Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αυτη ειναι εγω την ζητησα απο το βικμολ και μου την περασαν οι ιδιοι !:)

εχει παρα πολυ καλα σχολια και ειναι απελευθερωμενη απο οτιδηποτε κινεζικο το οποιο κανονικα ηταν γεματο με την μαμα ρομ το λετιβι..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παραγγελία Σάββατο απόγευμα.

Μου είπαν την Δευτέρα ότι θα το έστελναν .....ακόμα τίποτα

Δεν έχουν στείλει τρακινγκ ....

 

Ειχαν αργια οι κινεζοι 2 μερες γι αυτο μάλλον άργησε.

Εγω έκανα χτες την παραγγελία και σήμερα έλαβα tracking number. Τωρα που βλέπω τη διαδικασία ταξιδιού του δεματος?

edit: το βρηκα... http://en.4px.com/index.php?option=com_tracking4px

Edited by kalvar
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτη ειναι εγω την ζητησα απο το βικμολ και μου την περασαν οι ιδιοι !:)

εχει παρα πολυ καλα σχολια και ειναι απελευθερωμενη απο οτιδηποτε κινεζικο το οποιο κανονικα ηταν γεματο με την μαμα ρομ το λετιβι..

 

ελληνικα εχει?

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

geono αυτο εκανες? Αυτη είναι η ρομ του ιταλου? (Δες το βιντεακι)

 

Ναι, αυτό έκανα. Απλά την rom (5s) την κατέβασα από εδώ: http://www.androidiani.com/forum/tutti-gli-altri-smartphone/473491-letv-one-x600-twrp-rom-bb72-mod.html (στο 1ο post κάτω-κάτω)

Τους drivers και την recovery τα κατέβασα από τα link που δίνει το βιντεάκι στην περιγραφή.

Η rom έχει κανονικά ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μολις έπιασε και τοο δικό μου Ελλαδα-Αεοροδρομιο οπότε αντε σε κανενα1-2 ημερες με το καλ ο θα παραλαβω και εγω και θα τεσταρω κλπ:)
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μολις έπιασε και τοο δικό μου Ελλαδα-Αεοροδρομιο οπότε αντε σε κανενα1-2 ημερες με το καλ ο θα παραλαβω και εγω και θα τεσταρω κλπ:)

 

Αντε με το καλό! Περιμένουμε εντυπώσεις....!!

Edited by kalvar
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό έκανα. Απλά την rom (5s) την κατέβασα από εδώ: http://www.androidiani.com/forum/tutti-gli-altri-smartphone/473491-letv-one-x600-twrp-rom-bb72-mod.html (στο 1ο post κάτω-κάτω)

Τους drivers και την recovery τα κατέβασα από τα link που δίνει το βιντεάκι στην περιγραφή.

Η rom έχει κανονικά ελληνικά.

 

Φίλε μπορείς να μας πεις 2 λόγια για την κάμερα του κινητού; Μπορεί να συγκριθεί με τις κάμερες που φοράνε οι ναυαρχίδες;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μπορείς να μας πεις 2 λόγια για την κάμερα του κινητού; Μπορεί να συγκριθεί με τις κάμερες που φοράνε οι ναυαρχίδες;

 

Δεν είχα ποτέ ακριβό κινητό για να συγκρίνω... sorry...:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μπορείς να μας πεις 2 λόγια για την κάμερα του κινητού; Μπορεί να συγκριθεί με τις κάμερες που φοράνε οι ναυαρχίδες;

 

Η κάμερα είναι αυτή που είναι mid range θα την χαρακτήριζα εγώ και για να είμαστε πιο ακριβής είναι η Sony imx214 αλλά πάντα παίζει και σημαντικό ρόλο το software της κάμερας. Πάντως ωραίο το κινητακι και σε καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι να πάρω αυτό το κινητό και έχω καναδυό απορίες.

1) Η οθόνη του έχει κάποια προστασία? (πχ gorilla glass) 'Η γεμίζει γρατσουνιές άμα δεν του βάλεις screen protector?

2) Ράδιο έχει?

3) Η μπαταρία πως σας φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

geono μπορείς να μας γραψεις αναλυτικα την ολη διαδικασία (βημα προς βημα οσο πιο απλα μπορεις) πως περασες την ρομ μπας και ξεστραβωθουμε εμείς οι εντελώς άσχετοι? Θα βοηθήσεις πολλους που δεν εχουν ιδεα πως να την περασουν. Σ ευχαριστώ:D
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις παρήγγειλα από Vickmall.

Το 32αρι 199€ περίπου μου βγήκε όλα πληρωμένα, PayPal μετατροπή από δολάριο, όλα. Το θετικό είναι ότι η παραγγελία έγινε κατευθείαν από PayPal με πιστωτική Alpha πρώην Citibank, χωρίς κολπάκια με το balance.

Αναμονή τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις παρήγγειλα από Vickmall.

