Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πω ξενερωσα τωρα με το πρωτο screen shot...Το ιντερνετ μου αν δεν ειναι καρφωμενο μονο 3g και εχει επιλογη μονο 3g/2g αυτοματα τοτε σερνεται!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με το gravity box(αν παίξει) αυτό φτιάχνεται. Το παράγγειλα χθες και από όσα διάβασα μέχρι τωρα για την 1529 θα πάω μαλλον να χω το κεφάλι μου ήσυχο.

Με τόσες ρομ που κυκλοφορούν μου θυμίζει το coolpad f1 αλλά τουλάχιστον εκεί υπήρχαν κάποιες κομπλε ρομ.Για τέτοιο μηχανάκι κρίμα είναι να χαραμιζεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Λοιπόν, κ εγω έχω το ίδιο πρόβλημα με την εφαρμογη... Εχω μια vodafone και μια cosmote ! Χρησιμοποιω 3G vodafone οπότε στο app vodafone μπαινει μια χαρα αλλα στο whats up οχι! πιστευω οτι εχει να κανει επειδη χρησιμοποιω τα δεδομενα της βονταφον... και επειδη ειναι ντουαλ το κινητο κι οχι εξολοκληρου μονο Κοσμοτε..

 

Ειναι θεμα του ιντερνετ της βοντα.

Και σε μενα ετσι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Πω ξενερωσα τωρα με το πρωτο screen shot...Το ιντερνετ μου αν δεν ειναι καρφωμενο μονο 3g και εχει επιλογη μονο 3g/2g αυτοματα τοτε σερνεται!

 

Και το είχα σε Wi-Fi. Δες και με δεδομένα :-P

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχτες το κινητο μου χωρις να πεσει κατω η οτιδηποτε,δεν μου δουλευει το μισο touch screen.εβαλα μια αλλη ρομ αλλα και παλι δεν δουλευει ,μηπως γνωριζει κανεις ???ευχαριστω!!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια να παρο αυτο η το lenovo a806?

 

Αυτό........

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχτες το κινητο μου χωρις να πεσει κατω η οτιδηποτε,δεν μου δουλευει το μισο touch screen.εβαλα μια αλλη ρομ αλλα και παλι δεν δουλευει ,μηπως γνωριζει κανεις ???ευχαριστω!!!!!

 

Αυτα τα θεματα με το touch με τρομαζουν.

Link to comment
Share on other sites

Τι αλλαξε η 1.11 του ιταλου;

 

 

  1. Στην μπάρα ειδοποιήσεων δεν φαίνεται το είδος των δικτύων. (πολύ κακό για μένα)
  2. Δουλεύει το xposed (!).
  3. Περισσότερες επιλογές δικτύων (έχει και σκέτα 3G & 2G)
  4. Δεν έχει να επιλέξεις σε ποια sim θέλεις 3G/4G αλλά μπορείς να επιλέξεις με ποια μπαίνεις στο internet και αυτή αλλάζει σε 3G/4G (δηλαδή δεν μπορείς να μπεις με 2G ηθελημένα). Επίσης δεν έχει αυτόματη έξυπνη εναλλαγή όπως στην 1.10.
  5. Υπάρχουν κάποιες αλλαγές στην διάταξη του μενού μη σημαντικές.
  6. Υπάρχει διαχείρηση ασφαλούς ζώνης.
  7. Διαφορετικός διαχειριστής εφαρμογών στις ρυθμίσεις.
  8. Λείπει το app ασφαλειας της lenovo.
  9. Δεν βλέπω να έχει έχει κάποιον startup manager. (πολύ κακό για μένα)
  10. Δεν έχει το πρόβλημα με το ρολόι που είχα στην 1.10 (προς το παρόν).

 

1 Δεν είμαι σίγουρος καθώς δεν έχω 2 κάρτες σιμ αλλά νομίζω πως μπορείς να διαλέξεις ποία θα είναι 4g

 

2 Στις επιλογές δικτύων ναι αυτοματα

 

3 Δεν το έχω βάλει αλλά δουλεύει λογικά.

 

4. Δεν έχω κάποιο θέμα και μάλιστα εμφανίζονται και στην lock screen

 

5 Το Led δουλεύει μόνο για κλήσεις μηνύματα SMS και την εφαρμογή email του κινητού. Προσωπικά αδιάφορο καθώς είναι και λυχνάρι το led :-P

 

6 Ναι κανονικά

 

7 Είναι αρκετά γρήγορη και μπαταρία ικανοποιητικά, σου βγάζει την μέρα με αρκετό σκάλισμα

 

thanks!!

 

Πω ξενερωσα τωρα με το πρωτο screen shot...Το ιντερνετ μου αν δεν ειναι καρφωμενο μονο 3g και εχει επιλογη μονο 3g/2g αυτοματα τοτε σερνεται!

 

Κι εγώ ξενέρωσα εντελώς.

 

Με το gravity box(αν παίξει) αυτό φτιάχνεται.

