Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεύτερο update firmware για εμένα σε περίπου ένα μήνα (550), ετοιμαστείτε και οι υπόλοιποι λογικά δεν θα αργήσουν να δίνουν και στις άλλες συσκευές.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θέλω απλά να πω πώς για να γίνει αναβάθμιση χρειάζεται να βάλεις μια εφαρμογή δεν μπαίνει μόνη της,άρα για να βάλει κάποιος τα 10 πρέπει να το ψάξει.

 

έλεγα να μην το πω εγώ γιατί θα με πουν υπερβολικό,αλλά ορίστε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεύτερο update firmware για εμένα σε περίπου ένα μήνα (550), ετοιμαστείτε και οι υπόλοιποι λογικά δεν θα αργήσουν να δίνουν και στις άλλες συσκευές.

 

Μακάρι,για να δούμε...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι τα λόγια;

Διόρθωσε σε με, αν κάνω λάθος.

Δεν έχει πει επίσημα τίποτα για hard reset η MS, αλλά πολλές φορές (μάλλον τις περισσότερες λέω εγώ) χρειάζεται να γίνει.

Σωστά;

Εγώ λοιπόν λέω ότι ο πολύς κόσμος δεν το ξέρει, απλά θέλει να λειτουργεί την συσκευή του, όπως θέλει, ξέρει και μπορεί.

Ξαφνικά λοιπόν, έρχεται μία αναβάθμιση beta και το τηλέφωνο δεν λειτουργεί, από σωστά, έως καθόλου. Ποιος φταίει;

 

Συμφωνώ. Επίσης σκέψου ότι υπάρχει περίπου ένα 10% που έμεινε στα wp8 και δεν πήγε σε wp8.1.....!!!!!

Όσο για την αναβάθμιση από 8.1 σε 10 και την εφαρμογή που χρειάζεται να κατεβάσει ο Χ άσχετος θα πω πως και προσωπικά έτυχε σε μένα να την εγκαταστήσω σε κάποιον και του είπα κάνε κι ένα hard reset τώρα για να στρώσει καλύτερα (μιας και δεν είχα χρόνο να του το κάνω εγώ) και μου λέει, "μη με μπλέκεις με τέτοια, αφού δουλεύει κι έτσι είμαι μια χαρά"....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πίστευα πως σε πραγματικές αναβαθμίσεις, η ειδοποίηση έρχεται στο πάνω μέρος του τηλεφώνου και την πατάς και τέλος. Έτσι ήξερα, αυτό βλέπω στα τηλέφωνα που έχω. Αυτά τα ενημέρωση αλλά μέσω εφαρμογής είναι της MS καμώματα που μας έκανε beta testers και τρέχα γύρευε (ακόμη και το όνομά της εφαρμογής μπερδεύαμε και το γράφαμε λάθος) είναι καινούργια πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερο update firmware για εμένα σε περίπου ένα μήνα (550), ετοιμαστείτε και οι υπόλοιποι λογικά δεν θα αργήσουν να δίνουν και στις άλλες συσκευές.

Εννοείς για τις παλαιότερες με 8.1 θα έρθουν firmware;

Γιατί νομίζω ότι τα 550/650/950 έχουν ήδη firmware!

Μακάρι....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πίστευα πως σε πραγματικές αναβαθμίσεις, η ειδοποίηση έρχεται στο πάνω μέρος του τηλεφώνου και την πατάς και τέλος. Έτσι ήξερα, αυτό βλέπω στα τηλέφωνα που έχω. Αυτά τα ενημέρωση αλλά μέσω εφαρμογής είναι της MS καμώματα που μας έκανε beta testers και τρέχα γύρευε (ακόμη και το όνομά της εφαρμογής μπερδεύαμε και το γράφαμε λάθος) είναι καινούργια πράγματα.

 

 

 

Εδώ συμφωνούμε 100%.

 

Τι στο καλό σκέφτηκε και το έκανε έτσι ένας θεός ξέρει...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς για τις παλαιότερες με 8.1 θα έρθουν firmware;

Γιατί νομίζω ότι τα 550/650/950 έχουν ήδη firmware!

Μακάρι....

