Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα σε όλους

Παρακαλώ την βοήθεια όσους έχουν αγοράσει απο vicmall

έκανα την αγορά ενός letv x600 στις 03,11,2015 και μου απαντήσανε άμεσα για τον αριθμό της παραγγελίας.

Απο τότε δεν έχω λάβει κάποιο μήνυμα για την πορεία της παραγγελίας.

Εστειλα ένα email στην Vivian μετά απο 5 ημέρες και μου είπε να μην ανησυχώ ..

Είναι λογική η καθυστέρηση? πρέπει να μπω σε κάποιο site με τον αριθμό της παραγγελίας?

 

 

Ευχαριστώ. εκ τον προτέρων

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους

Παρακαλώ την βοήθεια όσους έχουν αγοράσει απο vicmall

έκανα την αγορά ενός letv x600 στις 03,11,2015 και μου απαντήσανε άμεσα για τον αριθμό της παραγγελίας.

Απο τότε δεν έχω λάβει κάποιο μήνυμα για την πορεία της παραγγελίας.

Εστειλα ένα email στην Vivian μετά απο 5 ημέρες και μου είπε να μην ανησυχώ ..

Είναι λογική η καθυστέρηση? πρέπει να μπω σε κάποιο site με τον αριθμό της παραγγελίας?

 

 

Ευχαριστώ. εκ τον προτέρων

Γιώργος

 

Μπες στον λογαριασμό σου στο vickmall, πάτα στο view order και επάνω επάνω πάτα στο shipments . Λογικά θα έχει το tracking number. To βάζεις στο http://www.17track.net και βλέπεις που είναι το δέμα. Αν δεν έχει tracking number θα είναι περίεργο γιατί συνήθως δεν αργουν να στείλουν τις παραγγελίες ( εκτός αν είναι out of stock ).

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την βοήθεια :lol:

μπήκα στο site που μου είπες και μου Μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα

 

2015-11-18 08:38

Arrival at Destination Post (Country: GR)

2015-11-15 09:53

Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-11-12 09:53

Received from Customer

ελπίζω να παραλάβω μέσα στην εβδομάδα.

 

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την βοήθεια :lol:

μπήκα στο site που μου είπες και μου Μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα

 

2015-11-18 08:38

Arrival at Destination Post (Country: GR)

2015-11-15 09:53

Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-11-12 09:53

Received from Customer

ελπίζω να παραλάβω μέσα στην εβδομάδα.

 

Ευχαριστώ και πάλι

Εχουμε σχεδον το ιδιο , εκτος απροοπτου την εβδομαδα αυτη (η την επομενη) θα σου ερθει ειδοποιηση απο ελτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβασα αυτό το άρθρο και προβληματίστηκα σχετικά με τους αντάπτορες και τα καλώδια USB Type-C σε USB 2.0 ή micro USB. Και πιστεύω ότι μας αφορά, γιατί προειδοποιεί ότι πολλα καλώδια και αντάπτορες δεν τηρούν τις προδιαγραφές του Type-C και μπορούν να προκαλέσουν ζημιά, όχι στο ίδιο το τηλέφωνο, αλλα στις συσκευές που θα συνδεθούν.

 

Ο τίτλος του άρθρου: "Beware of cheap USB Type-C cables, warns Google engineer"

http://www.androidauthority.com/beware-of-cheap-usb-type-c-cables-653827/

 

 

Και ακόμη ένα άρθρο, που ένας μηχανικός της Google προειδοποιεί ότι το καλώδιο του OnePlus 2, είναι ακατάλληλο για χρήση σε άλλες συσκευές που χρησημοποιούν Type-C όπως τα καινούρια Nexus, καθώς και αυτό δεν πληρεί τις προδιαγραφές.

Ο τίτλος του άρθρου:"Google engineer says you shouldn’t buy OnePlus USB Type-C cables"

http://www.theverge.com/2015/11/16/9742360/oneplus-usb-type-c-cable-adapter

Edited by liovag
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Έχω το εξής θέμα, όταν με καλούν δεν βγάζει πλήρη οθόνη την εισερχόμενη κλήση παρά μόνο στο πάνω μέρος του τηλ σαν να είναι στην μπάρα προειδοποίησεων!! Υπάρχει κάποια ρύθμιση??
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλος απλα κανε ροοτ το τηλεφωνο και βαλε greenify.

Kαποια εφαρμογη τρεχει για αυτο το κανει αυτο

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβασα αυτό το άρθρο και προβληματίστηκα σχετικά με τους αντάπτορες και τα καλώδια USB Type-C σε USB 2.0 ή micro USB. Και πιστεύω ότι μας αφορά, γιατί προειδοποιεί ότι πολλα καλώδια και αντάπτορες δεν τηρούν τις προδιαγραφές του Type-C και μπορούν να προκαλέσουν ζημιά, όχι στο ίδιο το τηλέφωνο, αλλα στις συσκευές που θα συνδεθούν.

