Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Σε αυτό το βίντεο φαίνεται ότι δουλεύει OTG και παρόλο που λένε στα Κινέζικα καταστήματα ότι δεν rootαρεται αυτός είχε και το SuperUser! Έχει και LED

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φυσικα και ρουταρεται και το android 5, εχω δει για πολλα αλλα μοντελα διάφορα σχετικα αρθρα, οτι και να λενε, ακομη και αν δεν τα στελνουν ετσι, ειναι θεμα χρονου, δεν θα επρεπε να μας ανησυχει αυτο το θεμα.

 

Θετικο και το led.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, στο παιχνίδι που χρησιμοποιουσε joystick το παιχνίδι έδειχνε να κολλάει ή μου φαίνεται εμένα;
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το παρέλαβα σήμερα, με παραγγελία από το TO2C πριν από 10 μέρες. Αποστολή με NL Post και εξαιρετικό tracking. Δώρο μόνο screen protector (film, οχι glass). Άλλα μαγαζιά δίνουν και case.

Αρχικά το κινητό είναι πολύ γεροδεμένο και δείχνει εξαιρετικά ποιοτικό. Το κίτρινο χρώμα που επέλεξα έχει πολύ έντονο μεταλλικό/περλέ εφέ, που συμβάλει σημαντικά στον να δείχνει ακριβό και όχι φτηνιάρικο.

Η μεγαλύτερη ανησυχία ήταν η απόδοση της κάμερας, η οποία όμως σε πρώτη επαφή με εξέπληξε θετικά. Στο An TuTu λέει sensor Exmor RS CMOS. Άρα είναι Sony???

Καταγράφει τέλεια χρώματα και λεπτομέρειες, κάνει focus ακαριαία, και έρχεται σε λειτουργία πριν καν το αντιληφθείς.

Gps λόκαρε σε 3 δευτερόλεπτα σε εσωτερικό χώρο !!! (μέ υποβοήθηση δεδομένων)

Έχει fm ράδιο με μέτρια λήψη και notification led δίπλα στην εμπρος κάμερα.

Ποιότητα ακουστικού κατά την ομιλία πολύ καλή, μην πώ εξαιρετική.

Το ένα και μοναδικό πίσω ηχείο είναι μέτριο σε ένταση, χωρίς μπάσο και στο σημείο που είναι (πισω) εύκολα κλείνεται (πχ αν το ακουμπήσεις κάτω, και δεν ακούγεται τίποτα). Μόλις βρώ Teana cover με ηχείο στο ebay, θα το χτυπήσω.

Λήψη wifi απροβλημάτιστη στα 15 m τουλάχιστον. Χρησιμοποιώ κανονικότα το wifi του γείτονα απο 4 ορόφους μακριά, σε όλο το σπίτι, δηλαδή καλύτερο απο MotoG 2 και Note2..

Η οθόνη με πολύ καλή φωτεινότητα και φυσικά χρώματα, όχι το έντονο και τονισμένο των Amoled. Σε full HD video πετάει. Ειδικά στο θέμα της φωτεινότητας, όταν την βάλω στο full στο χειροκίνητο είναι πολύ δυνατή, δυνατότερη από XperiaZ. Στο αυτόματο όμως κρατάει πολύ χαμηλότερη φωτεινότητα από τα περισσοτερα κινητά που εβαλα δίπλα του. Μάλλον έτσι εξηγούνται και τα συγκριτικά βίντεο presentations.

3g σήμα δυνατότατο.

AnTuTu (64-Bit) 21078. Στο 32bit 43.488 http://our.antutu.net/api/?action=v5&act=benchmark&id=29801603.

Για φωτογραφίες το βράδυ , έχω πάθει την πλάκα μου ! Πολύ καλύτερες από την olympus sz31mr που εχω για φωτογραφική. Δεν συγκρίνεται με κανένα άλλο από τα κινητά που έχω στα χέρια μου (Lg g2,Xperia Z, N8,Note2) Ρύθμιση κλείστρου για να μείνει ανοιχτό δεν βλέπω εμφανώς κάπου, αλλά έχει δύο scenes (night & Candle light) που πιθανώς κάνουν αυτό το πράγμα.

