Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς.

 

VPN επίσημα δεν χρειάζεται στην Ελλάδα ακόμα γιατί δεν υπάρχουν τέτοια πρόστιματα.

 

Καλά κάνουν κάποιοι και θέλουν να τα δουλεύουν, αλλά μην γράφουμε υπερβολές ότι χωρίς αυτό δεν δουλεύει το KODI ή ότι θα φας πρόστιμο κλπ

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Επίσης για να μπορέσει να σε "ρήξη" πρόστιμο κάποια εταιρία θα πρέπει να έχει στοιχεία, και στοιχεία θα έχει μόνο με addons που δουλεύουν με torrent, πρόσθετα που δουλεύουν με καθαρό streaming (real-debrid, live tv, κλπ) δεν μπορούν όχι μονο Ελλάδα αλλά και εξωτερικό .

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δείτε αυτό το άρθρο. Έχει ενδιαφέρον. Για να μην ψαχνουμε πλέον ποιά addon είναι επικινδυνα χρησιμοποιούμε vpn και τέλος.

https://www.pcsteps.gr/283144-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%AF%CE%BD%CE%B4%CF%85%CE%BD%CE%B1-plugins-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-repos-%CF%84%CE%BF%CF%85-kodi/

 

ρε παιδιά μην σπέρνουμε τον πανικό , το άρθρο τι λέει ότι και καλά επειδή παράτησαν οι αρχικοί δημιουργοί τα addons βγάλανε το συμπέρασμα ότι όλα αυτά (και όλα όσα παρατάνε) έχουν κακόβουλο κώδικα μέσα, αμφιβάλω αν μπήκαν καν στον κόπο να δούνε τον κώδικά τους και τι είναι αυτό που κάνουν . Με την ιδια λογική κανείς δεν πρέπει να κατεβάζει σπασμένα προγράμματα για υπολογιστές για android κλπ, πόσο δύσκολο είναι να βάλει κάποιος ένα r.a.t.???

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πρόσεξα ότι σε beelink gt1 με 2gb ram το kodi κολλάει ή αργεί αρκετές φορές. Ενώ το έβαλα σε raspberry pi 3 b+ και τρέχει εξαιρετικά, δεν κολλάει με 1gb ram, ακομα και 4k μου παίζει εξαιρετικά με μέση ταχύτητα σπίτι μου περίπου 9 με 10 mpbs.

Οπότε τολμώ να πω ότι έχει καλύτερη διαχείριση της ram. Και το προτείνω όσοι θέλουν να το δοκιμάσουν. Το βατόμουρο κάνει θαύματα σε πολλά projects.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Παράτα το android, βάλε sd card και κάνε το dual boot με coreELEC και θα πηγαίνει σφαίρα.

Έβαλαν στο Raspbery 3 b+ hardware decode για H265 για να μπορεί να παίζει 4K;;;;;!!!!!!!

Στο δικό μου το απλό 3 με overclock και ψύκτρα φτάνει να παίζει μέχρι 720p h265. Άκουσα ότι στο kodi 18 λόγω καλύτερης παραμετροποίησης των codecs, μπορεί να φτάσει να παίξει και 1080p ψιλο-οριακά, πάντα με software decoding. Δεν το έχω δοκιμάσει γιατί εδώ και ένα χρόνο όλα τα raspberry μου από media players μετατράπηκαν για να κάνουν άλλα πράγματα :-)

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παράτα το android, βάλε sd card και κάνε το dual boot με coreELEC και θα πηγαίνει σφαίρα.

Έβαλαν στο Raspbery 3 b+ hardware decode για H265 για να μπορεί να παίζει 4K;;;;;!!!!!!!

Στο δικό μου το απλό 3 με overclock και ψύκτρα φτάνει να παίζει μέχρι 720p h265. Άκουσα ότι στο kodi 18 λόγω καλύτερης παραμετροποίησης των codecs, μπορεί να φτάσει να παίξει και 1080p ψιλο-οριακά, πάντα με software decoding. Δεν το έχω δοκιμάσει γιατί εδώ και ένα χρόνο όλα τα raspberry μου από media players μετατράπηκαν για να κάνουν άλλα πράγματα :-)

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν φταίει το Android, φταίει το εκάστοτε λειτουργικό και Rom πώς έχει στηθεί.

