Jump to content

Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά - Χρόνια πολλά


FREAK_OF_NATURE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χριστουγεννιατικο θα ειναι το δωρακι?

εννοω λογω χριστουγεννων η απλα ως δωρακι στον εαυτο σου?

να πας,και με γεια!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

χριστουγεννιατικο θα ειναι το δωρακι?

εννοω λογω χριστουγεννων η απλα ως δωρακι στον εαυτο σου?

να πας,και με γεια!

 

γενικα αλλα θα το συνδιασω με το πνευμα...

γενικα μου αρεσει να κανω δωροα διχως λογο και αιτια σε φιλους

αλλα σε μενα ειναι κατι σπάνιο...

ειδικο...

και μοναδικο...

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παιδια καλα ειναι τα Χριστουγεννα, αλλα απο τοτε που δουλευω σε εμπορικο καταστημα δεν μου προκαλουν καμια αισθηση. Μην σας πω οτι ΔΕΝ θελω ναρθουν!!!!σνιφ

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παιδια καλα ειναι τα Χριστουγεννα, αλλα απο τοτε που δουλευω σε εμπορικο καταστημα δεν μου προκαλουν καμια αισθηση. Μην σας πω οτι ΔΕΝ θελω ναρθουν!!!!σνιφ

 

το 90% θα συμφωνησει μαζι σου...

λογο ωραριου οχι τιποτα αλλο...

Link to comment
Share on other sites

τελικα κατεληξα στο συμπερασμα οτι ελαχιστα ατομα αγγιζει το πνευμα των Χριστουγεννων.

οι πιο πολλοι δυστυχως(ισως και με το δικιο τους) τα βλεπουν ως ταλαιπωρια λογω εργασιακου φορτου,εξοδα λογω δωρων και ανεβασμενων τιμων,βαβουρα απο τις μελωδιες,κτλ κτλ

κριμα...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Άντε, πλησιάζουν οι μέρες...

Σήμερα θα πάω και στο κέντρο να δω αν έχουν στολίσει καθόλου!

Περιμένω πως και πως να γίνει το παγοδρόμιο στο Ζάππειο να πάω να γελάσω με αυτούς που πέφτουν! Όχι όχι δεν θα κάνω εγώ... Πέφτω και χωρίς να είμαι στο παγοδρόμιο :lol: :lol: :whistle:

 

Εμείς στολίσαμε το δέντρο στο χωριό, αφού εκεί θα πάμε τις γιορτές.

Άρα, αφού το δέντρο είναι έτοιμο, περιμένουμε τα δώρα!!!

Έγραψα ήδη ένα γράμμα στον Άγιο Βασιλή :love: :love: Θα το δώσω και σχετικά χωρίς για να προλάβει να αγοράσει αυτά που λέει η λίστα :rolleyes:

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, στην Κύπρο ο καιρός, στην περιοχή μου, είναι καλοκαίρι:( . Ακόμα να 'ρθει μια νύχτα να βρέξει δυνατά και να κοπεί ο ηλεκτρισμός:( ...
Link to comment
Share on other sites

τελικα κατεληξα στο συμπερασμα οτι ελαχιστα ατομα αγγιζει το πνευμα των Χριστουγεννων.

οι πιο πολλοι δυστυχως(ισως και με το δικιο τους) τα βλεπουν ως ταλαιπωρια λογω εργασιακου φορτου,εξοδα λογω δωρων και ανεβασμενων τιμων,βαβουρα απο τις μελωδιες,κτλ κτλ

κριμα...

 

εμένα δεν με αγγίζει το συναίσθημα!

αισθάνομαι περισσότερη μοναξιά αυτές τις ημέρες!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, στην Κύπρο ο καιρός, στην περιοχή μου, είναι καλοκαίρι:( . Ακόμα να 'ρθει μια νύχτα να βρέξει δυνατά και να κοπεί ο ηλεκτρισμός:( ...

 

Και εμείς σχετικά καλοκαίρι έχουμε:( ...

ioanna_io το κέντρο δεν είναι ακόμα στολισμένο:)

Link to comment
Share on other sites

τελικα κατεληξα στο συμπερασμα οτι ελαχιστα ατομα αγγιζει το πνευμα των Χριστουγεννων.

οι πιο πολλοι δυστυχως(ισως και με το δικιο τους) τα βλεπουν ως ταλαιπωρια λογω εργασιακου φορτου,εξοδα λογω δωρων και ανεβασμενων τιμων,βαβουρα απο τις μελωδιες,κτλ κτλ

κριμα...

 

 

Nαι ειναι κριμα....Τα Χριστουγεννα τελικα κατηντησαν να ειναι γιορτη για τα παιδια και μονο....Αχ και να ημασταν παλι παιδια!(να τα..........απο τωρα με επιασε η μελαγχολια των εορτων!):lol:

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Nαι ειναι κριμα....Τα Χριστουγεννα τελικα κατηντησαν να ειναι γιορτη για τα παιδια και μονο....