Handsfree είναι CTIA.

USB OTG δουλεύει κανονικότατα.

Τα τρια κουμπάκια αφής δεν φωτίζονται.

Από lock screen δεν ξεκλειδωνει με double tap, αλλα ξεκλειδώνει κάνοντας έναν κύκλο με το δάχτυλο. Με V από lockscreen ξεκλειδώνει και ενεργοποιεί την κάμερα (2-3 seconds)

Edited by WiiPanic
Link to comment
Share on other sites

Σουπερ, τετοια λεγε μας!

 

(Thanks φιλε για το μινι review, πολυ βοηθητικο.

Καποια στιγμη δες για το gps χωρις assisted, σε καθαρο ουρανο, αν λοκαρει γρηγορα)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το παρέλαβα σήμερα, με παραγγελία από το TO2C πριν από 10 μέρες. Αποστολή με NL Post και εξαιρετικό tracking. Δώρο μόνο screen protector (film, οχι glass). Άλλα μαγαζιά δίνουν και case.

Αρχικά το κινητό είναι πολύ γεροδεμένο και δείχνει εξαιρετικά ποιοτικό. Το κίτρινο χρώμα που επέλεξα έχει πολύ έντονο μεταλλικό/περλέ εφέ, που συμβάλει σημαντικά στον να δείχνει ακριβό και όχι φτηνιάρικο.

Η μεγαλύτερη ανησυχία ήταν η απόδοση της κάμερας, η οποία όμως σε πρώτη επαφή με εξέπληξε θετικά. Στο An TuTu λέει sensor Exmor RS CMOS. Άρα είναι Sony???

Καταγράφει τέλεια χρώματα και λεπτομέρειες, κάνει focus ακαριαία, και έρχεται σε λειτουργία πριν καν το αντιληφθείς.

Gps λόκαρε σε 3 δευτερόλεπτα σε εσωτερικό χώρο !!! (μέ υποβοήθηση δεδομένων)

Έχει fm ράδιο με καλή λήψη και notification led δίπλα στην εμπρος κάμερα.

Ποιότητα ακουστικού κατά την ομιλία πολύ καλή, μην πώ εξαιρετική.

Το ένα και μοναδικό πίσω ηχείο είναι μέτριο σε ένταση, χωρίς μπάσο και στο σημείο που είναι (πισω) εύκολα κλείνεται (πχ αν το ακουμπήσεις κάτω, και δεν ακούγεται τίποτα). Μόλις βρώ Teana cover με ηχείο στο ebay, θα το χτυπήσω.

Λήψη wifi απροβλημάτιστη στα 15 m τουλάχιστον, το απόγευμα θα δοκιμάσω τα μακρύτερα.

Η οθόνη με πολύ καλή φωτεινότητα και φυσικά χρώματα, όχι το έντονο και τονισμένο των Amoled. Σε full HD video πετάει.

3g σήμα δυνατότατο.

Θέλω λίγο την βοήθειά σας στο AnTuTu. Δεν το ξέρω καθόλου, μόνο το κατέβασα (64-Bit) και το έτρεξα, και μου έβγαλε ένα πολύ ανησυχιτικό 21078. Έπρεπε να αλλάξω κάποιες ρυθμίσεις πριν το τρέξω???

Για φωτογραφίες το βράδυ , θα σας πώ αυριο. Ρύθμιση κλείστρου για να μείνει ανοιχτό δεν βλέπω εμφανώς κάπου, αλλά έχει δύο scenes (night & Candle light) που πιθανώς κάνουν αυτό το πράγμα.

Handsfree το δοκίμασα με OMTP και δουλέυει σίγουρα, θα δώ και με CTIA το απόγευμα. Νομίζω πως έχει έξυπνο port που δουλευει και με τα δύο.

USB OTG επίσης θα δοκιμάσω το απόγευμα, δεν έχω τώρα κάποιο μαζί μου.

Οπότε περίμένετε ανανέωση αυτού του post !

Ευχαριστούμε boy! Περιμένουμε και νεότερα και από κατανάλωση σε μερικές μέρες αν μπορείς!

