Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε δίκιο στο οτι πρέπει να κρατάμε χαμηλούς τόνους. Η αποδοτικότητα ενός λειτουργικού είναι κάτι που διχάζει. Δεν εχει τον ίδιο αντίκτυπο στον κάθε χρήστη και μάλιστα μπορεί να μην εμφανίζει τα ίδια προβλήματα στον καθένα. Η βοήθεια εδώ στο φόρουμ είναι σημαντικότατη, απλά δυστυχώς αρκετές φορές είναι και το μέσον "εκτόνωσης" κάποιου θυμού που προκύπτει από δυσλειτουργίες. Αλλα δεν μας φταίει κανείς συμφορουμιτης.

 

 

 

Όσον αφορά τωρα το viber, παρατήρησα ότι στα 10αρια λειτουργούσε προβληματικά όσον αφορά τον χρόνο απόκρισης. Δηλαδή, Ενώ σε πέταγε στην εφαρμογή για απάντηση, έτρωγε ένα σκάλωμα μέχρι να σου πετάξει το πληκτρολόγιο για να γράψεις.

 

 

 

Για τις ειδοποιήσεις, προσέξτε κατά την ΑΡΧΙΚΗ ενεργοποίηση του viber που ζητάει άδεια για PUSH NOTIFICATIONS. Αν εκει κάποιος δεν πατήσει αποδοχή, τότε θα εχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γνωρίζετε πως λειτουργεί το gesture για σίγαση του ήχου κλήσης. Στα 8,1 το γύριζες 180 μοιρες με την οθόνη στο τραπεζι και σταματούσε το κουδούνισμα, στα 10ρισ πως γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

η πλακα είναι πως οι ευαισθητουληδες που θιχτηκαν με τον χαρακτηρισμο δικηγοροι της ms είναι αυτοι που γραφουνε για γραφικούς και βαζουνε εξυπναδιστικες φατσουλες.:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε πως λειτουργεί το gesture για σίγαση του ήχου κλήσης. Στα 8,1 το γύριζες 180 μοιρες με την οθόνη στο τραπεζι και σταματούσε το κουδούνισμα, στα 10ρισ πως γίνεται?

 

Στα 10 δεν γίνεται ακόμη γιατί δεν έχει βγει η εφαρμογή Gestures για το συγκεκριμένο λειτουργικό. Αναμένεται με την Redstone 1...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε πως λειτουργεί το gesture για σίγαση του ήχου κλήσης. Στα 8,1 το γύριζες 180 μοιρες με την οθόνη στο τραπεζι και σταματούσε το κουδούνισμα, στα 10ρισ πως γίνεται?

 

Στα 10 δεν γίνεται ακόμη γιατί δεν έχει βγει η εφαρμογή Gestures για το συγκεκριμένο λειτουργικό. Αναμένεται με την Redstone 1...

Δοκίμασα μόλις τώρα στο Lumia 640XL LTE που έχω, κάνοντας κλίση από άλλη συσκευή, μόλις πατήσεις μία φορά το πλήκτρο έντασης προς το μείον, μπαίνει σίγαση. Μάλιστα ακόμη και όταν έχω τη συσκευή στη δόνηση, μόλις πατήσω πάλι το volume down σε εισερχόμενη κλίση, πάλι μπαίνει η σίγαση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν είναι gesture.

άλλο να γυρνάς την συσκευή και να σιγεί και άλλο να πατάς κουμπί.;);)

στα 10 δεν έχουμε gestures ακόμα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άλλο πράγμα η σίγαση από το κουμπί και άλλο πράγμα η σίγαση με το γύρισμα της οθόνης κάτω...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν είναι gesture.

άλλο να γυρνάς την συσκευή και να σιγεί και άλλο να πατάς κουμπί.;);)

στα 10 δεν έχουμε gestures ακόμα.

 

 

 

Σορρυ, δεν έγινα σαφής... Εννοώ ότι η σιγαση με την πίεση πλήκτρου υπάρχει...

 

 

 

ΥΓ: Σε τι διαφορετικό μπορεί να χρησιμεύσει η σιγαση με την περιστροφή της οθόνης;; Το πλήκτρο το πιεζεις ακαριαία και πετυχαίνεις αυτο που θες. Μήπως μετά που θα έχεις την οθόνη προς τα κάτω, είναι συνεχώς σε mute? Αυτο θα ηταν πολύ καλό...

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ, δεν έγινα σαφής... Εννοώ ότι η σιγαση με την πίεση πλήκτρου υπάρχει...

 

 

 

ΥΓ: Σε τι διαφορετικό μπορεί να χρησιμεύσει η σιγαση με την περιστροφή της οθόνης;; Το πλήκτρο το πιεζεις ακαριαία και πετυχαίνεις αυτο που θες. Μήπως μετά που θα έχεις την οθόνη προς τα κάτω, είναι συνεχώς σε mute? Αυτο θα ηταν πολύ καλό...

 

Ακριβώς αυτό έκανε αυτά 8.1 η εφαρμογή gesture. Το γύριζες με την οθόνη προς τα κάτω και έμπαινε στο αθόρυβο. Σε καλούσε κάποιος, το άκουσες στο αφτί σου και απαντούσε αυτόματα, χωρίς να πατήσεις το "απάντηση". Κατά τη διάρκεια της κλήσης, το ακουμπούσες στο τραπέζι με την οθόνη προς τα επάνω και άνοιγε η ανοικτή συνομιλία. Δυστυχώς στα 10ρια δεν δουλεύει ακόμα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξαναέπιασα πριν από λίγο το 640 μου και ασχολούμαι με τα mails μου. Η δυσλειτουργία του fit-to-screen έχει "χαρακτήρα"......

