Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17.6769.40792.0

Σ'ευχαριστω. Αυτη εχω και εγω εδω και 10 μερες περιπου. Πραγματι το rendering εχει φτιαξει αλλα δεν ειναι τελειοποιημενο. Σε καποιο mail Μονο με κειμενο (π.χ. τα Mail απο το myPhone) μερικες φορες τα δειχνει πολυ zoom out και πρεπει να ζουμαρεις για να το διαβασεις, ενω αλλες φορες τα δειχνει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το double tap to wake δεν λειτουργεί στις καινούριες συσκευές με 10αρια, αλλά ούτε και στις παλιές οι οποίες έχουν την Redstone, από 14291 δηλαδή και μετά, αρκεί να έχει γίνει hard reset, αν δεν έχει γίνει μπορεί και να λειτουργεί, δεν παίρνω και όρκο βέβαια...
Link to comment
Share on other sites

17.6769.40792.0

 

Επιβεβαιώνω. Σε 640 ds, με την παραπάνω έκδοση του Outlook, γίνονται κανονικά render οι εικόνες, ακόμα και σε Outlook.com, Hotmail.com, Hotmail.gr, Outlook.com.gr.

 

Το double tap to wake δεν λειτουργεί στις καινούριες συσκευές με 10αρια, αλλά ούτε και στις παλιές οι οποίες έχουν την Redstone, από 14291 δηλαδή και μετά, αρκεί να έχει γίνει hard reset, αν δεν έχει γίνει μπορεί και να λειτουργεί, δεν παίρνω και όρκο βέβαια...

 

Αυτές τις ******** κάνει η Microsoft... Διορθώνει το mail app, αλλά αφαιρεί το double tap to wake. Τη στιγμή που άλλοι κατασκευαστές υιοθετούν τη δική τους έκδοση της Glance Screen....

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

https://www.microsoft.com/en/mobile/phone/lumia650/specifications/

 

Εδώ στα λοιπά χαρακτηριστικά για το 650 αναφέρει ότι έχει glance screen..

 

''Other user interface features: Cortana, Glance screen, Voice commands, Tactile feedback, Vibrating alerts''

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

https://www.microsoft.com/en/mobile/phone/lumia650/specifications/

 

Εδώ στα λοιπά χαρακτηριστικά για το 650 αναφέρει ότι έχει glance screen..

 

''Other user interface features: Cortana, Glance screen, Voice commands, Tactile feedback, Vibrating alerts''

 

Το διάβασα, αλλά δεν είδα κάτι για double-tap to wake. Εκτός κι αν το προσπέρασα.

 

Η Microsoft, συνεχώς μπρος-πίσω κάνει, τη στιγμή που μόνο μπροστά πρέπει να πηγαίνει.

 

Και είναι "κρίμα", γιατί έχει το πιο "όμορφο" OS (υποκειμενικό), αλλά και τις βάσεις, για να κάνει τα πάντα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πιο μοντέλο είναι το δικό σου τηλέφωνο;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

τόση ώρα σε μοντέλα αναφέρονται τα παιδιά...

 

εγω νομιζω τα μοντελα πανε στο αναλογο θεμα,εδω ειναι για το λειτουργικο

Link to comment
Share on other sites

όταν μας βολεύει ναι...

Και εσύ ο ίδιος επίσης αναφέρθηκες στη δική σου συσκευή,όχι στο λειτουργικό.;)

Τέλος πάντως,αναφορά στην λειτουργία του λογισμικού σε διαφορετικές συσκευές λέμε,τι παράλογο;

Μη γράφουμε ότι να ναι απλά για να πούμε κάτι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εδω αναφερομαστε για Windows 10 Mobile Series οχι για μοντελο

 

Για τα windows 10 λέω αλλά έγραψα και το μοντέλο 640ds

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα μας.όπως έχει αναφερθεί πλέον πολλάκις,δεν παίζει σε όλα τα κινητά

Mήπως όμως παιδιά είναι θέμα hardware στις συσκευές που βγήκαν με wp 10?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα μας.όπως έχει αναφερθεί πλέον πολλάκις,δεν παίζει σε όλα τα κινητά

Mήπως όμως παιδιά είναι θέμα hardware στις συσκευές που βγήκαν με wp 10?

