Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το no frills δείχνει 1,95Ghz.Πως κάνουμε overclocking ?

Αν στις επιλογες των συχνοτητων η max διαθεσιμη ειναι η 1.95, τοτε πιθανοτατα δεν υποστηριζει προς το παρον παραπανω ο kernel. Λεω προς το παρον γιατι αν οντως το τηλεφωνο συμφωνα με τα χαρακτηριστικα του εχει δυνατοτητα για 2.2, ισως αυτη γινει διαθεσιμη με καποιο update. Αν σου εβγαζε διαθεσιμη πχ και την 2.2, τοτε θα γινοταν ευκολα overclocking επιλεγοντας τη συχνοτητα αυτη μεσα απο την εφαρμογη.

 

Για να σιγουρευτεις 100% οτι οντως δεν υποστηριζει 2.2, με εναν root explorer, οπως τον root browser, πηγαινε στη διαδρομη sys->devices->system->cpu0->cpufreq-> και ανοιξε το αρχειο available_cpu_frequencies. Αν εκει δεν γραφει την 2.2, τοτε προς το παρον δεν την υποστηριζει ο kernel.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρε εσυ εδω θα ειμαστε και θα βοηθαμε οπως και να εχει, παραλαβετε εσεις και αρχιστε να παιζετε λιγο!:)

Τελικα μολις το ξαναχτυπησα και εγω σε μαυρο. Δεν παιζει τιποτα καλυτερο και ποιο vfm αυτην την ωρα και πιστευω για πολυ καιρο ακομη.:ninja:

 

Εσυ να βοηθηθεις? Μα εσυ ηδη ποσταρες πιο πανω (post 267) οτι πρέπει μονοι μας να ψάχνουμε να μάθουμε να γκουκλαρουμε κλπ. Και μονοι μας να κανουμε τη ζημιά στο κινητο απο ασχετοσύνη χαχαχα! Ασε που δεν νομιζω να απαντας ουτε στα π.μ. που θα σου στελνουμε για ερωτήσεις βοηθειας. Οποτε για ποια βοηθεια μιλας φίλε μου? Το θεμα είναι οποιος ξερει καποια πραγματα για το letv να εχει την υπομονη την κακατανόηση και ΟΛΗ την καλη διάθεση να βοηθήσει εμας τους παντελώς ασχετους με απλα λογια. Οπως και ναχει παντως εγω δεν θα προσπαθησω να κανω το οτιδηποτε στο κινητο απο φοβο μη το μπρικαρω. Αν καποιο παιδι βγαλει οδηγο βημα βημα με απλα λογακια ( χωρις ορολογιες τυπου twr ή cm ή recovery ή swipe ή άλλα ακαταλαβιστικα για μενα) πως βαζουμε τη ρομ του ιταλου τοτε φυσικα και θα τη δοκιμασω την περιβόητη αυτη ρομ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν δουλευει σωστα γιατι να το καψετε το κινητο;

 

αφηστε το οπως ειναι!

 

Φιλε pik μπορεί να χεις δικιο γιατι μου το είπε κι αλλος συμφοριτης αυτο. Να μην το πειραξω το κινητο αν δουλεύει σωστα. Ομως ολοι εδω μεσα λενε οτι η ρομ του ιταλου ειναι φοβερη και χωρις κινεζιες. Εμενα αυτο μ ενδιαφερει. Δεν θελω κινεζιες και το κεντρικο κουμπι που γραφει letv. Οποτε οταν έρθει με το καλό θα δω πως θα ειναι κι αν δεν μου αρεσει τοτε θα ζητησω τη βοηθεια σας για το πως εγω ο παντελως και εντελως ασχετος θα περασω αυτη τη πολυ λεγομενα καλη ρομ.:)

Edited by kalvar
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Αν στις επιλογες των συχνοτητων η max διαθεσιμη ειναι η 1.95, τοτε πιθανοτατα δεν υποστηριζει προς το παρον παραπανω ο kernel. Λεω προς το παρον γιατι αν οντως το τηλεφωνο συμφωνα με τα χαρακτηριστικα του εχει δυνατοτητα για 2.2, ισως αυτη γινει διαθεσιμη με καποιο update. Αν σου εβγαζε διαθεσιμη πχ και την 2.2, τοτε θα γινοταν ευκολα overclocking επιλεγοντας τη συχνοτητα αυτη μεσα απο την εφαρμογη.

