Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει γινει ηδη review στο myphone και πολλα video στο youtube. το τηλέφωνο ειναι πυροβολο, καλυτερο σε ποιότητα κατασκευης και χαρακτηριστικά απο το note 2. η Letv δεν ειναι τυχαια εταιρία και σιγουρα θα πρωταγωνιστήσει στο χωρο ειδικα αν δεις τι τηλεφωνα εβγαλε για την εναρξη της στο χωρο. Το note το σωνει η κοινότητα που εχει δημιουργηθει, αλλα αν η εταιρια '' letv'' δειξει καλα σημαδια υποστήριξης τοτε δεν υπαρχει κανενα προβλημα.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει γινει ηδη review στο myphone και πολλα video στο youtube. το τηλέφωνο ειναι πυροβολο, καλυτερο σε ποιότητα κατασκευης και χαρακτηριστικά απο το note 2. η Letv δεν ειναι τυχαια εταιρία και σιγουρα θα πρωταγωνιστήσει στο χωρο ειδικα αν δεις τι τηλεφωνα εβγαλε για την εναρξη της στο χωρο. Το note το σωνει η κοινότητα που εχει δημιουργηθει, αλλα αν η εταιρια '' letv'' δειξει καλα σημαδια υποστήριξης τοτε δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

 

αυτό ή xiaomi mi4c?

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

αυτό ή xiaomi mi4c?

 

νομιζω οτι μιλαμε για διαφορετικα τηλεφωνα. και σε ιντσες και σε specs. θα αδικησεις και το ενα και το αλλο με μια σύγκριση. η κατηγορια του letv ειναι το note2 απο xiaomi.

αυτη εθναι η γνωμη μου, καποιο παιδι που εχει το c μπορει να σου πει περισσοτερα (ακούγεται οτι δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο παντως οπως η ναυαρχιδα mi4)

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

σου ηρθε με ελληνικα;

ευχαριστημενος;

 

Έχει ένα μήνα που το πήρα, είχε ελληνικά αλλά πέρασα κατευθείαν την rom του Ιταλού.

Το τηλέφωνο πάει σφαίρα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις τι γίνετε με τον επεξεργαστή ;; τον βλεπω 2,0 αλλά και στα 2,2.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις τι γίνετε με τον επεξεργαστή ;; τον βλεπω 2,0 αλλά και στα 2,2.

 

Καλη ερώτηση.

Κανονικα ειναι 2 λογικά όπως γράφει το vickmal από οπου το παρείγγειλα εγώ, ωστόσο έχω δει να το γράφουν αλλού με 2,2.

Αν γνωρίζει κανείς, καλό θα είναι να μας δώσει τα φώτα του.

Επίσης, περιμένω και εγώ εντυπώσεις από όποιον παραλάβει

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα.

Θα κανω μερικες ερωτησεις και λογικα μαλλον θα φυγει παραγγελια αυριο.

Η ιταλικη rom που λετε περνει οτα updates και αν ναι μπορω να ζητησω να την εγκαταστησουν στο vickmall προτου μου σταλει(για το 16αρι)?

Ξερουμε αν στο μελλον θα παει 5.1?

Link to comment
Share on other sites

οta σε κουστομ ρομ δεν γινονται απο οσο ξερω εγω τους ετστειλα λινκ και μου την περασαν αναμενω παραλαβη εντος της εβδομαδας:)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου την παραγγελια την εκανες στο vickmall?

Oσο για τα updates στην 4η σελιδα του thread ενας φιλος που το ανοιξε μετα το περασμα της ιταλικης rom του εβγαλε καποιες αναβαθμισεις.Αν μπορει καποιος κατοχος να μας βοηθησει.

Edit: Oντως δεν εχει οτα updates απλα κανεις install την τελευταια ρομ

Edited by Deponakias
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου την παραγγελια την εκανες στο vickmall?

Oσο για τα updates στην 4η σελιδα του thread ενας φιλος που το ανοιξε μετα το περασμα της ιταλικης rom του εβγαλε καποιες αναβαθμισεις.Αν μπορει καποιος κατοχος να μας βοηθησει.

Edit: Oντως δεν εχει οτα updates απλα κανεις install την τελευταια ρομ

 

ναι απο βικμολ συνεννοηθηκα μαζι τους στο σκαιπ για την ρομ ζητα και εξτρα δωρα εμενα μου στελνουν 1 θηκη σιλικονης 1 σκληρη πισω μια δερματινη flip case φορτιστη αυτοκινητου ζελατινες και tempered glass :p λιγη πιεση θελουν και τα στελνουν ολαα

Link to comment
Share on other sites

ναι απο βικμολ συνεννοηθηκα μαζι τους στο σκαιπ για την ρομ ζητα και εξτρα δωρα εμενα μου στελνουν 1 θηκη σιλικονης 1 σκληρη πισω μια δερματινη flip case φορτιστη αυτοκινητου ζελατινες και tempered glass :p λιγη πιεση θελουν και τα στελνουν ολαα

 

Δυστηχως αυτες τις μερες δουλευω πρωι οποτε παραγγελια θα γινει μεσημερι προς απογευμα...εκτος και αν σηκωθω κατα τις 6 και δω αν ειναι μεσα να μιλησω :p

Κατι τελευταιο η παραγγελια σου εγινε με balance η χωρις?Διαβαζω αρκετα μυνηματα οτι στο vickmall περνανε απευθειας η αγορες αν και δεν εχω δοκιμασει.