 

Ναι εγώ μιλάω πάντα για το 550 που δεν έχει Double tape to wake με προεγκατεστημένα τα win 10. Στο 532 με εγκατεστημένα τα win 10 η επιλογή υπάρχει κανονικά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

άρα παίζει να μην το υποστηρίζει κόλας δηλαδή...

δε ξέρω,τι να πω.

 

Κοίτα Χρυσόστομε, όλα τα Microsoft που βγήκαν με προεγκατεστημένα τα win 10 (950 XL, 950, 550) κανένα δεν έχει double tap to wake. Όλοι λένε πως κάποια στιγμή θα το ενεργοποιήσουν.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω τα μοντελα πανε στο αναλογο θεμα,εδω ειναι για το λειτουργικο

 

Τότε, να μην έγραφες "από το δικό μου τηλέφωνο". Αφού εδώ μιλάμε για το λειτουργικό και όχι για το τηλέφωνό σου...

 

Για το hard reset, που είναι μέρος του λειτουργικού, δεν είδα να γράφεις κάτι....

 

Κοίτα Χρυσόστομε, όλα τα Microsoft που βγήκαν με προεγκατεστημένα τα win 10 (950 XL, 950, 550) κανένα δεν έχει double tap to wake. Όλοι λένε πως κάποια στιγμή θα το ενεργοποιήσουν.

 

Ή ίσως είναι και αυτό ένα από τα χαρακτηριστικά, που "δε χρειάζονται" στα W10M...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

άρα παίζει να μην το υποστηρίζει κόλας δηλαδή...

δε ξέρω,τι να πω.

 

Δεν νομίζω ότι είναι τόσο εξειδικευμένη η λειτουργία αυτή για να μην την υποστηρίζει το 550... Εδώ από 435 μέχρι και 930 και πιο παλιά όπως το 630 και 520 είχαν double tap to wake, ένα απλό διπλό πάτημα στην οθόνη είναι, έλεος δηλαδή.... Και εγώ με την Redstone στο 535 ξενέρωσα που δεν υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

Στο 730 έιχα double tap στα 8.1 και έχω στα 10 μετά και από Hard reset..στο 630 της γυναίκας δεν παίζει double tap και ούτε θα το έχει με τα 10 απ οτι φαίνεται..Θεωρώ ότι είναι και θέμα συσκευής και αναβάθμισης λειτουργικού. Στα 520 και 525 που είχα παλαιότερα στην κατοχή μου θυμάμαι ότι μόλις βγήκε η lumia black 8.0 μπήκε η επιλογή αυτη..πιο πριν δεν την είχε.
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Όλοι ελπίζουμε πως κάποια στιγμή θα την ενεργοποιήσουν, εμένα είναι το μόνο που μου λείπει πάντως.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάνετε κύκλους? Πριν κάμποσες σελίδες τα είχαμε ξαναπεί. Όσα ήρθαν με προεγκατεστημενα τα 10, δεν έχουν ακόμα (550, 950, και ενδεχομένως 650). Τα υπόλοιπα έχουν κανονικά αφού το είχαν και στα 8.1!
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάνετε κύκλους? Πριν κάμποσες σελίδες τα είχαμε ξαναπεί. Όσα ήρθαν με προεγκατεστημενα τα 10, δεν έχουν ακόμα (550, 950, και ενδεχομένως 650). Τα υπόλοιπα έχουν κανονικά αφού το είχαν και στα 8.1!

 

Μάλλον γιατί είναι αυτό που λείπει πολύ, και λείπει και ανεξήγητα από την στιγμή που υπήρχε :/

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον γιατί είναι αυτό που λείπει πολύ, και λείπει και ανεξήγητα από την στιγμή που υπήρχε :/

 

Συμφωνώ. Γενικά πολλά πράγματα από τις συσκευές με windows 8.1 λείπουν, σε σχέση με αυτές που έχουν προεγκατεστημενα τα 10. Θα τα βάλουν πιστεύω μέχρι την Redstone ( ίδια μοίρα και τα gestures ).

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...