Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η επίσημη σελίδα φόρουμ της Lenovo για το K3 Note, όπου μπαίνουν όλες οι rom:

http://bbs.lenovo.com/forum.php?mod=viewthread&fid=921&tid=557109&extra=page%3D1

(Οι πολλές πάνω είναι οι developer/δοκιμαστικές. Οι λίγες κάτω είναι οι stable/κανονικές)

 

Η σελίδα της Lenovo απ' όπου φαίνεται ότι μπορούν να εγκατασταθούν επισήμως οι Google Apps και Google Services:

http://www.lenovomm.com/search/default_list_1.html?q=google&f=0

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως πλάκα πλάκα τόσες σελίδες και ενώ το κινητό έχει πουλήσει σαν ζεστό ψωμακι δεν θυμάμαι κανένα παιδί να αναφέρει hardware προβλημα εκτός από μερικά παιδιά που ανέφεραν το touch εκτός αν εκεί παίζει θέμα με κάνα φτηνιαρικο screen protector.
Link to comment
Share on other sites

Που την βρίσκω αυτή? στο αρχείο xls δεν βλέπω link.

 

https://docs.google.com/uc?id=0B1tnng1Ipox5S1NsVG53YndVNVU&export=download

 

Την περνας με το flashtool σε 2 λεπτα και καθαρισες

Απο εδω κατεβασε και το sp flash tool καθως και τους usb drivers. Υπαρχουν και οι οδηγιες

 

http://forum.xda-developers.com/android/development/organized-thread-lenovo-k3-note-k50-t3158522

Link to comment
Share on other sites

Απο hardware προβληματα κατι λιγα ελαττωματικα μονο και το touch ειναι πιθανοτατα θεμα ρομ.

Το ψιλο ειχα και εγω στην αρχη.εχει εξαφανιστει πλεον.

Πιστευω θα βγει αργα η γρηγορα 5.1.1 εκδοση χωρις θεματα και τοτε το κινητο θα πεταει.

Η τιμη εχει πεσει και στα 140Ε οποτε ειναι τρελο value.

Εμενα το μονο παραπονο ειναι η καμερα ,που μου φαινεται χειροτερη απο την 8ΜΡ του xperia p που ειχα.

Ισως να ειναι η φουρνια ισως να ειναι η ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα παραγγείλω σήμερα ένα Κ3 Note από vickmall.Ποια έκδοση λογισμικού να τους πω να περάσουν?Υπάρχει international firmware με ελληνικα?Άμα είναι να ζητήσω να περάσουν αυτό

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς την 1.11 του Ιταλού?

Μου φαίνεται αργή. Επίσης εντόπισα ένα bug. Όταν πατάς στις ρυθμίσεις την επιλογή γλωσσα και πληκτρολόγιο κρασάρει.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Εχει η dev 1530 Εληνικα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα κι από 'μένα. Εδώ και δύο ημέρες είμαι κάτοχος k3 note από banggoοd.

Το τηλ ΔΕΝ είναι rooted και φοράει την VIBEUI_V2.8_1530_7.131.1_DEV_K50-T5

Το μενού είναι πλήρως ελληνικό.

Θέλω να κάνω root το τηλ, αλλά χωρίς να αλλάξω rom γιατί δεν θέλω να χάσω το πλήρες ελληνικό μενού.

Υπάρχει τρόπος να το κάνω -root μόνο- για να πετάξω όλες τις κινεζιές???

Αν το κάνω root, χάνω υποχρεωτικά το ελληνικό μενού;

 

Στο προηγούμενο τηλ μου - lenovo s820 - το έχω rooted και έχω περάσει και την τελευταία official rom αλλά είναι στα αγγλικά. Βέβαια με το more locale οι εφαρμογές είναι στα ελληνικά.

 

Έχω διαβάσει αρκετές από τις προηγούμενες σελίδες και θέλω να μου πείτε πως θα κάνω ΜΟΝΟ root το κινητό?

Με αυτόν τον οδηγό?

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων...

Εχει η dev 1530 Εληνικα?
Link to comment
Share on other sites

Εχει η dev 1530 Εληνικα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει η dev 1530 Εληνικα?

 

http://s13.postimg.org/wysu4yser/Screenshot_2015_08_30_14_08_03_847.jpg http://s13.postimg.org/r0f0uq9g3/Screenshot_2015_08_30_14_08_34_103.jpg http://s13.postimg.org/laysaf39v/Screenshot_2015_08_30_14_08_55_553.jpg

Edited by skek
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω να σου απαντήσω, εμένα έτσι μου το έστειλαν από banggood.