Εδώ το Amazon Stick έχει 1gb Ram και τρέχει το Kodi 18 νεράκι

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα ότι σε beelink gt1 με 2gb ram το kodi κολλάει ή αργεί αρκετές φορές. Ενώ το έβαλα σε raspberry pi 3 b+ και τρέχει εξαιρετικά, δεν κολλάει με 1gb ram, ακομα και 4k μου παίζει εξαιρετικά με μέση ταχύτητα σπίτι μου περίπου 9 με 10 mpbs.

Οπότε τολμώ να πω ότι έχει καλύτερη διαχείριση της ram. Και το προτείνω όσοι θέλουν να το δοκιμάσουν. Το βατόμουρο κάνει θαύματα σε πολλά projects.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πράγματι όπως σου γράφει ο φίλος πιο πάνω μπορείς να το κάνεις dual boot σε Android ή Coreelec (με sd ή stick).

Όμως εγώ δεν έχω διαπιστώσει τέτοιο πρόβλημα στο ίδιο box. Μήπως είναι το ότι χρησιμοποιώ ακόμα την Rom του superceleron? Εσύ ποια rom έχεις?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Παράτα το android, βάλε sd card και κάνε το dual boot με coreELEC και θα πηγαίνει σφαίρα.

Έβαλαν στο Raspbery 3 b+ hardware decode για H265 για να μπορεί να παίζει 4K;;;;;!!!!!!!

Στο δικό μου το απλό 3 με overclock και ψύκτρα φτάνει να παίζει μέχρι 720p h265. Άκουσα ότι στο kodi 18 λόγω καλύτερης παραμετροποίησης των codecs, μπορεί να φτάσει να παίξει και 1080p ψιλο-οριακά, πάντα με software decoding. Δεν το έχω δοκιμάσει γιατί εδώ και ένα χρόνο όλα τα raspberry μου από media players μετατράπηκαν για να κάνουν άλλα πράγματα :-)

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μέσω kodi μου έβγαλε λινκ για 4k και μου το έπαιξε οπότε θεώρησα ότι έτσι ήταν. Μετά την απάντησή σου το έψαξα. Βλέπω ότι μπορεί να παίξει 4k σε χαμηλό frame προφανώς και δεν κάνει. Δεν ξέρω εμένα πάντως μου έπαιξε μια χαρά το Predator που έβαλα να δω τις προάλλες.

Η τηλεόραση μου είναι smart, το μποξάκι beelink το έχω για τις εφαρμογές πλέον cinema hd και tvvizion για ταινίες και λίγο μουσική. Netflix στην tv και το raspberrypi (επίσης με ψύκτρες) του έχω βάλει πάνω raspbian και είπα να παίξω με το kodi που με μεγάλη μου έκπληξη είδα ότι παίζει νεράκι σε σχέση με το μποξ, οπότε και θα είναι η επιλογή πλέον για ταινίες.

Το σκέφτομαι για dual boot coreEllec και raspbian γιατί έχω διαβάσει ότι δημιουργεί θεματάκια το berryboot, εσύ είσαι οκ; αλλιώς γιατί να μην έχω το raspbian και πάνω εγκαταστημένο το kodi; Εννοώ θα έχει τρέχει πιο γρήγορα με την άλλη επιλογή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πράγματι όπως σου γράφει ο φίλος πιο πάνω μπορείς να το κάνεις dual boot σε Android ή Coreelec (με sd ή stick).

Όμως εγώ δεν έχω διαπιστώσει τέτοιο πρόβλημα στο ίδιο box. Μήπως είναι το ότι χρησιμοποιώ ακόμα την Rom του superceleron? Εσύ ποια rom έχεις?

 

Έχω το beelink gt1 2gb ram με την superceleron πάνω του android 7.1 και το μόνο που κολλάει και είναι πολύ αργό είναι το kodi. Του βάζω greek build και βλέπεις την τεράστια διαφορά το πως φορτώνει σ' εκείνο και στο ρασμπεράκι μου.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχω το beelink gt1 2gb ram με την superceleron πάνω του android 7.1 και το μόνο που κολλάει και είναι πολύ αργό είναι το kodi. Του βάζω greek build και βλέπεις την τεράστια διαφορά το πως φορτώνει σ' εκείνο και στο ρασμπεράκι μου.