 

Για να σιγουρευτεις 100% οτι οντως δεν υποστηριζει 2.2, με εναν root explorer, οπως τον root browser, πηγαινε στη διαδρομη sys->devices->system->cpu0->cpufreq-> και ανοιξε το αρχειο available_cpu_frequencies. Αν εκει δεν γραφει την 2.2, τοτε προς το παρον δεν την υποστηριζει ο kernel.

 

Στο αρχείο cpuinfo_cei_max_freq έχει την 2.0 Αρα προς το παρόν δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι εδώ μέσα φαίνεται δεν καταλαβαίνουν ή δεν θέλουν να καταλάβουν....

Γι αυτό φτάσαμε εδώ που φτάσαμε και σαν Λαός και σαν Κράτος. Είναι αυτό που λένε και λέγαν οι σοφοί αρχαίοι υμων προγονοι---Κάποιος επηζητουσε και έλεγε συνεχεια:ΒΟΗΘΑ ΠΑΝΑΓΊΑ...

Κάποια στιγμή και αυτή δεν άντεξε και του απαντησε: ΕΕΕ ΚΟΥΝΑ ΚΑΙ ΕΣΎ ΛΊΓΟ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΣΟΥ

END OF TOPIC

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν βρίσκω το λόγο για τέτοια έξαρση...

 

Παρακαλώ να επανέλθουμε στα της συσκευής και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα οπως μου ερθει το κινητο ,αντε να βαλω την ρομ BB72 την ιταλικη και τελος.

 

αν και γνωριζω να πειραζω τα κινητα,δεν θα ασχοληθω με overclocking κλπ.

ελπιζω σε λιγες μερες που η oneplus παρουσιασει το X,να το εχει εξοπλισει με τον Χ10 cpu που εχουμε και εμεις,ωστε να δωσει τους κωδικους του cpu και να βγουν αμεσως aosp και ,γιατι οχι, ρομς τυπου oxygen για το κινητο μας.

καλως να παραλαβουμε ολοι.

 

ΥΓ. η ειδηση οτι θα παρουσιασουν το νεο Χ500 δεν πρεπει να μας ανησυχει μια και μαλλον προκειται για ενα μοντελο με ιδια χαρακτηριστικα αλλα με σωμα πλαστικο

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση... Τι φορτιστή αυτοκινήτου πρέπει να επιλεξω να αγορασω? Εννοω τι κοιτω? την εξοδο? Ποσο πρεπει να ειναι? Ευχαριστώ πολυ. Επίσης τι αλλου ειδους φορτιστή μπορω να χρησιμοποιησω εκτός του μανήσιου?
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση... Τι φορτιστή αυτοκινήτου πρέπει να επιλεξω να αγορασω? Εννοω τι κοιτω? την εξοδο? Ποσο πρεπει να ειναι? Ευχαριστώ πολυ. Επίσης τι αλλου ειδους φορτιστή μπορω να χρησιμοποιησω εκτός του μανήσιου?

 

για μενα παρε εναν επωνυμο να βγαζει 1A.

ειναι ναι μεν αργος αλλα προσεχει την μπαταρια και φορτιζει καλα.

 

εγω πηρα τον original που ειχε το κινητο στην υπογραφη σου

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση... Τι φορτιστή αυτοκινήτου πρέπει να επιλεξω να αγορασω? Εννοω τι κοιτω? την εξοδο? Ποσο πρεπει να ειναι? Ευχαριστώ πολυ. Επίσης τι αλλου ειδους φορτιστή μπορω να χρησιμοποιησω εκτός του μανήσιου?

Το καλύτερο θα είναι ο φορτιστής που θα πάρεις , είτε αυτοκινήτου είτε για το σπίτι , να έχει τα ίδια χαρακτηριστικά στην έξοδο με αυτόν του τηλεφώνου. (Πχ 5V , 2 A ) .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ενδιαφέρομαι να παραγγείλω το συγκεκριμένο κινητό αλλά διαβάζω στο xda ότι έχει πολύ αδύναμο wifi λόγω κεραίας και οι εφαρμογές τύπου WhatsApp και messenger δεν σου δείχνουν ειδοποιήσεις παρά μόνο όταν τις ανοίγεις. Ισχύουν αυτά ή διορθώνονται με κάποια ρομ πχ του Ιταλού ?
Link to comment
Share on other sites

για μενα παρε εναν επωνυμο να βγαζει 1A.