Το 32αρι 199€ περίπου μου βγήκε όλα πληρωμένα, PayPal μετατροπή από δολάριο, όλα. Το θετικό είναι ότι η παραγγελία έγινε κατευθείαν από PayPal με πιστωτική Alpha πρώην Citibank, χωρίς κολπάκια με το balance.

Αναμονή τώρα.

 

Πολύ καλή τιμή! Εγω το 16αρι παράγγειλα απο vickmall. Με το καλό να παραλαβεις. Τους ζητησες την ρομ του ιταλου?

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δε τους ζήτησα. Όπως το στείλουν, μετά θα πειραματιστώ μόνος μου. Την παραγγελία την έκανα βιαστικά για να δω αν λειτουργεί το paypal.
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία Σάββατο απόγευμα.

Μου είπαν την Δευτέρα ότι θα το έστελναν .....ακόμα τίποτα

Δεν έχουν στείλει τρακινγκ ....

 

Ακόμα τίποτα.

Δεν απαντουν σε μέιλ , σκαιπ .

Ή παραγγελία ακόμα proccesing.

Κάπου διάβασα οτι απο αύριο έχουν κάποια γιορτή για ημερες...ισχυει κατι τετοιο;

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα τίποτα.

Δεν απαντουν σε μέιλ , σκαιπ .

Ή παραγγελία ακόμα proccesing.

Κάπου διάβασα οτι απο αύριο έχουν κάποια γιορτή για ημερες...ισχυει κατι τετοιο;

 

δεν σου έχουν στείλει email την απόδειξη πληρωμής ? το tracking το αναφέρει στο τέλος κάτω χαμηλά .

Link to comment
Share on other sites

δεν σου έχουν στείλει email την απόδειξη πληρωμής ? το tracking το αναφέρει στο τέλος κάτω χαμηλά .

 

Οχι ,τιποτα ακόμα.

Η παραγγελία ακομα στο processing.....

Περίεργο...

Link to comment
Share on other sites

Οχι ,τιποτα ακόμα.

Η παραγγελία ακομα στο processing.....

Περίεργο...

 

Επικοινώνησε μαζί τους. Ζητησε τους το tracking number. Μιλα στο Skype με τη selina ή στείλε τους mail.

edit: Διαβασα οτι εχουν αργία οι κινεζοι για μια εβδομάδα. Γι αυτο μαλλον δεν απαντουν...

Edited by kalvar
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και για μία εβδομάδα υπάρχει αργία στην Κίνα λόγο Εθνικής Εορτής και όλα θα είναι κλειστά ( εταιρειες, καταστήματα, μεταφορικές, προμηθευτές κτλ.)

Αρα υπομονή σε όποιους απο εμας τα δέματα δεν έχουν ξεκινήσει ή δεν κατάφεραν να περάσουν τα σύνορα μέχρι σήμερα..

Τέλος θεωρω οτι γι αυτο δεν θα απαντάνε και οι εκπρόσωποι των καταστημάτων σε διάφορες ερωτήσεις. Λογω αργιας. Υπομονή παιδιά.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Παρήγγειλα χθες το Letv One με 32GB ROM,μέσω paypal(σύνολο 199 ευρώ)και χωρίς κόλπα με το balance..

To παράξενο είναι ότι ενώ το Vickmall με ευχαρίστησε για την παραγγελία μου στέλνοντας μου mail

με τον αριθμό παραγγελίας μου(καθώς και η paypal με mail με ενημέρωσε ότι απέστειλα ενα χρηματικό ποσό στο Vickmall),

στην προπληρωμένη της τραπ.πειραιώς που χρησιμοποίησα,μου αναφέρει ότι το ποσό ειναι δεσμευμένο μέχρι την οριστικοποίηση της συναλλαγής..

υπάρχει περίπτωση να περιμένουν να εγκρίνει την διαδικασία η εδώ τράπεζα πειραιώς?

θα μου στείλουν αργότερα tracking number από το Vickmall?;μήπως έχει καθυστερήσει?

επίσης κάτω από το τηλέφωνο μου αναφέρε "With this product, you earn 221 loyalty point(s). 221 points = €1.29"

τί είναι τούτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Παρήγγειλα χθες το Letv One με 32GB ROM,μέσω paypal(σύνολο 199 ευρώ)και χωρίς κόλπα με το balance..

To παράξενο είναι ότι ενώ το Vickmall με ευχαρίστησε για την παραγγελία μου στέλνοντας μου mail

με τον αριθμό παραγγελίας μου(καθώς και η paypal με mail με ενημέρωσε ότι απέστειλα ενα χρηματικό ποσό στο Vickmall),

στην προπληρωμένη της τραπ.πειραιώς που χρησιμοποίησα,μου αναφέρει ότι το ποσό ειναι δεσμευμένο μέχρι την οριστικοποίηση της συναλλαγής..

υπάρχει περίπτωση να περιμένουν να εγκρίνει την διαδικασία η εδώ τράπεζα πειραιώς?

θα μου στείλουν αργότερα tracking number από το Vickmall?;μήπως έχει καθυστερήσει?