 

Συγνώμη αλλά εγώ έχω ακόμα την SCV11 που είναι android 6.0.1 όπως γράφει. Την έχω κρατήσει γιατί λειτουργεί παντού τέλεια και φυσικά και το Kodi18.

Έχω μάλιστα την εντύπωση ότι ο superceleron άφησε μόνο κάποια beta για το android 7 και μετά τα παράτησε. Ίσως εκεί να είναι και η διαφορά μας.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά εγώ έχω ακόμα την SCV11 που είναι android 6.0.1 όπως γράφει. Την έχω κρατήσει γιατί λειτουργεί παντού τέλεια και φυσικά και το Kodi18.

Έχω μάλιστα την εντύπωση ότι ο superceleron άφησε μόνο κάποια beta για το android 7 και μετά τα παράτησε. Ίσως εκεί να είναι και η διαφορά μας.

 

Δεν νομίζω διότι και εγώ με την scv11 ήμουν και πήγαινε αργά το kodi, η αναβάθμιση έγινε μήπως και βελτιωθεί το όλο σύστημα. Όπως προείπα το raspberry είναι μακράν καλύτερο για το kodi, με βάση ότι έχω συγκρίνει ανάμεσα στα δυο.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Έχω το build 4D με skin Daltons. Θέλω να ρωτήσω

α) Τα Tv One παίζουν πλέον?

β) Το add on Laola 1, ενώ βγάζει πρόγραμμα αθλητικών μεταδόσεων και πατάω αναπαραγωγή δεν ανταποκρίνεται. Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση ή δεν παίζει πια? Σε εφαρμογή που έχω στο κινητό για τα "κανάλια" μετάδοσης των αγώνων το αναφέρει κανονικά.

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε vpn ποια χωρα εχετε βαλει ?

 

Επιλέγεις την κοντινότερη σε σένα. Αν μένεις Ελλάδα βάζεις Τουρκία,Βουλγαρία,Αλβανία,Ιταλία για παράδειγμα.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα το Express VPN και έχω πάθει πλάκα..170 servers...και από ταχύτητες σφαίρα..

Συνήθως για popcorn διαλέγω Ρουμανία, Πολωνία ..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα το Express VPN και έχω πάθει πλάκα..170 servers...και από ταχύτητες σφαίρα..

 

Συνήθως για popcorn διαλέγω Ρουμανία, Πολωνία ..

Γιατί φοβάσαι μην φας πρόστιμο στην Ελλάδα επειδή στριμαρεις από το Popcorn;

Καλά σοβαρά πιστεύετε αυτά που γραφουν και πάτε σκατε λεφτά για τέτοια πράγματα;;;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γιατί φοβάσαι μην φας πρόστιμο στην Ελλάδα επειδή στριμαρεις από το Popcorn;

Καλά σοβαρά πιστεύετε αυτά που γραφουν και πάτε σκατε λεφτά για τέτοια πράγματα;;;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Το αγόρασα από ebay..9 ευρώ...lifetime άδεια..οπότε..δεν το θεωρώ κακή αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί φοβάσαι μην φας πρόστιμο στην Ελλάδα επειδή στριμαρεις από το Popcorn;

Καλά σοβαρά πιστεύετε αυτά που γραφουν και πάτε σκατε λεφτά για τέτοια πράγματα;;;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Πλέον φίλε Θωμά είναι απαραίτητο το VPN. Πάνω από όλα για δική σου ασφάλεια και δεν μιλάω φυσικά μόνο για το kodi. Επίσης, αν βλέπεις ταινίες online, οι πάροχοι σου, σου στραγγαλίζουν τόσο πολύ την γραμμή γιατί βλέπουν ότι κάνεις streaming που σε αναγκάζουν να πληρώνεις θες δεν θες συνδρομητικά πακέτα. Οπότε VPN, ξερό ψωμί και το κεφάλι σου ήσυχο :ninja:

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Πλέον φίλε Θωμά είναι απαραίτητο το VPN. Πάνω από όλα για δική σου ασφάλεια και δεν μιλάω φυσικά μόνο για το kodi. Επίσης, αν βλέπεις ταινίες online, οι πάροχοι σου, σου στραγγαλίζουν τόσο πολύ την γραμμή γιατί βλέπουν ότι κάνεις streaming που σε αναγκάζουν να πληρώνεις θες δεν θες συνδρομητικά πακέτα. Οπότε VPN, ξερό ψωμί και το κεφάλι σου ήσυχο :ninja:

 

Δεν υπάρχει φίλε μου τέτοιο πράγμα που λες.