 

mpa min to les kai otan imoun paidi pali mou tin espagan oi giortes :lol:

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

και εμενα τα Χριστουγεννα ποτε δεν ηταν τα καλυτερα μου αλλα οκ...

φετος θα ερθει και ολη η φαμιλια να τα περασουμε μαζι οποτε ολα καλα...:O

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι θα ειμαι μεσα και θα κανω χριστουγεννα παλι με καμενους που θα βαζουν tnt σε δεντρα και θα τα σκανε με ενα χαμογελο....

γιατι ποτε να μην κανω με την οικογενεια μου χριστουγεννα? :( :p

Μήπως είσαι συνάδελφος;;;;:lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσουν καθόλου οι γιορτές...

Μισώ οτιδήποτε έχει να κάνει με τυπικούρες και ψεύτικα χαμόγελα…

Ειδικότερα δε, μισώ τα Χριστούγεννα…

Και δη τα φετινά…

Θα είναι τα αθλιότερα των 23 μου χρόνων…

Ξέρω εκ των προτέρων, πως όσοι μου τηλ. -αν μου τηλ.- θα το κάνουν από υποχρέωση…

Επειδή «πρέπει» να μου ανταποδώσουν τις ευχές που δέχθηκαν…

Είναι όλοι και όλα τόσο δήθεν...

Ακόμα και τα μελομακάρονα, μου φαίνονται πως μόνο για να γλυκάνουν παροδικά παγωμένες καρδιές φτιάχνονται...

Όλα για να ξεχνάμε τη μιζέρια μας γίνονται…

Μου τη δίνουν τα κάλαντα και η γαλοπούλα…

Μου τη δίνει η 21 και τα ρεβεγιόν…

Όλα μου τη δίνουν στις γιορτές…

Μα πολύ περισσότερο, μου τη δίνει που δεν θα έχω έναν άνθρωπο να μου πεί:

«Χρόνια Πολλά»...

Αγάπη δεν θα πεί να κοιτάζει ο ένας τον άλλον στα μάτια...

Αλλά να κοιτάζουν και οι δύο πρός την ίδια κατεύθυνση...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν ξέρω... Πραγματικά δηλαδή στις γιορτές, κυρίως στα Χριστούγεννα, κάτι με πιάνει, νιώθω κάπως θλιμμένη.

 

Είναι μήπως που δεν μπορώ τα ιλουστρασιόν χαμόγελα από ξεχασμένους "φίλους"; Που βρίσκω κακόγουστα όλα αυτά τα "εορταστικά" στην τηλεόραση; Που μου τη δίνει το ότι για να πάω για καφέ πρέπει να ντύνομαι "καλά"; Που ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΤΕΛΕΙΑ, ΝΑ ΤΟ ΚΑΙΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, ΝΑ ΞΕΧΝΑΩ ΔΙΑΒΑΣΜΑΤΑ, ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣ, ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ;

 

Είναι που όλοι υποκρίνονται ότι για 15 μέρες θα ζήσουν το απόλυτο πάρτι.

 

Όμως μ'αρέσουν κάποια πράγματα στα Χριστούγεννα, κι ας είναι κι αυτά τα "στάνταρ", τα τετριμμένα. Το ότι εδώ, στο φοιτητικό μου σπίτι, στόλισα με το αγόρι μου ένα μικρούτσικο δεντράκι. Το ότι με πειράζει για το πόσο το φόρτωσα με μπαλίτσες-μηλαράκια.:) Το ότι θα κατέβω στο νησί να δω την αδερφούλα μου που μου έλειψε απερίγραπτα και τους γονείς μου και ότι εκεί θα δω ένα τεράστιο και τρομερά φορτωμένο δέντρο, με στολίδια αγορασμένα καθόλο το φάσμα της ζωής μου: από όταν ήμουν 3 ετών μέχρι και πέρσι. :lol: Βέβαια, θα το έχουν ήδη στολίσει όταν θα πάω...

 

Και όταν τα δω όλα στολισμένα, έτοιμα και θα νιώσω εμένα αμέτοχη... Θα ξεκινήσει η Χριστουγεννιάτική μου θλίψη. Που θα εξελιχθεί σε νεύρα, λόγω αυτών που ανέφερα στην αρχή.:)

 

Πωπω. Πολύ μακροσκελές ήταν αυτό...

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχισαν οι στολισμοι στην πολη!! :happy:

Στολισαν το δεντρο στον Αγ. Νικολαο ;)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

τελικα κατεληξα στο συμπερασμα οτι ελαχιστα ατομα αγγιζει το πνευμα των Χριστουγεννων.

οι πιο πολλοι δυστυχως(ισως και με το δικιο τους) τα βλεπουν ως ταλαιπωρια λογω εργασιακου φορτου,εξοδα λογω δωρων και ανεβασμενων τιμων,βαβουρα απο τις μελωδιες,κτλ κτλ

κριμα...