Σουπερ, τετοια λεγε μας!

 

(Thanks φιλε για το μινι review, πολυ βοηθητικο.

Καποια στιγμη δες για το gps χωρις assisted, σε καθαρο ουρανο, αν λοκαρει γρηγορα)

 

+1

Αν μπορείς βάλε screenshot από "gps test" app να δούμε πόσους δορυφόρους "βλέπει" και κλειδώνει

Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια και εγώ το περιμένω απο μέρα σε μέρα αλλά χάρηκα από το παραπάνω review.

 

Π¨ου να δεις ποσοι περιμενουν τις πρωτες εντυπωσεις των αλλων για να το παραγγειλουν....

Εαν δεν εμφανιστουν τιποτα θεματακια το κινητο θα παει σφαιρα στις προτιμησεις μας

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το παρέλαβα σήμερα, !

 

Φίλε μου μεγεία, κρεμόμαστε όλοι από τα χείλη σου :p

Η οθόνη σαν φωτεινότητα πες μας μιας και εκεί δείχνει να υστερεί στα βίντεο. Επίσης έχει λειτουργίες κλειδώματος/ξεκλειδωματος με double click στην οθόνη η μόνο κλασικά;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Θέλω λίγο την βοήθειά σας στο AnTuTu. Δεν το ξέρω καθόλου, μόνο το κατέβασα (64-Bit) και το έτρεξα, και μου έβγαλε ένα πολύ ανησυχιτικό 21078. Έπρεπε να αλλάξω κάποιες ρυθμίσεις πριν το τρέξω???

 

Δοκίμασε και το απλό Antutu, όχι το 64αρι!!

Βρες μια πιο παλιά έκδοση, αν δεν έχει άλλη το Play Store

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και το απλό Antutu, όχι το 64αρι!!

Βρες μια πιο παλιά έκδοση, αν δεν έχει άλλη το Play Store

Ολα ωραια δηλαδη δειχνουν ως τωρα, περιμενουμε εντυπωσεις απο καμερα βραδυ, δες και το φλας ποσο δυνατο ειναι σε σκοταδι μιας και εχει διπλο led. Για μενα το μονο κακο ειναι οι υποδοχες των καρτων που απο οτι ειδα ειναι στανταρ δε μπορεις να επιλεξεις απο το μενου ποια καρτα θελεις να εχει το 3g οπως στο jiayu s3 και για οποιο χρησιμοποιει δεδομενα και απο δυο καρτες ειναι δυσκολο ολα να αλλαζεις καρτες

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη με πολύ καλή φωτεινότητα και φυσικά χρώματα, όχι το έντονο και τονισμένο των Amoled. Σε full HD video πετάει. Ειδικά στο θέμα της φωτεινότητας, όταν την βάλω στο full στο χειροκίνητο είναι πολύ δυνατή, δυνατότερη από XperiaZ. Στο αυτόματο όμως κρατάει πολύ χαμηλότερη φωτεινότητα από τα περισσοτερα κινητά που εβαλα δίπλα του. Μάλλον έτσι εξηγούνται και τα συγκριτικά βίντεο presentations.

3g σήμα δυνατότατο.

AnTuTu (64-Bit) 21078. Στο 32bit 43.750.

Για φωτογραφίες το βράδυ , έχω πάθει την πλάκα μου ! Πολύ καλύτερες από την olympus sz31mr που εχω για φωτογραφική. Δεν συγκρίνεται με κανένα άλλο από τα κινητά που έχω στα χέρια μου (Lg g2,Xperia Z,)

 

Η οθονη φιλε μου σε σχεση με την εκπληκτικη οθονη του G2 που εχεις πως σου φαινεται σε απευθειας συγκριση; χανει πολυ;

Εντυπωσιακο αυτο για καμερα γιατι το lg βγαζει καταπληκτικες φωτο.

4G δεν εχεις δοκιμασει καθολου ε;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το παρέλαβα σήμερα, με παραγγελία από το TO2C πριν από 10 μέρες. Αποστολή με NL Post και εξαιρετικό tracking. Δώρο μόνο screen protector (film, οχι glass). Άλλα μαγαζιά δίνουν και case.

