Jump to content

Ταινίες/σειρές που ψάχνετε και δεν ξέρετε τον τίτλο


ckck20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα να ρωτησω κατι εκτος απο ξενες σειρες και ξενες ταινιες μπορουμε να ρωτησουμε και για καποια ελληνικη σειρα???
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα να ρωτησω κατι εκτος απο ξενες σειρες και ξενες ταινιες μπορουμε να ρωτησουμε και για καποια ελληνικη σειρα???

 

 

Φυσικά,δεν βλέπω κάπου ο τίτλος να περιορίζει.

Link to comment
Share on other sites

οκκκ bill33 σε ευχαριστω πολυυυ!!!!!! Λοιπον ψαχνω για μια παλια σειρα η ελληνικη ταινια γυρω στο 1993 η 1994 ηταν αστυνομικη κοινωνικη επεζε η καιτη ιμπροχωρη κ.α πολλοι γνωστοι ηθοποιοι και ο αγγελος προβελλεγιος που εκανε τον γιο της ιμπροχωρη. Απ οτι θυμαμαι απ το λιγο που ειχα δει γιατι το χα πετυχει τυχαια στην τν καποιοι τυποι του υποκοσμου κυνηγουσαν την μητερα του και κεινος ερεχε για να την σωσει..... λυπαμαι που εχω τοσες λιγες πληροφοριες για αυτο αλλα οπως σας ειπα το ειχα πετυχει εντελως τυχαια και ειμουνα πολυ μικρουλα!!! αλλα αυτο που θυμαμαι πολυ καλα ηταν αυτοι οι δυο ηθοποιοι ξερω οτι δν σας βοηθησα ιδιαιτερα αλλα ανννν.... γνωριζει καποιος κατι ας μου πει ευχαριστω προκαταβολικα!!! Edited by zetitsa
Link to comment
Share on other sites

Είσαι βέβαιη ότι ο ηθοποιός ήταν ο Προβελέγγιος;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειμαι απολυτως σιγουρη, τον θυμαμαι να πεζει εκτος πια και αν κανω τοσο λαθος !!! σε πριπτωση που βρειτε κατι η οχι θα περιμενω απαντηση σας και παλι ευχαριστω........
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα. Θα ήθελα και εγώ να ρωτήσω για μια ταινία που ψάχνω καιρό. Θυμάμαι μόνο σκηνές. Είναι ξένη ταινία και την έδειχνε στο Mega τη δεκαετία του '90 ή το πρωί ή το μεσημέρι.

Ναυάγησαν πολλοί άνθρωπο σε κάποιο νησί ίσως δε θυμάμαι. Ήταν και κάποιο κορίτσι και κολυμπώντας μαζί με ένα δελφίνι ανακάλυψαν ένα αεροπλάνο στο πάτο της θάλασσας. Το κορίτσι αναρωτιόταν γιατί τη πήγε εκεί το δελφίνι. Μετά νομίζω αρρώστησε ένα αγοράκι μπορεί να ήταν και αδερφός της και έπρεπε να πάει πάλι στο αεροπλάνο για να πάρει ένα τσαντάκι με φάρμακα κατά πάσα πιθανότητα ινσουλίνη. Με το που ανοίγει τη πόρτα του αεροπλάνου βγαίνει ένας μικρος καρχαρίας. Τελικά βγήκε τη τσάντα και την ώρα που πάει να βγει γίνεται κάποια έκρηξη στη θάλασσα και παγιδεύεται μέσα στο αεροπλάνο. Τελικά τη σώζουν τα δελφίνια. Τέλος πάντων ο μικρος πριν αρρωστήσει ειχε γνωρίσει σε εκείνο το μέρος έναν μικρό ιθαγενή και κάνανε παρέα. Όταν αρρώστησε ο μικρός ιθαγενής τον πηγε στους δικούς του και αυτοί με κάτι βότανα τον έκαναν καλά. Ο πατέρας του αγοριού που αρρώστησε ήταν γνωστός ηθοποιός αλλά δε θυμάμαι καθόλου ποιος τον έπαιζε. Ελπίζω να βοήθησα. Από περιέργεια θυμάμαι όταν την είδα τελευταία φορά στο μέγκα έψαξα σε εβδομαδιαίο περιοδικό να δω πως λέγεται και αν θυμάμαι καλά ο ελληνικός τίτλος ήταν Η ΦΥΛΗ χωρίς να είμαι σίγουρη. Πρέπει να έχουν περάσει πάνω από 19 χρόνια. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειμαι απολυτως σιγουρη, τον θυμαμαι να πεζει εκτος πια και αν κανω τοσο λαθος !!! σε πριπτωση που βρειτε κατι η οχι θα περιμενω απαντηση σας και παλι ευχαριστω........

