Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΘΑ προτεινα στον Χρηστοsi epi pleon να τσεκαρει και την καρτα τηλεφωνιας αν ηταν μεγαλη και την εκοψε για να χωραει αν και μου φαινεται απιθανο διοτι τη μονη αλλαγη που εκανε ηταν η αναβαθμιση.

 

Τι να πω και εγω που μου νεκρωσε εντελωσ μετα την αναβαθμιση (μαυρη οθονη) και πηγε αρον αρον σε ΝΟΚΙΑ store για σερβις.

Edited by ELTASSOS
Link to comment
Share on other sites

soft reset δοκίμασε για αρχή.

Αν δεν στρώσει πας για harde reset.

 

Έκανα soft reset και μέχρι τώρα οκ

 

ΘΑ προτεινα στον Χρηστοsi epi pleon να τσεκαρει και την καρτα τηλεφωνιας αν ηταν μεγαλη και την εκοψε για να χωραει αν και μου φαινεται απιθανο διοτι τη μονη αλλαγη που εκανε ηταν η αναβαθμιση.

 

Τι να πω και εγω που μου νεκρωσε εντελωσ μετα την αναβαθμιση (μαυρη οθονη) και πηγε αρον αρον σε ΝΟΚΙΑ store για σερβις.

είναι καινούρια η κάρτα. Περαστικά για το δικό σου

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Έκανα soft reset και μέχρι τώρα οκ

 

 

είναι καινούρια η κάρτα. Περαστικά για το δικό σου

Πάλι τα ίδια

 

Στάλθηκε από το P6000 5.0 01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Έχει προσπαθήσει κανείς να αλλάξει το όνομα της συσκευής από τις ρυθμίσεις/σύστημα/πληροφορίες; Εμένα δε κάνει κάτι, πατάω να αλλάξω το όνομα, πληκτρολογώ το νέο και αποθήκευση, παρόλα αυτά παραμένει το default όνομα "Windows Phone".
Link to comment
Share on other sites

Έχει προσπαθήσει κανείς να αλλάξει το όνομα της συσκευής από τις ρυθμίσεις/σύστημα/πληροφορίες; Εμένα δε κάνει κάτι, πατάω να αλλάξω το όνομα, πληκτρολογώ το νέο και αποθήκευση, παρόλα αυτά παραμένει το default όνομα "Windows Phone".

 

Σε μένα αλλάζει κανονικά. Έκδοση 218

Link to comment
Share on other sites

Με .218 από χτες και δείχνει αρκετά πιο σταθερή από την .164.

 

Όσον αφορά τα data και το να θέσει κάποιος όριο.

 

Στα 10 πρέπει να έχουμε ανοιχτά τα δεδομένα (εννοείται ότι έχουμε πακέτο, πριν τα ενεργοποιήσουμε), έτσι ώστε, όταν επιλέξουμε να απενεργοποιούνται τα δεδομένα και επιλέξουμε save, να μην κρασάρει η εφαρμογή.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με .218 από χτες και δείχνει αρκετά πιο σταθερή από την .164.

 

Όσον αφορά τα data και το να θέσει κάποιος όριο.

 

Στα 10 πρέπει να έχουμε ανοιχτά τα δεδομένα (εννοείται ότι έχουμε πακέτο, πριν τα ενεργοποιήσουμε), έτσι ώστε, όταν επιλέξουμε να απενεργοποιούνται τα δεδομένα και επιλέξουμε save, να μην κρασάρει η εφαρμογή.

 

Ψιλοχαζός ο τρόπος που θα πρέπει να ορίζονται τα data. Καθόλου user-friendly. :confused:

 

 

Σε 640ds μπορώ να αλλάξω κανονικά το όνομα της συσκευής.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ενημερωση δεν μπορω να σας πω την εκδοση γιατι την κανω τωρα ...κοιταξτε

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοχαζός ο τρόπος που θα πρέπει να ορίζονται τα data. Καθόλου user-friendly. :confused:

 

 

Σε 640ds μπορώ να αλλάξω κανονικά το όνομα της συσκευής.