Eίναι unrooted βέβαια, αλλά θα το κάνω root με αυτόν το οδηγό, για να βγάλω τις κινεζιές.

Δεν ξέρω αν η 1530 που έχει εδώ έχει ελληνικά. Μάλλον δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που μπορώ να βρω την 1.9 του Ιταλού για να την δοκιμάσω και αυτή?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τις 1.7 και 1.10 βλέπω στο xda.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τις 1.7 και 1.10 βλέπω στο xda.

 

Για να βάλεις την 1.9 του Ιταλού βάζεις την 1.7 και μετά μέσω wifi κάνεις τις αναβαθμίσεις σε 1.9.

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλεις την 1.9 του Ιταλού βάζεις την 1.7 και μετά μέσω wifi κάνεις τις αναβαθμίσεις σε 1.9.

 

thanks!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά γενικά οι roms του Ιταλού δεν έχουν το spyware ε?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αμα είσαι ροοτ με twrp recovery πρεπει να αλλαξω recovery για να βαλω την ινδικη? και αν ναι δωστε μου το λινκ για βοηθεια ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πόση ώρα δεν μπορώ να πάω στην 1.9.

Κατάφερα αρχικά να κατεβάσω την 1.8 και να την εγκαταστήσω αλλά για την 1.9 το download μένει κολλημένο στο 0% και κάνει αυτόματα retries ώσπου στο τέλος σταματάει. Όσες φορές κι αν προσπαθήσω κάνει το ίδιο.

 

Επίσης μου βγάζει κι ένα ΟΤΑ update στις ρυθμίσεις του συστήματος για να πάω σε 1535. Να το κάνω κι αυτό?

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε παιδιά αμα είσαι ροοτ με twrp recovery πρεπει να αλλαξω recovery για να βαλω την ινδικη? και αν ναι δωστε μου το λινκ για βοηθεια ευχαριστω

 

Όχι, γιατί να αλλάξεις recovery?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πόση ώρα δεν μπορώ να πάω στην 1.9.

Κατάφερα αρχικά να κατεβάσω την 1.8 και να την εγκαταστήσω αλλά για την 1.9 το download μένει κολλημένο στο 0% και κάνει αυτόματα retries ώσπου στο τέλος σταματάει. Όσες φορές κι αν προσπαθήσω κάνει το ίδιο.

 

Επίσης μου βγάζει κι ένα ΟΤΑ update στις ρυθμίσεις του συστήματος για να πάω σε 1535. Να το κάνω κι αυτό?

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όχι, γιατί να αλλάξεις recovery?

 

δηλαδη βαζω την ρομ την γνησια την ινδικη στην sd και φλασαρω οπως φλασαρα και την ροοταρισμενη που εχω τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω root με αυτόν το οδηγό, για να βγάλω τις κινεζιές, αλλά στο τέλος αρνείται να μπει σε cwm και ανοίγει το lenovo recovery.

Έχω VIBEUI_V2.8_1530_7.131.1_DEV_K50-T5 (lollipop 5.1)

 

Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει???

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη βαζω την ρομ την γνησια την ινδικη στην sd και φλασαρω οπως φλασαρα και την ροοταρισμενη που εχω τωρα?

 

Ναι, εκτός αν η ινδική μπαίνει με flashtool, δεν την έχω βάλει και δεν ξέρω.

Γράφει στο xda ποιες μπαίνουν με recovery και ποιες με flashtool.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω root με αυτόν το οδηγό, για να βγάλω τις κινεζιές, αλλά στο τέλος αρνείται να μπει σε cwm και ανοίγει το lenovo recovery.

Έχω VIBEUI_V2.8_1530_7.131.1_DEV_K50-T5 (lollipop 5.1)

 

Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει???

Με το που flashaρεις το cwm και πατησεις fastboot reboot κρατα πατημενα τα volume buttons. Αν κανεις boot η ROM flashαρει πισω το stock recovery.

Link to comment
Share on other sites

Με το που flashaρεις το cwm και πατησεις fastboot reboot κρατα πατημενα τα volume buttons. Αν κανεις boot η ROM flashαρει πισω το stock recovery.

 

Αυτό ήταν. Δούλεψε!! Σ'ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...