Έψαξα στο retrodb αλλά δε βρήκα σειρά ή ταινία που να παίζουν και οι δύο. Αν δε μιλούσαμε για τον Προβελέγγιο, θα έλεγα ότι πρόκειται για κάποιο επεισόδιο του "τμήματος ήθων".

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Και γω τα χω ψαξει στο retrob αλλα και γω δν εχω βρει κατι και καποιοα συγκεκριμενα επεισοδια απ το μημα ηθων που εχει παιξει η καιτη ιμπροχωρη και κει τιποτα... ειναι βεβαια μια σειρα που λεγοταν το γαλαζιο διαμαντι που επεζε εκεινη αλλα δυστηχως δν εχουν επεισοδια απ την σειρα στο greek.movies οκ seranata μ σε ευχαριστω πολυ!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι αυτό από το "τμήμα ηθών";

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Είδα στο cosmote cinema on demand το'' insidious το τελευταιο κλειδι'' του 2018.Αρκετά καλό αλλά και βαρετό σε πολλά σημεία...7/10 μόνο για την αγαπητή ΛΙΝ ΣΑΙΕ

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος τοπικ;

Ωχ, ναι....συγγνώμη.Το πάω στο σωστό.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά μου έχει κολλήσει μια σειρά με κάτι τιπαδες που είχαν κάτι γαμάτα οχήματα και πολεμούσαν με κάτι δεινοσαυρους. Ασιατική σχεδόν σίγουρο, ο αρχηγός δεινόσαυρος ήταν ένας t rex με το ένα μάτι κλειστό γιατί του το φάγανε, όλο το set up ήταν με actual props σαν Godzilla φάση πέρα από τους ανθρώπους που ήταν animated. Ο t rex έστελνε αλους δεινόσαυρους να παλεύουν συνηθος η σειρά είχε gore αίματα και κομμάτια από δεινόσαυρους δεξιά και αριστερά και το τελευταίο που θυμάμαι είναι ότι το ένα όχημα που είχαν μεταμορφωνόταν και πετούσε και είχε ένα τρυπάνι στην μύτη του

Plz μου έχει κολησει στο μυαλό αν ξέρει κανείς πως διάολο τον λένε θα με καθησύχασε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω μια ταινια που παιζει ο σταλονε νομιζω μαζι με τον arnold και ειναι ειδικοι στις δραπετευσεις φυλακων αν θυμαμαι καλα και η φυλακη ειναι μεσα σε ενα πλοιο κτλ...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω μια ταινια που παιζει ο σταλονε νομιζω μαζι με τον arnold και ειναι ειδικοι στις δραπετευσεις φυλακων αν θυμαμαι καλα και η φυλακη ειναι μεσα σε ενα πλοιο κτλ...

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Escape_Plan_(film) ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας θα ήθελα να μάθω για μια ταινία που την έχω δει 2 φόρες στην τηλεόραση άλλα δεν θυμάμαι πώς λέγεται

πάντως θυμάμαι ότι στην ταινία ο άντρας ήθελε να εκδικηθεί μια κοπέλα που κατι του εκανε και ετσι την γνώριζε και την ερωτεύτηκε ενω εκεινος ειχε γυναικα και εκεινη ειχε εναν αλλον αντρα αλλα στο τελος η κοπελα παρατησε τον αλλο για να παει με τον αντρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν πρόκειται για σειρά; Μήπως τη Λάμψη (του Φώσκολου) ή τα η ζωή της (παρ)άλλης; :p

 

Δεν ξέρω, ένα αστείο της στιγμής! :)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν πρόκειται για σειρά; Μήπως τη Λάμψη (του Φώσκολου) ή τα η ζωή της (παρ)άλλης; :p

 

Δεν ξέρω, ένα αστείο της στιγμής! :)

 

 

χαχαχαχααχα οχι οχι δεν ειναι :D

 

Συγνωμή δεν το διατύπωσα σωστα ειναι ξένη ταινία αλλα την βαζουν καμια φορά στην τηλεόραση!!! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα σας θα ήθελα να μάθω για μια ταινία που την έχω δει 2 φόρες στην τηλεόραση άλλα δεν θυμάμαι πώς λέγεται

πάντως θυμάμαι ότι στην ταινία ο άντρας ήθελε να εκδικηθεί μια κοπέλα που κατι του εκανε και ετσι την γνώριζε και την ερωτεύτηκε ενω εκεινος ειχε γυναικα και εκεινη ειχε εναν αλλον αντρα αλλα στο τελος η κοπελα παρατησε τον αλλο για να παει με τον αντρα!!!!

