Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλά δεν έχει ούτε τ9 στη πληκτολόγιση μνμ πέρα του καταλόγου επαφών Κι ήθελα να αποφύγω να κατεβάσω αλλή εφαρμογή...

Και σε μενα δν ειχε Τ9 και κατεβασα την εφαρμογη SwiftKey https://play.google.com/store/apps/details?id=com.touchtype.swiftkey&hl=el.

Aυτα τα μικροπροβληματακια θα λυθουν με το επομενο update, αποτι βλεπω στο βιντεο του vickmall το κινητο εχει την 1511, στο δικο μου Α806 πηραμε την ρομ απο το vickmall που του την εστειλαν σε εναν φιλο.

Αλλα θελει root. Εχεις δοκιμασει να το κανεις root με το kingo root για παραδειγμα? Υπαρχουν βιντεο στο youtube για το kingo root.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετα απο μηνες ψαχνοντας για κινεζοκινητο μεχρι 200 ευρω ειχα καταληξει αναμεσα στα

jiayu s3, meizu m1 και huawei honor 3c ομως μετα τις πρωτες εντυπωσεις που γραφετε εχω μπριζωθει ωστε να το παραγγειλω..

Μιας και ειμαι ακομα με το 3ετιας neo v μου λιγα πραγματα ζηταω.

Να ειναι σχετικα αξιοπιστη εταιρεια

Καλη μπαταρια

Μεγαλη οθονη

Χαμηλο sar...

 

 

Περιμενω περισσοτερες εντυπωσεις για να κανω την παραγγελια!

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα δν ειχε Τ9 και κατεβασα την εφαρμογη SwiftKey https://play.google.com/store/apps/details?id=com.touchtype.swiftkey&hl=el.

Aυτα τα μικροπροβληματακια θα λυθουν με το επομενο update, αποτι βλεπω στο βιντεο του vickmall το κινητο εχει την 1511, στο δικο μου Α806 πηραμε την ρομ απο το vickmall που του την εστειλαν σε εναν φιλο.

Αλλα θελει root. Εχεις δοκιμασει να το κανεις root με το kingo root για παραδειγμα? Υπαρχουν βιντεο στο youtube για το kingo root.

 

Το Τ9 το έλυσα με την εφαρμογη SwiftKey που μου συνέστησες. Δε μου πολυ αρέσει αλλά τέλος πάντων θα ζήσω με αυτό. Και το avg pro το έλυσα Τωρα για root σήμερα το παρέλαβα και φοβάμαι να το κάνω να πώ την αλήθεια και δεν ξέρω τί θα συμβεί..Το Cydia Impactor συνηθως χρησιμοποιώ (έχω mac os) αλλά διστάζω.

Αλλά πές πώς το τολμω και πετυχαίνει.Μετά πώς το λύνω; Εδικά οι εφαρμογές που είναι στα κινέζικα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τη διάρκεια της μπαταρίας ΄τωρα στο 100% το Battery saver μου λέει 17ωρες και 27 λεπτά με θερμοκρασία στους 27C.

Edited by untitle
Link to comment
Share on other sites

Για να διαγραψεις κινεζικες εφαρμογες πας

ρυθμισεις > εφαρμογες > , εκει πατας μια-μια πανω στις κινεζικες εφαρμογες που δεν θες να βλεπεις και επιλεγεις ''απεγκατασταση''.

Με προσοχη το τι θα κανεις απεγκατασταση

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε μήπως αν η δερματινη θήκη με το παραθυρο λειτουργεί και σαν "εξυπνο παραθυρο" οταν ανοίγεις το κινητό;

 

Επίσης όποιος μπορεί ας βάλει και καμία φωτό δείγμα, ημερας, απογευμα και βραδυνη.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα και γω... Παιδιά το κινητό είναι ΤΡΕΛΑ!!! 4g έπιασε αμέσως έχει 1-2 εφαρμογές στα κινέζικα αλλά σίγουρα θα βρούμε τρόπο να τις βγάλουμε :) Μπαταρία έπεσε στο 35% από το 40% που ήταν μετά από 3 ώρες full λειτουργίας.... Ακόμα το ψαχουλεύω τα νεότερα εν καιρώ!!
Link to comment
Share on other sites

Αλλά πές πώς το τολμω και πετυχαίνει.Μετά πώς το λύνω; Εδικά οι εφαρμογές που είναι στα κινέζικα;

Ενταξει και root να μην ειναι το κινητο αυτη την στιγμη δεν ειναι προβλημα. Απλα οταν βγει επομενη εκδοση θα πρεπει να ειναι root για να την περασεις, μεχρι τοτε υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα και γω... Παιδιά το κινητό είναι ΤΡΕΛΑ!!! 4g έπιασε αμέσως έχει 1-2 εφαρμογές στα κινέζικα αλλά σίγουρα θα βρούμε τρόπο να τις βγάλουμε :) Μπαταρία έπεσε στο 35% από το 40% που ήταν μετά από 3 ώρες full λειτουργίας.... Ακόμα το ψαχουλεύω τα νεότερα εν καιρώ!!