ειναι ναι μεν αργος αλλα προσεχει την μπαταρια και φορτιζει καλα.

 

εγω πηρα τον original που ειχε το κινητο στην υπογραφη σου

 

Σ ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε μου. Θα το κοιταξω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το καλύτερο θα είναι ο φορτιστής που θα πάρεις , είτε αυτοκινήτου είτε για το σπίτι , να έχει τα ίδια χαρακτηριστικά στην έξοδο με αυτόν του τηλεφώνου. (Πχ 5V , 2 A ) .

 

Δηλαδή εσυ ποιον προτείνεις?

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα οπως μου ερθει το κινητο ,αντε να βαλω την ρομ BB72 την ιταλικη και τελος.

 

αν και γνωριζω να πειραζω τα κινητα,δεν θα ασχοληθω με overclocking κλπ.

ελπιζω σε λιγες μερες που η oneplus παρουσιασει το X,να το εχει εξοπλισει με τον Χ10 cpu που εχουμε και εμεις,ωστε να δωσει τους κωδικους του cpu και να βγουν αμεσως aosp και ,γιατι οχι, ρομς τυπου oxygen για το κινητο μας.

καλως να παραλαβουμε ολοι.

 

ΥΓ. η ειδηση οτι θα παρουσιασουν το νεο Χ500 δεν πρεπει να μας ανησυχει μια και μαλλον προκειται για ενα μοντελο με ιδια χαρακτηριστικα αλλα με σωμα πλαστικο

 

Ενω το X600 τί είναι ? Δεν είναι πλαστικό ?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία χτες από merimobiles στα 189 dollars. Αναμονή τώρα :)

 

Διαλεξες ενα απο τα χειροτερα καταστηματα,αντι του κορυφαιου ολων vickmall?Αν προλαβαινεις ακυρωσε και ζητα refund.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε μου. Θα το κοιταξω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δηλαδή εσυ ποιον προτείνεις?

 

Οποιονδήποτε εχει τα χαρακτηριστικά που σου είπα. Δεν έχω παραλάβει το τηλέφωνο ακόμα για να ξέρω τα χαρακτηριστικά του φορτιστη

Link to comment
Share on other sites

Αργεί το ατιμο:-P απο τις 10 έχει μπει Ελλάδα δε ανοίγει με τίποτα αυτός ο σακος;;;;:-P

 

Δεν εχει φτασει τιποτα,κ το δικο μου τρακ τα ιδια γραφει,πηρα τα ελτα,μονο οταν δειξει το δικο τους οτι εφτασε τοτε θα ειναι σωστο,δεν εχουν μπει στην Ελλαδα καν,τα ξενα το δειχνουν εδω μεν,αλλα.....

Link to comment
Share on other sites

Ενω το X600 τί είναι ? Δεν είναι πλαστικό ?

 

Εχει αλουμινιο στο περιβλημα.....

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Οποιονδήποτε εχει τα χαρακτηριστικά που σου είπα. Δεν έχω παραλάβει το τηλέφωνο ακόμα για να ξέρω τα χαρακτηριστικά του φορτιστη

 

Καποιο παιδί που ήδη το εχει και ξέρει να μας πει??:)

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

εγω παραλαμβανω Δευτερα.

 

αντε να δουμε τι ψαρια πιανει :)

 

Από πυ το εκανες παραγγελία ?? 13/10 θυμαμαι το παρήγγειλες ?? Πότε πρόλαβε και ηρθε ?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη που ξαναρωτάω αλλά βιάζομαι για να το παραγγείλω. Πως σας φαίνεται το wifi? Διαβάζω σε ξένα forum ότι έχει πρόβλημα... Edited by terrah
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη που ξαναρωτάω αλλά βιάζομαι για να το παραγγείλω. Πως σας φαίνεται το wifi? Διαβάζω σε ξένα forum ότι έχει πρόβλημα...

 

χωρις να γνωριζω ακομα να σου απαντησω, γιατι θα πρεπει να διαβάσεις ενα forum που το λεεθ καποιος, ενω εδω καθως και τοσα αλλα reviews δεν αναφερουν τιποτα για αυτο

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...