 

Έστω και 2 μήνες μετά, μου θυμίζει λίγο το Closer.

 

Μου κόλησε τώρα να θυμηθώ μια ταινία (λογικά από εποχές alter) που έπρεπε να κάνουν μεταφορά ενός κατάδικου ο οποίος ήταν γυναίκα. Οι 2 φύλακες ήταν ο ένας παλιός ("τελευταία αποστολή") και ένας νέος ("πρώτη μεταφορά").

Παίζει κάποιοι απ όλους να ήταν γνωστοί αλλά δεν..

 

Ευχαριστώ όποιον έχει κάποια ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Έστω και 2 μήνες μετά, μου θυμίζει λίγο το Closer.

 

Μου κόλησε τώρα να θυμηθώ μια ταινία (λογικά από εποχές alter) που έπρεπε να κάνουν μεταφορά ενός κατάδικου ο οποίος ήταν γυναίκα. Οι 2 φύλακες ήταν ο ένας παλιός ("τελευταία αποστολή") και ένας νέος ("πρώτη μεταφορά").

Παίζει κάποιοι απ όλους να ήταν γνωστοί αλλά δεν..

 

Ευχαριστώ όποιον έχει κάποια ιδέα.

Chasers

https://www.imdb.com/title/tt0109403/ ?

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω μια ταινια που μια παρεα ναυάγησε σε ενα τροπικό νησι οπου υπάρχουν οπλα σε μια σπηλιά και μια κοπέλα απο τους ναυαγους που εχουν παει εκει μαθαίνει να πολεμάει με σπαθι απο το πνευμα ενος σαμουράι-πολεμιστη και πολεμάει. Την δειξει παλια ο alpha κυριακη μεσημερι....

 

Είναι μίνι σειρά και λέγεται tribe. Δεν ξέρω που μπορείς να την βρεις.

http://www.imdb.com/title/tt0186779/?ref_=fn_al_tt_2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πάμε σε κάτι δύσκολο. Παλιά ταινία την είχα δει στη Χαλκιδική ένα καλοκαίρι πριν 15 χρόνια περίπου.

 

Θέμα. Κάποιοι φόνοι που γίνονταν. Ο πρωταγωνιστής ήταν ένας κακομοίρης - κακομοιρογλου που όποτε έβλεπε γυναικείο σώμα τα μάτια του γινόταν κόκκινα και γινόταν τέρας. Μόνο που άρχισαν να τον υποπτεύονται ότι αυτός ήταν υπεύθυνος για τους φόνους που γίνονταν. Τελικά δεν ήταν αυτός αλλά ένας άλλος που και αυτός γινόταν τέρας και είχε κίτρινα μάτια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω ένα παιδικό σίγουρα τέλος 80 αρχες 90 , δεν είμαι σίγουρη αν υπήρχε στην τηλεόραση εγώ το έβλεπα από κασέτες οι οποίες μπορεί να ήταν και από εφημερίδες. Το Στορι ήταν μια οικογένεια από γάτες οι οποίες μιλούσαν κανονικά. Ο μπαμπάς είχε δουλειά γραφείου και θυμάμαι κουβαλούσε και τσάντα για τη δουλεια με γραβάτα, και ήταν η μαμά και 2 παιδιά αγόρι κορίτσι. Η σειρά είχε ξεχωριστά επεισόδια τα οποία ανέλυαν πάντα από μια κοινωνική κατάσταση δλδ ήταν ψαγμενη σα σειρά . Και στην αρχή ξεκίναγε με ένα μπλε φόντο και ένα τρενάκι με την οικογένεια μέσα. Και σαν παιδικό ήταν αρκετά σοφιστικέ και οι χαρακτήρες πολύ πετυχημένοι και από θα γραφιστικής . Οποίος-α έχει κάποια πληροφορία ας με βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...