Αρχικά το κινητό είναι πολύ γεροδεμένο και δείχνει εξαιρετικά ποιοτικό. Το κίτρινο χρώμα που επέλεξα έχει πολύ έντονο μεταλλικό/περλέ εφέ, που συμβάλει σημαντικά στον να δείχνει ακριβό και όχι φτηνιάρικο.

Η μεγαλύτερη ανησυχία ήταν η απόδοση της κάμερας, η οποία όμως σε πρώτη επαφή με εξέπληξε θετικά. Στο An TuTu λέει sensor Exmor RS CMOS. Άρα είναι Sony???

Καταγράφει τέλεια χρώματα και λεπτομέρειες, κάνει focus ακαριαία, και έρχεται σε λειτουργία πριν καν το αντιληφθείς.

Gps λόκαρε σε 3 δευτερόλεπτα σε εσωτερικό χώρο !!! (μέ υποβοήθηση δεδομένων)

Έχει fm ράδιο με μέτρια λήψη και notification led δίπλα στην εμπρος κάμερα.

Ποιότητα ακουστικού κατά την ομιλία πολύ καλή, μην πώ εξαιρετική.

Το ένα και μοναδικό πίσω ηχείο είναι μέτριο σε ένταση, χωρίς μπάσο και στο σημείο που είναι (πισω) εύκολα κλείνεται (πχ αν το ακουμπήσεις κάτω, και δεν ακούγεται τίποτα). Μόλις βρώ Teana cover με ηχείο στο ebay, θα το χτυπήσω.

Λήψη wifi απροβλημάτιστη στα 15 m τουλάχιστον. Χρησιμοποιώ κανονικότα το wifi του γείτονα απο 4 ορόφους μακριά, σε όλο το σπίτι, δηλαδή καλύτερο απο MotoG 2 και Note2..

Η οθόνη με πολύ καλή φωτεινότητα και φυσικά χρώματα, όχι το έντονο και τονισμένο των Amoled. Σε full HD video πετάει. Ειδικά στο θέμα της φωτεινότητας, όταν την βάλω στο full στο χειροκίνητο είναι πολύ δυνατή, δυνατότερη από XperiaZ. Στο αυτόματο όμως κρατάει πολύ χαμηλότερη φωτεινότητα από τα περισσοτερα κινητά που εβαλα δίπλα του. Μάλλον έτσι εξηγούνται και τα συγκριτικά βίντεο presentations.

3g σήμα δυνατότατο.

AnTuTu (64-Bit) 21078. Στο 32bit 43.750.

Για φωτογραφίες το βράδυ , έχω πάθει την πλάκα μου ! Πολύ καλύτερες από την olympus sz31mr που εχω για φωτογραφική. Δεν συγκρίνεται με κανένα άλλο από τα κινητά που έχω στα χέρια μου (Lg g2,Xperia Z, N8,Note2) Ρύθμιση κλείστρου για να μείνει ανοιχτό δεν βλέπω εμφανώς κάπου, αλλά έχει δύο scenes (night & Candle light) που πιθανώς κάνουν αυτό το πράγμα.

Handsfree είναι CTIA.

USB OTG δουλεύει κανονικότατα.

Από lock screen δεν ξεκλειδωνει με double tap, αλλα ξεκλειδώνει κάνοντας έναν κύκλο με το δάχτυλο. Με V από lockscreen ξεκλειδώνει και ενεργοποιεί την κάμερα (2-3 seconds)

 

Ευχαριστούμε για το κατατοπιστικοτατο και ωραίο review σου. Μου έλυσες όλες τις απορίες.

Edit: Βρήκα ένα βίντεο στο YouTube που αυτός το ρουταρει

και του περνάει clockworkmod recovery. Edited by Alex_90
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Σε προηγουμενα ποστ μου εχω δωσει λινκ για recovery και root :rolleyes:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κινητό υποστηρίζει πλέων multilanguage Rom. Έχει Ελληνικά? Σκέφτομαι να το παραγγείλω για φίλο. Επίσης η μπροστά κάμερα των 5mp πως είναι? κανένα δείγμα?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κινητό υποστηρίζει πλέων multilanguage Rom. Έχει Ελληνικά? Σκέφτομαι να το παραγγείλω για φίλο. Επίσης η μπροστά κάμερα των 5mp πως είναι? κανένα δείγμα?