 

Ναι μιλάω για τις συσκευές με 8.1, πιστεύω δεν θα αργήσει η ώρα για το τελικό firmware.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και hard reset.το αποτέλεσμα? Ακόμα πρόβλημα η αφη,πάλι δεν μπορώ να περάσω ringtone,και για να μην μείνω παραπονεμενος μου έβγαλε καινούργιο θέμα.δεν μου εμφανίζει την συλλογή φωτογραφιών το Viber.απίστευτα πράγματα....τουλάχιστον τώρα ενημερώνομαι όταν δέχομαι sms:lol: Edited by alex_gate_7
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και hard reset.το αποτέλεσμα? Ακόμα πρόβλημα η αφη,πάλι δεν μπορώ να περάσω ringtone,και για να μην μείνω παραπονεμενος μου έβγαλε καινούργιο θέμα.δεν μου εμφανίζει την συλλογή φωτογραφιών το Viber.απίστευτα πράγματα....τουλάχιστον τώρα ενημερώνομαι όταν δέχομαι sms:lol:

 

Καταρχήν δεν χρειάζονται οι χαρακτηρισμοί. Αντί να λες ευχαριστώ που μπορείς να μπαίνεις σε ένα φόρουμ και να διαβάζεις συμβουλές, μας την λες και από πάνω; Μήπως να σου ζητήσουμε και συγνώμη ή να σου αγοράσουμε καινούριο κινητό επειδή η συμβουλή μας δεν έπιασε;

 

Θα δώσω και άλλη συμβουλή, όχι για να την διαβάσεις εσύ διότι κανονικά δεν θα έπρεπε να ασχολούμαστε με τα προβλήματά σου, αλλά επειδή θα την δουν και άλλα μέλη. Όταν γίνεται hard reset μετά θα πρέπει να γίνεται στήσιμο από την αρχή και όχι επαναφορά κάποιου backup. Αν επαναφέρεις backup στην ουσία επανέρχεσαι στην προ-hard_reset προβληματική κατάσταση.

Edited by alex_gate_7
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Όταν γίνεται hard reset μετά θα πρέπει να γίνεται στήσιμο από την αρχή και όχι επαναφορά κάποιου backup. Αν επαναφέρεις backup στην ουσία επανέρχεσαι στην προ-hard_reset προβληματική κατάσταση.

Πολυ σωστο. Το ειδα και εγω αυτο με ενα 550. Hard Reset 2 φορες και επαναφορα απο backup και συνεχεια τα ιδια προβληματα.

Hard Reset και στησιμο ως νεα συσκευη και ολα ρολοι. Να πω σε αυτο το σημειο οτι με το στησιμο ως νεα συσκευη ΔΕΝ χανουμε μηνυματα, ΔΕΝ χανουμε επαφες, ΔΕΝ χανουμε φωτογραφιες που ηταν ειτε σε SD (εχωντας παρει backup σε ενα pc για να κανουμε και φορματ της καρτας) ειτε στο OneDrive.

Χανουμε ομως τις εγκατεστημενες εφαρμογες/παιχνιδια (που πρεπει να βαλουμε απο την αρχη) και το στησιμο τις αρχικης οθονης μαζι με τις ρυθμισεις της συσκευης. Ειναι λιγο ταλαιπωρια αλλα αξιζει τον κοπο.

Φυσικα κανουμε και ολες τις ενημερωσεις απο το store.

Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι τόσο ευαίσθητος.μερικοι μιλάτε λες και έχετε μετοχές στη ms.αντί να παραδεχτείτε αυτό που βλέπει όλος ο κόσμος εσείς εκεί..anyway.ποτε δε ζήτησα συμβουλές.απλώς παρέθεσα τα προβληματα του φοβερού λειτουργικού.και ναι.δεν έκανα κανένα back up.εκ νέου κατέβασα όσες εφαρμογές ήθελα.αλλα και πάλι κύριε δικηγόρε,μετά από 2 διαγραφες και 3 κατεβασματα του Viber αυτό δε λειτουργεί.
Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι τόσο ευαίσθητος.μερικοι μιλάτε λες και έχετε μετοχές στη ms.αντί να παραδεχτείτε αυτό που βλέπει όλος ο κόσμος εσείς εκεί..anyway.ποτε δε ζήτησα συμβουλές.απλώς παρέθεσα τα προβληματα του φοβερού λειτουργικού.και ναι.δεν έκανα κανένα back up.εκ νέου κατέβασα όσες εφαρμογές ήθελα.αλλα και πάλι κύριε δικηγόρε,μετά από 2 διαγραφες και 3 κατεβασματα του Viber αυτό δε λειτουργεί.

