Jump to content

Ταινίες/σειρές που ψάχνετε και δεν ξέρετε τον τίτλο


ckck20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ψάχνω τρεις ταινίες οι δυο κανονικές και η μια παιδική είναι πολύ δύσκολα να της βρω. Λοιπόν το πιο σημαντικό είναι το παιδικό. Δεν το θυμάμαι και πολύ κάλα το μονό που θυμάμαι είναι ότι ήταν ένας νέος ο οποίος έμενε με την μητέρα του άλλα έπρεπε να φυγή να πάει να δουλέψει νομίζω σε ένα εργοστάσιο το πιο σημαντικό σημείο ήταν ότι πριν φυγή είπε ένα τραγούδι στο πιάνο α και θυμάμαι το είχα δει σε βιντεοκασέτα και έλεγε μέρος α . το παιδικό ήταν μεταγλωττισμένο. Η ταινίες τώρα η μια νομίζω είναι πιο εύκολη να την θυμάται κάποιο την έδειχνε παλιά συχνά στην τηλεόραση ήταν ένας που έγινε λυκάνθρωπος και πήγε σκότωσε τον φίλο του και ο φίλο του έγινε η φάντασμα η ζόμπι κάτι τέτοιο και θυμάμαι ότι γνώρισε μια κοπέλα η οποία ήταν και αυτή λυκάνθρωπος θυμάμαι ότι ήταν κωμωδία. Η τελευταία ταινία είναι μπορεί όμως να ήταν και σειρά δεν τι θυμάμαι καθόλου το μονό που θυμάμαι είχε να κάνει με κάτι δακτυλίδια και μια σκηνή σε ένα αστυνομικό τμήμα ένας ένωσε δυο δακτυλίδια και αυτά τον πέταξα μακριά. Όποιος θυμάται κάτι θα ήταν τέλειο Για μένα το πιο σημαντικό είναι το παιδικό γιατί το τραγούδι θυμάμαι μου άραζε πολύ όταν ήμουν μικρός. Ευχαριστώ!!!!!
Αυτό με τον λυκανθρωπο είναι σίγουρα το An american werewolf in london. Τα άλλα δεν τα ξέρω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε δεν ήταν αυτό άλλα με βοήθησες γιατί το βρήκα ηταν το An American Werewolf In Paris μια πόλη άλλαζε :)
Ναι αυτή είναι προφανώς κάποια από τις επόμενες ταινίες.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπέρα παιδιά, ψάχνω για μια ταινία που την είχα δει όταν ήμουν μικρή (πρέπει να ήταν στη δεκαετία του 90' ή αρχές 2000), ήταν μια ταινία εποχής. ένα πιτσιρίκι γινόταν βασιλιάς αλλά ήταν αδύναμος, είχε και έναν θείο που ήθελε την θέση, βρίσκει λοιπόν έναν δράκο, ήταν ένα μικρό παιχνίδι και κάποια στιγμή κλαίει πάνω στον δράκο και αυτό ζωντανεύει και όσο σίδερα μέταλλα τρώει τόσο μεγαλώνει και κάθε φορά γίνεται πιο δυνατός. Γίνονται φίλοι με το μικρό από την πρώτη στιγμή και αντιμετωπίζει αυτός τους εχθρούς. Μέχρι που ο θείος καταλαβαίνει ότι γεννήθηκε από δάκρυα και ότι το αλατισμένο νερό θα φέρει το θάνατο στον δράκο, τον οδηγεί σε θάλασσα. Και αυτός για να τον σώσει λιώνει στην θάλασσα. :cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Ψάχνω καιρό τώρα να βρω ένα παιδικό που είχα μικρός σε DVD από εφημερίδα θα σας γελάσω βέβαια από ποιά. Ίσως το έθνος. Θυμάμαι ότι είχα 1-2 ακόμα από την ίδια εφημερίδα και οι "θήκες" ας πούμε που τα περιείχαν είχαν ένα πορτοκάλι-κίτρινο χρώμα. Της ίδιας εφημερίδας είχα ένα ακόμα με τους τρεις σωματοφύλακες (παιδικό). Αυτά μήπως κάποιος θυμάται ποια εφημερίδα θα μπορούσε να είναι σε περίπτωση που κάτι τέτοιο θα βοηθούσε στην εξεύρεση του παιδικού.

 

Ως προς το περιεχόμενο αυτό που θυμάμαι ήταν πως οι χαρακτήρες ήταν ζώα. Συγκεκριμένα ήταν 2-3 φίλοι, ο ένας πρέπει να ήταν τυφλοπόντικας. Και η μόνη σκηνή που θυμάμαι και μου έχει μείνει στο μυαλό από τότε ήταν ένα σπίτι το οποίο είχαν καταλάβει ποντίκια και επιχείρησαν να τα διώξουν. Ο λόγος που μου έχει μείνει είναι ότι στην εν λόγω σκηνή έπεσε πιστολίδι.

