Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παντως κατι ακουστικα xiaomi που εχω δεν συμβαδιζει το πατημα των κουμπιων με τον player και ειναι κριμα τωρα γιατι ειναι καλα και δεν τη βρισκω να πουμε να παταω να αλλαξει κομματι και να δυναμωνει η να χαμηλωνω και να δυναμωνει κατεβασα κανα δυο προγραμματα που το διωρθωνουν αλλα τιποτα..

Μηπως ξερει κανενας κανα στανταρακι προγραμμα που το φτιαχνει η καναν player που να παιζει σωστα με τα κουμπια η κανα built prop που το φτιαχνει κατι· τες πα· θα ηταν πολυ μπαμ ευχαριστω.

 

Α και αν αντιμετωπίζει κανενας το ιδιο πρόβλημα να το πει.. η σιωπη δεν ειναι λυση..

την 7ς εχω πανω αλλα τις εχω δοκιμασει οοοολες και σε οολες τα ιδια..

Link to comment
Share on other sites

παιδες κανενα προγραμα επικοινωνιας με το pc μεσω usb υπαρχει για το λετβακι ? :)

 

η μπαταρια ενώ μεταξυ με κλειστα τα data κραταει απίστευτα , βαζοντας και κανα προγραμα για kill aplls

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το sendanywhere στο κινητο και στο pc και ολα ευκολα μετα ουτε login δε χρειαζεται αλλα και με το καλωδιο να το συνδεσεις μια χαρα μεταφερεις δυσκολευεσαι καπου?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν έρχονται ειδοποιήσεις καθόλου ουτε καν λαμπάκι δεν ανάβει. Μόνο εαν ανοίγω viber η messager τότε και μόνο τότε έρχονται. Δεν βγάζω άκρη πλεον όποτε θέλει με data έρχονται ολα κανονικά αλλά δεν έρχεται τίποτα με wifi και σήμερα ακριβώς το αντίθετο. Μόνο εαν είναι ανοιχτή η οθόνη έρχονται ειδοποιήσεις μόλις κλείσει τέλος όλα.

Απαράδεκτο μόνο αυτό εχω να πω.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν έρχονται ειδοποιήσεις καθόλου ουτε καν λαμπάκι δεν ανάβει. Μόνο εαν ανοίγω viber η messager τότε και μόνο τότε έρχονται. Δεν βγάζω άκρη πλεον όποτε θέλει με data έρχονται ολα κανονικά αλλά δεν έρχεται τίποτα με wifi και σήμερα ακριβώς το αντίθετο. Μόνο εαν είναι ανοιχτή η οθόνη έρχονται ειδοποιήσεις μόλις κλείσει τέλος όλα.

Απαράδεκτο μόνο αυτό εχω να πω.

 

Τι launcer έχεις βάλει? Μήπως αυτός σου δημιουργεί το πρόβλημα? Για δοκίμασε να τον αλλαξεις μπας και στρώσει.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν έρχονται ειδοποιήσεις καθόλου ουτε καν λαμπάκι δεν ανάβει. Μόνο εαν ανοίγω viber η messager τότε και μόνο τότε έρχονται. Δεν βγάζω άκρη πλεον όποτε θέλει με data έρχονται ολα κανονικά αλλά δεν έρχεται τίποτα με wifi και σήμερα ακριβώς το αντίθετο. Μόνο εαν είναι ανοιχτή η οθόνη έρχονται ειδοποιήσεις μόλις κλείσει τέλος όλα.

Απαράδεκτο μόνο αυτό εχω να πω.

 

Αποτι διαβάζω μάλλον μόνο εσύ έχεις το θέμα αυτό για να μην σου λένε τη να κανείς.δεν είμαι και εχπερτ πανό σε αυτά αλλά μάλλον θα ήταν καλύτερα να ξαναβαλης από τον αρχή κάποια Ρομ. Μήπως κάτι δεν πήγε καλά όταν την εβαλες.

Και μια πρόταση . να βάλουμε στην πρώτη σελίδα όλα τα περί συσκευής π.χ. τα εργαλεια που χρειάζονται, τις Ρομ που υπάρχουν και τον τρόπο που ακοολουθαμε για Ρουτ,ρεκοβερι,κτλ.

Τουλάχιστον έτσι είναι σε άλλες σελίδες για συσκευές,και είναι παιχνίδι για εμάς

Να βρίσκουμε ότι θελουμε.

Link to comment
Share on other sites

170$ banggood μέσω mail...

 

Το 32gb κιόλας.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

παντως κατι ακουστικα xiaomi που εχω δεν συμβαδιζει το πατημα των κουμπιων με τον player και ειναι κριμα τωρα γιατι ειναι καλα και δεν τη βρισκω να πουμε να παταω να αλλαξει κομματι και να δυναμωνει η να χαμηλωνω και να δυναμωνει κατεβασα κανα δυο προγραμματα που το διωρθωνουν αλλα τιποτα..

