Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

GOOGLAΡΙΣΕ LETV ROM BB72.περασε στο κινητο ολα τα αρχεια κ θα εχεις multilanguage rom,gapps,root.ευκολο ειναι.ανβαθμιση μου ηλθε αλλα δεν την περασε επειδη φοραω custom TWRP (Tου Ιταλου κ αυτη).κινεζιες εχουν φυγει απο μεσα κ ο τυπος ακολουθει τις stable αναβαθμισεις k τις καθαριζει,μετα 2 μερες τις ανεβαζει ετοιμες(ayth th stigmh exv thn 5.004s:)παρεπιπτωντος μπας κ εχεις καμμια θηκη για αυτο?

 

Έχεις αντιμετωπίσει κάποιο θέμα με το σήμα της κινητής; Πολλά παράπονα έχω διαβάσει και έχω ψιλομπερδευτεί. Επίσης με την κάμερα είσαι ικανοποιημένος;

Και κάτι άλλο τα capacitive buttons τα διακρίνεις καθόλου, γιατί εγώ σε video review δεν μπόρεσα να τα διακρίνω

Edited by kon_stantinos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπαα δεν έχω κάποιο θέμα με το σήμα,όπως κ με τις φωτό.μια χαρά βγάζει όπως κ βίντεο έως 4κ..όσο για τα buttons φαίνονται μόλις πέφτει το φως...ή συσκευή δουλεύει μια χαρά κ καλύτερα από το Mi 3 που είχα.....
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδιά μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος , έχω ένα θέμα με το letv one , μόλις το παρέλαβα όλα είναι καλά , το μόνο περίεργο είναι ότι όταν μπαίνω στο youtube να δω κάποιο video HD , Η FHD η αναπαραγωγή είναι θολή ! :worry: ...επειδή είμαι λήγω άσχετος με αυτά , παρακαλώ αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος , έχω ένα θέμα με το letv one , μόλις το παρέλαβα όλα είναι καλά , το μόνο περίεργο είναι ότι όταν μπαίνω στο youtube να δω κάποιο video HD , Η FHD η αναπαραγωγή είναι θολή ! :worry: ...επειδή είμαι λήγω άσχετος με αυτά , παρακαλώ αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ?

 

Το ρυθμιζεις απο το youtube. Για πεσμας εντυπωσεις απο τη συσκευη. Απο που το πηρες και πισο σου κοστισε? Καλοδουλευτο.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος , έχω ένα θέμα με το letv one , μόλις το παρέλαβα όλα είναι καλά , το μόνο περίεργο είναι ότι όταν μπαίνω στο youtube να δω κάποιο video HD , Η FHD η αναπαραγωγή είναι θολή ! :worry: ...επειδή είμαι λήγω άσχετος με αυτά , παρακαλώ αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ?

 

Μια ερώτηση φίλε μου,

τρέχει στα 2,0 ή στα 2,2Ghz. Γιατί σε άλλο site λέει 2,0 σε άλλο 2,2......????

Τι antutu βγάζει?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φιλαράκι , το πήρα από το oppomart 225 euro + 17 euro γιατί το πήρα από Ευρώπη (tax free) θα σου πω πρώτες εντυπώσεις γιατί δεν το έχω πολύ δουλέψει ..... αυτό που κάνει μπαμ όταν το πιάσεις είναι η ποιότητα κατασκευής , πολύ στιβαρό τηλέφωνο , καταπληκτική οθόνη , κάμερα , ταχύτητα , κωλύματα δεν έχω δει κανένα μέχρι τώρα , όσο για την μπαταρία που πολύ ρωτούν , αν και δεν είμαι από αυτούς που ασχολούνται με παιχνίδια , και όλα τα άλλα, με την πρώτη φόρτιση 2 μέρες τώρα και έχει ακόμα 40% , μετά από 2,3 φορτίσεις ακόμα λογικά θα απόδοσή ακόμα καλύτερα. Αυτά μετά από μια γενική ματιά , αν θέλεις να με ρωτήσεις κάτι συγκεκριμένο και μπορώ ευχαρίστως να σου απαντήσω .
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φιλαράκι , το πήρα από το oppomart 225 euro + 17 euro γιατί το πήρα από Ευρώπη (tax free) θα σου πω πρώτες εντυπώσεις γιατί δεν το έχω πολύ δουλέψει ..... αυτό που κάνει μπαμ όταν το πιάσεις είναι η ποιότητα κατασκευής , πολύ στιβαρό τηλέφωνο , καταπληκτική οθόνη , κάμερα , ταχύτητα , κωλύματα δεν έχω δει κανένα μέχρι τώρα , όσο για την μπαταρία που πολύ ρωτούν , αν και δεν είμαι από αυτούς που ασχολούνται με παιχνίδια , και όλα τα άλλα, με την πρώτη φόρτιση 2 μέρες τώρα και έχει ακόμα 40% , μετά από 2,3 φορτίσεις ακόμα λογικά θα απόδοσή ακόμα καλύτερα. Αυτά μετά από μια γενική ματιά , αν θέλεις να με ρωτήσεις κάτι συγκεκριμένο και μπορώ ευχαρίστως να σου απαντήσω .

