Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιο σχέδιο φαίνεται θα έχουν εκεί στη Microsoft, και για το double tap και για τα gestures, στα 10! ;)

Ναι μιλάω για τις συσκευές με 8.1, πιστεύω δεν θα αργήσει η ώρα για το τελικό firmware.

Άντε να δούμε επιτέλους!

Εγώ που δεν πέρασα ακόμα τα 10, θα μου έρθει η ενημέρωση για το firmware ή θα πρέπει να παρακολουθώ το συγκεκριμένο thread για να ενημερωθώ;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άντε να δούμε επιτέλους!

Εγώ που δεν πέρασα ακόμα τα 10, θα μου έρθει η ενημέρωση για το firmware ή θα πρέπει να παρακολουθώ το συγκεκριμένο thread για να ενημερωθώ;

 

Θα σου έρθει ενημέρωση, αλλά πρέπει να περάσεις πρώτα τα 10. Πως αλλιώς θα πάρεις το firmware;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το doudle tap μου λείπει πραγματικά στο 950. Μακάρι κάποτε να μπορούμε να το πάρουμε..
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δυνατότητα προσαρμογης κειμενου στην οθονη οταν κανεις zoom?

Δυστηχως οχι. Και νομιζω οτι μονο τα HTC Android εχουν αυτη την συνατοτητα. Νομιζω λεγεται word/text reflow

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως οχι. Και νομιζω οτι μονο τα HTC Android εχουν αυτη την συνατοτητα. Νομιζω λεγεται word/text reflow

 

ολα τα αandroid εχουν αυτη τη δυνατοτητα συμπεριμβανομενου και του samsung s4 που ειχα πριν. εννοω στον browser οταν κανεις zoom σε κειμενα με μικρα γραμματα να προσαρμοζονται οι σειρες του κειμενου στην οθονη , ετσι ωστε να εμφανιζετε ολο το κειμενο στην οθονη με μεγαλυτερα γραμματα σε περισσοτερς σειρες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοείται πως υπάρχει... Κάνε double tap στον edge πάνω στο κείμενο που θες και θα στο φτιάξει αμέσως... Επίσης πολύ βολικό είναι και το reading mode στον Edge... Δοκίμασε το...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

ολα τα αandroid εχουν αυτη τη δυνατοτητα συμπεριμβανομενου και του samsung s4 που ειχα πριν. εννοω στον browser οταν κανεις zoom σε κειμενα με μικρα γραμματα να προσαρμοζονται οι σειρες του κειμενου στην οθονη , ετσι ωστε να εμφανιζετε ολο το κειμενο στην οθονη με μεγαλυτερα γραμματα σε περισσοτερς σειρες.

Δεν το γνωριζα οτι υπαρχει πλεον σε ολα τα Android. Ειχα μεινει πισω

 

Στον edge υπαρχει, οπως αναφερθηκε, το reading mode. Ζουμ ομως στο κειμενο και αναδιαταξη κειμενου δεν υπαρχει απο οτι θυμαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει όπως γράψαμε και πιο πάνω... Και το reading Mode αλλά και με το ζουμ να προσαρμόζει τους γραμμές του κειμένου...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το doudle tap μου λείπει πραγματικά στο 950. Μακάρι κάποτε να μπορούμε να το πάρουμε..

 

Θεωρώ δεδομένο ότι θα το δώσουν αλλιώς θα σου ζητήσω επιστροφή χρημάτων......:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα η συσκευη μου εκει που ηταν ολα καλα ξαφνικα ενω πατουσα το power button για να κλεισω την οθονη δεν εκλεινε και μετα εκλεισε απο μονο του και δεν ανοιγε..μεχρι που για πρωτη φορα στο κινητο εβγαλα μπαταρια...σκευτικα για ιο αλλα αποτι διαβασα δεν παιζει τετοιο ενδεχομενο σε wp..λετε να ειναι καποιο bug των 10ριων???
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα η συσκευη μου εκει που ηταν ολα καλα ξαφνικα ενω πατουσα το power button για να κλεισω την οθονη δεν εκλεινε και μετα εκλεισε απο μονο του και δεν ανοιγε..μεχρι που για πρωτη φορα στο κινητο εβγαλα μπαταρια...σκευτικα για ιο αλλα αποτι διαβασα δεν παιζει τετοιο ενδεχομενο σε wp..λετε να ειναι καποιο bug των 10ριων???