 

Είναι. Τουλάχιστον, λειτουργεί... Προσωπικά, περιμένω (από όλους) περισσότερο επιθετικές κινήσεις, για να είμαστε συνέχεια online...

 

Μου ηρθε ενημερωση δεν μπορω να σας πω την εκδοση γιατι την κανω τωρα ...κοιταξτε

 

Είχες κάνει τη .218;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα αλλάζει κανονικά. Έκδοση 218

Σε 640ds μπορώ να αλλάξω κανονικά το όνομα της συσκευής.

Με τη καμία όμως λέμε... Ό,τι και να έχω βάλει δε κάνει κάτι. 640 LTE.

Link to comment
Share on other sites

Με τη καμία όμως λέμε... Ό,τι και να έχω βάλει δε κάνει κάτι. 640 LTE.

 

Δε γνωρίζω. Εμένα και αλλάζουν τα ονόματα (1020-640ds) αλλά και τα αναγνωρίζει ο υπολογιστής με αυτά τα ονόματα.

Μήπως είναι "στραβό" μόνο για τα 640lte? :blink:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω το lte αγορασμένο από skroutzομάγαζο (ιταλικός πάροχος), πέρασα και τα windows 10 αλλά δεν έχω ελληνική καθοδήγηση στο maps, επίσης δεν είχα και στα windows 8.1 στο here παρότι είχα κατεβάσει την ελληνική φωνή και ενόσω η γλώσσα στο τηλέφωνο ήταν στα ελληνικά. έχει κάποιος; το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω το lte αγορασμένο από skroutzομάγαζο (ιταλικός πάροχος), πέρασα και τα windows 10 αλλά δεν έχω ελληνική καθοδήγηση στο maps, επίσης δεν είχα και στα windows 8.1 στο here παρότι είχα κατεβάσει την ελληνική φωνή και ενόσω η γλώσσα στο τηλέφωνο ήταν στα ελληνικά. έχει κάποιος; το ίδιο πρόβλημα;

 

 

 

Πόσες αναβαθμίσεις έκανε;107 και μετα 218 απευθείας;

Link to comment
Share on other sites

Με .218 από χτες και δείχνει αρκετά πιο σταθερή από την .164.

 

 

 

 

 

Όσον αφορά τα data και το να θέσει κάποιος όριο.

 

 

 

 

 

Στα 10 πρέπει να έχουμε ανοιχτά τα δεδομένα (εννοείται ότι έχουμε πακέτο, πριν τα ενεργοποιήσουμε), έτσι ώστε, όταν επιλέξουμε να απενεργοποιούνται τα δεδομένα και επιλέξουμε save, να μην κρασάρει η εφαρμογή.

 

 

 

Τα εβαλα χθες,αλλα τα διαθεσιμα Data αλλα τα νουμερα σε χρηση και διαθεσιμα δεν αλλαζουν.Σε εμενα μενουν 0 και 420.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω. Εμένα και αλλάζουν τα ονόματα (1020-640ds) αλλά και τα αναγνωρίζει ο υπολογιστής με αυτά τα ονόματα.

Μήπως είναι "στραβό" μόνο για τα 640lte? :blink:

Το όνομα κατάφερα να το αλλάξω μόνο μέσω του υπολογιστή και αφού σύνδεσα το τηλέφωνο με καλώδιο Usb. Ωραίο κουλό αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Πόσες αναβαθμίσεις έκανε;107 και μετα 218 απευθείας;

Εαν δεν κανω λαθος 107/164/218

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Τα εβαλα χθες,αλλα τα διαθεσιμα Data αλλα τα νουμερα σε χρηση και διαθεσιμα δεν αλλαζουν.Σε εμενα μενουν 0 και 420.

 

Ναι, ε; Χμ, δεν το δοκίμασα. Την κάρτα για τα data, την έχω σε άλλη συσκευή. Θα το δω, αύριο λογικά.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Υπάρχει διαθέσιμος κάποιος οδηγός για να flash-άρω το 640 LTE μου με κάποια ελληνική ROM; Τώρα είναι branded O2 γερμανικό.

 

Έψαξα στο forum αλλά ίσως δεν χρησιμοποιώ σωστά κριτήρια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...