Jump to content

Ταινίες/σειρές που ψάχνετε και δεν ξέρετε τον τίτλο


ckck20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια. Ψαχνω μια ταινια εδω κ πολυ καιρο. Ειναι αμερικανικη με μια λεπτη ξανθια κοπελα που κανει αστατη ζωη. Η σε μια σκηνη που θυμαμαι ειναι μεθυσμενη κανει σεξ με εναν τατουατζη κ στη συνεχεια της χτυπαει ενα τατου καρδια στα οπισθια. Μετα χωριζει κ φευγει.. αν μπορει καποιος να με βοηθησει. Ευχαριστωω
Link to comment
Share on other sites

https://www.imdb.com/title/tt0089908/?ref_=fn_al_tt_1 επιστροφη στη χωρα του οζ.Που οπωσ γραφτηκε τοτε η ταινια ηταν σκερι για παιδια με αποτελεσμα να μη κανει τοσο τεραστια επυτηχια.αλλα παραμενει και αυτη κλασσικη

 

Ναιιιιαυτη ειναι.... σ ευχαριστώ πάρα πολύ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ψάχνω μια ταινία που έχω δει στην τηλεόραση δεν θυμάμαι ακριβώς χρονολογία αλλά κάπου 2000-2005 (ίσως και πιο πριν). Και ούτε και το στόρυ το καλά. Είναι στα παλιά χρόνια και έχει σχέση με μαγεία. Είναι κάποιο αγόρι που εκπαιδεύετε αλλά δεν θυμάμαι αν αφορά μαγεία

και η σε κάποιο βιβλίο διαβάζει κάτι που δεν έπρεπε ή ανοίγει κάποια πόρτα που δεν πρέπει και έτσι ελευθερώνετε κάποιος κακός που έχει μαγικές δυνάμεις αλλά δεν ξέρει κανείς το όνομα του κ ο μόνος τρόπος για να νικηθεί είναι να μάθουν το όνομά του. Νομίζω τον αποκαλούν ακατονόμαστο ? Στην ιστορία υπάρχει και μια κοπέλα η οποία μέσω οράματος έχει δει τι έχει κάνει το αγόρι και όταν συναντιούνται τον αναγνωρίζει και αυτή ανήκει σε κάποια αδελφότητα.

Ευχαριστώ πολύ για κάθε προσπάθεια και βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ψάχνω ένα παλιό παιδικό που παιζόταν στην τηλεόραση. Ήταν ένα μικρό παιδάκι με μάσκα και σίγουρα φόραγε μαύρη μπέρτα, είχε υπερδυνάμεις και δε θυμόταν το παρελθόν του. Σπάω το κεφάλι μου αλλά δεν μπορώ να το θυμηθώ, κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημερα καλως σας βρηκα. ξερει κανεις την ταινια η τους ηθοποιους?

 

Την ταινία δεν την ξέρω, αλλά η ηθοποιος είναι η Dina Meyer.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Την ταινία δεν την ξέρω, αλλά η ηθοποιος είναι η Dina Meyer.

 

Ευχαριστω φιλε μου. Την ταινια ηταν ευκολο να την βρω αφου βρηκες την ηθοποιο. federal protection

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε ολους! Ψάχνω απεγνωσμένα να βρω πως λεγόταν ένα συγκεκριμένο παιδικό που προβαλλόταν στην ΕΡΤ (ΕΤ1 αν θυμάμαι σωστά) κάπου ανάμεσα στο 1995-2000. Παιζόταν την ίδια εποχή με το Art Attack και το Pingu, απογευματάκι γύρω στις 4-5. Το μόνο που θυμάμαι είναι ορισμένοι στίχοι από τους τίτλους έναρξης που πήγαιναν κάπως έτσι: "Mira (?) Mare (?), χορεύοντας στο κύμα... και όλοι περνάμε φίνα". Έχω ψάξει ολόκληρο το google και youtube, αλλά τίποτα. Ελπίζω σε κάθε δυνατή βοήθεια!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ψαχνω δυο ταινιες:

1. ειχα δει πιο παλια μια ταινια στο σταρ οπου καποια παιδια πρεπει να ταν καπου στα 19/20 ειχαν παει διακοπες και οταν γυρισαν πισω στην πολη ηταν οι μοναδικοι και ψαχνανε τους γονεις τους, που τους ειχαν απαγαγει κατι στρατιωτες και μετα πανε στο στρατοπεδο να τους σωσουν και μαλιστα καταστρεφουν και μια μεγαλη γεφυρα ωστε να μην μπορουν οι στρατιωτες να πανε στην αλλη ακρη..

2. ειχα δει ενα θριλερ (δεν θυμαμαι που) οπου ειχε παει μια οικογενεια διακοπες σε μια ερημο στην Αμερικη κατι τετοιο και το αγορακι της οικογενειας επεσε μεσα σε μια τρυπα και βρηκε μια πετρα οπου ηταν ενος απο τους αρκετους δαιμονες και οταν πηγαν σπιτι ο ενας δαιμονας προσπαθουσε να συνδεθει μαζι του και να τον παρει..επισης οι δαιμονες ειχαν την μορφη ζωων

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΠΟΙΟΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ :D

Edited by konstantinos03
Link to comment
Share on other sites

@konstantinos03

Η πρώτη είναι The Rescue 1988 trailer ταινίας

Η δεύτερη πρέπει να είναι The Gate 1987

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το 1 είναι το red dawn?