 

Πώς φτιάχνεται? Δεν βρήκα επιλογή.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Με τις ειδοποιήσεις στην 1,11 του Ιταλού τι παίζει? Μόνο αυτό με ενδιαφέρει ουσιαστικά... Έρχονται άμεσα, σε πραγματικό χρόνο, με σβηστή οθόνη, χωρίς να έχεις ανοιχτή την εφαρμογή κλπ ? Δλδ να είναι όλα κομπλέ με όλες τις εφαρμογές?
Link to comment
Share on other sites

Με τις ειδοποιήσεις στην 1,11 του Ιταλού τι παίζει? Μόνο αυτό με ενδιαφέρει ουσιαστικά... Έρχονται άμεσα, σε πραγματικό χρόνο, με σβηστή οθόνη, χωρίς να έχεις ανοιχτή την εφαρμογή κλπ ? Δλδ να είναι όλα κομπλέ με όλες τις εφαρμογές?

 

Δεν τις δοκίμασα ακόμα.

 

Παιδιά αν κατάλαβα καλά η 1.11 του Ιταλού δεν έχει gapps + root??

Βασίζεται στην ινδική ROW?

Δεν γράφει ο ίδιος κάτι σχετικό γιαυτό ρωτάω όσους ήδη την δοκίμασαν.

Το μόνο που γράφει ξεκάθαρα είναι για υποχρεωτικό clean install.

 

gapps+root έχει.

Που βασίζεται πώς μπορώ να το καταλάβω?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια σας χαιρετω απο Κυπρο.σκεφτομαι να αγορασω το k3 note την απλη εκδοση.θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος αγορασε το teana edition αυτο με το κεραμικο ηχειο στο πισω μερος.και τι ακρβως κανει αυτο.δουλευει σαν εξτρα ηχειο?δηλαδη οταν το ενεργοποιησεις αυξανεται η ενταση στον ηχο?σας ρωτο γιατι σε βιντεο που ειδα στο you tube καταλαβα οτι αυτο το ηχειο δουλευει κατι σαν subwoofer αφου το τοποθετησεις πανω στο ειδικα διαμορφωμενο κουτι που ερχεται μαζι με το τηλεφωνο στο teana edition και προκαλει δονηση και οχι ηχο.αν συμβαινει αυτο μπορω να αγορασω την απλη εκδοση και πιο μετα να αγορασω το πισω καλυμμα με το ηχειο απο το ali express με 5 ευρο μονο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το σχετικο βιντεο στο you tube ειναι εδω.σας ευχαριστω.!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κατάλαβα καλά η 1.11 του Ιταλού δεν έχει gapps + root??

Βασίζεται στην ινδική ROW?

Δεν γράφει ο ίδιος κάτι σχετικό γιαυτό ρωτάω όσους ήδη την δοκίμασαν.

Το μόνο που γράφει ξεκάθαρα είναι για υποχρεωτικό clean install.

Μπλεκουμε με τις customies γιατι η ινδικη κολλαει και ειναι αργη. Θα το δεις μονος σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

  1. Στην μπάρα ειδοποιήσεων δεν φαίνεται το είδος των δικτύων. (πολύ κακό για μένα)
  2. Δουλεύει το xposed (!).
  3. Περισσότερες επιλογές δικτύων (έχει και σκέτα 3G & 2G)
  4. Δεν έχει να επιλέξεις σε ποια sim θέλεις 3G/4G αλλά μπορείς να επιλέξεις με ποια μπαίνεις στο internet και αυτή αλλάζει σε 3G/4G (δηλαδή δεν μπορείς να μπεις με 2G ηθελημένα). Επίσης δεν έχει αυτόματη έξυπνη εναλλαγή όπως στην 1.10.
  5. Υπάρχουν κάποιες αλλαγές στην διάταξη του μενού μη σημαντικές.
  6. Υπάρχει διαχείρηση ασφαλούς ζώνης.
  7. Διαφορετικός διαχειριστής εφαρμογών στις ρυθμίσεις.
  8. Λείπει το app ασφαλειας της lenovo.
  9. Δεν βλέπω να έχει έχει κάποιον startup manager. (πολύ κακό για μένα)
  10. Δεν έχει το πρόβλημα με το ρολόι που είχα στην 1.10 (προς το παρόν).

 

 

 

thanks!!

 

 

 

Κι εγώ ξενέρωσα εντελώς.

 

 

 

Πώς φτιάχνεται? Δεν βρήκα επιλογή.

Το safe center το εχω βολευτει απειρα. Βασικα δεν αλλαζω την 1.1 αν δεν παει σε 5.1.1 stable, δεν υπαρχει λογος.

Link to comment
Share on other sites

Μπλεκουμε με τις customies γιατι η ινδικη κολλαει και ειναι αργη. Θα το δεις μονος σου.

 

Γιατί τελικά βασίζεται στην ινδική?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Για τους μελλοντικους αγοραστες, μην φοβαστε, παρτε το κινητο αφοβα.

Εχω βαλει την στοκ την ινδικη και δεν εχω κανενα θεμα.

Σιγουρα καποιοι ψαχνουν την τελειοτητα και παιζουν με customιες, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι το τηλεφωνο σερνεται κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από 'μένα. Εδώ και δύο ημέρες είμαι κάτοχος k3 note από banggoοd.

