 

Και εδω τα microsoft wh-308 παραθετω και φωτο να δειτε

 

Και εδω τα microsoft wh-308 παραθετω και φωτο να δειτε

 

και η τελευταια

Edited by niotheros
Συνεχόμενα μηνύματα
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα παρελαβα τα coloud 510 pop παραθετω και φωτο!απιστευτα σαν ακουστικα και για κλησεις αλλα και για μουσικη!!τρομερος ηχος και πολυ βολικα!στα 18€ χωρις μεταφορικα απο το

site της coloud.τα στελενει με ups και για επαρχεια συνεργαζεται με γενικη ταχυδρομικη(τουλαχιστον για κορινθο)

 

Και εδω τα microsoft wh-308 παραθετω και φωτο να δειτε

 

και η τελευταια

 

Ακριβώς αυτά τα ακουστικά έχω κι εγώ, τόσο τα CoLoud, όσο και τα Microsoft. :) Θα ανεβάσω κι εγώ φωτογραφίες κάποια στιγμή εδώ, για να κάνεις και σύγκριση.

 

Όλα τα hadsfree Nokia και Microsoft είναι συμβατά με τις συσκευές lumia?

 

Όχι όλα. Τι εννοώ. Τα CoLoud, που έχει ανεβάσει ο Shinig, είναι συμβατά και με Nokia Lumia και με Microsoft Lumia. ΑΛΛΑ, τα βασικά ακουστικά της Nokia (WH-208), δεν ήταν συμβατά στο 640 που δοκίμασα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα τελικά ποιά ακουστικά προτείνετε για lumia 640 xl? Για μουσική και κλήσεις.

 

καλημέρα!!όποια από τα 2 ποιο πάνω προτιμάς!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω το lumia 930 και θα ήθελα ένα τρίποδο έχετε κάτι να μου προτείνεται από ελλάδα όμως μια και η τράπεζες είναι κλειστές για να το πάρω απέξω

Ευχαριστώ

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Microsoft Lumia] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...