 

Αν σε κάποιον λέει κάτι αυτό και μπορεί να με βοηθήσει να βρω την ταινία( πιθανώς ταινία ήταν) θα το εκτιμούσα πολύ..

 

ΥΓ: Ναί ήταν το έθνος τελικά. Βρήκα αυτό με τους τρεις σωματοφύλακες. Σίγουρα ήταν ταινία( or else?) πριν το 2005. Πολύ πιθανό να ήταν και πρίν το 2000.

Edited by Dsmi
Link to comment
Share on other sites

@Dsmi

Όχι δεν είναι αυτό. Τους τρεις σωματοφύλακες τους ανέφερα ενδεικτικά, μήπως κάποιος μάζευε dvd από το έθνος και τον βοηθούσε να θυμηθεί αυτό που ψάχνω. Σε ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! ψαχνω να βρω μια ταινια που αφηγειται την ζωη μια γυναικας φωτογραφου σε καιρο πολεμου που ερωτευεται με καποιον και μενει εγκυος απο αυτον και μετα απο πολυ μεγαλη πιεση την οικογενειας παντρευεται με καποιον αλλον της παιρνουν το παιδι και μετα αρχιζει εναν αγωνα να βρει το παιδι και τον πατερα! αυτα θυμαμαι απο την ταινια και ψαχνω να βρω τον τιτλο! την ειδα πριν απο περιπου δεκα χρονια στο STAR chanel! οποιος μπορει να μου δωσει περισσοτερες πληροφοριες η αν ξερει τον τιτλο της ταινια ας μου πει! ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω μια ταινία θρίλερ τέλη 80 αρχές 90 είναι κάποιοι είναι υποβρύχια κάνουν μάλλον έρευνες και βρίσκουν ένα μπουκάλι ίσως με αλκοόλ και το πίνουν... Λογικά υπάρχει και κάποιο τέρας; εξωγήινος; Και κάπως έτσι ξεκινάει. Νομίζω υπάρχει κάτι σε φάση the thing. Αλλά δεν είναι αυτή η ταινία. Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη...... Δεν δίνω και πολλά άλλα ποτέ δεν ξέρεις Edited by tsamadas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω μια ταινία θρίλερ τέλη 80 αρχές 90 είναι κάποιοι είναι υποβρύχια κάνουν μάλλον έρευνες και βρίσκουν ένα μπουκάλι ίσως με αλκοόλ και το πίνουν... Λογικά υπάρχει και κάποιο τέρας; εξωγήινος; Και κάπως έτσι ξεκινάει. Νομίζω υπάρχει κάτι σε φάση the thing. Αλλά δεν είναι αυτή η ταινία. Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη...... Δεν δίνω και πολλά άλλα ποτέ δεν ξέρεις
Μσλλον λες το Leviathan του 1989 με τον Peter Weller που έπαιξε και στα παλιά Robocop.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μσλλον λες το Leviathan του 1989 με τον Peter Weller που έπαιξε και στα παλιά Robocop.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναιιιιι. Πω ευχαριστώ ρε φίλε αυτό είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ναιιιιι. Πω ευχαριστώ ρε φίλε αυτό είναι.
Θα σου πρότεινα να δεις και το "The abyss" αν δεν το έχεις δει φυσικά. Ιδιας χρονιάς ταινία, του James Cameron, παρόμοια περίπου ιστορία, αλλά κλάσεις ανώτερο.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Ψάχνω για μια παλιά σειρά γουέστερν (περίπου δεκαετίας 80) όπου ένας νεαρός μαζί με τον παππού του(εαν δεν κάνω λάθος) ψάχνει να βρεί τον πατέρα του. Μαζέυει πληροφορίες για τον πατέρα του από επεισόδιο σε επεισόδιο όλο και φτάνει πιο κοντά του, αλλά όλο και αποτυνχάνει!!! Μήπως θυνάται κανείς τον τίτλο της σειράς;

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι μια σειρά με παρόμοια πλοκή, αλλά εκεί ο πρωταγωνιστής δεν αποτυνχάνει..
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρωταγωνιστουσε η Κάθριν ζετα Τζόουνς; θυμάμαι την ταινία αλλά δεν θυμάμαι τον τίτλο, και ήταν με πολλούς γνωστούς πρωταγωνιστές...