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως αυτες τις μερες δουλευω πρωι οποτε παραγγελια θα γινει μεσημερι προς απογευμα...εκτος και αν σηκωθω κατα τις 6 και δω αν ειναι μεσα να μιλησω :p

Κατι τελευταιο η παραγγελια σου εγινε με balance η χωρις?Διαβαζω αρκετα μυνηματα οτι στο vickmall περνανε απευθειας η αγορες αν και δεν εχω δοκιμασει.

 

εμενα εγινε απευθειας παντως.. αλλα δε ξερω αν αυτο ειναι τυχερο π.χ τοσες μερες προσπαθουσα να παρω κατι απο sport direct αλλα δε το δεχοταν απευθειας.

Link to comment
Share on other sites

ναι απο βικμολ συνεννοηθηκα μαζι τους στο σκαιπ για την ρομ ζητα και εξτρα δωρα εμενα μου στελνουν 1 θηκη σιλικονης 1 σκληρη πισω μια δερματινη flip case φορτιστη αυτοκινητου ζελατινες και tempered glass :p λιγη πιεση θελουν και τα στελνουν ολαα

 

Φίλε το 32αρι πήρες και σου έβαλαν τόσα δώρα; Εγώ πήρα το 16αρι στην τιμή προσφοράς και δεν μπόρεσα να την πείσω να μου στείλει κάποιο δώρο επιπλέον παρά μόνο ένα tempered glass

Link to comment
Share on other sites

16aρι με 182 ευρώ.. απλα τους είπα αυτά θέλω και το δέχτηκαν.. Στην φωτο που μ έστειλαν τα είδα όλα εκτός απο τη σκληρή πίσω θήκη που δε πειράζει και να μην την έχει :-P
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλο το τηλεφωνο παιδια απλα πρεπει να εισαι λιγο ''ψαγμενος'' και να τα πηγαίνεις καλα με την τεχνολογια για να το κανεις όπως θες..Ας πουμε εμενα το να κανω ρουταρισμα ή φορματ ή να επέμβω σε λογισμικα και διαφορα τετοια που μοιαζει ΒΟΥΝΟ!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω την εντύπωση αν θυμάμαι καλά ότι για να ανοίξεις τον task manager εφαρμογές που ψάχνει ο φίλος παραπάνω και λέει είναι ότι χειρότερο..... Απλά στην αρχική οθόνη κάνεις slide up-γλιστρημα προς τα πάνω και σου εμφανίζει ένα πανέμορφο μενού με τις εφαρμογές που τρέχουν καθώς και ένα σωρό άλλες ρυθμίσεις!!!!

 

Όταν κανω slide up προς τα πανω εμφανιζετε ένα πληκτρολογιο το οποιο μου δινει τη δυνατοτητα να βρω μια εφαρμογή μονο αν πατησω το ονομα της ή το αρχικο γραμμα ή καποιο γραμμα που να υπαρχει μεσα στην εφαρμογή.Δεν θελω να δω τις ενεργες εφαρμογες,θελω να δω ολες τις εφαρμογες.Δεν εχει κουμπι εφαρμογες απ'οτι καταλαβα γιατι δεν μπορεις να εχεις καποια εφαρμογή καπου αλλου παρα μονο στις μπροστινες σελιδες ,δεν δημιουργει συντομεύσεις,σου βαζει την εφαρμογή στην αρχικη οθονη και το μονο που μπορεις να κανεις είναι να την βαλεις σε φακελο ή να τη βαλεις σε καποια από τις αρχικες σελιδες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάλε την rom του Ιταλού να ησυχάσεις:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6320451#post6320451

 

Εχεις δικιο αλλα αν σου πω ποσες αποριες εχω στα βηματα που περιγραφεις θα με περασεις για 70 χρονο με διανοητικα προβλήματα...Για να παρεις μια εικονα λες Πρώτα κάνουμε back up τα αρχεία μας. 2 Αποριες ...Που τα κανω back up pc ή κινητο?και πως τα κανω μπακ υπαρχει καποιο συγκεκριμενος τροπος ή απλα αντιγραφω στον υπολογιστη ή στο κινητο τα αρχεια που εχω μεσα?

Edited by makiscool
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις πριν την παραγγελεια, 1ον παιρνει καρτα μνημης και 2ον η μπαταρια ειναι αποσπομενη ή ενσοματωμενη; Ευχαριστω

Blue Mi Note 3

Letv Le1 X 600

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις πριν την παραγγελεια, 1ον παιρνει καρτα μνημης και 2ον η μπαταρια ειναι αποσπομενη ή ενσοματωμενη; Ευχαριστω

 

Καλημερα φίλε μου. Δεν παίρνει κάρτα μνήμης και η μπαταρία είναι ενσωματωμένη. Καλή αγορά. Αν χρειάζεσαι πολύ μνημη παράγγειλε το 32αρι. Εγω παράγγειλα το 16αρι γιατί καλύπτομαι. Οσο για τη μπαταρία πλέον τα περισσότερα κινητά ειναι με ενσωματωμένη μπαταρία.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Παίδες κανένας από εμάς που θεωρείται ότι κατέχουμε 2 πραγματάκια δεν γεννήθηκε ξέροντας τα.