To προβλημα στην αφη παραμενει; Τι ακριβως σου κανει;

Για το viber δεν μπορω να πω γιατι δεν το χρησιμοποιω. Αλλα το αποκλειεις να φταιει κατι στοτς servers της Viber; Γιατι με clean installation του λειτουργικου και της εφαρμογης θα επρεπε να παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Για το Viber αυτό που μπορείς να δοκιμάσεις είναι να απενεργοποιήσεις τον λογαριασμό και να τον ξανά ρυθμίσεις από την αρχή αφού μετά την απενεργοποίηση το σβήσεις από το τηλ.
Link to comment
Share on other sites

Η αφη δε λειτουργεί πάντα.πχ πατάω παρατεταμένα πάνω σε θέματα στο gazzeta για να ανοίξω νέα καρτέλα και δεν γίνεται τίποτα.μια ώρα να το κρατάω πατημένο αυτό δε βγάζει άνοιγμα σε νέα καρτέλα..κάτι που φυσικά με τα 8.1 δεν συνέβαινε.

 

tasose το έχω κάνει 3 φορες.και τις 3 φορες γίνεται το ίδιο.δεν μου εμφανίζει τις φωτογραφίες όταν θέλω να στείλω φωτο στο Viber.με βγάζει στα άλμπουμ και τα εμφανίζει....λευκα.

Edited by dio13
Link to comment
Share on other sites

dio13 θα σε παρακαλέσω να αφήσεις κατά μέρος χαρακτηρισμούς όπως "κύριε δικηγόρε". Διάβασε τους Ορους Πρόσβασης και Χρήσης. :!:
Link to comment
Share on other sites

Η αφη δε λειτουργεί πάντα.πχ πατάω παρατεταμένα πάνω σε θέματα στο gazzeta για να ανοίξω νέα καρτέλα και δεν γίνεται τίποτα.μια ώρα να το κρατάω πατημένο αυτό δε βγάζει άνοιγμα σε νέα καρτέλα..κάτι που φυσικά με τα 8.1 δεν συνέβαινε.

 

tasose το έχω κάνει 3 φορες.και τις 3 φορες γίνεται το ίδιο.δεν μου εμφανίζει τις φωτογραφίες όταν θέλω να στείλω φωτο στο Viber.με βγάζει στα άλμπουμ και τα εμφανίζει....λευκα.

Εαν τα προβληματα αφης περιοριζονται μονο στον edge τοτε δεν ειναι γενικο προβλημα. Αυτο που αναφερεις με το gazzetta το εχω αντιμετωπισει και εγω καποιες φορες. Ειναι θεμα edge. Για να δουλευει καλυτερα εχω παρατηρησει οτι αν πατησω το λινκ, που θελω για ανοιγμα σε νεα καρτελα, με μεγαλυτερη επιφανεια του δαχτυλου δουλευει.

Για δοκιμασε το

Link to comment
Share on other sites

στον edge εμενα μου ανοιγει κανονικα σε νεα καρτελα. στον ucbrowser, δεν λειτουργει. αλλα δεν νομιζω οτι ειναι θεμα αφης. απλα για καποιο λογο αυτη η λειτουργια στον uvbrowser δεν λειτουργει στα δεκαρια
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα.εχω δοκιμάσει όλα τα δαχτυλα.δυστυχως δεν περιορίζεται στον edge.και σε παιχνίδια γίνεται.είπαμε.ΓΤΠΚ.λειτουργικό που δεν μπορείς να βάλεις ringtone τραγούδι της συλλογής σου....
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα.εχω δοκιμάσει όλα τα δαχτυλα.δυστυχως δεν περιορίζεται στον edge.και σε παιχνίδια γίνεται.είπαμε.ΓΤΠΚ.λειτουργικό που δεν μπορείς να βάλεις ringtone τραγούδι της συλλογής σου....