Νομίζω ότι τα lenovo από Κίνα υποστηρίζουν μόνο Αγγλικά και Κινέζικα και περνάνε έξτρα όλες τις άλλες γλώσσες. Αλλά ας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος

 

edit: ναι λογικά αυτή είναι η official έκδοση με μόνο Αγγλικά και Κινέζικα δυστυχώς http://www.needrom.com/download/lenovo-k50-t3-vibe-ui/

 

YΓ: Tα τρία κουμπάκια κάτω δεν είναι φωτιζόμενα όπως βλέπω στα βίντεο, είναι έτσι όντως; Δόνηση έχουν;

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις γλώσσες, στην περιγραφή του κινητού στο vickmall έχει μεταξύ άλλων και τα ελληνικά:

http://www.vickmall.com/original-lenovo-k3-note-5-5-1920x1080-fdd-lte-mtk6752-octa-core-smart-phone-android-5-0-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp-camera-gps.html

 

Αυτό εννοεί ότι τα υποστηρίζει αλλά πρέπει να τα περάσουμε εξτρά? Γιατί εμένα έτσι όπως το λέει μου φαίνεται σαν να τις έχει τις γλώσσες αυτές από μόνο του. Σε αυτό ας μας απαντήσει κάποιος από αυτούς που το πήραν ήδη στα χέρια τους (και να το έχουν παραγγείλει από Κίνα φυσικά).

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα lenovo από Κίνα υποστηρίζουν μόνο Αγγλικά και Κινέζικα και περνάνε έξτρα όλες τις άλλες γλώσσες.

YΓ: Tα τρία κουμπάκια κάτω δεν είναι φωτιζόμενα όπως βλέπω στα βίντεο, είναι έτσι όντως; Δόνηση έχουν;

 

Απ'όσο είπε η selina,ναι δεν είναι φωτιζόμενα.

Όσο για τη δόνηση δεν έχω ρωτήσει.

Link to comment
Share on other sites

Σε προηγουμενα ποστ μου εχω δωσει λινκ για recovery και root :rolleyes:

 

Οκ δεν το είχα δει.

Υπάρχει και στο Eu Warehouse στα 190€ περίπου http://www.vickmall.com/europe-warehouse-original-lenovo-k3-note-k50-t5-5-5-1920x1080-fdd-lte-mtk6752-octa-core-smart-phone-android-5-0-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp-camera-gps.html

Edited by Alex_90
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω σε περιγραφη to2c και vickmall εχει ελληνικα.

Ελπιζω να ισχυει και σε συνδιασμο με την (καθως φενεται) απροβληατιστη lolipop να ειναι η καλυτερη επιλογη για καποιον που δεν θελει να ασχοληθει με "σκαλισμα" και συνεχη δοκιμη ρομ

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Αντε να έρθει , το περιμένω πως και πως , εχω αρχίσει βέβαια την έρευνα :D

Βρηκα αυτόν τον οδηγό για το CWM και πως κάνουμε Flash!

Δινω και τα Link οπως ειναι μεσα σε αυτο τον οδηγο για οποιον δεν μπορει να το δει ...

 

Lenovo Lemon K3 Note (K50-T5) CWM Recovery Download Address:

MTK6752 Flash Tool with MTK6752 USB Driver: http://pan.baidu.com/s/1qWmKYIg

CWM Recovery: http://pan.baidu.com/s/1mguuByg

 

Lenovo Lemon K3 Note (K50-T5) Google Service Address:

Files Download: http://pan.baidu.com/s/1gdozDZl

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Αντε να έρθει , το περιμένω πως και πως , εχω αρχίσει βέβαια την έρευνα :D

Αν εκανες ερευνα στο τοπικ αυτο θα τα εβρισκες και εδω, εχουν αναφερθει ξανα ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...