Jump to content

Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά - Χρόνια πολλά


FREAK_OF_NATURE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:) Έρχονται Χριστούγεννα!!

 

Οι βιτρίνες τwν μαγαζιών και οι δρoμοί σιγά σιγά θα αρχίσουν να στολίζονται γιορτινά!!

 

σας αρέσουν τα Χριστούγεννα?πως νιώθετε?που θα περάσετε τις γιορτινές ημερες?τι δωράκια σκέφτεστε να πάρετε για τους οικείους σας?ποσα κιλά λέτε να πάρετε χάρη στα μελομακάρονα,kourampiedes σιροπιαστά και λοιπά γλυκίσματα? :p

 

πείτε ο,τι σας έρχεται στο μυαλό στο άκουσμα της λέξης "Χριστούγεννα"

 

:up: :innocent: :luck: :rotfl:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dBpanos ( 7 Νοέ. 2004 , 09:03)

 

βρε συ freak....τα Χριστουγεννα ειναι σε εναμιση μηνα...:)

 

:cry: :wacko:

 

εδώ πάντως στο κέντρο είδα στολισμένες βιτρίνες...

αλλα και τι με αυτό?εσύ δε θα προετοιμαστείς?:p :D

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

H zestasia pou aisthanomai ta Xristougenna einai monadiki.Mono tote niotho toso entona tin oikogeneiaki thalpori.H pio ksexoristi giorti tou xronou einai ta Xristougenna
Link to comment
Share on other sites

Τα χριστουγεννα....

Χμμμ μαλλον για Γαλλία με βλέπω,Παρίσσι η Λυόν ....

απο δώρα δε ξέρω...μάλλον ευράκια θα ζητήσω για να πάρω δώρο σε ένα πολύ κοντινό μου συγγενικό πρόσωπο...Digital camera!Κιλά δε παίρνω ποτέ τα χριστούγεννα...μάλλον χάνω γιατί μισώ τους κουραμπιέδες κλπ

Δέντρο εσείς παίρνετε αληθινό η ψεύτικο??

Εμείς πάντα αληθινό και πολύ λιτά ντυμένο!...

 

Υ.Γ- Ημουνα σίγουρος ότι αυτό το thread θα το άνοιγε η Freak_of_Nature :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xpuser ( 7 Νοέ. 2004 , 09:21)

 

:)

 

σαφέστατη απάντηση....:p:p:p

 

λοιπόν για να μην λέμε ares mares κουκουνάρες,ξεκινάω λέγοντας:

 

μαρεσούν τα x-μας αν και συχνά μελαγχολώ...βεβαια με το που θα απρό αγκαλιά το κουτί με τα μελομακάρονα τα ξεχνάω όλα..(είναι αυτό που λένε πάνε τα φαρμακiα κάτω).

τις γιορτινές ημερες θα τις περάσω στη θεσσαλονίκη με την οικογένεια,πεθερικά,σκύλο κτλ κτλ τώρα τις παραμονές τον χριστουγέννων μάλλον θα ταξιδεύω προς ελλάδα,αλλα για αυτό φταίνε οι ασθενείς μου :p

για δωράκια ακόμα δεν έχω αποφασίσει...είμαι στη διαδικασία του ψαξίματος..άλλωστε θέλω πρώτα να περάσουν τα γενέθλια μου και να δω τι χρήματα μου έχουν απομείνει...πάντως προτάσεις γίνονται δεκτες!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

να ναι καλα κατι τετοια τοπικ κ η Φρικουλα που το εβαλε για να μου θυμησει οτι ειμαστε στον χειμωνα κ σε ενα μηνα κ κατι εχουμε Χριστουγεννα... τωρα αρχισε να κανει λιγουλακι ψυχρα κ αρχιζουμε να βαζουμε που κ που κανενα χοντρο ρουχαλακι... ενταξει η Φρικ στα ξενα που ειναι κ βορεια που ειναι εχει λιγο κρυο παραπανω... αλλα τι να πω πολυ μυστηριος χειμωνας!μερα μεσημερι μονο με καλοκαιρινη μπλουζιτσα μεχρι κ πριν λιγες μερες!μα πολυυ μυστηριος χειμωνας...

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Χριστουυυυυγεννααααα....ΑΑΑΑΑχχχχχ....Τι ωραια που ειναι!! :D :D .Το μονο κακο ειναι οτι θα εχω φροντηστηρια.. :( :cry:
Link to comment
Share on other sites

Mπραβο ρε συ Freak! Μην σας φαινεται περιεργο που ανοιχτηκε τετοιο θεμα! Απο την αλλη εβδομαδα τα μαγαζια θα αρχισουν να φορανε τα γιορτινα τους, θα βγουν διαφημισεις στην τηλεοραση και ολα αυτα τα ωραια! Ευχομαι να περασουμε ολοι καλα :)
Link to comment
Share on other sites

Χριστούγεννα για μένα = γλυκιά ζεστή ρομαντική μελαγχολία και αναμνήσεις πολύ ερωτικές αναμνήσεις... :(

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Χριστούγεννα? What is this? Και τα φετεινά Χριστούγεννα θα τα περάσω μακριά από τους δικούς μου (βασικά σιγά που νοιάζομαι :p ), και θα ασχολούμαι με πρακτική και πτυχιακή συνεπώς θα κυλήσουν όπως οποιαδήποτε άλλη μέρα. Άσε που η εξεταστική μου θα ξεκινήσει στις 3 του Γενάρη και δίνω 9 μαθήματα για πτυχίο.