Με συνεχόμενες ερωτήσεις δεν μαθαίνονται αυτά *πάρα μόνο διαβάζοντας οδηγούς και βλέποντας βίντεο *στο YouTube, δόξα το θεό υπάρχουν όλα να τα δείτε!

Google it λοιπόν ότι θέλετε να κάνετε η διαβάστε οδηγούς.....

Ότι και όπως να στο περιγράψει κάποιος χωρίς να έχεις εικόνες δεν γίνεται τίποτα.

Θες να βάλεις custom recovery λοιπόν και καλά κάνεις γιατί μέσα από αυτό φλασσαρεις τα πάντα... Ωραία. βρες λοιπόν εικόνες και βίντεο να δεις πως κάνουν backup-restore-install-wipe!

Δεν είναι καθόλου βουνό, πιστέψτε με.

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι το έχετε πάρει το κινητό μπορειτε να μας πείτε σε τι

ταχύτητα τρέχει ο επεξεργαστής ;;

Επικρατή μια σύγχυση πάνω σε αυτο το θεμα....

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Εχεις δικιο αλλα αν σου πω ποσες αποριες εχω στα βηματα που περιγραφεις θα με περασεις για 70 χρονο με διανοητικα προβλήματα...Για να παρεις μια εικονα λες Πρώτα κάνουμε back up τα αρχεία μας. 2 Αποριες ...Που τα κανω back up pc ή κινητο?και πως τα κανω μπακ υπαρχει καποιο συγκεκριμενος τροπος ή απλα αντιγραφω στον υπολογιστη ή στο κινητο τα αρχεια που εχω μεσα?

 

Εφόσον το κινητό είναι καινούριο και δεν έχεις τίποτα περασμένο μέσα, δεν χρειάζεται να κάνεις back up! Αν είχες τίποτα φωτογραφίες, έγγραφα, αρχεία.... κτλ κατεβασμένα, τότε σύνδεσε το κινητό με το pc και πέρασέ τα εκεί για να μη τα χάσεις.

Την υπόλοιπη διαδικασία ξεκίνησέ την και θα δεις ότι είναι πανεύκολο να περάσεις την rom. Και εγώ βήμα - βήμα τα έκανα μεταφράζοντας από τα Ιταλικά να φανταστείς..!!!!!!

 

Όσο για τον επεξεργαστή, σε μένα τρέχει στα 2.0Ghz

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το κινητό είναι καινούριο και δεν έχεις τίποτα περασμένο μέσα, δεν χρειάζεται να κάνεις back up! Αν είχες τίποτα φωτογραφίες, έγγραφα, αρχεία.... κτλ κατεβασμένα, τότε σύνδεσε το κινητό με το pc και πέρασέ τα εκεί για να μη τα χάσεις.

Την υπόλοιπη διαδικασία ξεκίνησέ την και θα δεις ότι είναι πανεύκολο να περάσεις την rom. Και εγώ βήμα - βήμα τα έκανα μεταφράζοντας από τα Ιταλικά να φανταστείς..!!!!!!

 

Όσο για τον επεξεργαστή, σε μένα τρέχει στα 2.0Ghz

 

Τελικά νομιζω οτι ο geono θα μας βοηθησει όλους εμας τους μέγα ΑΣΧΕΤΟΥΣ. Μπράβο ρε geono για την υπομονη και την διάθεση που διαθετεις σε μας. Εγω προσωπικά ενω θελω να προσπαθησω μονος μου να βαλω τη ρομ μαλλον δεν θα το κάνω χωρις βοήθεια γιατι φοβαμαι μη χαλασω το κινητό. Αλλιως είναι να σε καθοδηγεί καποιος που ηδη ασχολήθηκε κι αλλιώς να πηγαινεις μονος σου στο άγνωστο με βάρκα την ελπιδα.

Ευχαριστούμε για ολα geono. Να εισαι σιγουρος οτι θα σε χρειαστουμε.:)

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

16aρι με 182 ευρώ.. απλα τους είπα αυτά θέλω και το δέχτηκαν.. Στην φωτο που μ έστειλαν τα είδα όλα εκτός απο τη σκληρή πίσω θήκη που δε πειράζει και να μην την έχει :-P

 

την μετατροπή από δολάριο σε ευρώ σου την έκανε το paypal; Εμένα μου βγήκε 166 ευρώ + 3,30 έξοδα από την τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

το ειχα παρει πριν την προσφορα για αυτο εκανε τοσο..αναμενω παιδια η κατασταση στο τρακινγκ στο ελτα δεν εχει αλλαξει ακομα περιμενω προφανως να ανοιχτει ο σακος:p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...