 

Μιλάμε για μία ηλεκτρονική συσκευή με λογισμικό. Μπορεί κάτι-κάπου-κάπως να προκάλεσε ένα μικρό εγκεφαλικό στο κινητό σου. Δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας, ούτε να σκεφτόμαστε για bugs και ιούς. Αν στο ξανακάνει τότε το συζητάμε, αλλά δεν βρίσκω κάτι παράλογο σε αυτό που περιγράφεις αν μιλάμε για ένα μεμονωμένο γεγονός.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

το να κατεβασω antivirus για σιγουρια ειναι περιττο ετσι??

 

Δεν υπάρχουν antivirus για WP διότι δεν υπάρχουν ιοί στα WP. Αν ψάξεις στο store και βρεις κάτι που να διαφημίζεται ως antivirus, το μόνο που θα κάνει είναι να σου φάει τα λεφτά που θα δώσεις για να το αγοράσεις.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Εκτός του ότι βρεις στο store που να αναφέρεται σε antivirus είναι ψεύτικο (δεν συζητώ καν για αυτά τα μηνύματα που σου πετάνε οι σελίδες) δεν υπάρχει λόγος να κατεβάσεις κάτι τέτοιο...

 

Αυτό που σου συνέβει είναι φυσικό για μια οποιαδήποτε ηλεκτρονική συσκευή.... Το πρόβλημα θα ήταν να συμβαίνει συνέχεια...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μπορείτε να μου πείτε τι γίνεται με τις εκδόσεις της redstone; Έχω το Lumia 640XL LTE με την 10586.164 και είμαι στο insider release preview. Περιμένω με ανυπομονησία κάποια πιο σταθερή έκδοση για redstone, μιας και δεν θέλω να βάλω σε πολύ μεγάλους μπελάδες τη συσκευή μου. Θα προτιμούσα να πάω καλύτερα σε slow, εάν έχει βγει εκεί κάποια έκδοση, ας πούμε πιο σταθερή. Τι λέτε, να προχωρήσω ή να περιμένω ακόμη;

 

Λάθος νήμα, στους insider ήθελα να γράψω, αλλά με τα τόσα πολλά θέματα για τα windows 10 mobile, μπερδεύτηκα

Edited by giachtas
Link to comment
Share on other sites

Redstone θα πάρεις μόνο σε fast ring προς το παρόν.

Πιο σταθερή έκδοση από αυτή που έχεις τώρα,δεν υπάρχει ακόμα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Redstone θα πάρεις μόνο σε fast ring προς το παρόν.

Πιο σταθερή έκδοση από αυτή που έχεις τώρα,δεν υπάρχει ακόμα.

Σ' ευχαριστώ, θα περιμένω τότε. Αν δεν κάνω λάθος, επίσημα στα windows 10 για υπολογιστές θα δοθεί το καλοκαίρι, σαν επέτειος για τον έναν χρόνο των windows 10; Θα ισχύσει το ίδιο και για τα mobile, ή εκεί θα πάμε πολύ αργότερα;

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση για την κάμερα.. Προστέθηκε η επιλογή λήψης hdr..σήμερα μ ηρθε Edited by panthan
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

εγω γιατι δεν εχω παρει καμια αναβαθμιση καμερας εδω και πολλλλυυυυυ καιρο? ουτε pause στο βιντεο ουτε τιποτα.... αν φταιει το οτι ειμαι με πριβιου στα δεκαρια, ε να το γυρισω στα 8.1 ξερω γω.... για τις αναβαθμισεις των εφαρμογων πηγα στα δεκα. γουοτ δε χελ?
Link to comment
Share on other sites

εγω γιατι δεν εχω παρει καμια αναβαθμιση καμερας εδω και πολλλλυυυυυ καιρο? ουτε pause στο βιντεο ουτε τιποτα.... αν φταιει το οτι ειμαι με πριβιου στα δεκαρια, ε να το γυρισω στα 8.1 ξερω γω.... για τις αναβαθμισεις των εφαρμογων πηγα στα δεκα. γουοτ δε χελ?

 

Γιε τα δέκα είναι αυτές οι αναβαθμίσεις που ειπώθηκαν πιο πάνω, κάνε ένα έλεγχο στο store κι εγώ έτσι τις βρήκα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Γιε τα δέκα είναι αυτές οι αναβαθμίσεις που ειπώθηκαν πιο πάνω, κάνε ένα έλεγχο στο store κι εγώ έτσι τις βρήκα.

εψαξα φιλε μου, εγκατεστημενη μου τη δειχνει

4.10.0.6 ειναι η εκδοση που εχω. ουτε pause βλεπω ουτε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...