Jump to content

[Microsoft Lumia] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είχαμε ξανασυζητήσει το θέμα κάποια στιγμή..2 μήνες περίπου το έχω,σκέφτηκα και εγώ οτι είναι πρόβλημα της συσκευής αλλά γιατί μου δούλευε το ακουστικό το sony;

 

Α, γιατί σκεφτόμουν το doa... Σε έναν με 640, το απλό, για το ίδιο θέμα, του αντικατέστησαν επιτόπου. Ίσως φτιάχνει καλύτερα ακουστικά η Sony. Δε θα με παραξένευε καθόλου....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 494
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Α, γιατί σκεφτόμουν το doa... Σε έναν με 640, το απλό, για το ίδιο θέμα, του αντικατέστησαν επιτόπου. Ίσως φτιάχνει καλύτερα ακουστικά η Sony. Δε θα με παραξένευε καθόλου....

 

Λες δηλαδή να πάω να το δώ απο εκεί που το αγόρασα;Να είναι θέμα συσκευής;

Link to comment
Share on other sites

Λες δηλαδή να πάω να το δώ απο εκεί που το αγόρασα;Να είναι θέμα συσκευής;

 

Ναι. Λογισμικού δεν είναι, γιατί θα είχαν θέμα όλες οι συσκευές με wp.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Λογισμικού δεν είναι, γιατί θα είχαν θέμα όλες οι συσκευές με wp.

 

Κατάλαβα..Θα πάω μια βόλτα απο εκεί αύριο.Τώρα σε περίπτωση που θέλει service το κάνουν αυτοί;(Γερμανός)

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα..Θα πάω μια βόλτα απο εκεί αύριο.Τώρα σε περίπτωση που θέλει service το κάνουν αυτοί;(Γερμανός)

 

Ωχ.. Αν σου πει ο Γερμανός να το αφήσεις, μην το κάνεις... Στο φτιάξουν δε στο φτιάξουν, θα χρειαστεί να πληρώσεις κάποιο χρηματικό ποσό, μόνο και μόνο που το άφησες στο service.. Nokia Care κατάστημα έχεις στην περιοχή σου;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ωχ.. Αν σου πει ο Γερμανός να το αφήσεις, μην το κάνεις... Στο φτιάξουν δε στο φτιάξουν, θα χρειαστεί να πληρώσεις κάποιο χρηματικό ποσό, μόνο και μόνο που το άφησες στο service.. Nokia Care κατάστημα έχεις στην περιοχή σου;

Ηράκλειο είμαι φαντάζομαι θα έχει δεν εχώ κοιτάξει.

Link to comment
Share on other sites

Ηράκλειο είμαι φαντάζομαι θα έχει δεν εχώ κοιτάξει.

 

Έχω μια λίστα με τα καταστήματα, αλλά όχι πάνω μου αυτή τη στιγμή. Θα κοιτάξω κι εγώ και θα σου πω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Α, γιατί σκεφτόμουν το doa... Σε έναν με 640, το απλό, για το ίδιο θέμα, του αντικατέστησαν επιτόπου. Ίσως φτιάχνει καλύτερα ακουστικά η Sony. Δε θα με παραξένευε καθόλου....

 

Σε μένα :D:D

Αλλά και πάλι,δοκίμασα με διάφορα για να το αποκλείσω.

Τελικά ήταν θέμα συσκευής.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα :D:D

Αλλά και πάλι,δοκίμασα με διάφορα για να το αποκλείσω.

Τελικά ήταν θέμα συσκευής.

Και ήσουν στην προθεσμία για DOA;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

Κάτοχος lumia 640 lte. Εχω συνδέσει το bluetooth handsfree plantronics M55 με το κινητό. Το ακουστικό το εχω εναμιση χρόνο και ηταν οτι καλυτερο ειχα ποτε απο bluetooth. Παρατήρησα ομως οτι ο ήχος του ειναι πολύ χαμηλός σε σχέση με τα υπολοιπα κινητά που το ειχα συνδεδεμένο. Και ο ομιλητής μου με ακούει αρκετά χαμηλά. Να υπαρχει καποιο θέμα με το συστημα του bluetooth του κινητου; παντού το ίδιο δεν ειναι σε όλα τα κινητά;

ΣΣ ολες οι εντάσεις ειναι στο φουλ. και απο το κινητό και απο το ακουστικό.

 

Ευχαριστώ

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Και ήσουν στην προθεσμία για DOA;

 

είχα ακόμα 2-3 μέρες για να τελειώσει.

Το είχα πάρει από Κωτσόβολο και το άλλαξαν αμέσως και μάλιστα με δική τους πρωτοβουλία.

Η πιο άμεση αλλαγή που έχω κάνει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ηράκλειο είμαι φαντάζομαι θα έχει δεν εχώ κοιτάξει.

