Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ημουν Σαγκάη πριν 10 μέρες περίπου και επειδή το έψαξα, δυστυχώς Ελλαδα δεν λειτουργει ούτε το 3g oyte to 4g.

Για πες κατι παραπανω, το εψαξες, δηλ. σε μαγαζι?

Πως να μην παιζει αφου θεωρητικα καλυπτει τις μπαντες μας, μου διαφευγει κατι?

 

(ευτυχως εμενα δεν με καιει γιατι το ιντερνετ στο νησι ειναι για κλαματα, αν και θα αναγκαστω αργοτερα να παρω αλλο για χρηση εκτος νησιου..., αλλα πρεπει ολοι να μαθουν τι συμβαινει πριν παραγγειλουν, ή να περιμενουν καλυτερα αυτους που θα παραλαβουν πρωτοι).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια χαρα τα υποστηρίζει τα δίκτυα , στην κινα ειναι λογικο να πουλανε την κινεζικη εκδοση,

2G bands GSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2

3G bands HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 TD-SCDMA 1880 / 2010

4G bands LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 38(2600), 39(1900), 40(2300)

από gsm arena

Link to comment
Share on other sites

Απο Κινα αγοραζουμε και εμεις, πως ξερουμε οτι μας στελνουν αλλη εκδοση, δεν εχω ακουσει οτι βγαζουν 2 εκδοσεις...
Link to comment
Share on other sites

vickmall και to2c στελνουν εκδοση K50-t5 το οποιο φαινεται και στα screenshot τοθ antutu στο gsm arena λεει για αυτο το μοντελο τις παραπανω συχνοτητες http://www.gsmarena.com/lenovo_k3_note-7147.php
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ και thanks!

Απο minideal το πηρα, παρολο που ειχα παλαιοτερα ενα προβλημα με το μαγαζι, γιατι θελω να το ανοιγουν και να το ελεγχουν πριν το στειλουν (παθων defoa πιο παλια...)

Ας ελπισουμε να στειλουν αυτο λοιπον, δεν ρωταω, αφου εχει φυγει μερες, ας ειναι kinder/εκπληξη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...και εγώ το αγόρασα πριν λίγες μέρες και ψάχνω να βρω θήκες και ζελατίνες προστασίας.....ξέρει κανείς τίποτα.??????

Υ.Γ Ακτινοβολία SAR έχει το τηλ απ όσο λέει 0.29 W/Kg......Στην Ευρώπη η μέγιστη επιτρεπόμενη τιμή είναι 2.0 W/Kg σε 10g ιστού....αν κατάλαβα καλά είμαστε καλά.????

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ για μία συνάδελφο.

Τελικά πιάνει τουλάχιστον 3G; Το έχει κάποιος από εδώ μέσα στα χέρια του;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το τσίμπησα το Lenovo K3 Note για την γυναίκα μου!

Μπορεί το Jiayu S3 να είναι λίγο πιο τούμπανο, (αλλά με χειρότερο antutu σκορ) έχει όμως πολλά προβλήματα όπως διαβάζω εδώ στο φόρουμ!

...με το καλό να φτάσει και τα λέμε!!

 

:X Πάντως με τρομάξατε με το 4G που λέτε ότι δεν παίζει! στο Vickmall που το πήρα, είδα ότι έπαιζε Ελλάδα! τελικά τι γίνεται? υπάρχει πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε παιδια , προβλημα λογικα δεν υπάρχει αφου οι συχνοτητες που ανγραφονται είναι και αυτές που χρησιμοποιουμε στην ελλαδα.. Οσο για το 3g παιζει και 850 ,900,1800,2100 δεν θα υπαρξει πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι οι μπάντες στο vickmall

2G: GSM 900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 900/2100MHz

4G: FDD-LTE 1800/2100MHz

TD-LTE 2300-2400/2496-2690MHz

 

:worry: παίζει ή δεν παίζει Ελλάδα? :worry:

 

Στο to2c έχει άλλα: (και αυτή την στιγμή έχει Tempered Glass στα 500$ χαχαχα το οποίο το προσθέτει στην τιμή αν το βάλεις!)

 

2G bands: GSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2

3G bands: HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 TD-SCDMA 1880 / 2010

4G bands: LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 38(2600), 39(1900), 40(2300)

 

 

Στο PandaWill ίδια με το Vickmall:

 

2G: GSM 900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 900/2100MHz

4G: FDD-LTE 1800/2100MHz

TD-LTE 2300-2400/2496-2690MHz

 

για βοηθήστε βρε παιδιάααα :cry:

Edited by PopCorn1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το τσίμπησα το Lenovo K3 Note για την γυναίκα μου!