Σιγά μην κάνουν οι πάροχοι διαχωρισμό του κοινού, ανάλογα με την χρήση ή την ip.

 

Οπότε καθόλου απαραίτητο δεν είναι στην Ελλάδα, Κύπρο και σε άλλες χώρες που έχω ζήσει ή ξέρω κόσμο εκεί.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει φίλε μου τέτοιο πράγμα που λες.

Σιγά μην κάνουν οι πάροχοι διαχωρισμό του κοινού, ανάλογα με την χρήση ή την ip.

 

Οπότε καθόλου απαραίτητο δεν είναι στην Ελλάδα, Κύπρο και σε άλλες χώρες που έχω ζήσει ή ξέρω κόσμο εκεί.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Δεν κάνουν;;;; Δεν σου έχει τύχει ποτέ να ανοίξεις να δεις μια ταινία και από ένα σημείο και μετά να κολλάει; τι νομίζεις φταίει; Η σύνδεση σου; Με 400άρα γραμμή έβαλα να δω ταινία και δεν φόρτωνε σε πληροφορώ. Και αυτά περί ιδιωτικότητας και ACTA τα ακούω βερεσέ. Όχι μόνο μας παρακολουθούν αλλά ξέρουν ακριβώς εσύ σαν χρήστης τι κάνεις stream και φροντίζουν να σου βγάλουν την πίστη. Αυτό δεν συμβαίνει πάντα, αλλά προσωπικά 1/3 φορές μου το κάνουν. Το διαπίστωσα όταν ενώ κολλούσε κάθε τι που έβαζα να δω, σταμάτησε να κολλάει μόλις άνοιξα vpn. Δεν ήταν πια στο χέρι τους βλέπεις να με μπλοκάρουν.

Edited by anastasiszn

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Με 24αρα γραμμή δεν έχει κάνει κιχ...Με RD..Πριν είχα κολλήματα που έψαχνα να βρω ποιο λινκ θα μου κάνει την χάρη να ξεκινήσει.Τώρα αν βλέπουν και ποιοι έχουν RD πάω πάσο.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Με 24αρα γραμμή δεν έχει κάνει κιχ...Με RD..Πριν είχα κολλήματα που έψαχνα να βρω ποιο λινκ θα μου κάνει την χάρη να ξεκινήσει.Τώρα αν βλέπουν και ποιοι έχουν RD πάω πάσο.

 

Same Sh1t...Different Day

 

Η καλύτερη λύση είναι το RD. Βάζεις το ManaLab ή το 4D, σετάρεις και το RD και είσαι αρχηγός.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνουν;;;; Δεν σου έχει τύχει ποτέ να ανοίξεις να δεις μια ταινία και από ένα σημείο και μετά να κολλάει; τι νομίζεις φταίει; Η σύνδεση σου; Με 400άρα γραμμή έβαλα να δω ταινία και δεν φόρτωνε σε πληροφορώ. Και αυτά περί ιδιωτικότητας και ACTA τα ακούω βερεσέ. Όχι μόνο μας παρακολουθούν αλλά ξέρουν ακριβώς εσύ σαν χρήστης τι κάνεις stream και φροντίζουν να σου βγάλουν την πίστη. Αυτό δεν συμβαίνει πάντα, αλλά προσωπικά 1/3 φορές μου το κάνουν. Το διαπίστωσα όταν ενώ κολλούσε κάθε τι που έβαζα να δω, σταμάτησε να κολλάει μόλις άνοιξα vpn. Δεν ήταν πια στο χέρι τους βλέπεις να με μπλοκάρουν.
Όχι δεν μου έχει τύχει φίλε.

Αν έχει κόλλημα ένα stream , βάζω άλλο που παίζει.

Οπότε το σενάριο σου δεν ισχύει, γιατί αλλιώς όλα τα streams θα έπρεπε να κολλάνε.