 

Τι εννοείς δεν μπορείς? Μια χαρά βάζεις ότι θες για Ringtone Ήχου Κλήσης αλλά και κάθε εφαρμογής ξεχωριστά κάτι που δεν υπάρχει σε άλλα λειτουργικά... Όποιον ήχο θες να τον κάνεις διαθέσιμο για ringtone κατέβασε την εφαρμογή της Microsoft Ringtone Maker ή από τον υπολογιστή μετέφερε κάποιο mp3 στο φάκελο Ringtones. Το πρώτο είναι και πιο εύκολο γιατί το φτιάχνεις εσύ το τραγούδι από ποιο σημείο να χτυπάει και δεν χρειάζεται να ψάχνεις την «Ringtone έκδοση» του κάθε τραγουδιού...

 

Τώρα όσο αφορά την αφή για τα παιχνίδια. Σε πολλά παιχνίδια πρόβλημα μπορεί να προκαλέσει το κλείδωμα περιστροφής οθόνης γιατί ίσως διαθέτουν μόνο landscape mode ενώ το τηλέφωνο είναι σε portrait mode εκείνη τη στιγμή...

 

Εναλλακτικά δοκίμασε ένα soft reset...

 

ΥΓ. Σου έγινε παρατήρηση και πιο πάνω να αποφεύγεις τις άσεμνες εκφράσεις και χαρακτηρισμούς που μπορεί να προκαλέσουν αντιδράσεις («ΓΤΠΚ»). Με ηρεμία γίνεται πιο εύκολα η συζήτηση.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να είμαστε δίκαιοι, τα windows δεν έχουν κάποια καταπληκτικά τεχνικά χαρακτηριστικά όπως πχ να τρέχουν Kernels απατσάριστους από το 2014 που αφήνουν οποιαδήποτε εφαρμογή του store (από μόνη της) με exploits να παίρνει δικαιώματα root στην συσκευή :lol:. Αν δεν μπορεί η εφαρμογή του καιρού που έγραψε ο Xiaon Li Xu να έχει δικαιώματα να βλέπει τι πληκτρολογείς στην ιστοσελίδα της τράπεζας είναι μάπα το λειτουργικό :rolleyes:. Edited by georgb
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να είμαστε δίκαιοι, τα windows δεν έχουν κάποια καταπληκτικά τεχνικά χαρακτηριστικά όπως πχ να τρέχουν Kernels απατσάριστους από το 2014 που αφήνουν οποιαδήποτε εφαρμογή του store με exploits να παίρνει δικαιώματα root στην συσκευή :lol:. Αν δεν μπορεί η εφαρμογή του καιρού που έγραψε ο Xiaon Li Xu να έχει δικαιώματα να βλέπει τι πληκτρολογείς στην ιστοσελίδα της τράπεζας είναι μάπα το λειτουργικό :rolleyes:.

 

Λεπτομέρειες.... :lol:

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Από το να σου υποκλέπτει προσωπικά δεδομένα το ενα λειτουργικό μέχρι του να μην σε αφήνει το δεύτερο να πατάς πχ πάνω σε ένα τραγούδι και να το ορίζεις σαν ήχο κλήσης υπάρχει μια απόσταση...

 

Alex δεν έχει να κάνει με περιστροφή το θέμα.και πριν να κάνω το hard reset είχα κάνει 5 soft

Edited by alex_gate_7
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάποιοι τρώγεστε και δεν μπορείτε να κάνετε πολιτισμένη κουβέντα... Αφήστε στην άκρη τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς και τις αντιπαραθέσεις και επικεντρωθείτε στο θέμα μας... Αν δεν έχετε να γράψετε κάτι πραγματικά και ο σκοπός είναι να προσβάλλετε τον άλλον καλύτερα αφήστε το...

 

Διαγράφηκαν μηνύματα και αν συνεχιστεί θα υπάρξουν κυρώσεις από την Ομάδα Διαχείρισης :!:

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...