 

Ο τίτλος του άρθρου: "Beware of cheap USB Type-C cables, warns Google engineer"

http://www.androidauthority.com/beware-of-cheap-usb-type-c-cables-653827/

 

 

Και ακόμη ένα άρθρο, που ένας μηχανικός της Google προειδοποιεί ότι το καλώδιο του OnePlus 2, είναι ακατάλληλο για χρήση σε άλλες συσκευές που χρησημοποιούν Type-C όπως τα καινούρια Nexus, καθώς και αυτό δεν πληρεί τις προδιαγραφές.

Ο τίτλος του άρθρου:"Google engineer says you shouldn’t buy OnePlus USB Type-C cables"

http://www.theverge.com/2015/11/16/9742360/oneplus-usb-type-c-cable-adapter

 

Eνδιαφερον και εχω παραγγείλει ηδη ανταπτορακι.... http://www.ebay.co.uk/itm/371464472974?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=640522319126&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Έχω το εξής θέμα, όταν με καλούν δεν βγάζει πλήρη οθόνη την εισερχόμενη κλήση παρά μόνο στο πάνω μέρος του τηλ σαν να είναι στην μπάρα προειδοποίησεων!! Υπάρχει κάποια ρύθμιση??

 

Αυτό το κάνει όταν είσαι σε κάποια εφαρμογή, όταν το έχεις κλειστό σου βγάζει την κλήση σε πλήρης οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνει όταν είσαι σε κάποια εφαρμογή, όταν το έχεις κλειστό σου βγάζει την κλήση σε πλήρης οθόνη.

 

Όχι μόνο! Το κάνει κι όταν είμαι στην αρχική οθόνη! Μόνο όταν είναι κλειδωμένο το πληκτρολόγιο δεν το κάνει.Επίσης μετά την αναβάθμιση με την 7ς έχει μειωθεί ο χώρος στο 1gb..??

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο! Το κάνει κι όταν είμαι στην αρχική οθόνη! Μόνο όταν είναι κλειδωμένο το πληκτρολόγιο δεν το κάνει.Επίσης μετά την αναβάθμιση με την 7ς έχει μειωθεί ο χώρος στο 1gb..??

 

βαλε το clean master και ρυθμισε το να κλεινει ολες τις εφαρμογες του παρασκηνιου επισης για την μπαταρια αυξανει σημαντικα την διαρκεια της να εχεις κλειστα τα data και το wifi όταν δεν τα χρησιμοποιεις

 

εγω το πουλαγα γιατι μου ετρωγε την μπαταρια γρηγορα αλλα τωρα κραταει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Ενοοεις με διπλο χτυπημα στην οθονη να ανοιγει?

Έχω βάλει και τα δύο zip για να κλείνει με διπλό ταπ και να ανοίγει! Το κλείσιμο δουλεύει..το άνοιγμα δεν το έχω βρει και εγώ! Βοήθεια κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος και εγω ενος γκρι 32 gb

Μεχρι τωρα αριστες εντυπωσεις με την μαμα ρομ σε wifi/3g

H ιδια η ρομ (EUI 5.0) ειναι τελειως μαπα

Προβλεπεται βεβαια root και νεα rom μολις επιστρεψω Αθηνα

Το μονο που εχω παρατηρησει ειναι ο χαμηλος ηχος στο ακουστικο οταν μιλαω...

Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος ?

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Παιδια.

Βλεπω οτι στο Banggood εχει το 32gb φθηνοτερο απο το 16gb.Λετε να παιζει κατι ή ειναι απλος ενα τυπογραφικο λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει και τα δύο zip για να κλείνει με διπλό ταπ και να ανοίγει! Το κλείσιμο δουλεύει..το άνοιγμα δεν το έχω βρει και εγώ! Βοήθεια κανείς?

 

settings/accessibility/double tap?

δοκιμασες;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος και εγω ενος γκρι 32 gb

Μεχρι τωρα αριστες εντυπωσεις με την μαμα ρομ σε wifi/3g

H ιδια η ρομ (EUI 5.0) ειναι τελειως μαπα

Προβλεπεται βεβαια root και νεα rom μολις επιστρεψω Αθηνα

Το μονο που εχω παρατηρησει ειναι ο χαμηλος ηχος στο ακουστικο οταν μιλαω...

Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος ?

Εχω ακουσει και αλλους με αυτο το θεμα αλλα με το φλασαρισμα της 6 και της 7 εφτιαξε...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να ανεβάσει το link για TWRP recovery που δουλεύει στις συσκευές που εργοστασιακά δεν μπαίνουν σε recovery mode;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...