 

Τελωσπαντων, μην γενικευουμε κάτι που τυχαίνει σε εμάς και σε κανέναν γνωστό μας ακόμα. Αν υπήρχε γενικά τέτοιο θέμα στην χώρα θα είχε βουιξει o τόπος.

Αν βρεις επίσημο άρθρο να επιβεβαιώσει όσα λες βάλτο εδώ.

 

Μέχρι τότε είναι μεμονωμένα περιστατικά, χωρίς να σημαίνει ότι όντως σε σένα δεν έχουν τύχει κάποια προβλήματα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μου έχει τύχει φίλε.

Αν έχει κόλλημα ένα stream , βάζω άλλο που παίζει.

Οπότε το σενάριο σου δεν ισχύει, γιατί αλλιώς όλα τα streams θα έπρεπε να κολλάνε.

 

Τελωσπαντων, μην γενικευουμε κάτι που τυχαίνει σε εμάς και σε κανέναν γνωστό μας ακόμα. Αν υπήρχε γενικά τέτοιο θέμα στην χώρα θα είχε βουιξει o τόπος.

Αν βρεις επίσημο άρθρο να επιβεβαιώσει όσα λες βάλτο εδώ.

 

Μέχρι τότε είναι μεμονωμένα περιστατικά, χωρίς να σημαίνει ότι όντως σε σένα δεν έχουν τύχει κάποια προβλήματα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Δεν τυχαινει μονο σε εμενα. Ολοκληρη η κοινοτητα του kodi εχει τετοιου ειδους θεματα ολο και συχνοτερα γιαυτο τους προτεινουμε τη λυση του vpn. Αν εσυ βλεπεις καθε Πασχα τον Ιησου απο τη Ναζαρετ ισως να μην σου κολλαει :D Παγια τακτικη τους ειναι πλεον. Ελα μια βολτα στην κοινοτητα μας να δεις τι γινετε και τα ξαναλεμε ;)

 

Επισημο αρθρο;; τωρα με δουλευεις προφανως :D Υπαρχει περιπτωση οι παροχοι να βγουν και να πουν επισημα οτι μας κατασκοπευουν και κοβουν και ραβουν προς οφελος τους;

 

Ολες οι απαντησεις που ζητας βρισκονται στο lawpost.gr :)

Edited by anastasiszn

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, αρχάριος χρήστης Kodi.

 

Έχω το 4D και θέλω να σετάρω και εγώ το RD. Από που γίνεται και αν υπάρχει και δωρεαν λογαριασμός RD, σας παρακαλώ πείτε μου.

 

Αναφορικά με την από πάνω συζήτηση, έχω μπεί πολλές φορές στον πειρασμό να βάλω και εγώ VPN ια λόγους ασφαλείας και ιδιωτικότητας, αλλά με φρενάρει συνεχώς η σκέψη ότι θα αρχίσει να κολλάει το θέμα ο πάροχος/πηγή.

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, αρχάριος χρήστης Kodi.

 

Έχω το 4D και θέλω να σετάρω και εγώ το RD. Από που γίνεται και αν υπάρχει και δωρεαν λογαριασμός RD, σας παρακαλώ πείτε μου.

 

Αναφορικά με την από πάνω συζήτηση, έχω μπεί πολλές φορές στον πειρασμό να βάλω και εγώ VPN ια λόγους ασφαλείας και ιδιωτικότητας, αλλά με φρενάρει συνεχώς η σκέψη ότι θα αρχίσει να κολλάει το θέμα ο πάροχος/πηγή.

 

Αναλυτικες οδηγιες σχετικα με το RD εδω. Η συνδεση σου θα γινει καλυτερη και σιγουρα οχι χειροτερη, σχετικα με το kodi παντα. VPN, ενσυρματη συνδεση και RD ειναι η Αγια Τριαδα του kodi :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικες οδηγιες σχετικα με το RD εδω. Η συνδεση σου θα γινει καλυτερη και σιγουρα οχι χειροτερη, σχετικα με το kodi παντα. VPN, ενσυρματη συνδεση και RD ειναι η Αγια Τριαδα του kodi :)

 

Έχω ενσύρματη σύνδεση και RD και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...