 

Σε Outlook.com.gr, δε λειτουργεί.

Σε Hotmail.com, δε λειτουργεί.

 

Σε Gmail.com, λειτουργεί, τόσο σε portrait, όσο και σε landscape προβολή...... :lol:

 

Θέλω να πιστεύω ότι τα όποια θέματα, θα λυθούν με το firmware, αν και όποτε μας το στείλουν.

 

Edit: Ας μας δώσουν επιτέλους και τη δυνατότητα να αλλάζουμε το μέγεθος της γραμματοσειράς, μόνο στον browser...

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Γιατι νομίζω πως η γραμματοσειρά αλλάζει;

 

 

 

Τα W10, έχουν δυο μενού όπου αλλάζεις γραμματοσειρά. Το ενα είναι Στην "διευκόλυνση πρόσβασης" και στην "οθόνη"..;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι νομίζω πως η γραμματοσειρά αλλάζει;

 

Τα W10, έχουν δυο μενού όπου αλλάζεις γραμματοσειρά. Το ενα είναι Στην "διευκόλυνση πρόσβασης" και στην "οθόνη"..;

 

Τώρα το φορτίζω και δεν το έχω κοντά μου...

 

Αυτές οι 2 επιλογές, δεν αλλάζουν τη γραμματοσειρά, σε όλο το λειτουργικό; Γιατί, δεν έχω θέμα σε όλο το υπόλοιπο λειτουργικό, πέραν του browser, που μίκρυνε (ξανά...) ή γραμματοσειρά...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Η μια επηρεάζει ολόκληρο το λειτουργικό και η άλλη τις εφαρμογές μονάχα. Δες μήπως μπαίνοντας στον browser, έχει κάποια ρύθμιση εκεί..
Link to comment
Share on other sites

Η μια επηρεάζει ολόκληρο το λειτουργικό και η άλλη τις εφαρμογές μονάχα. Δες μήπως μπαίνοντας στον browser, έχει κάποια ρύθμιση εκεί..

 

Thanks! Θα κοιτάξω να δω τη ρύθμιση μόνο για τις εφαρμογές που μου γράφεις. Στον browser, που θα ήταν το ιδανικό, δεν έχει...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό έκανε αυτά 8.1 η εφαρμογή gesture. Το γύριζες με την οθόνη προς τα κάτω και έμπαινε στο αθόρυβο. Σε καλούσε κάποιος, το άκουσες στο αφτί σου και απαντούσε αυτόματα, χωρίς να πατήσεις το "απάντηση". Κατά τη διάρκεια της κλήσης, το ακουμπούσες στο τραπέζι με την οθόνη προς τα επάνω και άνοιγε η ανοικτή συνομιλία. Δυστυχώς στα 10ρια δεν δουλεύει ακόμα.

Αυτό με τη σίγαση το έγραψα σαν προσωρινή λύση, μιας και δεν έχουμε λόγω firmware τη διευκόλυνση των gestures. Όμως δεν το ήξερα ότι μπορούσες να ακουμπάς τη συσκευή στο αυτί σου και να απαντάς άμεσα σε κλίση. Δεν το είχα τσεκάρει όταν ήμουν στα 8.1 ακόμη. Όντως αυτή, προσωπικά είναι πολύ μεγάλη διευκόλυνση και ελπίζωνα τη δούμε σύντομα και στα 10.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη σίγαση το έγραψα σαν προσωρινή λύση, μιας και δεν έχουμε λόγω firmware τη διευκόλυνση των gestures. Όμως δεν το ήξερα ότι μπορούσες να ακουμπάς τη συσκευή στο αυτί σου και να απαντάς άμεσα σε κλίση. Δεν το είχα τσεκάρει όταν ήμουν στα 8.1 ακόμη. Όντως αυτή, προσωπικά είναι πολύ μεγάλη διευκόλυνση και ελπίζωνα τη δούμε σύντομα και στα 10.

 

Ναι υπήρχαν αυτά και ήταν πολύ καλή ευκολία, και στα 10 υπάρχουν άλλα δεν δουλεύουν. Ελπίζω να τα δώσουν μαζί με το double tape to wake, αυτά μόνο λείπουν και δεν θέλω τίποτα άλλο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να τα δώσουν μαζί με το double tape to wake, αυτά μόνο λείπουν και δεν θέλω τίποτα άλλο.

Γιατί; Δε δουλεύει το double tap to wake στα 10άρια; Μια χαρά δουλεύει στο δικό μου 640.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί; Δε δουλεύει το double tap to wake στα 10άρια; Μια χαρά δουλεύει στο δικό μου 640.

 

Και στο δικό μου 640ds με 10αρια.Μόλις πήρα ενημέρωση στο outlook.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

στις παλιές συσκευές δουλεύει αλλα στις καινούριες που έρχονται με προεγκατεστημένα τα 10 όχι

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση στο Outlook.

Πλέον οι εικόνες γίνονται κανονικά render.

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ :p

Ποια ειναι η νεα εκδοση του Outlook που εχεις πλεον;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...