 

 

Εγω το εχω 6 μέρες! Τι μου προτείνεται να κάνω? ειμαι και εγω απο Ηράκλειο κρητης. Η Nokia care ειναι εξουσιοδοτημένοι για service σε Microsoft συσκευές? το πήρα απο public να τους το πάω πίσω ?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

σήμερα αγόρασα από ebay μία θήκη είχα περάσει την κάρτα μου στο paypal από το καλοκαίρι και σήμερα εγκρίθηκε.. έκανα αγορά με κάρτα μέσω paypal

επίσης παρέλαβα κινητό σήμερα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω 6 μέρες! Τι μου προτείνεται να κάνω? ειμαι και εγω απο Ηράκλειο κρητης. Η Nokia care ειναι εξουσιοδοτημένοι για service σε Microsoft συσκευές? το πήρα απο public να τους το πάω πίσω ?

 

Πήγαινε αύριο κιόλας.

Αν σου πουν για Νοκιa care πες είσαι σε doa ακόμα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε αύριο κιόλας.

 

Αν σου πουν για Νοκιa care πες είσαι σε doa ακόμα.

 

 

Οκ σε ευχαριστώ παρα πολυ αλλά συγνωμη ειναι εύκολο να μου εξηγήσεις τι ειναι το doa;

Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστώ παρα πολυ αλλά συγνωμη ειναι εύκολο να μου εξηγήσεις τι ειναι το doa;

 

είναι το διάστημα που μπορείς να επιστρέψεις την συσκευή και να σου κάνουν αντικατάσταση επειδή έχει ελάττωμα από την μέρα που το πήρες.

Συνήθως είναι 7-9 μέρες οπότε τρέχεις.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχτες παρελαβα απο το ebay μια θηκη για το 640 xl παρα πολυ καλη εφαρμογη και ποιοτητα.

http://www.ebay.co.uk/itm/361306121271?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ένα ωραίο πράγμα με το κινητό είναι το πόσο εύκολα αλλάζει χρώματα. Έχω το πορτοκαλί και σήμερα πήρα δύο καπάκια από το Nokia Care Κατεχάκη, ένα Cyan και ένα γυαλιστερό λευκό. Πλέον έχω κινητό τρία σε ένα!

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ένα ωραίο πράγμα με το κινητό είναι το πόσο εύκολα αλλάζει χρώματα. Έχω το πορτοκαλί και σήμερα πήρα δύο καπάκια από το Nokia Care Κατεχάκη, ένα Cyan και ένα γυαλιστερό λευκό. Πλέον έχω κινητό τρία σε ένα!

 

Θα μας πεις και την τιμη τους :)

:)
Link to comment
Share on other sites

15 Ευρώ έκαστο. Πλέον ομως δεν θα πάρω θήκη, γιατί και να χαλάσει ή να σπάσει, θα αλλάξω καπάκι.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον πεσει και σπασει το καπακι.

 

Αμα σπασει το τζαμακι της καμερας , καποιο μπροστινο πλαστικο ή η οθονη?

 

Με 10-12 ευρω flip θηκη nillkin προστατευετεις ολο το κινητο. Οποτε η αγορα για αυτο το σκοπο ουτε καν καλη θεωρειται ,το αντιθετο θα ελεγα. Μονο για γουστο ειναι.

 

Οι περισσοτεροι παντως το γουστο/χρωμα το διαλεγουν στην αγορα του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει διαθέσιμο το χρώμα που θες,παίρνεις ένα άλλο,αφού υπάρχουν τα καπάκια;)

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει ήδη tempered glass απο την πρώτη μέρα, οπότε έχει κάποια προστασία η οθόνη. Και μου αρέσει να έχω το κινητό γυμνό, να το βλέπω με το αρχικό του σχέδιο και όχι κλεισμένο σε θήκη. Ειδικά οι flip δεν μου αρέσουν καθόλου, τις θεωρώ και άβολες.

Αυτό που είπα είναι οτι τα καπάκια του 640, όπως αλλάζουν, σου δίνουν την ευκολια να αλλάζεις εύκολα το χρώμα του κινητού, ειδικά αν βαριέσαι εύκολα. Εγώ που έσπαγα το κεφάλι μου ποιο να πάρω, το πορτοκαλι ή το cyan, έλυσα το δίλλημα. Και για έξτρα πήρα και το γυαλιστερο λευκό. Το οτι με το να εχεις δυο εξτρα καπακια είναι περιττή η προστασία πλάτης, το θεωρώ σαν bonus.

Εξάλλου, τα 640 με τα τόσο ωραία και έντονα χρώματα ειναι αμαρτία να τα κλεινεις σε θήκη....

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Microsoft Lumia] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...