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Μη βιάζεσαι..... έχει κι άλλα ......, διάβασε και τα υπόλοιπα μηνυματάκια παραπάνω κι έλα μετά να μου πεις ποιός είναι μίζερος:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Είναι μήπως που δεν μπορώ τα ιλουστρασιόν χαμόγελα από ξεχασμένους "φίλους"; Που βρίσκω κακόγουστα όλα αυτά τα "εορταστικά" στην τηλεόραση; Που μου τη δίνει το ότι για να πάω για καφέ πρέπει να ντύνομαι "καλά"; Που ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΤΕΛΕΙΑ, ΝΑ ΤΟ ΚΑΙΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, ΝΑ ΞΕΧΝΑΩ ΔΙΑΒΑΣΜΑΤΑ, ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣ, ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ;

 

Είναι που όλοι υποκρίνονται ότι για 15 μέρες θα ζήσουν το απόλυτο πάρτι.

...Που ο καθενας θα δειξει την αγαπη του αναλογα με τα ποσα € θα δωσει για να αγορασει δωρο..."Να ειναι οι τσεπες μας παχιες...Πουλανε ευτυχια!"

Ειναι που θα γεμισουν τον κοσμο πολυχρωμες γιρλαντες για να καλυψουν την ασχημια...

Η απορια μου κ το γιατι, ολοι εμεις οι τυχεροι δεν θα προσφερουμε πραγματικη αγαπη σε ολους τους αστεγους εκει εξω...αλλα θα ανταλλαξουμε μεταξυ μας κουφια λογια κ ευχες...ή μηπως καταρες?...Δωρα φαντακτερα..

Θα ευχηθουμε για ενα καλυτερο ετος...την στιγμη που τα πραγματα πηγαινουν απο το κακο στο χειροτερο κ οι περισσοτεροι μενουμε αμετοχοι..

 

Θα ξεχασουμε, θα ψωνισουμε...το στομα μας θα γεμισουμε..θα γυρισουμε..

Μα ειναι ολα τοσο ψευτικα...Χαμογελα κ γλεντια...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

...Που ο καθενας θα δειξει την αγαπη του αναλογα με τα ποσα € θα δωσει για να αγορασει δωρο..."Να ειναι οι τσεπες μας παχιες...Πουλανε ευτυχια!"

 

to rito pou leei pos ti agapi den tin agorazeis me polla lefta, alla me para polla i oti tin noikiazeis gia para polu megalo hroniko diatima den tin xereis?:lol: :lol:

 

pantos r paidia entaxei kai ego spazomai gia ola auta pou perigrafete, omos as min eimaste pesimistes kai apaisiodoxoi, hristougenna erhontai. alla edaxei sumfono oute kai upokrites ;)

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Kap, ειλικρινα το μονο που με συγκινει τα Χριστουγεννα ειναι το οτι καθομαι 15 μερες!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

pantos r paidia entaxei kai ego spazomai gia ola auta pou perigrafete, omos as min eimaste pesimistes kai apaisiodoxoi, hristougenna erhontai. alla edaxei sumfono oute kai upokrites ;)

 

Σε βεβαιώνω ότι δεν είμαι ούτε πεσσιμίστρια ούτε απαισιόδοξη:) Το αντίθετο. Το θρεντ είναι πάνω στη... Χριστουγεννιάτική μας διάθεση, η οποία διάθεση για μένα δεν είναι τόσο πανηγυρτζίδικη, απλώς.

 

Προτιμώ τα Χριστούγεννα όχι να τα σπάω στα μπουζούκια αλλά να παίζω επιτραπέζια με την οικογένειά μου και να γελάμε μέχρι δακρύων, να μαζευόμαστε με φίλους και να περνάμε καλά με το δικό μας τρόπο και όχι με αυτόν που υποδεικνύουν τα... gala. Και επειδή η όλη περιρέουσα ατμόσφαιρα ότι αν δε σπάσεις 5-6 σερβίτσια κάτι έχασες από το Χριστουγεννιάτικο πνεύμα εμένα δε με αφορά, ώρες-ώρες, όταν το γέλιο έχει κοπάσει και αρχίζουν οι σκέψεις και οι αναμοχλεύσεις του νου, νιώθω μια αμφιβολία και μια θλίψη:)

 

Αλλά τέλος πάντων δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να εξηγούμαι:) Δε ρώτησα γιατί όλοι οι υπόλοιποι απαντήσατε ότι ενθουσιάζεστε με το κλίμα αυτό:)

 

Φιλικά, εννοείται;) :happy: :happy:

 

@Lefterian: +1

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

ε αυτο ακριβως ειπα στο ποστ που παρεθεσες..

 

Στο λέω γιατί κάποτε βιάστηκες να χαρακτηρίσεις εμένα μίζερο, επειδή είπα οτι εγώ δεν περιμένω τα χριστούγεννα για να νιώσω κάτι διαφορετικό, γιορτάζω και χαίρομαι κάθε μέρα.... Δες τώρα τη μιζέρια σε όλο της το μεγαλείο....., κι έχει πολύ ακόμα:p :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...