Το τηλ ΔΕΝ είναι rooted και φοράει την VIBEUI_V2.8_1530_7.131.1_DEV_K50-T5

Το μενού είναι πλήρως ελληνικό.

Θέλω να κάνω root το τηλ, αλλά χωρίς να αλλάξω rom γιατί δεν θέλω να χάσω το πλήρες ελληνικό μενού.

Υπάρχει τρόπος να το κάνω -root μόνο- για να πετάξω όλες τις κινεζιές???

Αν το κάνω root, χάνω υποχρεωτικά το ελληνικό μενού;

 

Στο προηγούμενο τηλ μου - lenovo s820 - το έχω rooted και έχω περάσει και την τελευταία official rom αλλά είναι στα αγγλικά. Βέβαια με το more locale οι εφαρμογές είναι στα ελληνικά.

 

Έχω διαβάσει αρκετές από τις προηγούμενες σελίδες και θέλω να μου πείτε πως θα κάνω ΜΟΝΟ root το κινητό?

Με αυτόν τον οδηγό?

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων...

Edited by skek
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από 'μένα. Εδώ και δύο ημέρες είμαι κάτοχος k3 note από banggoοd.

Το τηλ ΔΕΝ είναι rooted και φοράει την VIBEUI_V2.8_1530_7.131.1_DEV_K50-T5

Το μενού είναι πλήρως ελληνικό.

Θέλω να κάνω root το τηλ, αλλά χωρίς να αλλάξω rom γιατί δεν θέλω να χάσω το πλήρες ελληνικό μενού.

Υπάρχει τρόπος να το κάνω -root μόνο- για να πετάξω όλες τις κινεζιές???

Αν το κάνω root, χάνω υποχρεωτικά το ελληνικό μενού;

 

Στο προηγούμενο τηλ μου - lenovo s820 - το έχω rooted και έχω περάσει και την τελευταία official rom αλλά είναι στα αγγλικά. Βέβαια με το more locale οι εφαρμογές είναι στα ελληνικά.

 

Έχω διαβάσει αρκετές από τις προηγούμενες σελίδες και θέλω να μου πείτε πως θα κάνω ΜΟΝΟ root το κινητό?

Με αυτόν τον οδηγό?

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων...

Δοκιμασε root με το kingroot ή το iroot app. Αν δεν δουλεψει αναγκαστικα πρεπει να βαλεις cwm η twrp και να φλασαρεις το SuperSU.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από 'μένα. Εδώ και δύο ημέρες είμαι κάτοχος k3 note από banggoοd.

Το τηλ ΔΕΝ είναι rooted και φοράει την VIBEUI_V2.8_1530_7.131.1_DEV_K50-T5

Το μενού είναι πλήρως ελληνικό.

Θέλω να κάνω root το τηλ, αλλά χωρίς να αλλάξω rom γιατί δεν θέλω να χάσω το πλήρες ελληνικό μενού.

Υπάρχει τρόπος να το κάνω -root μόνο- για να πετάξω όλες τις κινεζιές???

Αν το κάνω root, χάνω υποχρεωτικά το ελληνικό μενού;

 

Στο προηγούμενο τηλ μου - lenovo s820 - το έχω rooted και έχω περάσει και την τελευταία official rom αλλά είναι στα αγγλικά. Βέβαια με το more locale οι εφαρμογές είναι στα ελληνικά.

 

Έχω διαβάσει αρκετές από τις προηγούμενες σελίδες και θέλω να μου πείτε πως θα κάνω ΜΟΝΟ root το κινητό?

Με αυτόν τον οδηγό?

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων...

 

Κανε οτι εκανα κι εγω.

Μην κανεις root, για να μπορεις να εχεις και μελλοντικα update μεσω ΟΤΑ και βαλε την επισημη ινδικη s121 που εχει καλυτερο ελληνικο menu και καθόλου κινεζικες εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Κανε οτι εκανα κι εγω.

Μην κανεις root, για να μπορεις να εχεις και μελλοντικα update μεσω ΟΤΑ και βαλε την επισημη ινδικη s121 που εχει καλυτερο ελληνικο menu και καθόλου κινεζικες εφαρμογες

Που την βρίσκω αυτή? στο αρχείο xls δεν βλέπω link.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα εκανα αλλαγή του I/O scheduler στην ινδική ROM. Απο την λενοβο έρχεται με τον row scheduler. Με την βοήθεια του no frills CPU control τον άλλαξαν σε cfq. Το κινητό πλεον βγάζει αντυτυ 46000+ το ετρεξα τρεις φορές. Το κινητό ανταποκρίνεται πολύ καλύτερα. Αύριο θα κοιτάξω πως παει απο μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση. Το κινητό έχει πλήρες ελληνικό μενού;

Έχω κι εγώ απορία για το επίπεδο της μετάφρασης. Με άριστα το 10, πόσο θα βαθμολογούσατε την μετάφραση; (αυστηρά παρακαλώ :))

Να υποθέσω ότι ούτε η νέα επίσημη stable αλλά ούτε και η επίσημη developer 1535 έχει ελληνικά;

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...