επίσης κάτω από το τηλέφωνο μου αναφέρε "With this product, you earn 221 loyalty point(s). 221 points = €1.29"

τί είναι τούτο?

Θα επιβεβαιωθεί η πληρωμή από τον υπεύθυνο της Vickmall. Μη σε αγχώνει. Η πληρωμή έγινε κανονικά και αύριο ή Δευέρα θα έχεις και το tracking number. Το ίδιο έπαθα και εγώ από το to2c.com. Λογικά με την αγορά σου που έκανες σου έδωσε το Vickmall αυτούς τους πόντους που μπορείς να τους εξαργυρώσεις σε κάποια επόμενη αγορά σου. Αν πάρεις για παράδειγμα ένα κινητό ακόμα σε 1 μήνα αντί για 200 ευρώ που θα το πλήρωνες θα σου κάνουν έκπτωση 1.29 ευρώ στην αρχική τιμή του. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται εδώ http://gr.investing.com/holiday-calendar/ στην Κίνα έχουν αργίες μέχρι και τις 7- Οκτωβρίου. Οπότε από την επόμενη Πέμπτη και μετα θα δούμε κάποια κίνηση όσοι έχουμε κάνει παραγγελία από Κίνα.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα τελικα παρελαβα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο αυτο που ειδα:)

 

Αυτα που εχουν αναφερει καποια παιδια ισχυουν το λιγοτερο κατα 1000%. Το τηλεφωνο ειναι πραγματικα καταπληκτικο και μετα λογου γνωσεως στα χρηματα που υπαρχει τωρα δεν συγκρινεται με κανενα Xiaomi & Meizu etc και τελος.

 

Ποιοτητα κατασκευης 10 στα 10 σε ολα ομως αλλα ειδικα στην οθονη θα ελεγα οτι εινα ισως απο τις 1-2 καλυτερες που εχω δουλεψει.

Κρυσταλλο με φοβερα χρωματα ειδικα μαυρο -ασπρο και την απιστευτη υφη.

Μου θυμισε οταν πηρα το HD2 και μετα το Galazy S2 :lol: Την συγκρινω μονο με αυτη του 1+1 απο Κινεζικα.

 

Εκει που επαθα πλακα ειναι με τις ταχυτητες ειδικα οταν εισαι εκτος wifi δηλαδη 3G (εδω που ειμαι εγω)

Ο stock browser φυσαει χωρις οταν κανεις ζουμ να σε πεταει αριστερα και δεξια και αλλου απο εκει που διαβαζες:cool:

Η καμερα δεν προλαβαινεις να καταλαβεις ποτε εστιαζει και τραβει φωτο....

Το EUI ομορφο και γρηγορο!!

 

Δεν ξερω τι αλλο να πω αλλα αυτα προλαβα και ειδα μεσα σε ενα 12ωρο:p:p

 

Περισσοτερα και για gps κλπ καθως και ανεβασμα καποιον φωτο πιστευω συντομα.

Αν θελετε να ρωτησετε κατι εδω ειμαι.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα τελικα παρελαβα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο αυτο που ειδα:)

 

Αυτα που εχουν αναφερει καποια παιδια ισχυουν το λιγοτερο κατα 1000%. Το τηλεφωνο ειναι πραγματικα καταπληκτικο και μετα λογου γνωσεως στα χρηματα που υπαρχει τωρα δεν συγκρινεται με κανενα Xiaomi & Meizu etc και τελος.

 

Ποιοτητα κατασκευης 10 στα 10 σε ολα ομως αλλα ειδικα στην οθονη θα ελεγα οτι εινα ισως απο τις 1-2 καλυτερες που εχω δουλεψει.

Κρυσταλλο με φοβερα χρωματα ειδικα μαυρο -ασπρο και την απιστευτη υφη.

Μου θυμισε οταν πηρα το HD2 και μετα το Galazy S2 :lol: Την συγκρινω μονο με αυτη του 1+1 απο Κινεζικα.

 

Εκει που επαθα πλακα ειναι με τις ταχυτητες ειδικα οταν εισαι εκτος wifi δηλαδη 3G (εδω που ειμαι εγω)

Ο stock browser φυσαει χωρις οταν κανεις ζουμ να σε πεταει αριστερα και δεξια και αλλου απο εκει που διαβαζες:cool:

Η καμερα δεν προλαβαινεις να καταλαβεις ποτε εστιαζει και τραβει φωτο....

Το EUI ομορφο και γρηγορο!!

 

Δεν ξερω τι αλλο να πω αλλα αυτα προλαβα και ειδα μεσα σε ενα 12ωρο:p:p

 

Περισσοτερα και για gps κλπ καθως και ανεβασμα καποιον φωτο πιστευω συντομα.

Αν θελετε να ρωτησετε κατι εδω ειμαι.

 

Καλοδούλεφτο!!! Πεσμας εντυπώσεις απο τη μπαταρια αν εχεις την καλοσύνη..

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...