 

Αν εννοείς πράγματι αυτό που γράφεις αυτό είναι bug των στατιστικών της μπαταρίας. Πες μας και για τα χρώματα και γωνίες θέασης της οθόνης αν θες.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι στα πρώτα βιντεο η οθόνη φαινόταν άθλια και ειδικά από πλαγια αλλά ίσως να ήταν κομμάτια προπαραγωγής γιατί στα τελευταία βίντεο που κυκλοφορούν δε φαινεται κάτι τέτοιο .

Εδώ

ένα πλήρες review ενός Ρώσου, το είδα ολόκληρο με αγγλική μετάφραση. Έχει άμεσα σύγκριση οθόνης με το jiayu s3 και με το ecco όπως καταλαβαινώ μετά το 2.10 και οι οθόνες φαίνονται όμοιες σχεδόν και σαν φωτεινότητα και σε γωνίες θέασης ειδικά με το s3, ίσως το ecco ένα κλικ πιο φωτεινό. Γενικά σαν μπαταρία ο τύπος λέει ότι πάει περίφημα και είναι εντυπωσιασμένος λέει αφού έβγαλε 5:32 συνεχόμενα λεπτά λειτουργίας (προφανώς εννοεί με ανοιχτή οθόνη).

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Λέω να το πάρω μαζι με εναν φιλο μου...απο που αξιζει πιο πολυ να το παραγγειλω?minideal?

Αυτό με τα κινεζικα συμβαίνει σε όλα ή μονο έτυχε στον φίλο πιο πάνω? Eπίσης νομίζω ότι είδα ότι έχει στα power settings, "Ultra power saving mode" μπορεί κάποιος που το έχει να το κοιτάξει ποσο κρατάει με αυτό και να μας πει?

Επίσης μπορεί κάποιος να ανεβάσει δείγματα από την front facing camera του κινητού? (Έχω βρει της back αλλα πουθενά της front)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς πράγματι αυτό που γράφεις αυτό είναι bug των στατιστικών της μπαταρίας. Πες μας και για τα χρώματα και γωνίες θέασης της οθόνης αν θες.

 

Όντως ήταν bug γιατί ξαφνικά έπεσε στο 18% :lol: Τα χρώματα φαίνονται μια χαρά και προσωπικά δεν εντοπίζω να υστερεί σε κάτι σε αυτόν τον τομέα.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μια καλή SD κάρτα 64gb απο έδω έχει να προτέινει κανείς;

 

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1311.R1.TR7.TRC2.A0.H0.Xmicro+sd+card+.TRS0&_nkw=micro+sd+card&_sacat=0

Στο ebay κυκλοφορουν πολλες fake.

Χθες αγορασα αυτη http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mg64da-eu-64gb-micro-sdxc-pro-class-10-adapter-p-PER.576919

Θα ελεγα να ψαξεις τιμες στα Ελληνικα καταστηματα, οι τιμες ειναι αρκετα ανταγωνιστικες με τα εκτος Ελλαδας καταστηματα και σε περιπτωση που χρειαστεις εγγυηση πας στο καταστημα αγορας και βγαζουν αυτοι το φιδι απο την τρυπα. Στο ebay αν χρειαστεις εγγυηση.... καλα κρασια....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μένω στην Αγγλία.....να πάω σε μαγαζί καλύτερα λές;

Αν μενεις Αγγλια, με κλειστα ματια απο αμαζον uk.

(ή μαγαζι, οχι ebay)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ασχετο.

 

ενας φιλος ψαχνει αποκλειστικα κινητο με πενακι..

εχετε ιδεα απο τα κινεζοκινητα ποιο βγαινει με γραφιδα;

Link to comment
Share on other sites

 

...αυτή που σου πρότεινε ήδη (Samsung MB-MG64DA/EU) είναι κορυφαία σε αξιοπιστία, ταχύτητα και εγγύηση. Έχει από τις υψηλότερες ταχύτητες εγγραφής πέραν από ανάγνωσης (σημαντικό σε χωρητικότητες άνω των 32GB). Μέχρι 50-55 ευρώ είναι πολύ καλή τιμή. Προσοχή και στο Amazon.uk έχουν αναφερθεί αρκετές fake (ωστόσο σε καλύπτει λογικά η εγγύησή τους).

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Αυτή δηλαδή http://www.amazon.co.uk/Samsung-MB-MG64DA-EU-SAMSUNG-MICRO-SD/dp/B00VPK50HC/ref=sr_1_fkmr0_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1430352945&sr=1-1-fkmr0&keywords=SAMSUNG+MB-MG64DA%2FEU+64GB+MICRO+SDXC+PRO+CLASS+10+%2B+ADAPTER

Price £58.96 + £2.50 delivery

Κάπου ξεφύγαμε στη τιμή.....

Αλλά γιατί εδώ λέέι ι οτι δέχεται κάρτα μέχρι 32 GB ;

http://www.gsmarena.com/lenovo_k3_note-7147.php

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...