Μηπως ξερει κανενας κανα στανταρακι προγραμμα που το φτιαχνει η καναν player που να παιζει σωστα με τα κουμπια η κανα built prop που το φτιαχνει κατι· τες πα· θα ηταν πολυ μπαμ ευχαριστω.

 

Α και αν αντιμετωπίζει κανενας το ιδιο πρόβλημα να το πει.. η σιωπη δεν ειναι λυση..

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν έρχονται ειδοποιήσεις καθόλου ουτε καν λαμπάκι δεν ανάβει. Μόνο εαν ανοίγω viber η messager τότε και μόνο τότε έρχονται. Δεν βγάζω άκρη πλεον όποτε θέλει με data έρχονται ολα κανονικά αλλά δεν έρχεται τίποτα με wifi και σήμερα ακριβώς το αντίθετο. Μόνο εαν είναι ανοιχτή η οθόνη έρχονται ειδοποιήσεις μόλις κλείσει τέλος όλα.

Απαράδεκτο μόνο αυτό εχω να πω.

 

ή δεν έχει περαστεί σωστά η ρομ, ή κάτι παίζει με τις ρυθμίσεις για εξοικονόμηση ενέργειας και κλείνουν οι εφαρμογές με το κλείσιμο της οθόνης ή μετά από κάποια ώρα. Υπάρχει ρύθμιση perfomance ή απενεργοποίηση της εξοικονόμησης ενέργειας; Εχεις τίποτα greenify κλπ;

Link to comment
Share on other sites

[/color]

170$ banggood μέσω mail...

 

Στείλε το link απο το email αν μπορείς

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

αξιοπιστο ειναι μπειτε μεσα και θα το βρειτε τι λινκ και λιλινκ ψαχνετε δύσκολο ειναι να γραψεις bangood και μετα letv στην αναζητηση του site?
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έχω βάλει τίποτα που να κλείνει εφαρμογές . Το παράξενο είναι πως δεν ξέρεις πότε θα το κάνει. Για παράδειγμα τώρα που είμαι σπίτι έρχονται όλα κανονικά ακόμα κι αν έχει περάσει αρκετή ώρα που έχω αφήσει το τηλέφωνο.Το πρωι όμως δεν ερχόταν τίποτα κι έπρεπε να ανοίγω της εφαρμογές για να έρθουν. Ε δεν έχω αλλάξει η πειράξει κάτι από το πρωί μέχρι τώρα....τι να πω.!!!! Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με την ρομ γιατί μου το έκανε και με την 6s και με την 7s αλλά και την 7sR (έχω περάσει μόνο kernel).Επίσης το script για το Ipv6 το έχω και τρέχει αλλά και πάλι τα ίδια κάνει,απλά δεν είναι κάτι στανταρ για να πεις με σιγουριά τι φταίει. Ας ελπίζουμε να βγει κάποιο up date στην ρομ η κάτι άλλο που να ξέρουμε σίγουρα ότι διορθώνει το πρόβλημα αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Aυτο με τα μηνυματα που δεν ερχονται ειναι ενα προβλημα που συμβαινει και σε αλλα κινητα, συμπεριλαμβανομενου του ΝΟΤΕ4.

Ειναι οπως το λες, αλλες φορες συμβαινει και δεν ερχεται κατι μεχρι να ανοιξω το κινητο, αλλες φορες ερχονται ακομα κι οταν δεν το εχω ακουμπησει 4-5 ωρες.

Εν πασει περιπτωσει, το παρηγγειλα κι εγω, θα εχει ενα δυσκολο εργο να με πεισει να εγκαταλειψω το ΝΟΤΕ4 που εχω, αλλα πραγματικα ειμαι πολυ περιεργος να ασχοληθω μαζι του. Πανω απ ολα με τραβηξε η σχεδιαση του που φερνει σε mi4 (που λατρευω σαν design) με οθονη 5.5 ιντσων

Edited by pittas
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έχω βάλει τίποτα που να κλείνει εφαρμογές . Το παράξενο είναι πως δεν ξέρεις πότε θα το κάνει. Για παράδειγμα τώρα που είμαι σπίτι έρχονται όλα κανονικά ακόμα κι αν έχει περάσει αρκετή ώρα που έχω αφήσει το τηλέφωνο.Το πρωι όμως δεν ερχόταν τίποτα κι έπρεπε να ανοίγω της εφαρμογές για να έρθουν. Ε δεν έχω αλλάξει η πειράξει κάτι από το πρωί μέχρι τώρα....τι να πω.!!!! Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με την ρομ γιατί μου το έκανε και με την 6s και με την 7s αλλά και την 7sR (έχω περάσει μόνο kernel).Επίσης το script για το Ipv6 το έχω και τρέχει αλλά και πάλι τα ίδια κάνει,απλά δεν είναι κάτι στανταρ για να πεις με σιγουριά τι φταίει. Ας ελπίζουμε να βγει κάποιο up date στην ρομ η κάτι άλλο που να ξέρουμε σίγουρα ότι διορθώνει το πρόβλημα αυτό.