 

Φρίκη πάλι φέτος. :whistle:

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Τελείως αρνητική. Πέρσι απαγόρευσα στα παιδιά να βάλουν έστω και το παραμικρό στολίδι στο δωμάτιο μου. Πριν 2 χρόνια, είχα σοβαρώτατο πρόβλημα την περίοδο των γιορτών και όλη αυτή η ατμόσφαιρα μου το ξαναθυμίζει.

Προσπαθώ να πείσω την οικογένεια να πάμε στην Αίγινα όπου έχουμε εξοχικό, όχι μέσα στη Χώρα, και όπου δε θα βλέπω όλους αυτούς τους στολισμούς. Από την άλλη για τα μικρά, η καλύτερη τους. Κάνω υπομονή λοιπόν και περιμένω να περάσουν!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος garfield ( 7 Νοέ. 2004 , 11:21)

 

Τελείως αρνητική. Πέρσι απαγόρευσα στα παιδιά να βάλουν έστω και το παραμικρό στολίδι στο δωμάτιο μου. Πριν 2 χρόνια, είχα σοβαρώτατο πρόβλημα την περίοδο των γιορτών και όλη αυτή η ατμόσφαιρα μου το ξαναθυμίζει.

Προσπαθώ να πείσω την οικογένεια να πάμε στην Αίγινα όπου έχουμε εξοχικό, όχι μέσα στη Χώρα, και όπου δε θα βλέπω όλους αυτούς τους στολισμούς. Από την άλλη για τα μικρά, η καλύτερη τους. Κάνω υπομονή λοιπόν και περιμένω να περάσουν!

 

γιατί βρε κούκλα μου στερείς από τα παιδάκια σου αυτή τη χαρά?

η μαμά μου όταν ήταν 9 ετών έχασε τον πατέρα της,και τα χριστούγεννα δε στόλιζαν ποτε το σπίτι ούτε δέντρο...τίποτα..της έχει μείνει κάτι σαν απωθημένο και όταν έρχονται τα χριστούγεννα το σπίτι μας θυμίζει μαγαζί με χριστ.είδη..

μπαίνεις μέσα και αφού ξεπεράσεις το σοκ με τους αγιοβασίληδες γύρο σου(που νομίζεις πως έχουν απειλητικές διαθέσεις έτσι όπως σε έχουν περικυκλώσει) περνάς στο σαλόνι όπου παθαίνεις δεύτερο σοκ καθώς βλέπεις το τεράστιο έλατο(πάντα ψεύτικο γιατί είμαστε και οικολόγοι) όπου είναι φορτωμένο 1002 μπιχλιμπίδια...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε freak!Tι ωραιο thread... ;)

ΑΧΧΧΧ!Χριστουγεννα...Λοιπον θα κατεβω Ελλαδα,ΟΛΗ μερα θα ειμαι η βολτα,θα γυρναω στις βιτρινες,θα με ποιασει η μανια καταναλωτισμου (ενταξει δικαιολογειτε τετοια περιοδο! ),και γενικα τα Χριστουγενα ειναι για μενα η πιο ομορφη,γλυκα μελαγχολικη,ευχαριστη,ζεστη,γιορτινη και και και,περιοδος του χρονου! :happy:

Δωρακια εχω να κανω σε αρκετους,αλλους που γιορταζουν(ονομαστικες εορτες),αλλα και σε ασχετους.Με λιγα λογια παλι ταπι θα μεινω,αλλα ειναι τα πιο ευχαριστα εξοδα αυτα.:happy: :alien:

Τωρα τι θα παρω ακομα δεν ξερω...Συνηθως τους αγοραζω απο εδω και τους τα δινω κατω,αλλα ουτε και εκει κρατιεμαι και τους ξαναγοραζω πολλες φορες φορες! :wacko: (Καλα οχι σε ολους,στους πιο "σημαντικους"! ;)

Τι ωραια που ειναι με αυτη την γιορτινη ατοσφαιρα να υπαρχει παντου,ο κοσμος να ειναι ολος στους δρομους...Τελεια,τελεια! :D

Α!Αλλη μανια να στολιζω δεντρο! :whistle:

Πολυ καλη φαση!I can't wait! :!:

Ελλαδα εχουν ξεκινησει στολισμοι;Μην γελατε :o ,εδω Παρμα παντως αρκετα μαγαζια ξεκινησαν!

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους και κάποιος πόσταρε σωστά,πέρα απότ α "αχ μαρεσούν τα x-μας!!" εύγε mario fit...

οι υπόλοιποι no offence! :)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ωχ, όσο σκέφτομαι πόσες εργασίες πρέπει να κάνω μέσα στις διακοπές πραγματικά αγχώνομαι.

