Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητο μου εχει ερθει απο το minideal με την 2s!

Επειδη προσπαθω να περασω την 6(λογω καλυτερης μπαταριας) ακολουθω τον οδηγο του φιλου pik. Kαπου εχω κολλησει ομως. Οταν πατησα το recovery bat και μου εβγαλε το παραθυρακι του cmd που απλα επρεπε να παταω καποιο κουμπι για να συνεχισει καθε φορα, οταν τελειωσε κ εκλεισε το κινητο εσβησε και ανοιξε σε κανονικο μενου και οχι ρικοβερι.

What the deus?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητο μου εχει ερθει απο το minideal με την 2s!

Επειδη προσπαθω να περασω την 6(λογω καλυτερης μπαταριας) ακολουθω τον οδηγο του φιλου pik. Kαπου εχω κολλησει ομως. Οταν πατησα το recovery bat και μου εβγαλε το παραθυρακι του cmd που απλα επρεπε να παταω καποιο κουμπι για να συνεχισει καθε φορα, οταν τελειωσε κ εκλεισε το κινητο εσβησε και ανοιξε σε κανονικο μενου και οχι ρικοβερι.

What the deus?

εβαλες τα drivers?>

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα εβαλα Δημητρη. Μου αναγνωριζει το κινητο το recovery bat πλεον. Και πριν τελειωσει μου γραφει: αν σου εχει βγαλει okay(ναι μου εχει βγαλει) τοτε πατα ενα κουμπι να κλεισει το παραθυρο και να ξεκινησει το ρικοβερι και μπαινει παλι σε κανονικο μενου
Link to comment
Share on other sites

Ναι τα εβαλα Δημητρη. Μου αναγνωριζει το κινητο το recovery bat πλεον. Και πριν τελειωσει μου γραφει: αν σου εχει βγαλει okay(ναι μου εχει βγαλει) τοτε πατα ενα κουμπι να κλεισει το παραθυρο και να ξεκινησει το ρικοβερι και μπαινει παλι σε κανονικο μενου

 

οκ,

δοκιμασες να δεις αν τελικα την πηρε την recovery ;

δηλαδη να το κλεισεις και να το βαλεις σε recovery.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Aν εννοεις να πατησω το volume up και το κουμπι ενεργοποιησης, το εκανα και μπαινει σε κανονικο μενου. Το εχω δοκιμασει και να ειναι συνδεδεμενο στο πισι και να μην ειναι
Link to comment
Share on other sites

Aν εννοεις να πατησω το volume up και το κουμπι ενεργοποιησης, το εκανα και μπαινει σε κανονικο μενου. Το εχω δοκιμασει και να ειναι συνδεδεμενο στο πισι και να μην ειναι

 

Κλεισε το κιντο τελειως, shutdown

 

Ανοιγμα με Power + VolUp. Μολις νιωσεις την δονηση ασε το power αλλα συνεχισε να πατας το VolUp. Αν δεν μπεις σε recovery σημαινει οτι δεν εχει μπει η TWRP

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι φαινεται δεν εχει μπει η TWRP λοιπον. Γιατι τοτε μου βγαζει τα okay και οτι θα μπει σε fastboot το κινητο οταν τελειωσει και κλεινει κανονικα το παραθυρο χωρις errors ή κατι?
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν εχεις καμμια recovery.

πως ειναι δυνατον αυτο;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για τα notifications πηγα στις ρυθμισεις >προβολη>φωτεινος παλμος και μπαινωντας μεσα ενεργοποιηστε τo others.Tουλαχιστον αυτην την στιγμη το messenger μου βγαζει μπλε φωτακι οπως στις κλησεις και τα sms.Για τα αλλα προγραμματα λογικα θα δοκιμασω αυριο.
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι φαινεται δεν εχει μπει η TWRP λοιπον. Γιατι τοτε μου βγαζει τα okay και οτι θα μπει σε fastboot το κινητο οταν τελειωσει και κλεινει κανονικα το παραθυρο χωρις errors ή κατι?

Βρες κατεβασε την 2.8.7.1 εκδοση του twrp και βαλτην απο spflash tools..και σε μενα ειναι η μονη εκδοση που επαιξε...απο adb δεν καθοταν καμια...

Μετα δες στο google για αγγλικα themes του twrp και τον τροπο εγκαταστασης τους και θα εισαι οκ..

Ετσι το εκανα και ηταν ο μοναδικος τροπος που δουλεψε..

Xiaomi Mi4 64GB @ GTV 5.5.15
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για τα notifications πηγα στις ρυθμισεις >προβολη>φωτεινος παλμος και μπαινωντας μεσα ενεργοποιηστε τo others.Tουλαχιστον αυτην την στιγμη το messenger μου βγαζει μπλε φωτακι οπως στις κλησεις και τα sms.Για τα αλλα προγραμματα λογικα θα δοκιμασω αυριο.

Το θέμα δεν ειναι αν ανάβει το λαμπάκι αλλα ότι δεν χτυπάει, οπότε αν το έχεις στην τσέπη κάπου που δεν το βλέπεις δεν μπορείς να ξέρεις αν έχει έρθει κάτι.