οχι φιλε, ειναι ομως κατι παρομοιο, και να σου πω την αληθεια θα κατσω να την δω αυτην που ειπες:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ξέρει κάποιος τον ξενόγλωσσο τίτλο της ταινίας ''Αίμα στην κόλαση της Ινδοκίνας '' ;
Είπα να κάτσω να σοβαρευτώ... αλλά δεν βρήκα που να καθίσω!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Μηπως γνωριζετε μια ταινια που ειναι μετα το 2010 με κατι επιστημονες και κατι στρατιωτες ειναι μαλλον που τους φυλανε και ειναι μαζι τους και πανε μαλλον απο τι θυμαμαι σε λαθος διασταση και βρισκονται σε μια προιστορικη γη με δεινοσαυρους και πουλια που τους επιτιθονται κατι τετοιο και μετα δεν θυμαμαι τιποτα.Τι γνωριζει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Μηπως γνωριζετε μια ταινια που ειναι μετα το 2010 με κατι επιστημονες και κατι στρατιωτες ειναι μαλλον που τους φυλανε και ειναι μαζι τους και πανε μαλλον απο τι θυμαμαι σε λαθος διασταση και βρισκονται σε μια προιστορικη γη με δεινοσαυρους και πουλια που τους επιτιθονται κατι τετοιο και μετα δεν θυμαμαι τιποτα.Τι γνωριζει κανεις;

 

Μήπως το Ferocious Planet;

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΗΣ. ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΞΥ 2006-2016. Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ: ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ (ΑΓΟΡΙΑ) ΠΟΥ ΤΟ ΕΝΑ ΖΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΠΛΟΙΟ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ ΣΕ ΕΝΑ ΝΗΣΙ. ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΑΤΑΓΙΔΑ (ΝΟΜΙΖΩ) ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΣΙΘΡΕΙ ΜΙΑ ΒΑΚΡΑ ΕΚΕΙ . ΟΤΑΝ ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΑΥΤΟ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΕΚΕΙ. ΑΧΡΙΖΟΥΝ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΑΝΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΗΝ ΒΑΚΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΡΑΣΥΘΡΗ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΗ. ΕΝΩ ΤΟΝ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΠΡΩΗΝ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΤΟΥ. ΕΙΑΝΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ Ή ΑΡΑΒΟΝΙΑΣΜΕΝΟΣ Η΄ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΖΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ. ΘΥΜΑΜΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΗΚΑ ΜΙΑ ΣΚΗΝΗ Η ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΑ ΑΓΟΡΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΖΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ Ή ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή;

https://www.imdb.com/title/tt1935179/

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΗΣ. ΕΙΑΝΙ ΓΥΡΙΣΜΕΝΗ ΤΟ 2006-2016 ΚΑΙ Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ. ΕΝΑΣ ΑΝΤΡΑΣ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ ΣΕ ΗΛΙΚΕΙΑ ΖΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΛΗ ΤΟΝ ΗΠΑ ΝΟΜΙΖΩ ΝΕΑ ΥΟΚΡΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ. Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΔΙΔΕΙ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ ΕΝΑ ΠΡΑΚΤΟΡΙΟ. ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ ΕΝΑ ΦΑΚΕΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙ . ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΤΟΝ ΚΥΝΗΓΑΝΕ . ΑΥΟΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΣ ΔΙΕΦΑΥΡΜΕΝΟΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΦΑΚΕΛΟ. ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙ ΟΤΙ Η ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΑΚΕΛΟ ΔΥΟ ΕΙΣΗΤΥΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΝΑ ΤΗΣ Ή ΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑ ΤΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΣΙΑΤΗΚΗ ΧΩΡΑ(ΙΑΠΩΝΙΑ, ΚΙΝΑ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ) ΛΑΘΡΕΜΠΟΡΗ. ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΔΙΣΗ ΤΑ ΕΙΣΗΤΥΡΙΑ ΠΡΙΝ ΦΥΓΗ ΤΟ ΠΛΟΙΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΜΕΣΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ Ή Η ΜΑΝΑ ΤΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

https://www.imdb.com/title/tt1547234/

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η ταινία είχε σαν πρωταγωνιστή μια ανάπηρη γυναίκα που ηταν κλεισμένη σε ένα σπίτι και πήγαινε κάθε μέρα ένας ηλικιωμένος και του έδινε μάλλον στοιχεία, κοιτούσε με κάτι γυαλιά ένα μηχανισμό... Ένα γρανάζι... Βασισμένη σε αληθινή ιστορία λένε.. Ότι μου περιέγραψαν σας λέω.. Δύσκολο θεωρώ να τη βρούμε αλλά ποτέ δε ξέρεις!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...