To βρήκα, λέγεται The haunting(1999).

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε νομίζω αυτή πρέπει να είναι αν και δεν έχω καταφέρει να την δω ακόμα ολόκληρη είδα το σπίτι και την πρωταγωνίστρια και μου φαίνονται οικεία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα Παιδιά,

 

Αυτή τη φορά ψάχνω μία κωμωδία από τα late '80s- early '90s. Είναι ένας πιτσιρικάς που αποκτά την υπερδύναμη να ελέγχει τον γυναικείο εγκέφαλο. Τρεις σκηνές χαρακτηριστικές: Ο τυπάς κάνει την αδερφή του να μιλάει με την φωνή μιας θείας τους σε ένα καυγά, κάνει τον νταή του σχολείου ρόμπα μες την τάξη κάνοντας τον να έρθει σε στύση ενώ λύνει ένα πρόβλημα στον πίνακα. Και επίσης υποβάλει τις κοπέλες του σχολείου ώστε να μην μπορούν να δουν τον κολλητό του ο οποίος μπαίνει μέσα στα αποδυτήρια να κάνει μπανιστήρι, σε κάποια φάση ο πρωταγωνιστής λιποθυμάει και τα κορίτσια πιάνουν στα πράσα τον κολλητό του μες τα αποδυτήρια.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Edited by Panbat
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. ψάχνω 2 ταινίες. η μια λεγόταν superman για κλάματα ( Ελληνικός τίτλος ) η υπόθεση έχει ως εξ εις . στον πλανήτη crypton η γυναικά του Jor-El είχε τρίδυμα. όταν άρχισε να καταστρέφετε ο πλανήτης τα έβαλαν και τα 3 αγόρια στο σκάφος. όταν ερχόντουσαν προς την γη , συγκρούστικαν με ένα άστρο και τους άλλαξε πορεία,με αποτέλεσμα όταν έφτασαν στη γη ήταν γύρο στα 30. το είχα δει στο σινεμά την εποχή του 80 και κάτι. στην άλλη ταινία δεν ξερό τον τίτλο. η υπόθεση είναι ένας συγγραφέας είχε πάει σε ένα μπαρ και βρήκε έναν τύπο και μιλούσανε για βιβλία. ο τύπος του είπε ότι και αυτός έγραψε ένα βιβλίο,και δεν ήξερε αν ήταν κάλο. έτσι το έδωσε στον άλλο για να το διαβάσει και να του πει τι γνώμη του. μετά από μια εβδομάδα που του πάει το βιβλίο πίσω,μαθαίνει ότι ο τύπος πέθανε. και έτσι το έκδωσε αυτός. μόνο που μέσα στο βιβλίο έγραφε για πραγματικούς φόνους. Edited by PoPaY_7
Nikos
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη ψάχνεις τον αγγλικό τίτλο;

 

Γενικά την ψάχνω . δεν την βρίσκω πουθενά. ούτε με ελληνικό τίτλο ,ούτε με αγγλικό τίτλο.

Nikos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. ψάχνω 2 ταινίες. η μια λεγόταν superman για κλάματα ( Ελληνικός τίτλος ) η υπόθεση έχει ως εξ εις . στον πλανήτη crypton η γυναικά του Jor-El είχε τρίδυμα. όταν άρχισε να καταστρέφετε ο πλανήτης τα έβαλαν και τα 3 αγόρια στο σκάφος. όταν ερχόντουσαν προς την γη , συγκρούστικαν με ένα άστρο και τους άλλαξε πορεία,με αποτέλεσμα όταν έφτασαν στη γη ήταν γύρο στα 30. το είχα δει στο σινεμά την εποχή του 80 και κάτι. στην άλλη ταινία δεν ξερό τον τίτλο. η υπόθεση είναι ένας συγγραφέας είχε πάει σε ένα μπαρ και βρήκε έναν τύπο και μιλούσανε για βιβλία. ο τύπος του είπε ότι και αυτός έγραψε ένα βιβλίο,και δεν ήξερε αν ήταν κάλο. έτσι το έδωσε στον άλλο για να το διαβάσει και να του πει τι γνώμη του. μετά από μια εβδομάδα που του πάει το βιβλίο πίσω,μαθαίνει ότι ο τύπος πέθανε. και έτσι το έκδωσε αυτός. μόνο που μέσα στο βιβλίο έγραφε για πραγματικούς φόνους.

 

 

Για την δεύτερη που λες, μήπως είναι αυτή https://www.imdb.com/title/tt0122529/?ref_=nv_sr_1 ?

 

Δεν την έχω δει, αλλά σύμφωνα με το plot στη wikipedia ταιριάζει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...