Μπορεί το Jiayu S3 να είναι λίγο πιο τούμπανο, (αλλά με χειρότερο antutu σκορ) έχει όμως πολλά προβλήματα όπως διαβάζω εδώ στο φόρουμ!

...με το καλό να φτάσει και τα λέμε!!

 

:X Πάντως με τρομάξατε με το 4G που λέτε ότι δεν παίζει! στο Vickmall που το πήρα, είδα ότι έπαιζε Ελλάδα! τελικά τι γίνεται? υπάρχει πρόβλημα?

 

Οι εταιρείες κινητής στην Ελλάδα χρησιμοποιούν σίγουρα την συχνότητα LTE FDD 1800Mhz και το κινητό την υποστηρίζει. Ξέρω επίσης οτι αγόρασαν τις συχνότητες 2600Mhz και 800Mhz αλλα δεν ξέρω αν τις χρησιμοποιούν ακόμα και σε ποιες περιοχές.

Τέλος, αν κατάλαβα καλά, υπάρχει και ένας ευρωπαϊκός νόμος που επιβάλλει την συχνότητα των 800Mhz για LTE για όλη την Ευρώπη, κάποια στιγμή στο μέλλον.

Τεσπα, με το κινητό αυτό θα είσαι απόλυτα καλυμμένος στην Ελλάδα οπότε μην ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

Για τους 800 MHz έγινε όλη η γκρίνια για το αναλογικό switch off της τηλεορασης και το φόρτωμα της DIGEA στην πλάτη μας. Για να απελευθερωθεί το φάσμα των 800 MHz για το 4 G στην κινητή τηλεφωνία.

Αν δεν κάνω λάθος οι συχνότητες δημοπρατήθηκαν ηδη και προφανώς οπου νάναι θα λειτουργουν.

Οι εταιρείες κινητής γλυκοκοιταζουν ηδη και τους 700 MHz.

 

Με λιγα λογια δεν θα αγοραζα ποτε συσκευή που δεν δουλεύει στο B20.

 

Άραγε οι συσκευές που πουλιούνται στην Ελλάδα έχουν τους 800 MHz απ εξω?

Link to comment
Share on other sites

Σχόλιο από Vickmall

-Hello

The lenovo k3 note support 3g and 4g in greece?

 

-yes,it support 3g and 4g in greece

 

 

+ Ότι γράφει τις σωστές μπάντες,οπότε μια χαρά παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι πειρασμός το τηλέφωνο και το προωθούν όσο δε πάει (αυτό το δεύτερο με προβληματίζει). Το to2c για 7 ημέρες στα 175$ δίνει δώρο σιλικονένια θήκη και δερμάτινη με το παραθυράκι μπροστά που ξεχωριστά τα πουλάει 9,99$ τη καθεμιά και screen protector μαζί. Με το ζόρι κρατιέμαι...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι πειρασμός το τηλέφωνο και το προωθούν όσο δε πάει (αυτό το δεύτερο με προβληματίζει). Το to2c για 7 ημέρες στα 175$ δίνει δώρο σιλικονένια θήκη και δερμάτινη με το παραθυράκι μπροστά που ξεχωριστά τα πουλάει 9,99$ τη καθεμιά και screen protector μαζί. Με το ζόρι κρατιέμαι...

Κι εγώ έχω μπει στον πειρασμό σε αυτό και 1-2 άλλα,αλλά τελικά παρήγγειλα αυτό .

Τα δώρα πιο πολύ είναι γιατί σχεδόν όλα τα sites το έχουν στην ίδια τιμή( ανταγωνισμός κτλπ )

Γιαυτό και το κάθε site προσπαθεί να κάνει διάφορα μικρά δώρα,διαφορετικά από τα άλλα,το vickmall αν ρωτήσεις σου δίνει ''screen film,silicone case,mini phone stand holder,dust plug,a normal earphone '' ,εξαρτάται τι θέλει ο κάθενας :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αποφασισα να μην το παρω. Αργοτερα, μετα το καλοκαιρι ισως το ξανασκεφτω.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ελεγα και εγω Karthan7 αλλα δεν αντισταθηκα.

Δεν θα το παρεις μετα, γιατι εχουν να βγουν παπαδες, εχουν ανακοινωθει πολλα νεα μοντελα και παντα με λιγα ή αρκετα παραπανω, θα παρεις κατι καλυτερο...