 

Σ ευχαριστώ για την απαντηση σου φιλε μου. Ελληνικά εχει? Απο καμερα και 4g πως παει? Κι εμενα μ αρεσει παρα πολυ σαν συσκευη, αν και δεν το χω δει απο κοντα, αλλα δυστυχως δεν μπορω να το αποκτησω απο εξω. Μονη ελπίδα μου μόνο αν το βρω σε καμια αγγελία ή αν δεν το θελει καποιο παιδι απο εδω μεσα. Ας μου στείλει πμ.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει ελληνικά κανονικά , μου έχουν αφαίρεσή όλες τής κινέζικες εφαρμογές , όσο για την κάμερα ειδικά την μέρα δεν το συζητώ ...καταπληκτική .. σε βραδυνές τώρα λήψεις με μια ρυθμισει τα πάει περίφημα ...όσο για το 4g δεν μπορώ να σου πω γιατί εδώ που είμαι (Κορινθία ) δεν έχει παντού , και δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα .... Όσο για αυτό που λες (αν κάποιος μέσα από εδώ θέλει να το δώσει ) επειδή εγώ τα αλλάζω σαν πουκάμισα ..... δεν έχω κρατήσει κινητό πάνω από 5 μήνες το ανώτερο , έχω δώσει και κινητό μετά από 1 μήνα , θα σε έχω στα υπόψιν: wink: έχω πάρει και 3 θήκες φοβερές , και ένα TEMPERED GLASS τις NILLKIN .. foul extra δηλαδή :D....καλώ βράδυ -Αλέκος.
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει ελληνικά κανονικά , μου έχουν αφαίρεσή όλες τής κινέζικες εφαρμογές , όσο για την κάμερα ειδικά την μέρα δεν το συζητώ ...καταπληκτική .. σε βραδυνές τώρα λήψεις με μια ρυθμισει τα πάει περίφημα ...όσο για το 4g δεν μπορώ να σου πω γιατί εδώ που είμαι (Κορινθία ) δεν έχει παντού , και δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα .... Όσο για αυτό που λες (αν κάποιος μέσα από εδώ θέλει να το δώσει ) επειδή εγώ τα αλλάζω σαν πουκάμισα ..... δεν έχω κρατήσει κινητό πάνω από 5 μήνες το ανώτερο , έχω δώσει και κινητό μετά από 1 μήνα , θα σε έχω στα υπόψιν: wink: έχω πάρει και 3 θήκες φοβερές , και ένα TEMPERED GLASS τις NILLKIN .. foul extra δηλαδή :D....καλώ βράδυ -Αλέκος.

 

Να σαι καλα φιλε Αλεκο για τις απαντησεις σου. Σ ευχαριστω πολύ. Δοκιμασε να μας πεις και το 4G. Σου δουλευουν και οι δυο καρτες σωστα?Υ

Υ.Γ. Αν το βαρεθεις αμεσα στειλε πμ:)

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται ο ιταλος εχει ανεβασει την 5-005s multilanguage η οποια ειναι αψεγαδιαστη,οπως επισης οτι εγινε port η ΜΙUI 7 (5.0.2 LOLLIPOP)την οποια δοκιμασα σημερα .Κ αυτη χωρις θεμα,μονο που εχει κινεζικα κ αγγλικα μονο...

το λινκ της MIUI 7 ειναι αυτο

http://97733e.l41.yunpan.cn/lk/cmk9zGRQ5nYqL

κωδικος d0e4

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται ο ιταλος εχει ανεβασει την 5-005s multilanguage η οποια ειναι αψεγαδιαστη,οπως επισης οτι εγινε port η ΜΙUI 7 (5.0.2 LOLLIPOP)την οποια δοκιμασα σημερα .Κ αυτη χωρις θεμα,μονο που εχει κινεζικα κ αγγλικα μονο...

το λινκ της MIUI 7 ειναι αυτο

http://97733e.l41.yunpan.cn/lk/cmk9zGRQ5nYqL

κωδικος d0e4

 

Ποια η διαφορά με την προηγούμενη?