 

Εγώ πάντως με την 6s του Ιταλού χωρίς κανένα script-πειραγμα και με τον κλασσικό launcher(βλ. Google) αν δεν άνοιξω κάποια εφαρμογη... ειδοποίηση γιοκ... Με βλέπω να αρχίζω τις αλχημείες με το κινητακι μπας και δω άσπρη μέρα...

Αλήθεια οι φίλοι με την MIUI τι λένε;

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΩΤΟΣ...

ΤΡΕΧΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ...:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 PRO (και γουστάρωωωωω!!)

Link to comment
Share on other sites

199 μου το βγαζει εμενα

 

Μήπως πρέπει να έχεις κάνει εγραφή στο σάιτ πρώτα.. Για δοκίμασε το και ενημερωσέ μας, περίεργο.. :/

 

 

 

Μόλις επιχείρησα την αγορά, 173 usd από Banggood μέσω paypal (χρεωστική visa πειραιώς) αλλά τίποτα. Στον λογαριασμό του paypal είχα και 10 usd balance , αν και δεν νομίζω να έπαιξε κάποιο ρόλο.

 

Αμέσως μετά επιχείρησα αγορά χωρίς paypal, μονο με την χρεωστική visa πειραιώς, Η παραγγελία έγινε δεκτή αλλά μου ήρθε αυτό το μήνυμα. "Your credit card transaction needs to be manually reviewed by your bank; this will be completed within 1 business day."

 

Αυτό σημαίνει ότι μάλλον θα φάω πόρτα, ή υπάρχει και η πιθανοτητα να περάσει η αγορά?

 

Πάντως θεωρώ πολύ καλή την προσφορά και ελπίζω να περάσει η αγορά μου.

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων. :)

Link to comment
Share on other sites

Αμέσως μετά επιχείρησα αγορά χωρίς paypal, μονο με την χρεωστική visa πειραιώς, Η παραγγελία έγινε δεκτή αλλά μου ήρθε αυτό το μήνυμα. "Your credit card transaction needs to be manually reviewed by your bank; this will be completed within 1 business day."

 

Αυτό σημαίνει ότι μάλλον θα φάω πόρτα, ή υπάρχει και η πιθανοτητα να περάσει η αγορά?

 

Πάντως θεωρώ πολύ καλή την προσφορά και ελπίζω να περάσει η αγορά μου.

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων. :)

 

Όχι απλά όταν αγοράζεις με κάρτα κάνει αυτή την διαδικασία πάντα. Δεν τρως ποτέ άκυρο ;) Καλορίζικο!

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έχω βάλει τίποτα που να κλείνει εφαρμογές . Το παράξενο είναι πως δεν ξέρεις πότε θα το κάνει. Για παράδειγμα τώρα που είμαι σπίτι έρχονται όλα κανονικά ακόμα κι αν έχει περάσει αρκετή ώρα που έχω αφήσει το τηλέφωνο.Το πρωι όμως δεν ερχόταν τίποτα κι έπρεπε να ανοίγω της εφαρμογές για να έρθουν. Ε δεν έχω αλλάξει η πειράξει κάτι από το πρωί μέχρι τώρα....τι να πω.!!!! Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με την ρομ γιατί μου το έκανε και με την 6s και με την 7s αλλά και την 7sR (έχω περάσει μόνο kernel).Επίσης το script για το Ipv6 το έχω και τρέχει αλλά και πάλι τα ίδια κάνει,απλά δεν είναι κάτι στανταρ για να πεις με σιγουριά τι φταίει. Ας ελπίζουμε να βγει κάποιο up date στην ρομ η κάτι άλλο που να ξέρουμε σίγουρα ότι διορθώνει το πρόβλημα αυτό.

 

Εγώ πάντως με την 6s του Ιταλού χωρίς κανένα script-πειραγμα και με τον κλασσικό launcher(βλ. Google) αν δεν άνοιξω κάποια εφαρμογη... ειδοποίηση γιοκ... Με βλέπω να αρχίζω τις αλχημείες με το κινητακι μπας και δω άσπρη μέρα...

Αλήθεια οι φίλοι με την MIUI τι λένε;

 

Σχετικα με τις ειδοποιησεις, ο Ιταλος δινει τις εξης οδηγιες (Μεταφραση με Google translate):

 

 

  • NOTE 2 : If after doing all the steps to receive notifications WAPP , telegram , ETCC (eg block the app , set to start automatically at boot time , etc ... ) you still have problems notifications , then try with a wipe "Internal storage " by TWRP . Such wipe erases all personal files ( video , photos, music , documents etc .. ) therefore make a backup of PC

 

 

  • NOTE 3 If you have problems with notifications :
     
    1. Lock the app with a swipe down from taskmanager so it looks a padlock
     
    2. From Super App Manager / Management permissions / management start make sure you have given the boot to boot app
     
    3. From Super App Manager / power management / power saving Advanced / energy saving smart DISBILITARE make sure the app you want to receive notifications

 

Λογικα το Note 3 ειναι αυτο που χρειαζεστε. Για το Note 2 δεν ειμαι σιγουρος σε τι αναφερεται.

 

Το εχετε δοκιμασει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...