Link to comment
Share on other sites

Η αύξηση της αξίας του δολαρίου κάνει λιγότερο προσιτές τις τιμές πάντως από ότι ήταν 3-4 μήνες πριν. Το κινητό φαίνεται εξαιρετικό από όσα βλέπω και διαβάζω στο internet αλλά αυτή η έλλειψη του gorilla glass δεν μου κάθεται καλά. Τόσο δύσκολο ήταν ποια να βάλουν? Ας είχε και λίγα χρήματα παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχειτε παιδες, θα βγουν μοντελα για ολα τα γουστα, με γοριλες και οτι αλλο θελετε.

Επι του παροντος, το συγκεκριμενο ειναι αψογη επιλογη μαρκας και VFM.

Πηρε το ματι μου σε ενα απο τα μαγαζια που ειπαν παραπανω, φθηνο tempered glass, τι λετε αξιζει?

(στο to2c τελικα το ειδα, εχει επιλογη με 5$)

Μπορεί και με λιγότερα... Απ οτι βλέπω εγώ οι τιμες έχουν πτωτικές τάσεις.

Αυτο ισχυει παντα, οσο περιμενεις καλυτερο αγοραζεις και παει λεγοντας, το θεμα ειναι πότε χρονικα θελεις να παρεις νεο, δεν εχει νοημα να περιμενεις αιωνια :-)

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Άντε καταφθάνουν και τα δικά μου, συνολικά 4 τεμάχια (τα βρήκα σε καλή τιμή :p)

Όποιος το πάρει πρώτος θέλουμε αναλυτική παρουσίαση :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε σήμερα ταχυδρομείο! Μετά την δουλεια πάω να το πάρω και το βράδυ θα γράψω εντυπώσεις .

 

Αν δεν σου κάνει μεγάλο κόπο φίλε μου,μπορείς να βγάλεις και ένα μικρό βιντεάκι να το τσεκάρουμε κι εμείς ?

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε σήμερα ταχυδρομείο! Μετά την δουλεια πάω να το πάρω και το βράδυ θα γράψω εντυπώσεις .

 

Άντε καταφθάνουν και τα δικά μου, συνολικά 4 τεμάχια (τα βρήκα σε καλή τιμή :p)

Όποιος το πάρει πρώτος θέλουμε αναλυτική παρουσίαση :)

 

Καλοδούλευτα και απροβλημάτιστα! :) Αν έχετε όρεξη δώστε feedback για τα εξής:

1) έχει fm ράδιο τελικά;

2) ποιότητα ακουστικού κατά την ομιλία και ένταση ηχείου;

3) ακρίβεια gps χωρίς υποβοήθηση δεδομένων;

4) Λήψη Wifi; Έχει μεγάλη εμβέλεια;

5) otg υποστηρίζει;

6) η οθόνη έχει "ξεπλυμένα" χρώματα όπως φάνηκε από μερικά βιντεάκια στο youtube;

7) σήμα κινητής;

8) omtp ή ctia πρότυπο στα handsfree;

9) έχει η κάμερα ρύθμιση να μένει ανοιχτό το κλείστρο κάποια sec ώστε να βγάζεις φωτεινές φωτογραφίες το βράδυ; όπως έχουν τα meizu.

 

Ξέρω σας κούρασα! :lol::O

Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτα και απροβλημάτιστα! :) Αν έχετε όρεξη δώστε feedback για τα εξής:

1) έχει fm ράδιο τελικά;

2) ποιότητα ακουστικού κατά την ομιλία και ένταση ηχείου;

3) ακρίβεια gps χωρίς υποβοήθηση δεδομένων;

4) Λήψη Wifi; Έχει μεγάλη εμβέλεια;

5) otg υποστηρίζει;

6) η οθόνη έχει "ξεπλυμένα" χρώματα όπως φάνηκε από μερικά βιντεάκια στο youtube;

7) σήμα κινητής;

8) omtp ή ctia πρότυπο στα handsfree;

9) έχει η κάμερα ρύθμιση να μένει ανοιχτό το κλείστρο κάποια sec ώστε να βγάζεις φωτεινές φωτογραφίες το βράδυ; όπως έχουν τα meizu.

 

Ξέρω σας κούρασα! :lol::O

Επίσης να προσθέσω, αν θέλετε πείτε για το αν υπάρχει led notificaton τελικά;

:chair:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...