Άει σιχτήρ με την κωλοσχολή! :mad:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος emufear ( 7 Νοέ. 2004 , 13:00)

 

Χριστούγεννα για μένα = γλυκιά ζεστή ρομαντική μελαγχολία και αναμνήσεις πολύ ερωτικές αναμνήσεις... :(

 

 

Ti mas thymises twra :( :( :( ...

 

Kata alla einai apo tis kalyteres epoxes tou xronou :) ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος JustMe! ( 7 Νοέ. 2004 , 11:28)

 

Τα χριστουγεννα....

Χμμμ μαλλον για Γαλλία με βλέπω,Παρίσσι η Λυόν ....

απο δώρα δε ξέρω...μάλλον ευράκια θα ζητήσω για να πάρω δώρο σε ένα πολύ κοντινό μου συγγενικό πρόσωπο...Digital camera!Κιλά δε παίρνω ποτέ τα χριστούγεννα...μάλλον χάνω γιατί μισώ τους κουραμπιέδες κλπ

Δέντρο εσείς παίρνετε αληθινό η ψεύτικο??

Εμείς πάντα αληθινό και πολύ λιτά ντυμένο!...

 

Υ.Γ- Ημουνα σίγουρος ότι αυτό το thread θα το άνοιγε η Freak_of_Nature :p

 

 

καλα θα σαι εσυ τυχερε! εγω θα παω Λυον το μαρτιο με το σχολειο μ το σχολειο! Παρισι εχω παει κ ειναι γμτ! οπου πας θα σαι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

πάντα τα χριστούγεννα θα είναι για μένα από τις πιο ευχάριστες γιορτές μιας και ανταλλάζουμε δώρα,ευχές, κτλ.. και ερχόμαστε όλοι πιο κοντά... Επίσης μου αρέσουν γιατί τρώμε κουραμπιέδες (χωρίς το αμυγδαλάκι από μέσα γιατί δεν μου αρέσει) και μελομακάρωνα (πολύ μελομένα όμως) και γενικά γιατί μου φέρνουν στο μυαλό (αν&δεν έχω ζήσει ακόμη) ζεστές, ερωτικές, χουχουλιαστικές, ναζιάρικες στιγμές με "κοντινά" (πολύ κοντινά θα έλεγα) άτομα!

Από κει κ πέρα τα φετινά χριστούγεννα θα είναι μάλλον μια άκρως μελαγχολική εποχή γιατί όπως και πέρυσι έτσι και φέτος θα είμαι μακρυά από το μωρό μου μιας και αυτό θα κάνει διακοπές με τους γονείς του..

Μακάρι τα φετινά να με φέρουν δίπλα στο μωρό μου...!!!

Ελπίζω όλοι να τα περάσουμε τέλεια και φέτος... και να μας μπει ... ο καινούργιος χρόνος ντε.... με το δεξί...

:) :)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιγω νεο θεμα,πειτε ρε παιδια κανενα ωραιο μερος για 2-3 βραδακια μεσα στα Χριστουγεννα!Ξερεται τπτ Πηλιο κλπ :) Σε λογικη αποσταση παντα απο Θεσσαλονικη
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κραταω τον αντρα μου με το ζορι που εχει λυσσαξει να κατεβασει το δεντρο (ειδε και το thread και τωρα δεν κρατιεται!). Αν τον αφηνα θα το ειχε στολισμενο ολο το χρονο! (Αν και εχω σκεφτει σοβαρα να μη το ξεστολιζω πια, να το κουκουλωνω με μια σακουλα και να τη βγαζω το νοεμβρη!). Τα Χριστουγεννα ειναι η πιο αγαπησιαρικη γιορτη ακομα και για μας που εκεινες τις μερες δουλευουμε σα σκυλοι (τι σκυλοι, οι σκυλοι μια χαρα ειναι!) Και, garfield περσι τελη Νοεμβρη χασαμε ενα πολυ αγαπημενο μας προσωπο, και ειπαμε να μη στολισουμε δεντρο, τιποτα.... Και σηκωθηκε η μαμα μου -χασαμε την αδερφη της- και εβαλε τις φωνες οτι θα σηκωθει και θα μας κυνηγαει αν κανουμε τετοιο πραγμα, που ηταν ενας ανθρωπος μεσα στη χαρα της ζωης παντα... Τωρα στολιζουμε και γιορταζουμε δυο φορες, μια για μας και μια για κεινους που δεν ειναι εδω!

Να περασουμε ολοι καλα λοιπον με υγεια και αγαπη για ολο τον κοσμο!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος princess ( 7 Νοέ. 2004 , 21:50)

Τωρα στολιζουμε και γιορταζουμε δυο φορες, μια για μας και μια για κεινους που δεν ειναι εδω!

Να περασουμε ολοι καλα λοιπον με υγεια και αγαπη για ολο τον κοσμο!

 

Πλυ σημαντικα αυτο το τελευταιο...Συμφωνω 100% ;)

 

@marie19:Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου οι φετινες εορτες να φερουν το μωρο σου κοντα σου! ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...