Πάντως σήμερα μέχρι στιγμής έρχονται ειδοποιήσεις κανονικά αλλά και πάλι δεν του εχω εμπιστοσύνη. Εν αναμονή λοιπόν εαν βρεθεί η υπάρξει κάτι που είναι σίγουρο οτι δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι φαινεται δεν εχει μπει η TWRP λοιπον. Γιατι τοτε μου βγαζει τα okay και οτι θα μπει σε fastboot το κινητο οταν τελειωσει και κλεινει κανονικα το παραθυρο χωρις errors ή κατι?

 

Δοκίμασε μια Power + VolDown

 

Μαλλον σου ειπα βλακεια στο προηγουμενο....

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε αυτη η θηκη http://s24.postimg.org/k99opj6ad/Letv_One_Le_1_Octa_Core_4_G_cell_phone_Aluminum_M.jpg' alt='Letv_One_Le_1_Octa_Core_4_G_cell_phone_Aluminum_M.jpg'>

forum image hosting[/img]

 

http://s10.postimg.org/4l6tz7661/bf9d4c07_4ef7_4f2c_a60a_1a2cf481dc8e.png

image upload no registration

 

δεν με βολεψε την δινω οσο την πηρα,πληροφοριες σε πμ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μια Power + VolDown

 

Μαλλον σου ειπα βλακεια στο προηγουμενο....

 

Δεν δουλεψε ουτε ετσι. Δεν ξερω παιδια γτ δεν μπαινει στο ρικοβερι, και μενα με εχει παραξενεψει αφου πιστευω οτι ακολουθησα κατα γραμμα τις οδηγιες του pik.

Θα δοκιμασω και τη συμβουλη του giorgosth8 και θα ενημερωσω..

Link to comment
Share on other sites

παντως κατι ακουστικα xiaomi που εχω δεν συμβαδιζει το πατημα των κουμπιων με τον player και ειναι κριμα τωρα γιατι ειναι καλα και δεν τη βρισκω να πουμε να παταω να αλλαξει κομματι και να δυναμωνει η να χαμηλωνω και να δυναμωνει κατεβασα κανα δυο προγραμματα που το διωρθωνουν αλλα τιποτα..

Μηπως ξερει κανενας κανα στανταρακι προγραμμα που το φτιαχνει η καναν player που να παιζει σωστα με τα κουμπια η κανα built prop που το φτιαχνει κατι· τες πα· θα ηταν πολυ μπαμ ευχαριστω.

 

Α και αν αντιμετωπίζει κανενας το ιδιο πρόβλημα να το πει.. η σιωπη δεν ειναι λυση..

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεψε ουτε ετσι. Δεν ξερω παιδια γτ δεν μπαινει στο ρικοβερι, και μενα με εχει παραξενεψει αφου πιστευω οτι ακολουθησα κατα γραμμα τις οδηγιες του pik.

Θα δοκιμασω και τη συμβουλη του giorgosth8 και θα ενημερωσω..

 

To USB debugging το εχεις τσεκαρισμενο στα developer settings?

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεψε ουτε ετσι. Δεν ξερω παιδια γτ δεν μπαινει στο ρικοβερι, και μενα με εχει παραξενεψει αφου πιστευω οτι ακολουθησα κατα γραμμα τις οδηγιες του pik.

Θα δοκιμασω και τη συμβουλη του giorgosth8 και θα ενημερωσω..

 

Διάβασα στο xda ότι σε όσους δεν έμπαινε σε recovery, εγκατέστησαν την τελευταία TWRP 2.8.7.1 και δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε narta ναι το εχω ενεργοποιημενο.

Τελικα δουλεψε με την εκδοση twrp που μου προτεινατε. Μπηκα σε ρικοβερι αλλα ειναι σε κινεζικα(ασπρο-μωβ τα χρωματα) και εψαχνα στο γκουγκλ να βρω τι θα πατησω αλλα οταν πατησα να δω το κινητο τι γραφει κ αν μπορω να το κλεισω και να το ξαναανοιξω κανονικα κ μου εχει ενα λουκετο κατω. Δεν μπορω να πατησω κανενα κουμπι. Εκανα ******* ε?

 

Παιδες αν μπορει να βοηθησει καποιος μεσω σκαηπ θα ημουν ευγνωμων μιας και δεν εχω κινητο αυτη τη στιγμη..

Edited by ZAMPON7
Link to comment
Share on other sites

Φιλε narta ναι το εχω ενεργοποιημενο.

Τελικα δουλεψε με την εκδοση twrp που μου προτεινατε. Μπηκα σε ρικοβερι αλλα ειναι σε κινεζικα(ασπρο-μωβ τα χρωματα) και εψαχνα στο γκουγκλ να βρω τι θα πατησω αλλα οταν πατησα να δω το κινητο τι γραφει κ αν μπορω να το κλεισω και να το ξαναανοιξω κανονικα κ μου εχει ενα λουκετο κατω. Δεν μπορω να πατησω κανενα κουμπι. Εκανα ******* ε?