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Αφου ψηθηκα με αρκετα reviews κλπ παρηγγειλλα το 32αρι και το περιμενω.....:)
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Κανένα screenshot με sot (screen on time) θα βοηθούσε πολύ για να δούμε πόσο διαρκεί η μπαταρία του κινητού γιατί 3 ώρες που άκουσα από review δε μου φαίνονται αρκετές.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν μπορώ να το φορτίζω με αυτόν το φορτιστή ?

http://www.banggood.com/NILLKIN-EU-AC-5V-2A-USB-Charger-Adapter-For-Mobile-Phone-p-926190.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στα 200 ευρω το 32αρι στο minideal αξιζει?

1.αν τους πως να μου περασουν ελληνικα και να βγαλουν ολες τις κινεζικες εφαρμογες απο μεσα θα βγουν και αυτα της letv με το που μπαινει στι μενου?

2. sar θελω να μαθω οπωσδηποτε

3. Καποιο προβλημα που εμφανιζει σε καποιον?

4. Ραδιο δεν εχει ε? :(

Boηθηστε λιγο τυχεροι κατοχοι αξιζει να το παρωΩ? :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στα 200 ευρω το 32αρι στο minideal αξιζει?

1.αν τους πως να μου περασουν ελληνικα και να βγαλουν ολες τις κινεζικες εφαρμογες απο μεσα θα βγουν και αυτα της letv με το που μπαινει στι μενου?

2. sar θελω να μαθω οπωσδηποτε

3. Καποιο προβλημα που εμφανιζει σε καποιον?

4. Ραδιο δεν εχει ε? :(

Boηθηστε λιγο τυχεροι κατοχοι αξιζει να το παρωΩ? :p

 

Την ίδια απορία έχω κι εγω! Πως είναι το λειτουργικο όπως έρχεται από τους κινεζους? Κατά τ άλλα πιστεύω πως είναι πάρα πολύ καλη επιλογη, ιδίως σ αυτη τη τιμη! Ανώτερο του redmi note 2

Link to comment
Share on other sites

το redmi εχει ραδιο εχει sd αλλα ειναι αδιαφορο ενμφανισιακα αυτο ρε παιδι μου σε κερδιζει παραπανω..πιστευω με τετοια τιμη θα το παρει πολυς κοσμος..185 το 16αρι 202 το 32αρι στο μινιντιλ..για να δουμε τι θα μας πουν τα παιδια που το εχουν..
Link to comment
Share on other sites

recovery : https://mega.nz/#!R8NUSSqC!0coDkQ85edqJG36m-jSaQo5GuMZu37pKDFAYOqnqUrw

οδηγίες για εγκατάσταση recovery εδώ :https://www.youtube.com/watch?v=ih8FlsRToe8

Η τελευταία rom του ιταλού εδώ :http://www.androidiani.com/forum/tutti-gli-altri-smartphone/473491-letv-one-x600-twrp-rom-bb72-mod.html κάτω - κάτω στο 1ο post είναι η τελευταία: S1_x600-BY_BB72_Multi_Lang-Based_5.0.005S.zip

Link to comment
Share on other sites

recovery : https://mega.nz/#!R8NUSSqC!0coDkQ85edqJG36m-jSaQo5GuMZu37pKDFAYOqnqUrw

οδηγίες για εγκατάσταση recovery εδώ :https://www.youtube.com/watch?v=ih8FlsRToe8

Η τελευταία rom του ιταλού εδώ :http://www.androidiani.com/forum/tutti-gli-altri-smartphone/473491-letv-one-x600-twrp-rom-bb72-mod.html κάτω - κάτω στο 1ο post είναι η τελευταία: S1_x600-BY_BB72_Multi_Lang-Based_5.0.005S.zip

Για πες περισοοτερα για την Rom....Σε τι ειδες βελτιωση σε σχεση με την μαμα?

Απο τις Κινεζιες, TV κλπ κραταει τιποτε? Ή φευγουν ολα?

Το περιμενω απο μερα σε μερα:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

MIUI 7 AΓΓΛΟΚΙΝΕΖΙΚΗ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ!!

http://www.movilesdualsim.com/tema/rom-letv-x600-miui-v7_v-1-by-maxteam.113741/

τη φοραω κ δεν εχει ΚΑΝΕΝΑ προβλημα!!!καλυτερη διαρκεια μπαταριας κ ακομα πιο γρηγορο:cool:

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

ας το παρουμε πρωτα χαχα.. αδερφε ραδιο δεν εχει ε?

μαγκες το οτι εχει 200 ευρω στο μινιντιλ το 32 ενω δεν υπαρχει αλλου αυτη η τιμη δε ειναι περιεργο?

Link to comment
Share on other sites

ραδιο δεν εχω δοκιμασει,αλλα λογικα ακομη κ αν δεν εχει, υπαρχει το SPIRIT FM APK που πρεπει να δουλευει.200 το πηγανε εε?tsampa για αυτη τη συσκευη...

EDIT...δεν δουλευει το SPIRIT FM.....

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...