 

με το δαχτυλο σου συρε το λουκετακι σιγα σιγα,αργα αργα προς τα δεξια να το ανοιξεις.

μετα βαλε το theme οπως γραφεται λιγες σελιδες πριν.

 

μην ξεχνας εχω βαλει εικονες τι ειναι τι στην κινεζικη twrp

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6392278#post6392278

εσυ κανε απλα ενα reboot system να σου εμφανιστει ο φακελος twrp οταν το ενωνεις στον υπολογιστη για να βαλεις εκει τον φακελο theme

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεψε την 1η φορα με τη μετακινηση του λουκετου δεξια. οταν καθησα να ψαξω πως να βαλω αγγλικο theme ξανακλειδωσε και δεν ξεκλειδωνει αυτη τη φορα.

Εν τω μεταξυ δεν δειχνει και το κινητο μου τωρα στον υπολογιστη προκειμενου να του περασω την theme που κατεβασα στο φακελο twrp. Eιναι φυσιολογικο αυτο επειδη εχει μπει ρικοβερι?

Edited by ZAMPON7
Link to comment
Share on other sites

Δουλεψε την 1η φορα με τη μετακινηση του λουκετου δεξια. οταν καθησα να ψαξω πως να βαλω αγγλικο theme ξανακλειδωσε και δεν ξεκλειδωνει αυτη τη φορα.

Εν τω μεταξυ δεν ειναι δειχνει και το κινητο μου τωρα στον υπολογιστη προκειμενου να του περασω την theme που κατεβασα στο φακελο twrp. Eιναι φυσιολογικο αυτο επειδη εχει μπει ρικοβερι?

 

Κράτα πατημένο το power μέχρι να σβήσει το κινητό και μετά ακολούθησε τον οδηγό του pik .

Link to comment
Share on other sites

Δουλεψε την 1η φορα με τη μετακινηση του λουκετου δεξια. οταν καθησα να ψαξω πως να βαλω αγγλικο theme ξανακλειδωσε και δεν ξεκλειδωνει αυτη τη φορα.

Εν τω μεταξυ δεν δειχνει και το κινητο μου τωρα στον υπολογιστη προκειμενου να του περασω την theme που κατεβασα στο φακελο twrp. Eιναι φυσιολογικο αυτο επειδη εχει μπει ρικοβερι?

 

Ακριβως το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω... Δεν εχω recovery και δεν αναγνωριζεται το κινητο απο τον υπολογιστη για να το περασω μεσω flashtool. Αν βρες ακρη πες μου πως τα καταφερες...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω... Δεν εχω recovery και δεν αναγνωριζεται το κινητο απο τον υπολογιστη για να το περασω μεσω flashtool. Αν βρες ακρη πες μου πως τα καταφερες...

 

παιδες εκανα βλακεια σιγουρα. καταφερα και εκλεισα το κινητο. μπηκα παλι σε ρικοβερι και ακολουθησα τις οδηγιες του βιντεο που ειχε ποσταρει ο pik, η ρικοβερι εχει καποια κινεζικα κ καποια αγγλικα. πηγα wipes και επελεξα ψαψηε/συστεμ/dalvik πηγα και τη μπαρα τερμα δεξια οπως πρεπει, μετα πατησα τη δεξια επιλογη(reboot) αλλα δεν εκανε τιποτα ενω μου ειχε βγαλει formating done.δεν καταφερα να βρω το κινητο στον υπολογιστη για να του βαλω μεσα το φακελο της rom και αυτο γτ ειδα οτι ειχε βγει καταλαθος το καλωδιο απο θυρα usb.

το κινητο πλεον δεν ανοιγει σε κανονικο μενου, μονο ρικοβερι. ξαναεκανα τη διαδικασια με wipes κλπ παλι το ιδιο. παω πισω στο αρχικο μενου της ρικοβερι και παταω την τελευταια επιλογη που ειναι reboot κ μετα την τελευταια επιλογη που εχει το σημα on/off, το πατησα και μου γραφει mtp enabled και δεν μου κλεινει το κινητο.

διορθωνεται?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσε το κινητό με το PC και περνά τη ROM στο κινητό σου. Μετά μέσα από το recovery κάνε την ROM εγκατάσταση και πατά reboot.
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσε το κινητό με το PC και περνά τη ROM στο κινητό σου. Μετά μέσα από το recovery κάνε την ROM εγκατάσταση και πατά reboot.

 

Μα ρε συ το εχω συνδεσει και δεν το αναγνωριζει πλεον

 

edit: καταφερα τελικα να βρω μια επιλογη που εγραφε usb και οχι mtp,το πατησα και κατευθειαν αναγνωριστηκε το κινητο απο τον υπολογιστη οπου εβαλα κανονικο theme και ρομ.

 

Σας ευχαριστω ολους που με ανεχτηκατε:p

 

Φιλε kulee κατεβασε την twrp 2.8.7.1 και στειλε μου καλυτερα pm(για να μην γραφουμε τα ιδια και τα ιδια στο τοπικ) αυριο να προσπαθησω να σε βοηθησω

Edited by ZAMPON7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...